Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2006., 00:30   #1
Exclamation Perpetuum Mobile

......PERPETUM MOBILE ..... pojam koji podrazumjeva "stroj" koji, najkrace receno, pokrece sam sebe. Stoljecima su ljudi pokusavali osmisliti i sprovesti u praksu ideju da se napokon konstruira nesto slicno ali bez ikakvog uspjeha....???? dali se "dogodio" PERPETUM MOBILE , onoliko koliko ja znam NIJE, i ima li tko zamisao kako bi mogao da se "dogodi".........??????
__________________
baltasar
baltasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 00:33   #2
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 01:14   #3
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 11:21   #4
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 21:16   #5
primjer:
intelektualac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 23:40   #6
é-đovanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 00:10   #7
Zasto ne odgovorite na ovu temu,tema je ozbiljna...
sad u vezi samog stroja..tj. perpetuum mobile kako ga ja vidim stroj bi se trebao sastojati od vise strojeva koji u srzi nisu perpetuum mobile ali zato ako se povezu u cjelinu cint ce taj stroj savrseno dobro, osim sto ce ga vrijeme izjedati s vremenom i trebat ce se popravljati...inace us troju bi trebala biti jedinica za negativno trenje.
Njorthr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 15:00   #8
Quote:
Njorthr kaže:
Zasto ne odgovorite na ovu temu,tema je ozbiljna...
sad u vezi samog stroja..tj. perpetuum mobile kako ga ja vidim stroj bi se trebao sastojati od vise strojeva koji u srzi nisu perpetuum mobile ali zato ako se povezu u cjelinu cint ce taj stroj savrseno dobro, osim sto ce ga vrijeme izjedati s vremenom i trebat ce se popravljati...inace us troju bi trebala biti jedinica za negativno trenje.
Cccccccccc, za umrijeti od smijeha. Nijedan stroj nije PM ali kad se povežu onda je PM ?!?!!? Samo u matematici minus i minus daju plus, a npr. u stvarnom životu glupan i glupan daju 2 glupana.
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 17:19   #9
Kratko pitanje i komentar od neznalice.

Sto nije PM nekakav stroj koji daje vise energije nego sto uzima, a ne sto vi ovdje tvrdite daje energiju bez icega ?
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 22:43   #10
Quote:
Hmmm kaže:
Kratko pitanje i komentar od neznalice.

Sto nije PM nekakav stroj koji daje vise energije nego sto uzima, a ne sto vi ovdje tvrdite daje energiju bez icega ?
evo, bizz je lijepo napisao:

Perpetuum mobile prve vrste - 'stroj koji može beskonačno dugo vršiti koristan rad, bez dovođenja energije izvana'. Ovakav stroj se, naravno, kosi sa zakonom očuvanja energije, a kako je taj zakon prošao zaista rigorozne (direktne i indirektne) provjere, može se sa velikom sigurnošću reći da takav stroj nije moguće konstruirati.

Perpetuum mobile druge vrste - 'stroj koji pomoću samo jednog toplinskog rezervoara može beskonačno dugo vršiti koristan rad ('pomoću samo jednog toplinskog rezervoara' znači da su i uređaj i njegova okolina na istoj temperaturi kao i toplinski rezervoar)'. Funkcioniranje ovakvog uređaja se kosi sa tzv. drugim zakonom termodinamike, a koji kaže da je maksimalni rad koji može dati neki stroj jednak razlici toplinskih energija dvaju toplinskih rezervoara pomoću kojih taj stroj radi. U slučaju perpetuum mobile-a razlika tih toplinskih energija bi bila jednaka nuli, pa prema tome taj stroj ne bi mogao vršiti koristan rad.

Perpetuum mobile treće vrste - 'uređaj koji bi se beskonačno dugo gibao, bez dovođenja energije izvana, ali i bez vršenja korisnog rada'. Takav uređaj se ne kosi niti s jednim zakonom fizike, pa je prema tome moguć. Npr. zvrk koji se vrti u bestežinskom stanju, nema razloga da se prestane vrtiti. Ili, atom vodika se također može smatrati jednom vrstom perpetuum mobile-a.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 00:46   #11
Ali zar nije na neki nacin nuklearna energija nekakav free energy ... odnosno reaktor vrsta PM-a .
Koliko sam skuzio, proces je dosta efikasan i daje puno energije.
1kg urana ima iznimnu energiju, zar ne?
Isto tako ovaj fuzijski koji bi kao trebali napravit ... po mom misljenju jedan takav reaktor je osnova za istrazivanje svemira i nekakve energetske ''osiguranosti''.
Kada bi se gledale makroimplikacije takvog otkrica.

Mozda offtopicarim ali ionako je vise manje kompletno te se ispricavam na neznanju kojeg sigurno nemam u prirodnim znanostima.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 11:16   #12
Quote:
baltasar kaže:
......PERPETUM MOBILE ..... pojam koji podrazumjeva "stroj" koji, najkrace receno, pokrece sam sebe. Stoljecima su ljudi pokusavali osmisliti i sprovesti u praksu ideju da se napokon konstruira nesto slicno ali bez ikakvog uspjeha....???? dali se "dogodio" PERPETUM MOBILE , onoliko koliko ja znam NIJE, i ima li tko zamisao kako bi mogao da se "dogodi".........??????
ne vide ga oni koji si ne dopuste da vide sire perpetum mobile vec postoji i zove se život
etejid :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 11:34   #13
... je , je , ali se ne smije

Iz razloga dominacije i manipulacije mulinacionalnionalnih koorporacija , ne možeš ili ako znaš ne bi trebao znati za otkrića ruskih i drugih malih znanstvenih laboratorija koji su tijekom vremena otkrivali razne male naprave koje nisu u interesu velikh organizacija , a koreliraju upravo sa tim što pitaš i bave se iskorištavanjem razlike u ekvipotencijalima te gravitacijko uzgonskim silama odnosno konjugacijama sferne dinamike . Newton je davno srušen i njegovi aksiomi , Einstein je obični prepisivač od Fitzgeralda . Perpetuum mobile može funkcionirati bez problema ukoliko bi današnji fizičari priznali da zemlja vrši rad što molim te lijepo danas ne misle i zato na tim prgmatičnim trgovinsko-hipnotizirajućim logikama i ne mogu shvatiti da je perpetuum moguć ... nego i dalje prodaju motore sa unutarnjim izgaranjem i naftu ... DAKLE moguć je sve dok se zemlja kreće ili dok sunce sija ... što ne znam koliko će ak ovak nastavimo ...
 
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 16:17   #14
energija

Neki su znanstevnci otkrili kako iz obicnh kvarcnih kristala izvuci energiju i ukljuciti 50 lampi (neznam koliko je to wata jer nisam siguran koje su tada koristili ), to je napravio jedan covjek s opremom dostupnom svakom malogradanu , taj pokus nje mao nikakvih vidljivih efekata na sam kristal.. dakle to je moguce..
I mora se jos jedna stvar shvatiti...ako gledamo danasnje strojeve i danasnji opci ustroj iskoristavanja energije mozemo viditi da velik postotak energje u raznm oblicima odlazi u nekakav prostor okolo samog izvora na koji zelimo utrositi energiju (u obliku stetnh plinova i svakakvih drugih sranja) dakle ako shvatimo da energiju ne trosimo mozemo uvidjeti da je samo pretvaramo u drugi oblik( sam zivot je po tome pitanju specifcan zato jer zivot jos nitko nje uspio ''napraviti'').
Njorthr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 11:47   #15
Quote:
henry lee kaže:
Iz razloga dominacije i manipulacije mulinacionalnionalnih koorporacija , ne možeš ili ako znaš ne bi trebao znati za otkrića ruskih i drugih malih znanstvenih laboratorija koji su tijekom vremena otkrivali razne male naprave koje nisu u interesu velikh organizacija , a koreliraju upravo sa tim što pitaš i bave se iskorištavanjem razlike u ekvipotencijalima te gravitacijko uzgonskim silama odnosno konjugacijama sferne dinamike . Newton je davno srušen i njegovi aksiomi , Einstein je obični prepisivač od Fitzgeralda . Perpetuum mobile može funkcionirati bez problema ukoliko bi današnji fizičari priznali da zemlja vrši rad što molim te lijepo danas ne misle i zato na tim prgmatičnim trgovinsko-hipnotizirajućim logikama i ne mogu shvatiti da je perpetuum moguć ... nego i dalje prodaju motore sa unutarnjim izgaranjem i naftu ... DAKLE moguć je sve dok se zemlja kreće ili dok sunce sija ... što ne znam koliko će ak ovak nastavimo ...
Baš tako. Može se ali nesmije. Pa oko nas je toliko energije da je prosto za nevijerovat da se vozimo na naftu, ložimo drva, ugalj, zagrađujemo rijeke, gradimo atomske elektrne itdd a treba samo malo dobre volje bez fuckin kapitilastičkih sr..nja o podijelama na pametne i glupe, bogate i siromašne, crne i bijele, kraljevsku krv i malograđansku i sve druge bisere ove nam prekrasne planete.
Kad se riješimo ovih predrasuda e onda ćemo možda nešto postići ,neki sklad a ovako dok je burzi i dionica, komičnih zakona o ograničanju sloboda i stvaranju i izražavanju, tajni o ovome ili onome, osuđeni smo biti čađe i u duševnom i u tijelesnom smislu, kako nas možda zovu neki izvanzemaljci napredniji od nas.
Sve više mislim i pribojavam se da će prvo morati da se dogodi neki planetarni rat i tek nakon toga da se ujedini cijeli svjet, sve vijere i nacije u jednu složnu zajednicu koja će funkcionirati kao jedinstvena organizacija za napredak i dobrobit svih ljudi i živih bića na ovoj planeti.

1.Kad više nebudemo ubijali živa bića radi prehrane, nego meso budemo sami proizvodili nekim što ja znam procesom od neke druge materije.

2. Kad nebudemo morali kupovati, vodu, struju, hranu, i uopće nešto što nam treba za život rad stvaranje, odmaranje itdd.

3. Kad svatko bude radio ono što želi radit i u čemu je najbolji, jer zna se kad neko radi nešto što voli i za što je nadaren, on stvara duplo više nego onaj koji radi isti posao zato što je na na to primoran iz nekog razloga.

4. Kad za naš rad nebudemo dobijali plaću, nego ono pod broj 2 navedeno.

5. Kad novac i materijalno nebudu osnovna vrijednost u životu, nego osnovna vrijednost bude, pomoć drugim bićima, sklad i suživot sa svima, rad za dobrobit svih a ne samo sebe.

6. Kad sve bude slobodno, ali baš sve slobodno i svima dostupno u svakom trenutku tj da nitko nema nikakva ogranicenja, naravno u skladu i redu sa svima drugima.

Sve ovo gore navedeno je jedini mogući način da opstanemo, prežvimo kao ljudska rasa, sačuvamo svoju prekrasnu planetu i proširimo svoje poglede prema nečemu višem duhovnom, svetom ili izvanzemaljskom, neka protumači svatko kako mu se sviđa.
Evo kad ovih par osnovnih točaka ispunimo, bit ćemo perpetum mobile na zemlji i u svemiru.
Ovo gore je za neke ljude teško razumijeti jer možda još nisu na toj točki razmišljanja što neznači da za godinu dvije neće biti, pa im se unaprijed ispričavam, a oni koji razumiju ove gore točke od 1 do 6 dodajte vašu viziju perpetum mobile, jer tek sam ustao pa mi mozak još malo kasni.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 22:37   #16
Pa, ja radim jedno čudo za koje su mi na naprednima rekli da je perpetuum mobile i popljuvali unatoč tome što se ne protivi nikakvim zakonima, nego samo izgleda kao da se protivi. PM je nemoguć, ali je zato moguće napravit uređaje koji če proizvodit energiju jako jako dugo vremena za male pare - no to nije isplativo. Isto kao što je NASA napravila žilet koji traje 20 godina, isto tako nema smisla prodavat struju preko uređaja koje saki debil sa imalo mozga može sam napravit u vlastitom dvorištu.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 02:39   #17
N etreba nasa napravit žilet koji traje 20 godina , napravi ga sam
stavi obični žilet u umanjeni model keopsove piramide i brij se sa njim
koliko želiš
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 11:00   #18
dam ti ja keopsovu piramidu na određeno mjesto
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 13:04   #19
Živila anarhija! Tebe bi zanimalo da proguglaš o Makhnu i njegovom pokretu za vrijeme Ruskog civilnog rata u Ukraini
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 13:23   #20
napravio ga je Dragan Mihalak iz Osijeka, ima nesto o tome na http://gau.psp.efos.hr

uglavnom tip je pun sebe i nudili su mu veliku lovu ali on ceka nobelovu nagradu
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.