Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2003., 08:03   #1
Ugljan i Pašman

Da li je možda netko bio na Ugljanu, preciznije Kukljici?

Jel se isplati otići tamo ili ima i boljih odredišta u tome sektoru?

More, plaže, gradić, i sl.?
dvajstri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 16:32   #2
informacije iz prve ruke: kukljica ima burniji noćni život, više gostiju, već sad je gužva...
ugljan- manja gužva, lošiji noćni život, osim jednog beach cluba ništa drugo ne radi nakon ponoći, ali je prednost što je mirnije i moš se odmorit...zavisi što tražiš... u krajnjoj liniji cijeli otok je dug cca 20 km, pa ako imaš auto nije loše viditi i jedno i drugo... inače, oba mista imaju svoj site:
www.ugljan.hr
www.kukljica.hr
__________________
... drago dormiens nunquam titillandus.....
krijesnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2003., 10:31   #3
kukljica


ne znam sto bih dodala vise.
bucno, guzva, plaze totalno bezveze.
 
Odgovori s citatom
Old 30.06.2003., 10:43   #4
Dvajstri, očito želiš zbrisati od civilizacije.Preporučujem ti Pelješac. Al' ne Orebić, nego neko selo.Ili MLJET!!! To je prava stvar. Doduše, nema teretane, ali utege možeš ponijeti sa sobom, he-he.
__________________
Kaj sad?
Timurlenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2003., 11:52   #5
23 mislio sam da ces na dugi otok. Peljesac i Mljet su ti stvarno opcije. Evo na Mljtu odi u Kozarice. 10 kuca sve skupa,mulo i par soba sta se iznajmljuje i to je to. Najesti ces se ribe i nakupat bez guzve.

Na peljescu ajde u Zuljanu.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 10:48   #6
Odlučio sam se za Sali!

Mljet ostavljam za slijedeće ljeto.

Ribolov,ronjenje i baš me briga za cijeli svijet.

A još kada skoknem do Kornata i Telašćice
dvajstri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 11:25   #7
Quote:
dvajstri kaže:
Odlučio sam se za Sali!

Mljet ostavljam za slijedeće ljeto.

Ribolov,ronjenje i baš me briga za cijeli svijet.

A još kada skoknem do Kornata i Telašćice

U kojem terminu ideš? Bilo bi ti dobro uklopiti u to Saljske užance, ipak malo života
I ako si s autom, pod obavezno prođi cijeli otok. Saharun (pijesak), lanterna Veli rat i ona plaža kontra Brbinja i Dragova (žalo) . Je da je 40-tak km, ali ipak
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 12:49   #8
Idem 01.08. tako da ću biti na fešti(čujem da je ludo), a imam i auto tako da je sve pod kontrolom.

Jel imaš još kakav prijedlog?

Kako je na Telašćici, i jel se plaća upad ako ideš autom?

Vidio sam na karti da je sve puno uvala ali nigdje da nađem nekakve slike (samo su prikazane slike jezera i sl.)
dvajstri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 08:28   #9
Kad u Brbinju izađeš s trajekta, baci oko na veliki plan otoka, i zapamti sve one lokacije markirane suncobranom. Sve dostupno autu.
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 20:49   #10
Quote:
dvajstri kaže:
Idem 01.08. tako da ću biti na fešti(čujem da je ludo), a imam i auto tako da je sve pod kontrolom.

Jel imaš još kakav prijedlog?

Kako je na Telašćici, i jel se plaća upad ako ideš autom?

Vidio sam na karti da je sve puno uvala ali nigdje da nađem nekakve slike (samo su prikazane slike jezera i sl.)

Tradicionalno se "Saljske užance" odrzavaju vikend prije Vele Gospe! ali to ti je uvik upitno, ko i festa . Kao kontrast tome ca nikad ni siguro oce li feste biti i ka ce biti (vikend prije Gospe je najcesce),
jedna je od najboljih festi koje covik moze doziviti na nasoj strani jadrana (mozda i dalje)
Mislim da stvarno ne preuvelicavam jer nakon saljske feste svi ostanu pod dojmom! Nadan se da ce i ove godine biti dobro organizirana ko i proslih par!
Na Salima ti je uglavnom ok! malo je mirnije od Kukljice, ali tu je caffe bar Maritimo koji je prakticki zamjena za disko ! Tribas viditi i doziviti da bi zna o cemu prican ! Ajde nadan se da san pomoga sa ovih par informacija!
Aramengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 22:25   #11
Quote:
Aramengo kaže:
Tradicionalno se "Saljske užance" odrzavaju vikend prije Vele Gospe!
a ne prvu subotu u 8.misecu?

[QUOTE]Nadan se da ce i ove godine biti dobro organizirana ko i proslih par!

lani pogotovo
__________________
... drago dormiens nunquam titillandus.....
krijesnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 10:24   #12
Prošle godine sam tamo ljetovala.Ovako, imaš jedan lokal koji radi duže, jedan disko koji radi samo u sezoni, jednu konobu, jednu pizzerizu, jednu slastičarnicu, tri lokalne birtije za jutarnju kavu, dva dućana ( preporučujem onaj na tražnici obzirom da je povoljniji), tržnicu i poštu.
Nikako ne propusti izlet na Kornate i prošeći pješačkom stazom kako bi vidio kuću nekog navudrenog umjetnika i pisca.Čovjek je u vrtu napravio nekoliko jezovitih skulptura no sve to izgleda vrlo dojmljivo i zanimljivo.
E da i zanimljivo je da se poneki mještani voze na onim malim bijelim golf vozilima
Općenito, more je čisto, plaže su ok.
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 15:12   #13
[QUOTE]krijesnica kaže:
a ne prvu subotu u 8.misecu?

NE! Festa je vikend prije vele Gospe! pogledaj u kalendar, mozda se i poklopi koji put. inace festa je i u subotu i nedilju )

Quote:
Nadan se da ce i ove godine biti dobro organizirana ko i proslih par!

lani pogotovo
Naglasak je bi na "organizaciji" feste, a ne na vremenskim, (ne)prilikama. nadan se da ti je to malo prosvijetlilo znacenje moje misli! ala Adio!
Aramengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 15:27   #14
Lani su, između ostalih, na fešti bili, ako se dobro sjećam, Gustafi i Šo!Mazgoon

I da, dugootočka, naročito saljska, flora je zakon
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 19:15   #15
Pasman???

Je li tko bio na Pasmanu. Kako je, ima li sumice, kakve su plaze, kakva je klopa, ima li zive muzike itd.
BigGreenElephant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 01:36   #16
Pa zar bas niko?
BigGreenElephant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 14:44   #17
Bili smo preklani 12 dana u Tkonu. Otok je meni dosta lijep, ali su mjesta relativno neugledna i neuredna. Najljepša mi je zapadna strana otoka gdje nema naselja, samo kuce na osami i prekrasna priroda, pogled na Kornate... Na istocnoj obali ima u mjestima dosta plitkih pjescanih plaza zgodnih za djecu. Sve u svemu 6/10 :-)
Makita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 14:46   #18
E da...sumice ima, zive muzike bas i nisam cuo (zgodno je skociti "pjeske" trajektom do Biograda), a nadje se pokoji zgodni restorancic.
Makita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 09:06   #19
Quote:
BigGreenElephant kaže:
Je li tko bio na Pasmanu. Kako je, ima li sumice, kakve su plaze, kakva je klopa, ima li zive muzike itd.
sumica ima kolko hoces, na uredjenim plazama ti je obicno guzva ali zato imas jako puno prirodnih uvala i plaza i svog mira, samo trebas potraziti. na pasmanu imam vikendicu od 99 a tek sam prosle god nasao svoju plazu, mali raj. da se naci restorana a finom klopom a jos uz to povoljnih. obicno ti za vrijeme turisticke sezone svako mjesto ima svoju ribarsku noc s zivom muzikom, a kaj se tice zabave otidji preko mosta do kukljice na ugljanu, nije ko novalja, sve ovisi kaj trazis.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 23:27   #20
Pašman ti je otok,recimo drugog ranga razvijenosti turizma.Nije Hvar ili Krk a opet nije da ništa ni nemože ponuditi.Nema hotela,dakle samo privatni smještaj.
Što se tiče zabave nema diskoteka ni noćnih klubova ali je povezan mostom sa Ugljanom tako da je to zapravo jedna cijelina.Tamo imaš jednu diskoteku u mjestu Kukljica,disko se zove "Cocos" i prije par godina tamo je znala biti odlična zabava,disko je preuređen prošlo ljeto pa će valjda biti opet kao nekad.Kukljica je inače turistički najnaprednije mjesto na oba otoka.
Što se tiče restorana baš na otoku Pašmanu,meni je najbolji "Zrinski" u Dobropoljani.
Velika prednost su ti plaže.Imaš stvarno par dobrih plaža i nekoliko super skrivenih uvala.Ako imaš dobro društvo i neka realna očekivanja sigurno će ti biti dobro.Brojne fešte i ribarske večeri nemoram ni spominjati.Na oba otoka imaš skoro 20-ak mjesta a svako ima svoju večer.Odlične su ti fešte u Preku i Kukljici
Razni koncerti npr. TBF-a i Hladnog piva su također normala.
Ako te baš što izričito zanima samo pitaj.
travelaround is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.