Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 09:39   #101
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
To je ekstremno dobro ulaganje, samo čekaj default.
Apsolutno se slazem da u trenutku kad propadne EU, srusi se financijsko trziste u Londonu i NY i Berlinu da cemo i mi u default i da ce se poceti trgovati valutom zvanom "vreca brasna".

Doonda - "dont hold your breath".

Ajmo sad - ja prestanem pisat bedastoce, prestanes i ti, moze?

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 03:02   #102
Hrvatska i default nisu tako daleko, nemaju veze s EU. Zapravo, i Grčka je EU i eurozona i što im je pomoglo?

Ok, ti tipkaj šta hoćeš, ja ću što ja hoću. Kakve jebene državne obveznice, to je sve teški junk, nije mi jasno da to ekipa ne shvaća.

Pogledaj samo da se zbog Agrokora smanjivala pričuva banaka...
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 13:26   #103
Natječaj osječke bolnice:

http://www.kbco.hr/wp-content/upload...ljavanje-1.pdf
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:03   #104
Quote:
rale2505 kaže: Pogledaj post
Ajd super, klinci budu nes naucili, a i bolnica ce valjda imat koristi od njih

To mi se cini kao totalni win win, pogotovo u slavoniji...

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 08:04   #105
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Ajd super, klinci budu nes naucili, a i bolnica ce valjda imat koristi od njih

To mi se cini kao totalni win win, pogotovo u slavoniji...

I.
Gledam ove zidare što traže, valjda im treba za gips miješati!
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 06:49   #106
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Ajmo ne bljezgariti po temi.

Vecina para u je u drz. obveznicama i novcanim fondovima koji nisu investicijski nego servisiraju likvidnost uz naknadu.

I.
Dali ti postaje jasno gdje odlazi "tvoj" novac


http://www.seebiz.eu/mirovinski-fond...eda/ar-153417/
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 10:09   #107
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Dali ti postaje jasno gdje odlazi "tvoj" novac


http://www.seebiz.eu/mirovinski-fond...eda/ar-153417/
Da, fondovi ulazu u dionice. I?

Evo ti primjer jednog normalnog pretezno dionickog fonda: http://zbi.hr/home/zbi/zb-trend-graf/hr/

Ne vidim nikakav doomsday scenarij u odvijanju tamo...

BTW - Liniceva predstecajna nagodba je nastetila HR jedno 5 puta vise nego propast Agrokora pa se nitko nije toliko tresao. Vjerojatno jer raja nije ni kuzila koliku to stetu generira.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 11:24   #108
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Dali ti postaje jasno gdje odlazi "tvoj" novac


http://www.seebiz.eu/mirovinski-fond...eda/ar-153417/

fond manageri ulupavaju naše novce u dionice i obveznice za koje dobro znaju da su smeće.
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 17:36   #109
1. stup je ponzi shema i kao takvog ga treba što je prije moguće ukinuti, tj. pronaći naćin kako da se refinancira. 2 stup bi trebao biti privatna štednja, no kako mirovinci investiraju u smeće od obveznica i dionica, a o tome štediše nemaju apsolutno nikakvog izbora ispada da se kladite da će vam ulazak u mirovinu biti u dobroj fazi ponzi sheme ili da će se šrotna investicija isplatiti. Fenomenalno. Evo na temu i od Bakića:



Quote:
Nenad Bakić kaže:
MIROVINSKI FONDOVI - PRISILNA ŠTEDNJA najljepši biznis ikada za banke?


Sad je u fokusu ovo oko Leda.

No, jesu li mirovinski fondovi uopće išta zaradili svojim članovima, osim kamate na državne obveznice koje je u ogromnim iznosima plaćala RH, tj. opet svi mi?

Također je poznato da su oni praktički omogućili vladi 2011.-2015. da NE provede reforme jer su povećali ulaganje u državne obveznice s 26,5 milijarde kuna na početku te vlade do 53 milijarde, i to baš kad se ona drugdje prakički nije mogla zadužiti. Povećali tako jako BAŠ kad je država dobila junk status.

Govori jedan od njih 'Ali to je bilo ispravno - zaradiil smo!'. Nažalost, nije mi poznato da li je to analfabetstvo ili svjesno obmanjivanje neuke javnosti, jer rizik se ne 'računa' retroaktivno, nego a priori. To bi bilo slično kao da zavezanih očiju ideš preko ceste po besplatni sladoled, vratiš se živ i kažeš da je to bilo pametno. Kolosalna nesavjesnost se ogleda u tome da ne samo da je rizično gledano suluda investicijska strategija staviti čak 75% imovine kod samo jednog (i to junk!) izdavača, nego i u tome da se radi o temeljnom životnoj štednji ranjive populacije (budućih umirovljenika). I ne samo to! Ti štediše i i drugi dio svoje buduće korice kruha trebaju dobiti od istog izdavača (prvi stup). Ne znam postoji li rizičnija investicijska strategija za bilo koje fondove na svijetu.

U međuvremenu, ostvarivali su enormne profite za svoje vlasnike. Do 2015. je tako društvo AZ imalo prihod od upravljanja fondom od skoro 1,2 milijarde kuna, od čega su natukli preko 800 mil. kn dobiti prije oporezivanja (a velik dio troškova je opet išlo za njihove bankarske ljude i bankarske troškove).

Jasno, svojim vlasnicima su stalno donosili nove ogromne sinergije. Sjećate se kad su bankari rekli da su već previše posudili državi - postaje im prerizično? Nema problema, mirovinci će (ako si banka a imaš velikog lošeg klijenta, u interesu ti je da ga netko drugi podblta - sjetite se Agrokora). Sjećate se NEXE, Magma, Dalekovod i ostalih? Sjećate se pretakanja državnih obveznica od banaka? Država izda obveznice, najprije ih kupe banke i kad im poraste cijena, pretrpaju mirovincima?

Kako je to moguće?
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 22:56   #110
Od kud je taj tekst? Jer je Bakić posljednjih tjedana u fazi uvjeravanja javnosti kako je stanje u državi odlično, a kao dokaz navodi CDS spread tj. nizak rizik na državne obveznice.

https://eclectica.hr/2017/05/18/drza...-dalje-u-padu/
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 23:20   #111
Sa njegovog fejsbuka.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.