Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2004., 20:43   #61
nisam njihov obozavatelj, dapce... ali jako mi se svidaju stihovi... posebno boldani dio

Mogu reci sutnjom
mogu prstima

i u pijesku stopama
i u mraku usnama


mogi cuti srcem
mogu ocima

nekim novim mirisom
nekim novim okusom

zauvijek
promijenilo se sve

Odjednom ti
u jutru sto kraj mene drijema
ti
a cinilo se nikog nema
ti - odjednom ti u kapi kise
ti
a cinilo se nikad vise

Mogu vidjet kozem
mogu mislima

to se samo dogodi
i bez rijeci pogodi

zauvijek
hana is offline  
Old 25.05.2004., 21:41   #62
Sinoć sanjam da sam u bolnici, ali u nekoj bizarnoj atmosferi, sve što je moja podsvijest registrirala više je izgledalo da sam u nekom koncentracionom logoru. Sjedim u čekaonici sa gomilom ljudi ispred mene koji čekaju ravnodušno isto što i ja, operaciju srca. Listam svoju povijest bolesti i što više listam sve sam više i više u strahu, imam neku sjenu na srcu koju treba hitno ukloniti. Preznojavam se od straha jer ne uklone li mi to umrijet ću, ali svejedno puštam sve ove iza mene jer se bojim operacije. Na kraju svi su obavili što su trebali ostajemo samo ja i jedna osoba i idemo kod dežurnog - ne znam čega popravljača srca? - dolazimo tamo i pitamo je li došao dežurni, oni kažu 'dakako sad će on doći', probudim se.

San bi trebao odmarati čovjeka. Kako da se ja poslije ovih mora odmorim! Doslovce sam se probudio u znoju. Nisam ni zapalio duvan, a kamoli skuhao kavu, majka me zove na telefon da me obavijesti da mi je došao poziv iz tužilaštva. Odlično. Jedva čekam trabunjat na sudu.
Otac mi tuži državu, a država tuži mene, da je ovo prva paradoksalna situacija koja se dešava mojoj familiji možda bi se začudio. Skuham kavu, zapravo šerbet, ljudi koji piju moju kavu jedino tako mogu da je oslove.
Uživam u prvim gutljajima, doista uživam, tada razmišljam o stvarima koje nemaju veze sa svakodnevnicom. Ali izgleda da danas svako odmicanje od stvarnosti takve kakva je nije bilo moguće.
Zove me ponovo majka, ali ne moja, Ivanina, da mi u jednom dahu sroči; 'Znaš šta, ona je opet došla u Split, nije me zvala uopće, ja ne znam šta ću s njom, ali ja je financirat više neću, neka je financira onaj kod koga je došla jer kod mene očigledno nije, neka se sad sama snalazi, ja sam sad kod Miki u zagrebu i nek' dolazi vamo ako misli, ako ne misli, jebe me se. Robi nema za žvaku, a kamoli za put do ovamo, daj joj molim te ako imaš stodvaest kuna, ja ću ti vratit'.
Ne misli ona nju više financirat, ajde neka, ne znam tko je luđi ona ili Ivana.
Poklopio sam slušalicu i zaključio 'O jeben li ti sunce žarko, svejedno mi spavao ja ili bio budan!'
__________________
'Ima li nešto smješnije od onoga što je istinski plemenito, i da li ima ičega tužnije od onoga što je uistinu smiješno'.
Akinetoh blues is offline  
Old 26.05.2004., 01:11   #63
e moj Marakana..

Tugo moja, nesrećo...a tako sam želio...

Čovjek,tamo neki, mi je objasnio mene...meni...
suze mi još ne idu, a znam da , poteći će....

Ubio bi se......

Ne postoji takav smajlić, koji bi opisao....

Plačem, ljubavi za tobom, iako ne priznajem...

Ubio bi sve druge....

Razvaljujem sam sebe....

Nikog nisam tako volio!.....
Marakana is offline  
Old 26.05.2004., 07:37   #64
Postojim.
Krv mi tutunji kroz loše žile, osjećam ju.
No ne postojim zbog toga, tako svi funkcioniraju.
Vjerojatno postojim zato jer znam da me nema.
Nisam konkretno tu, ovo što me obavija, ovo meso i krv, to nisam ja.
To je samo trenutna maska, trenutno utočište, stanica za neko drugo mjesto.
Ali postojim.
I još sam tu.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Old 26.05.2004., 09:24   #65
Kaze on : moze sto se njega tice!' hahaha, kako sam se nasmijala!!! A sto bi to uopce trebalo znaciti, se tice njega ili ne? Nakon odredjenog vremena prestanem razbijati glavu tim stvarima, ustvari mislim da sam se totalno manula tog posla ,svako novo listanje dogadjaja donosi novu rezoluciju slike, donosi novu ideju, a sve su one pogresne. Votever ionako se vidimo za nekih 6 mjeseci?! E, da 6 mjeseci! Ma to uopce vise nije bitna stvar, necu zabiljeziti datum, racunati, nista, nista! Nece uopce ostaviti traga! Nekada sam znala, brojati sec…ma sto secunde, od tada sam zivot racunala od polaska-do dolaska…nesto kao prije Krista i poslije Krista … Razmisljam da odem u subotu, onako s ruksakom na ledima, sendvicima, toplom kavom, malo penjati se na planinu, smoriti se, i dekicu da…lezati…poslije skakati sa stijene na stijenu …biti koza
E da eto necemu se veslim…jos da nagovorim onog gore da pusti sa diska lijepo vrijeme. E evo kunem se od subote cu racunati vrijeme…prije i poslije….
Corrs is offline  
Old 26.05.2004., 09:27   #66
Zeppelin

Pocelo je sve sasvim neduzno, ali sada mi je vec lagano sumnjivo. Prekjucer, sjedim ja tako negdje u okolici Save, uzivam u frisko zelenom drvecu, kad odjednom skuzim ogromni Zeppelin, polako plovi iznad Save, radi krug prema novom zagrebu. Fakat je impresivan, a i ima neku dostojanstvenost dok lagano pluta. Ona kabina za putnike izgleda tako malecno Ali mora da je gust biti u njoj.

Nego jucer odem ja u setnju na Cmrok, sjedim na klupi i uzivam u suncu, kad hop! , iza brega opet se vidi Zeppelin. Sad ako ga i danas vidim, polako cu poceti sumnjati da me netko pokusava neprimjetno pratiti sto metarskim Zeppelinom
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is online now  
Old 26.05.2004., 09:55   #67
dragi novi dnevnice!

evo red je da ti se javim. priznajem, skoro sam te zaboravila. ruka jos uvik u bipsu (valjda ce u petak skinit gips). jos malo pa je skola gotova...
ajme dnevnice moj da vidis lanu!!!! to dite je cudo jedno! predivna je, davla (na oca naravno) stalno u pokretu, sve mora bit po njenu. volim to malo cudo
hmmm.... jel pozes ikako pomoc da moj dragi dobije onaj posal* bilo kako, molim te...
njasa is offline  
Old 26.05.2004., 10:30   #68
Opet me navlaci.. i sutra dolazi, opet.. Kaoa i uvijek, taman sam se malkice oporavila i evo ga da sve razjebe. Hocu li se ikada izvuci?
pokora is offline  
Old 26.05.2004., 11:03   #69
Re: Zeppelin

Quote:
Arash's friend kaže:
Pocelo je sve sasvim neduzno, ali sada mi je vec lagano sumnjivo. Prekjucer, sjedim ja tako negdje u okolici Save, uzivam u frisko zelenom drvecu, kad odjednom skuzim ogromni Zeppelin, polako plovi iznad Save, radi krug prema novom zagrebu. Fakat je impresivan, a i ima neku dostojanstvenost dok lagano pluta. Ona kabina za putnike izgleda tako malecno Ali mora da je gust biti u njoj.

Nego jucer odem ja u setnju na Cmrok, sjedim na klupi i uzivam u suncu, kad hop! , iza brega opet se vidi Zeppelin. Sad ako ga i danas vidim, polako cu poceti sumnjati da me netko pokusava neprimjetno pratiti sto metarskim Zeppelinom
Zakon!
Ava Adore is offline  
Old 26.05.2004., 17:17   #70
poludit cu
koji je on idiot... pa koji mu je... linija manjeg otpora? e pa nece ici... a ne zna on ni sam sta si je na vrat natovario... pocet cemo se igrat jedne igre a igra se zove ISTINA U LICE
hana is offline  
Old 27.05.2004., 00:37   #71
cijeli dan razmisljam o onom prefinom sandwichu iz mc donalds' -a ... nesto kao mc chicken grill ili tako nesto... danas je bio kao special menu sta vec... mmmm..... kako fino... aaaaaaaaa..... gladna....
hana is offline  
Old 27.05.2004., 01:17   #72
Dolazi sutra... i vec znam kako ce biti.. provesti cu pola dana lickajuci se, nazivajuci ga da vidim dokle je stigao, mastajuci o njegovim postupcima koji se nece dogoditi. Necu uspijeti skinuti pogled sa njega.. i klackati cu.. mrzjeti ga i obozavati naizmjence po pola sata.. a on.. perfektan, na "svome mjestu"..
Eventualno ako mu uspijem rijesiti jedan problem i time ga odobrovoljim, nabaciti ce koju dvosmislenu salu dok smo sami.. A meni ne preostaje nego da mu se ili provokativno nasmijesim na to ili samo nasmijesim.. Jebomepatak kretenku!
pokora is offline  
Old 27.05.2004., 01:19   #73
Quote:
pokora kaže:
Dolazi sutra... i vec znam kako ce biti.. provesti cu pola dana lickajuci se, nazivajuci ga da vidim dokle je stigao, mastajuci o njegovim postupcima koji se nece dogoditi. Necu uspijeti skinuti pogled sa njega.. i klackati cu.. mrzjeti ga i obozavati naizmjence po pola sata.. a on.. perfektan, na "svome mjestu"..
Eventualno ako mu uspijem rijesiti jedan problem i time ga odobrovoljim, nabaciti ce koju dvosmislenu salu dok smo sami.. A meni ne preostaje nego da mu se ili provokativno nasmijesim na to ili samo nasmijesim.. Jebomepatak kretenku!



zar nas je tako mnogo? tako puno clanova istog drustva? drustva -a
hana is offline  
Old 27.05.2004., 01:26   #74
Quote:
hana kaže:


zar nas je tako mnogo? tako puno clanova istog drustva? drustva -a
E draga moja, i veci nam je klub nego sto mozemo i pomisliti...
Citam .. govoris o ISTINI U LICE!..
Ako to ucinim - on bjezi.. jer moja je istina moja! Njegova je drugacija.. ovisna o momentu.. ovisna o toliko toga.. na koncu.. i da je prava ljubav.. ako je pusti van sebe sto od toga ima.. nista.. jer ju ne moze zivjeti u potpunosti.. zato klacka i on .. ali ne kao ja.... drugacije.. na svoj nacin.. pod svojim osjecajima, u vrtlogu grandioznogmu egocentrizma, moralu, potisnutim zeljama..

Vidis sto ti je zensko blesavo: cak ga u potpunosti i razumijem .. i nisam u stanju suditi ga niti uciniti ono sto znam da bi ga zaboljelo: udaljiti ga od sebe ili sasuti mu istinu u lice.. SAH-MAT.
pokora is offline  
Old 27.05.2004., 08:05   #75
Sjetila sam …jednog maglovitog, svjezeg jutra, kao ovog jutros … bila sam sama tad na proputovanju, ustvari bilo je jos likova oko mene no u putu smo skuzili da si bas nikako ne pasemo, usiljeni sastanci, poslovni problemi, uspjesno smo ih rjesavali ali ovako,ne-ne. Sjecam se veceri kada smo dosli u drvenu kucici, usluzne domacice koja je i u 1 iza ponoci izgledala dotjerano i svjeze naspavano, ma kao da smo uletili u seriju kline Swarc.!!! Soba je bila savrsena, sve je mirisalo na drvo, topao tus me vratio u snove, nije me razbudio… balkon odskrinut, teska zavjesa je propustala malo hladnog zraka u prostoriju! Odem do balkona, odgurnem malo zavjesu da udahnem svjez zrak, tezak hladan,vlazan zrak, miris trave koji se mijesao sa mirisom domacih zivotinja u blizini…. Uvukla sam se gola u krevet, ustirkana plahta je ostavljala bijele tragove po mom tijelu, bila je ugodno hladna…na pamet mi je palo ulje koje sam to popodne kupila…sjecam se Bourjois. U trenutko mi se naslo u rukama, curilo niz moje butine sve do medjunozja...bilo je toplo, mekano, gotovo svilenkasto, stapalo se s mojim prstima i glatko ulazilo medju noge...bila sam duboko pod plahtom, gotovo sam mogla vristati od ugode ali pomisao da bi ona uredna teta mogla doci na vrata moje sobe me zabrinjavala …damn, dnevnice moj danas cu morati otici po to ulje..
Corrs is offline  
Old 27.05.2004., 08:30   #76
tek toliko da se registriram...bas tek toliko..
hana drz se
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Old 27.05.2004., 13:42   #77
Neki snovi su mi super, drugi bezveze. Postajem selektivan.

Pritisak je prelio sve granice, sad opušteno plutam u kaosu.
Kesten is offline  
Old 27.05.2004., 18:14   #78
.....nesrećo....

Opet se previše razbijam...Da je sreće bilo....
Jednostavno osjetim..

Dokle.

Marakana is offline  
Old 27.05.2004., 22:39   #79
nemir

Realno gledano danas sam napravio ok stvar, ali malo je zadovoljstva u tome. Ide mi se, neka me posalju na put, nekakav posao, neki grad. Samo da se ide. Ruksak me svrbi na ledjima. Otprilike kao u jednom od mojih omiljenih grafita:

Dodje mi da odem

Ili kao u jednoj prastaroj sansoni, ne znam tko ju pjeva, svirala je na radiju kad sam kao klinac bio u bolnici, ide otprilike ovako:

..po-ovedi, me veceras bilo kojom ulicom na svijetu,
gdje za nas ne zna nitko, osim ptica, zastalih u letu.


No dobro, vjerojatno nece biti tako jednostavno. Ali mali time-out i odmak bi mi itekako dobro dosao. Pocek na donosenje odluka koje mi se ne svidjaju. Ili sto bi Grunf rekao, ne radi se o bijegu, nego o casnom uzmaku
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is online now  
Old 28.05.2004., 09:08   #80
Eh da .. stigao je.. Stiglo i sunce i pomrcina sa njim... kao i uvijek uostalom.. Samo ovaj puta je pomrcina stigla nekako odmah, jako brzo.. Za vecerom nas bilo hrpa.. osim pozdrava nismo maltene niti razgovarali medjusobno.. I, uz svo to njegovo uzdrzavanje, udaljavanje.. i dok je odrzavao razgovor sa drugima nije mu promako niti jedan zarez mog razgovora s drugim osobama za stolom.. Mustra..
No, pomrcina je stigla kad smo ostali sami.. kad smo konacno mogli razgovarati.. udaljo se, otisao gledati TV.. nikakav razgovor. Ma, ne, navikla sam vec da o nama ne razgovaramo.. ali, majku mu, ta drzim mu, doslovce, glavu u mojim rukama ovih dana, o meni mu ovisi 90% svega sta ima u ovom momentu, doslovno - ne serem, ne umisljam.. pa niti rijeci?!?!?!
Zasto? Zar je toliko glup pa ne shvata? Zar je toliko tup pa ne razumije? Zar ga toliko boli ona stvar?
Zasto? Zasto mene da spopadne takvo sto? Opet.
Ovakovi momenti su oni kada mi je stvarno dosta, kada zbrajam i oduzimam i vidim koliko sam u minusu! I pozelim nestati. Nemam volje ici dalje.. posto? Po nove udarce? Zivjeti za milostinju? I dalje se zavaravati kako to nije tako?
pokora is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.