Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2004., 18:36   #1
Duga mračna noć (Antun Vrdoljak)

Film traje nešto kraće od 4 sata, sinoć je bila premijera za Sanadera & društvo a nazočili su na Vrdoljakovu žalost i neki filmski kritičari a ja prenosim par rečenica by D. Jurak

"Tipičan film staračke akademštine i grandomanije. Film je zbrka od 203 minute, vrlo neuravnotežen i izgleda kao da se sastoji od dva potpuno različita filma. Mnogi vjeruju da je serija suvislija, te da će dodatni dijelovi popuniti dramaturške rupe, no mislim da će serija samo povećati kaotičnu zbrku."

Nenad Polimac :
"Staromodno, konzervativno i patrijarhalno."

premijer Sanader pak dodaje :

"Tončija se ne bi posramio ni Hollywood".

HTV će u dogledno vrijeme prikazati i seriju od 13 epizoda (vjerovatno na jesen) ... je li netko možda već gledao te da li će ikada itko gledati
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 18:50   #2
Jel gore od Olujnih tišina, to je pitanje.
spuzva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 18:51   #3
Dva topica u isto vrijeme
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 18:53   #4
Quote:
spuzva kaže:
Jel gore od Olujnih tišina, to je pitanje.
..čini mi se da je vrijedni Vrdoljak film radio oko 4 godine.. znači mogao bi biti gori i od olujnih tišina
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 18:58   #5
Zamislite hrvatski film koji traje 3 sata u reziji Vrdoljaka. Par izjava nekih filmskih kriticara: staromodno,konzervativno i patrijarhalno. Nas cuveni premijer je izjavio da je film izvanredno dobro napravljen godpodine premijeru halooooooooo. Al zasto se opce i cudit izjavi jednog velikog hrvata. Anyway prijmjetila sam da je gosp. Višnjić pokusao izbjeci komentar o filmu pred televizijskim kamerama.Gosp. Vrdoljak se nada da ce film puno bolje proc ko serija. Katastrofa. Mislim cim ga uspoređuju sa Četveroredom odma mi je sve jasno.
Vrdoljak je sigurno one koji su film nazvali smecem na ljepsi nacin
nazvo budalama koji o filmu nemaju pojma. Mislim da se nijedan filmski redatelj u svjetu tako neizražava. Bolje bi mu bilo da se potrudi napravit dobar film. Cetri godine je snimo film ti mater tolk ose nisu snimali ni gospodari prstenova.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 19:01   #6
Quote:
Sherry kaže:
Dva topica u isto vrijeme
tako ti je to kada je riječ o dugo očekivanom filmu koji svi jedva čekaju vidjeti
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 19:14   #7
samo namj je to falilo. kak ga dugo nije bilo ponadao sam se da će samo odjednom osvanut naslov u stilu ...film u mrčnu noč poslali udbaši, komunjare, unutrašnji/vanjski neprijatelji i ini
__________________
ya basta
fragment is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 19:16   #8
A mozda i film nije tako loš,možda .

Možda bi mu terbalo pruzit priliku,možda

Al sjedit u kinu i gledat hrvatski film 3 sata hm..hm..

Ipak je uspoređen sa Četveroredom.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 19:35   #9
Quote:
quote
A mozda i film nije tako loš,možda .
Možda bi mu terbalo pruzit priliku,možda

može bit
i sam sam se nado nečem dobrom kad se na početku uspoređivo s amarcordom
a isto tako mi se čini da je vrdoljak izgubio dosta kredibiliteta te da mu se jako lako može reći i ne pogrješiti

jedino me ovakav stav može natjerat u kino pa da se onda kao ugodno iznenadim
__________________
ya basta
fragment is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 19:39   #10
Možda

Al ne stvarno možda bi ga stvarno trebalo pogledat.
Možda i nije tako loš al stalno mi ide ovo možda.

A možda.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 00:31   #11
film NIJE uspoređen sa Četveroredom!
Nego se kritičar osvrnuo na Četverored kao film slične tematije i rekao da je "DUga mračna noć" film slične tematike kao Četverored, ali neusporedivo bolji.
Što i nije neki podatak - teško filmu bit bolji od pamfleta Četveroreda...

No, ja se ipak suzdržavam od kritika, komentara i osvrta jer film NISAM gledala..

Što neke ne sprječava da bljuju...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 06:54   #12
A da im svima zajedno date malo vise vremena ? Sjetite se samo prvih partizanskih filomva .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 07:59   #13
Ne mogu se sjetit ni jednog lošeg Vrdoljakovog filma, pa ne vidim zašto bi to ovaj bio.
Ni meni dotični nije simpatičan kao političar, šef katedrale duha i slično, ali kao režiser je sjajan.
Pogledat ću film svakako.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 08:06   #14
Exclamation

Quote:
sis kaže:
Ne mogu se sjetit ni jednog lošeg Vrdoljakovog filma, pa ne vidim zašto bi to ovaj bio.
a ja mislim da upravo to je razlog zašto je vrdoljak napravio film o II svj. ratu opet-
jer se on sjeća svojih partizanskih filmova iz doba komunizma
i to mu smeta, sada kao veliki hrvat

žalosno je što te njegove frustracije liječi preko državnog novca
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 08:15   #15
Quote:
Cro Fag kaže:
a ja mislim da upravo to je razlog zašto je vrdoljak napravio film o II svj. ratu opet-
jer se on sjeća svojih partizanskih filmova iz doba komunizma
i to mu smeta, sada kao veliki hrvat

žalosno je što te njegove frustracije liječi preko državnog novca
Da si gledao U gori raste zelen bor i Kad čuješ zvona, vjerojatno ne bi to napisao. Ne vjerujem da ih se srami, za to zbilja nema razloga.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 10:42   #16
Quote:
sis kaže:
Da si gledao U gori raste zelen bor i Kad čuješ zvona, vjerojatno ne bi to napisao. Ne vjerujem da ih se srami, za to zbilja nema razloga.
bem ti, opet me samo nervira jer o filmovima pišu i to negativno oni koji ih nisu ni gledali!!!!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:09   #17
Vrdoljak, obrnuti kaputić

Quote:
Cro Fag kaže:
a ja mislim da upravo to je razlog zašto je vrdoljak napravio film o II svj. ratu opet-
jer se on sjeća svojih partizanskih filmova iz doba komunizma
i to mu smeta, sada kao veliki hrvat

žalosno je što te njegove frustracije liječi preko državnog novca
evo, to i ja mislim! tipa mučili godinama, tjerali da prikazuje partizane kao pozitivce, al konačno je njegova patriotska umjetnička duša dočekala slobodu, pa i umjetničku. sad se lijepo vidi, da su najveći domoljubni partizani bili- Nijemci i folksdojčeri. A i Višnjiću (btw, izjavio u kameru, njegov najbolji i najdraži uradak) stoji slavonski melos i izričaj- ko piletu sise! Sin snimo, zet glumatao, tatek režiro, precednik mu njegove partije pljesko- kud ćeš većijeh dometa?

u gori raste zelen bor, a ti Tonči nemaš pameti, jooooooooj!
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:26   #18
Re: Vrdoljak, obrnuti kaputić

Quote:
Wall kaže:
[B]evo, to i ja mislim! tipa mučili godinama, tjerali da prikazuje partizane kao pozitivce,
Gledao? Fora i je u tome da u njegovim partizanskim filmovima baš i nema izrazitih pozitivaca npr partizana ni negativaca npr ustaša, nego njihovih primjeraka ima na svim stranama podjednako koji su se naprosto našli u glupoj situaciji kao što je rat i na njega različito reagiraju.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:48   #19
Re: Re: Vrdoljak, obrnuti kaputić

Quote:
sis kaže:
Gledao? Fora i je u tome da u njegovim partizanskim filmovima baš i nema izrazitih pozitivaca npr partizana ni negativaca npr ustaša, nego njihovih primjeraka ima na svim stranama podjednako koji su se naprosto našli u glupoj situaciji kao što je rat i na njega različito reagiraju.

slazem se s tobom.gledao ja film,ali puno je losiji nego oni "partizanski", pa donekle i iz razloga koje su neki ovdje naveli.
film je predugacak,to je cinjenica,ali to je objasnjivo s obzirom da je to tek najava serije.zato ima puno nejasnoca sto se karakterizacije likova i njihovih medjusobnih odnosa tice.
nisam gledao Cetverored,ali po pricama mislim da je ovo ipak bolji
film,ali daleko od toga da je dobar.mozda serija bude bolje,pa tko voli..
bojim se da ja necu

p.s. Visnjic je prilicno dobar,mozda najbolji.
__________________
nemir je.a di je strast?
jaffa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 14:42   #20
Exclamation

Quote:
sis kaže:
Da si gledao U gori raste zelen bor i Kad čuješ zvona, vjerojatno ne bi to napisao. Ne vjerujem da ih se srami, za to zbilja nema razloga.
mislim da je tokom 90tih bilo puno riječi o tome--
istina je da je i u prošlom režimu -prije 90tih bio dvorska luda režima, baš kao i tokom 90tih i sada želi ispraviti svoj "komunjo-imidž"

ps.
(kao da je nekoga i briga)
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.