Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2008., 11:13   #81
Quote:
Q-bit kaže: Pogledaj post
hmm ...
ajmo samo reci da nam treba 13 komada letva jedan drveni kolut i puno zglobova (onakvih ko na ormaru)
ali pustimo to ...
imam ja jedno pitanjne
sta bi bilo kada bis enapravio bazen s 10 000 l i kada bi bio dolje otvor
sirine slaufa za zaljevanje vrta
e i kad bi ta cjev isla natrag gore u bazen (bazen je visok oko 1,30 m)
dali bi ta sva voda stvarala dovoljan pritisak da gura vodu u slauf i opet ulazi u bazen sa malom pomoci podtlaka?
ne, ne bi radilo jer pritisak ovisi o visini stupa vode a ne o volumenu. samo bi ti se poravnala visina vode u cijevi i bazenu (slauf vaga)
__________________
Savjest je ono što boli kad se svi ostali dijelovi osjećaju izvrsno!
jedini neprirodan seksualni čin je onaj koji ne možeš izvesti
Big Scorpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 13:44   #82
Quote:
Mišo kaže: Pogledaj post
zanima me jel iko ima kakvih ostvarivih ideja, barem u teoriji, o proizvodnji perpetuuma mobilea, ako već ne potpuni perpetuum mobile onda barem da iskoristivost bude na nekih devedeset posto. meni je u glavi inducirana struja, i inducirano magnetno polje koji uzrokuju jedni druge. nisam tolko jak u fizici trenutno, al, jel bi se tu dalo nešt izvest?
Ima jedna super patkica perpetum mobile.

Kroz sredinu patkice kroz bok je provedena šipka, i patkica na toj šipki pluta na vodi.

Na kljunu patkice je maaali uteg, i kada on sa kljunom padne na vodu, voda ulazi u unutrašnjost patkice kroz malu rupu. Kako je voda ušla u unutrašnjost patkice, kljun se podiže, jer je voda unutar teža. Kako se patkica podigne, voda izlazi na rupu u predjelu guzice natrag van u vodu.

Kako voda izađe van iz patkice, kljun ponovno pada u vodu i 'pije ju'.

To je radnja koja se ponavlja non stop.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:15   #83
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Ima jedna super patkica perpetum mobile.

Kroz sredinu patkice kroz bok je provedena šipka, i patkica na toj šipki pluta na vodi.

Na kljunu patkice je maaali uteg, i kada on sa kljunom padne na vodu, voda ulazi u unutrašnjost patkice kroz malu rupu. Kako je voda ušla u unutrašnjost patkice, kljun se podiže, jer je voda unutar teža. Kako se patkica podigne, voda izlazi na rupu u predjelu guzice natrag van u vodu.

Kako voda izađe van iz patkice, kljun ponovno pada u vodu i 'pije ju'.

To je radnja koja se ponavlja non stop.
vidiš, vidiš, znam vidio sam to......ali neznam bili tako u beskonačnost
__________________
"Nikad nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovo upalim"
Stvarno tko sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:06   #84
Jesi li siguran da to nije žedni Pajo i da u tu stvar uopće ulazi voda? Ako je žedni Pajo onda radi malo drugačije.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 01:17   #85
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Jesi li siguran da to nije žedni Pajo i da u tu stvar uopće ulazi voda? Ako je žedni Pajo onda radi malo drugačije.
Aj objasni kak radi taj žedni pajo
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 12:41   #86
Žedni Pajo je uređaj koji se uči na jednoj od općih fizika a služi za ilustraciju primjene topline isparavanja. Pajo se sastoji od dva spremnika, većeg (dupe) i manjeg (glava) međusobno povezanih cijev (vrat). Glava je manja od dupeta a cijela se stvar može ljuljati na riti tako da izgleda kao da se glava klanja. U Paji je eter a ispred Paje posuda sa vodom na sobnoj temperaturi. Na Pajinoj glavi je kljun od filca ili nečeg drugog poroznog. Stavlja se u pogon tako da se zagnjuri u vodu. Pajo se uspravi sa mokrim kljunom iz kojeg počinje hlapiti voda i hladiti glavu zbog odvođenja topline koja se troši na isparavanje. Glava se hladi dok ne postigne temperaturu rosišta za eter, eter se kondenzira u glavi i preteže ju te ona kljukne u vodu. Voda natapa kljun i grije glavu na temperaturu iznad vrelišta etera, eter isparava, glava postaje lakša od tijela i Pajo se ispravlja. I tako radi sve dok je relativna vlažnost zraka ispod 100% (ilitiga dok nema magle) i dok je sobna temperatura iznad vrelišta etera. Nikakav perpetuum mobile. Koristi razliku temperatura dva spremnika: vode i ohlađena kljuna
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 22:55   #87
Možda bi se dalo nešto napraviti s magnetima kad bi postojao materijal koji bi kad se stavi izmedju dva magneta,spriječio djelovanje jednog magneta na drugi. To bi bilo potrebno u fazi približavanja. Kad magneti dodju u najbliži položaj,ta zaštita izmedju njih se makne i magneti se počnu odbijati i onda opet ispočetka.
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 09:08   #88
A šta misliš koliku bi energiju trebao za uguravanje tog materijala?
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 22:27   #89
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
A šta misliš koliku bi energiju trebao za uguravanje tog materijala?
Pa taj materijal može biti u obliku tanke pločice koja se rotira i nebi trebalo puno energije za njeno okretanje.
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 23:17   #90
Isto kao što ne treba puno energije za okretanje rotora generatora. Ako ga opteretišp trošilima treba.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 22:23   #91
Perpetuum mobile

Čuo sam da je to stroj koji se pokreče s malo potrošnje energije. Nije mi baš jasno - vidio sam na forumu da je o otome tema,ali je to nešto sasvim deseto , nešto o mobitelima . Dakle , što je to ?
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 23:41   #92
Nisam te baš skužio.
Ako hoćeš znati kakav je to stroj: To je stroj koji netroši energiju za obavljanje rada znači beskonačni izvor energije. On je prema zakonima termodinamike nemoguć.
Ako hoćeš znati koji stroj troši malo enerije: Led dioda troši malo energije.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 23:49   #93
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Nisam te baš skužio.
Ako hoćeš znati kakav je to stroj: To je stroj koji netroši energiju za obavljanje rada znači beskonačni izvor energije. On je prema zakonima termodinamike nemoguć.
Ako hoćeš znati koji stroj troši malo enerije: Led dioda troši malo energije.
o joj LED diode.

Nego kako su uspjeli napraviti taj stroj ? mislim dal postoji
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 00:01   #94
Quote:
Q-bit kaže: Pogledaj post
hmm ...
ajmo samo reci da nam treba 13 komada letva jedan drveni kolut i puno zglobova (onakvih ko na ormaru)
ali pustimo to ...
imam ja jedno pitanjne
sta bi bilo kada bis enapravio bazen s 10 000 l i kada bi bio dolje otvor
sirine slaufa za zaljevanje vrta
e i kad bi ta cjev isla natrag gore u bazen (bazen je visok oko 1,30 m)
dali bi ta sva voda stvarala dovoljan pritisak da gura vodu u slauf i opet ulazi u bazen sa malom pomoci podtlaka?
tlak vode je takav da bi se raina vode u šlaufu izjednačila do razine vode bazena , znaći ne
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 00:06   #95
Što kažete na supravodljivost pri sobnoj temperaturi i magnete. Kuće lebde , auti lebde , obućeš magnetne tenisice i ti letiš (brijem da bi najk prvi te tenke napravio) samo što treba izmisliti supravodljivi materijal pri sobnoj temperaturi sada su napravili neke vrste keramike koje se mogu hladiti tekućim dušikom te pri toj temp. postaju supravodljivi. Zapravo , ne bih se čudio da Amerik...,ovaj znanstvenici već imaju tu tehnologiju razvijenu pri sobnoj temperaturi ali oko nafte se ipak novac vrti ,a i ratovi - bilo bi dosadno zbog njih - mislim : bio bi mir u svijetu
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 14:46   #96
Quote:
Q-bit kaže: Pogledaj post
hmm ...
ajmo samo reci da nam treba 13 komada letva jedan drveni kolut i puno zglobova (onakvih ko na ormaru)
ali pustimo to ...
imam ja jedno pitanjne
sta bi bilo kada bis enapravio bazen s 10 000 l i kada bi bio dolje otvor
sirine slaufa za zaljevanje vrta
e i kad bi ta cjev isla natrag gore u bazen (bazen je visok oko 1,30 m)
dali bi ta sva voda stvarala dovoljan pritisak da gura vodu u slauf i opet ulazi u bazen sa malom pomoci podtlaka?
To ti je već poznati - sifonski efekt, to ti se događa tako da popuniš crijevo jedan kraj imaš uronjen u bačvu vina, a drugi začepljeni spustiš nešto niže od nivoa vina u bačvi, i točiš si vino bez problema dok god je nivo vina u bačvi viši od kraja crijeva koji držiš u ruci . . . . . ajd živio !!!,

na tvoju žalost obratan sifon - ni u kom slučaju neće proraditi, tj. da vrtiš jednu te istu tekućinu kroz crijevo te ju istačeš i natačeš u tu istu posudu, mogao bi u neku drugu posudu koja ima toliko niži nivo od posude iz koje istačeš koliko je potrebno da se pokrije trenje tekućine kroz crijevo . . . .
tomislav50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 18:50   #97
pepetuum mobile je nemoguć za napravit isto kao nać kamen mudraca i eliksir života... kaj ne??
al možemo se samo zabavit idejom što bi bilo kad bi bilo
ljudi kao prvo ne bi morali plaćat struju hahah!
a i vozili bismo se zrakom i cestom bez problema
to bi bilo fora
neki čudesan svijet... magic
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 14:59   #98
meni se nekako cini da je orgonska čelija pravi perpetuum mobile, jer ne trosi nista a radi stalno.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 17:19   #99
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
pepetuum mobile je nemoguć za napravit isto kao nać kamen mudraca i eliksir života... kaj ne??
al možemo se samo zabavit idejom što bi bilo kad bi bilo
ljudi kao prvo ne bi morali plaćat struju hahah!
a i vozili bismo se zrakom i cestom bez problema
to bi bilo fora
neki čudesan svijet... magic

Ja znam i otkriven je pepetuum mobile !


Reć ću vam uskoro što je to ali prvo želi čuto 5-10 ideja ljudi da vidim što bi to moglo biti (nije orgon!) - jako jako jako jednostavno!
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 17:51   #100
1) Generator u svemiru.
2) Hidroelektrana koja vraća vodu u branu
3) nešto s ZPE
4) nešto s magnetima
5) ne znam.

Aj sad reci kako radi taj tvoj perpetuum mobile.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.