Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2016., 17:03   #1
A Monster Calls



A Monster Calls Official International Teaser

Novela od Patrick Nessa prelazi u kina pod rezijom J. A. Bayone (odlican Impossible s Ewan McGregorom) na jesen. Prica o djecaku i cudovistu kojem glas daje Liam Neeson. Pored njega, Sigourney Weaver i Felicity Jones.

Zajedno s BFGom, bit ce vesela godina.

Ak netko zna temu iz trailera, bio bi mu zahvalan.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 22:40   #2
Official Trailer | Glazba iz trailera

Na Netu pronađoh samo ovo prevedeno izdanje knjige.

Sigourney Weaver, star of ''A Monster Calls (Un monstruo viene a verme)'', Donostia Award at the 64th edition of the San Sebastian Festival.
Film će biti prikazan 21.09. na ovom filmskom festivalu + nagrada za životno djelo za (moju omiljenu glumicu) S. Weaver
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 11:39   #3
Jučer vidio trailer u Cinestaru prije Tajnog života kućnih ljubimaca".
Ako je vjerovati Cinestarovoj mob-aplikaciji, dolazi 20. listopada, pod naslovom "Sedam minuta nakon ponoći".
Oprezan sam sam s razlogom, jer su davali i trailer za Ex Machina, a ranije i držali poster za Scorseseovog Huga kod ulaza, pa se od oba filma odustalo, a Monster Calls je i temom i pristupom malo drukčiji od uobičajenih popcorn limunada.

Zadnje uređivanje SpoBob : 01.09.2016. at 11:40. Reason: dopuna
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 12:24   #4
Quote:
Ana Jacqueline kaže: Pogledaj post
Official Trailer | Glazba iz trailera

Na Netu pronađoh samo ovo prevedeno izdanje knjige.

Sigourney Weaver, star of ''A Monster Calls (Un monstruo viene a verme)'', Donostia Award at the 64th edition of the San Sebastian Festival.
Film će biti prikazan 21.09. na ovom filmskom festivalu + nagrada za životno djelo za (moju omiljenu glumicu) S. Weaver
Ana, link na mjuzu ti je mrtav, ovaj je tenutno funkcionalan: https://youtu.be/D0R01PFwXPg
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:48   #5
Pogledao jučer film, odličan!!
Selmer Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 10:55   #6
Trenutno kao datum izlaska filma u Hrvatskoj IMDb navodi 22. prosinca.
http://www.imdb.com/title/tt3416532/...ef_=tt_ql_dt_2
S druge strane, Cinestar app piše da "Sedam minuta nakon ponoći" kod njih igra od 12. siječnja.
Ima logike: do Božića se sve baca na crtiće i obiteljske hitove, dok je ovo malo mračnija priča - prikladnija za siječanjsku depresiju.
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 01:05   #7
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post


A Monster Calls Official International Teaser

Novela od Patrick Nessa prelazi u kina pod rezijom J. A. Bayone (odlican Impossible s Ewan McGregorom) na jesen. Prica o djecaku i cudovistu kojem glas daje Liam Neeson. Pored njega, Sigourney Weaver i Felicity Jones.

Zajedno s BFGom, bit ce vesela godina.

Ak netko zna temu iz trailera, bio bi mu zahvalan.
Ne kužim baš. Film je snimljen prema romanu, a ne prema noveli.

Po foršpanu se ne da odgonetnuti hoće li film biti dobar, ali s obzirom na glumce pretpostavljam da bi film mogao biti dobar.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 10:27   #8
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ne kužim baš.
Film je snimljen prema romanu, a ne prema noveli.
Novel je na engleskom i roman i novela. Pa ti vidi.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:47   #9
U kinima od danas pod nazivom Sedam minuta nakon ponoći O_o
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:30   #10
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
Novel je na engleskom i roman i novela. Pa ti vidi.
Ma da ne bi... A što je onda novella - da nije možda basna ili aforizam?

Čudesna je ta današnja mladež...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:26   #11
Pogledao ga večeras u kinu. Nisam znao što točno idem gledat tako da nisam imao nikakvih očekivanja. Dobro, vidio sam poster filma, pa sam očekivao nešto pomalo mračno, depresivno a s pozitivnom i light porukom.

I tu nisam pogriješio. Jedino kako je film počeo, mislio sam da je to još jedan u nizu dječjih filmova koji su napravljeni s puno efekata itd.

Al kako je film išao dalje... strefi te. I s dozom mistike i s predivnim animacijama koje se uvode u kontrast s realnim i s načinom na koji se prenosi tragična priča u formi tople ljudske. Jedino mi je malo upitan taj početak koji me umalo naveo na krivi trag, ostalo je jednostavno predivno.

Dobro, ima tu puno tog tipičnog i za takve filmove, al mislim da sve to opravdava način na koji su slali vrlo snažne poruke, jako lijepo koncipirano sve u svemu.

Osim što ponekad samo čekam da Liam Neeson kroz monstera kaže "I don't know who you are, but I will find you and kill you"
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 16:21   #12
Na žalost, varaždinski Cinestar ga za sad nije stavio na repertoar.
Nisu baš puni vjere u uspjeh filma.
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 00:20   #13
prekrasan film
slično kao @pukylly nisam znala što točno idem gledati pa nisam imala očekivanja

animacije su predivne vjerojatno i najdraži dio filma a Liama Neesona bih valjda mogla slušati cijelo vrijeme

neću secirati film niti gledati što je dobro što nije jer ovaj film mogu opisati jednom riječju - emocija, a kod mene onda tu nema puno mjesta za razmišljanje
Baš me dirnuo film, mislim da se svi možemo pronaći u ovoj priči
Knjigu nisam pročitala ali čak mi je i drago jer su me iznenadile neke stvari a koliko sam čula film je jako vjeran knjizi tako da je ona iduća na repertoaru


Lewis MacDougall je rasturio nadam se dobroj karijeri
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 23:12   #14
Mene je film odmah podsjetio na Panov labirint, koji mi je jedan od najboljih filmova ikad, tako da je ovaj ostao malo u sjeni njega...

Zapravo sam očekivala nešto malo maštovitije.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 23:23   #15
Napokon sam ga uspio vidjeti (nakon 3 tjedna, Cinestar se udostojao poslati jednu kopiju i u moj kraj).
Ukratko: bomba! Sjajan film, a sad idem ganjati i knjigu. Amazon UK ima novo izdanje (originalni roman + ilustracije + detalji o snimanju, razgovori s autorima itd.)
Znate li da je autorica ideje (nagrađivana i hvaljena Siobhan Dowd) i sama umirala od raka, pa je izdavač angažirao Patricka Nessa da dovrši priču?
Ne čudi me što je film propao u američkim kinima, a dobar dio krivnje ide na dušu marketinškog odjela koji naprosto nije znao kome se treba obraćati u kampanji (film je, inače PG-13, iz jasnih razloga).
S druge strane, ekipa na FaceBook stranici filma navodi da je u Španjolskoj film prošao sjajno, i navode dobru reklamnu kapanju.
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 17:22   #16
Kako šteta da je ovaj film podbacio u kinima kad je tako predivno snimljen, fantastično odglumljen i priča je jednostavno dobra. Iskren film s teškom temom koji definitivno nije našao svoju publiku.

Trenutačno moj omiljeni film ove godine.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:33   #17
Vrlo dobar, bas mi se svideo.

Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Kako šteta da je ovaj film podbacio u kinima kad je tako predivno snimljen, fantastično odglumljen i priča je jednostavno dobra. Iskren film s teškom temom koji definitivno nije našao svoju publiku.

Trenutačno moj omiljeni film ove godine.
Nije ni cudno jer je vecina verovatno ocekivala lagani deciji film pa su s toga ostali razocarani jer je rec o malo ozbiljnijem decijem filmu.
Koji zapravo i nije bas deciji vec prikazuje borbu decaka sa... (da ne otkrivam cime zbog onih koji nisu gledali) na svom deciji nacin.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:39   #18
kino "daruvar" cuda cini....odmah raznorani filmski topici ponovno dobijaju na zivotu
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:00   #19
Predivan film. Trebao bi biti "lektira" u školama, makar i nije dječji.
Ludique is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 21:31   #20
Odlican film! Plakala sam ko kisna godina pred kraj filma a ja stvarno rijetko dopustam emocijama da me tako odnesu.. Isto nisam imala nikakva ocekivanja za film, pustila sam ga na laptopu da ispuni tisinu dok radim nesto drugo al ubrzo me totalno prikovao za ekran!
Amanda7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.