Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2010., 16:45   #1301
Hvala svim forumima o kosi, pa i ovom- spasih se jučer
Naime, konačno mi narasla, izrasla moja prirodna kosa- savršena tamno smeđa boja. bez žutila, crvenila itd. I naravno, moram ja sve pokvarit nekakvim pramenovima pepeljastim, bijelim... super boja, baš ona koju sam željela, ali izdržala sam par dana- nisam to ja. A da negovorim o stanju kose. I stavim si ja Natural and easy neku kašmir smeđu ili tak nešto, svijetlo smeđu boju, i onak ajd ok... ispiralo se, i sve je više svjetlija, žutija, šta ja znam, bezveze- želim svoju boju... I onda si ja odlučim stavit Loreal casting tamno smeđu (inače sam to i prije znala napravit kad sam odlučila pustit da mi opet izraste moja boja kose, jer se nevidi izrast kad raste.Slične su boje, ne...). Naravno, ispalo je crno crncato. :O Koma. I sad je bilo: ili pet puta na dan prat kosu ili nešto učiniti. Kod frizera ne idem jer ću opet platit masne pare, a sama sam si kriva- sama nek si to i ispravljam
I što napravih. Odmah sljedeći dan, nakon sati čitanja foruma, kupila ja blajh, 9% hidrogen (da se zna- nikad nisam radila ništa sa hidrogenom...) i novu boju, natural and easy , neka sweet chesnut(najviše mi vukla na hladnu smeđu koju sam željela. Čini mi se da taj N&E ima dobre farbe). I dakle, pomolila se ja Bogu i napravila si onu blajh kupku na mokru kosu(šampon, hidrogen, blah) i stavila 5 min na glavu. Brzo je počelo djelovat, i bila mi kosa (posebno oni prijašnji pramenovi) crveno narančasta. Yeeey. Bože pomozi. Skinula ja to i stavila malo ljubičastog šampona (neznam jel to šta pomaže, ali eto...). Skinula to, stavila ovu boju za kosu. Skinula to i opet stavila ljubičasti šampon. I dobila super smeđu boju. Ah...
E sad, na suncu nemam crvenkasti odsjaj, jedino kao ja nešto vidim (ja sam perfekcionist) na umjetnom svjetlu žarulje. A mislim, mora nečeg biti, valjda... uglavnom, nadam se da će nekome možda pomoć moje iskustvo.

Sad me zanima, ako mi netko može pomoći, kada se budem slijedeći put farbala ( a morat ću, budući da će se vidjet izrast, jer je ova boja ipak malo toplija od moje prirodne), dali se samo sa običnom bojom može dobit ton svijetlije boje od koje sad imam, i da li će je izrast isto primiti kao ostali tretirani dio kose?

Hvala!
michellemabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 22:40   #1302
Ne bih ti točno znala preporučiti boju, ali samo bih te nešto pitala?

U kojem roku si ti to sve poizvađala na svojoj glavi?
Naime, i ja sam se zeznula i nakon što sam se dugo farbala zlatno smeđim nijansama ofarbam se farbom koja je tako izgledala a ja ispala crvenkasta.

To je bilo prije tjedan dana. I sad se želim ofarbat lješnjak bojom što prije ali mi dečko govori da će mi kosa otpast od toliko farbanja.

A u ovih tjedan dana sam već 5 puta ovako prala kosu i jednom dubinski, a to je ono 6 puta s 3 različita šampona, samo da se taj crveni vrag ispere!

Jel smijem farbat??? A isto ko i tebi mi se frizerki ne ide jer sam je zvala i već sere kako moram čekat minimalno mjesec dana a i da me unaprijed upozorava da ću morati imati izrast druge boje!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 00:17   #1303
hm..

Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
Ne bih ti točno znala preporučiti boju, ali samo bih te nešto pitala?

U kojem roku si ti to sve poizvađala na svojoj glavi?
Naime, i ja sam se zeznula i nakon što sam se dugo farbala zlatno smeđim nijansama ofarbam se farbom koja je tako izgledala a ja ispala crvenkasta.

To je bilo prije tjedan dana. I sad se želim ofarbat lješnjak bojom što prije ali mi dečko govori da će mi kosa otpast od toliko farbanja.

A u ovih tjedan dana sam već 5 puta ovako prala kosu i jednom dubinski, a to je ono 6 puta s 3 različita šampona, samo da se taj crveni vrag ispere!

Jel smijem farbat??? A isto ko i tebi mi se frizerki ne ide jer sam je zvala i već sere kako moram čekat minimalno mjesec dana a i da me unaprijed upozorava da ću morati imati izrast druge boje!

Hm... 19.1.ove godine su bili ovi prvi pramenovi od tamne prirodne do pepeljasto plave, uništavanje kose itd. negdje 25.1. prvo tamnjenje boje. Prije dva dana upropaštavanje sa pretamnom bojom. Jučer ovo sve ostalo

Inače, i peglam kosu svaki put nakon pranja. Već godinama. I uvijek mi frizerke kažu kak imam zdravu kosu..


Jesi bojala s Pallete? jer kolko sam čula na forumu, a i danas od frendice- i ona je isto pretrpila katastrofu od te boje...

Nemreš isprat crveno, to je pigment... jedino kaj si mogla isprat je i to malo smeđe boje hehe.

Bolje da ne dajem savjete jer nisam frizer nit ništa takvog, ali neznam zašto nebi smjela obojat ako te to tako živcira. Neće ti kosa otpast. Ti muški... Ne otpada tak lako ni onima koji ju blajhaju do srži.

Ako znaš s kojom bojom ćeš postić boju koju želiš, go for it!
Čini mi se da si išla promjenit boju pa si se ... zeznula.
Možda bi ti sigurnije bilo odabrat neku boju koja izgleda malo ipak hladnije, neutralnije (ovi natural and easy imaju lijepe nijanse), jer opet nikad smeđa nemože bit prehladna, a bojazan od crvenog pigm bi bila minimalna.

Ja sam se bojala da ću imat crvenilo, ali evo i danas su mi rekli da nema ni traga crvenom, nego je smeđa. Obična, normalna smeđa.

A kolko će takva ostat, ne znam...
michellemabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 00:30   #1304
Oooooooooo, pa ja sam mica maca naspram tebe! Ako tebi nije otpala, onda neće ni meni!

Ma znaš što, prala sam je samo da se spere što god se već ima sprati jer znaš kako je kad se tek ofarbaš da ti prvih ne znam koliko pranja voda bude obojena.

A ja sam ti blenta išla samo malo ovaj put uzet drugu boju nego inače, tj. istu nijansu, bar se činila ista, ali od palette, ne l'oreala...i eto ti sranja.

A strah me pofarbat se uneku hladniju smeđu jer meni ti sve boje ludo se primaju, a ja s tamnom kosom izgledam k'o smrt jer sam porculanski blijeda!

I znam ja da neću skroz maknut crvenilo, to mi nije ni cilj kad ga i prirodno imam taj pigment, samo mi je želja ublažit crvenilo.

Ako imaš kakvu preporuku za smeđu ne pretamnu, reci!
A misliš da lješnjak ne bi bio ok!

To je od wellatona i izgleda dosta tamno za lješnjak a ne opet pretamno!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 00:34   #1305
A što se tvoje boje tiče, kažu da je najbolje stavljat istu boju za redom ako ti paše nijansa. A ako želiš mrvicu svjetlije, idi što bliže toj boji, po mogućnosti ista marka!

Ali nije mi jasno kako tvoja ne baca na crveno kad je u nazivu chestnut, tj. kesten....čudne su te sve boje, majke mi!!!

Našla sam i vou koju bih ja. Ima dvije slike iste nijanse:

http://www.drogerie-matous.cz/obrazk...ut-default.jpg

http://101bazar.com/shop/behdashti/images/6e.jpg

Zadnje uređivanje mišica27 : 28.02.2010. at 00:48.
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 03:02   #1306
Bok eh imam plave šiške i neku svijetlo-srednje smeđu boju kose, e sad sam to mislila pofarbat u srednje smeđu sve ali kaj s šiškama? one budu svijetlije :/ da njih pofarbam 2 puta onda? inače mi je kosa ok i podnosi svakaj...
xAnnax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 18:24   #1307
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
A što se tvoje boje tiče, kažu da je najbolje stavljat istu boju za redom ako ti paše nijansa. A ako želiš mrvicu svjetlije, idi što bliže toj boji, po mogućnosti ista marka!

Ali nije mi jasno kako tvoja ne baca na crveno kad je u nazivu chestnut, tj. kesten....čudne su te sve boje, majke mi!!!

Da, i mene je to malo bunilo, jer piše Sweet chestnut medium brown, br 570 a na slici totalno hladna boja (čak i dosta svijetla). Vjerovala sam slici. Meni je ispala dosta tamna, ali hladna, jer inače imam tamnu kosu a i nisam je jako zblajhala




Našla sam i vou koju bih ja. Ima dvije slike iste nijanse:

http://www.drogerie-matous.cz/obrazk...ut-default.jpg

http://101bazar.com/shop/behdashti/images/6e.jpg
Ova prva mi se nesviđa, nekak je prežuta, slabo smeđa...
druga je lijepa...

možda možeš s nekom hladnom bojom ubit crvenilo... ali ove boje mi nisu hladne... a da probaš natural and easy? hladnu plavu ili nešt? ja ti dajem savjete, a kaj ak ti bude još gore...?
Ja sam za hladne, pepeljaste. uvijek. Samo pazi da možda kratko držiš jer stvarno ispadaju 5x tamnije neg na slici.

ps. Vidiš kak sam pogodila za pallete tj. da si nju uzela...
ajd sretno...
michellemabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 18:27   #1308
Quote:
xAnnax kaže: Pogledaj post
Bok eh imam plave šiške i neku svijetlo-srednje smeđu boju kose, e sad sam to mislila pofarbat u srednje smeđu sve ali kaj s šiškama? one budu svijetlije :/ da njih pofarbam 2 puta onda? inače mi je kosa ok i podnosi svakaj...
Kaj ti se dogodilo sa šiškama da su plave, a kosa smeđa? ..

Ne, pofarbaj ih prve. par minuta čekaj pa ostalo... hm... tak nešto...
michellemabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 19:48   #1309
Quote:
michellemabelle kaže: Pogledaj post
Ova prva mi se nesviđa, nekak je prežuta, slabo smeđa...
druga je lijepa...

možda možeš s nekom hladnom bojom ubit crvenilo... ali ove boje mi nisu hladne... a da probaš natural and easy? hladnu plavu ili nešt? ja ti dajem savjete, a kaj ak ti bude još gore...?
Ja sam za hladne, pepeljaste. uvijek. Samo pazi da možda kratko držiš jer stvarno ispadaju 5x tamnije neg na slici.

ps. Vidiš kak sam pogodila za pallete tj. da si nju uzela...
ajd sretno...
Ma to sam si i mislila nešto pepeljasto stavit, ali kad smeđih pepeljastih nema! A baš sam htjela pitati kako ispadaju te tamno pepeljaste plave. Jer više puta sam pročitala da ženske kažu da im to zapravo ispadne smeđe. Jebote, bojim se da ne požutim pak!!

A ove dvije boje, ne bi vjerovala, ali to je ista boja samo dva različita pakiranja, češko i naše!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 16:22   #1310
michelle....samo da znaš...ofarbala se ja ovim lješnjakom i ta ti boja uopće nije žuta. Ispala sam skoro pa tamno smeđa sa zlatnim odsjajem, i vidi se da će kad se malo ispere biti baš ona lijepa smeđa boja.

Da, samo što naravno imam crvenog pigmenta zbog zadnjeg farbanja, ali i znala sam da ga ja ne mogu do kraja maknuti, ali to mi ni nije bio cilj.

Uglavnom, ja zadovoljna, sad samo da se malo ispere jer sam si ja malo pretamna ovako...i sad nema više farbanja minimalno 2 mjeseca za mene!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:19   #1311
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
michelle....samo da znaš...ofarbala se ja ovim lješnjakom i ta ti boja uopće nije žuta. Ispala sam skoro pa tamno smeđa sa zlatnim odsjajem, i vidi se da će kad se malo ispere biti baš ona lijepa smeđa boja.

Da, samo što naravno imam crvenog pigmenta zbog zadnjeg farbanja, ali i znala sam da ga ja ne mogu do kraja maknuti, ali to mi ni nije bio cilj.

Uglavnom, ja zadovoljna, sad samo da se malo ispere jer sam si ja malo pretamna ovako...i sad nema više farbanja minimalno 2 mjeseca za mene!
Ajd baš mi je drago!)) Hvala kaj si javila!

No, s ovim prestaje moje davanje savjeta jer ja NEMAM POJMA o farbama )) Samo mogu podjelit svoje skromno iskustvo...
Ma i moja je tamna, što zbog crne farbe prije što zbog toga jer je nisam puno zblajhala prije...
michellemabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:29   #1312
Ma hvala ti svejedno! Pomogla si jer si me ohrabrila na farbanje! Ovako bih ja čekala i tko zna kako bi bilo da mi je već bio izrast...a ti si me uvjerila da kosa neće otpasti!

A inače, nisam ti ni ja stručnjak neki, i zapravo bih ja željela puuuuno svjetliju smeđu kosu, a meni sve ispada dosta tamno. Tako da ću jednom morati frizerki, samo sad baš i nemama para za takve investicije!!!!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 17:30   #1313
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
Ma to sam si i mislila nešto pepeljasto stavit, ali kad smeđih pepeljastih nema!
Zapravo ima, naletjela sam ja na jednu, i to u Pallete 10 min color nijansama
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 19:08   #1314
A vidjela sam tu boju...to ti je meni preeeeetamno! A i već sam se pofarbala i to ovom http://www.drogerie-matous.cz/obrazk...ut-default.jpg

i ispala sam tamna skoro k'o ta palette pepeljasta. S tom bi onda ispala crna.

A i iskreno da ti kažem tu boju od 10 minuta, nikad više ne bih uzela! Skroz je čudna boja, čudne teksture a i boja mi je, iako jedna druga, ispala sasvim deseta!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 08:07   #1315
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
A i iskreno da ti kažem tu boju od 10 minuta, nikad više ne bih uzela! Skroz je čudna boja, čudne teksture a i boja mi je, iako jedna druga, ispala sasvim deseta!
Znam kupila sam njihovu tamnosmeđu da bi ispala crna na kraju morala sam to kod frizerke ići popravljati I sad, da budem još blesavija, nezadovoljna crvenim odsjajem koji mi je ostao od skidanja iz crne, kupila opet boju od 10 min (tuka, šta ćeš ) uzela sam srednje smeđu - koja mi je ispala tamnosmeđa - baš onakva kakvu sam htjela
Riskirala sam na veliko, ali na sreću bez posljedica Dakle, da zaključimo priču - te boje ispadaju za nijansu tamnije
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 14:12   #1316
Ima li netko ko se farba u smeđu al sa crvenim odsjajem.Koju farbu da uzmem?
Neželim bit smeđa, i neželim bit crvena ni niš deseto.Baš smeđe sa crvenim odsjajem.A neznam koja se farba kak prima??
__________________
Čemu život uči me zašto tako muči me, što je život tako zajeban :P
eLLa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:29   #1317
Quote:
eLLa* kaže: Pogledaj post
Ima li netko ko se farba u smeđu al sa crvenim odsjajem.Koju farbu da uzmem?
Neželim bit smeđa, i neželim bit crvena ni niš deseto.Baš smeđe sa crvenim odsjajem.A neznam koja se farba kak prima??
Po ovim komentarima iznad gotovo svaka

Šalu na stranu, meni je moja frizerka rekla da to zapravo puno ovisi o tvojoj prirodnoj boji. Svaka kosa kao ima neku svoj pigment ( kao neki podton ) na koji vuče - crvenu, žutu ili pepeljastu ( da ne kažem sivu ). Tako kod moje kose - inače baš čokoladno smeđe - kad se farbam uvijek izbije crveni pigment. Što je najgore, to se doista ne da isprati jer to nije pofarbano, već pigment tvoje kose.

Tako da sam za sva vremena odustala od bilo kakvih farbanja. Tješim se da mi je to i zdravije...

Općenito, mislim da ne budeš fulala ako uzmeš neku boju na kojoj piše kestenjasta, mahagonij - takve uvijek imaju crveni pigment u sebi.
__________________
I drink coffee for your protection.
Carol_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 17:46   #1318
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
Ma hvala ti svejedno! Pomogla si jer si me ohrabrila na farbanje! Ovako bih ja čekala i tko zna kako bi bilo da mi je već bio izrast...a ti si me uvjerila da kosa neće otpasti!

A inače, nisam ti ni ja stručnjak neki, i zapravo bih ja željela puuuuno svjetliju smeđu kosu, a meni sve ispada dosta tamno. Tako da ću jednom morati frizerki, samo sad baš i nemama para za takve investicije!!!!
Same here! Ali imamo vremena do ljeta da nabacimo svijetliju
michellemabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 20:00   #1319
ella, takva crveno smeđa ti je jako dobra od loreala, loreal preferance, svijetlo zlatno kestenjasta : http://www.lorealparis.com.hr/img/l1...62/HCo20_4.jpg

ili palette deluxe kestenjasta, ali ta je u početku malo tamnija pa se ispere. Doduše već sam rekla, meni sve lovi k'o ludo, pa možda je do mene!

michelle....imat ćemo mi svoju boju!!!


P.S. Ella, za ovu od loreala sam ti sigurna jer sam ja duuuugo stavljala tu, i bila mi je super, i onda mi puhnuo neki vrag a sam blenta išla mijenjat!!!

Zadnje uređivanje mišica27 : 04.03.2010. at 20:06.
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 20:47   #1320
ja sam se prije farbala doma i rezulta je uvijek bio dosta loš tj.nisam nikada bila zadovoljna,sada se već dvije godine farbam kod frizerke,i nikada više ne bi sam to radila doma,kao prvo boje u frizerskim salonima su puno kvalietnije nego ove što mi kupimo u trgovini,drugo frizerka mi uvijek mješa dvije,tri nijanse da bi dobila lijepu boju koju hoću,što naravno doma baš ne možemo mi uspješno napraviti i naravno omjer boje i hidrogena one ipak one znaju bolje od nas pomješati tako da više nikada se doma ne bi sama farbala jer sam sad prezadovoljna kako mi to u frizerskom naprave a što se tiče smeđih nijansi frizerka mi je rekla da boje koje imaju naziv blond,znači,tamnije do srednje blond ispadaju smeđa onkva kakvu mi zapravo želimo a sve boje tipa lješnjak,čokolada ispadaju jako tamne
viky78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.