Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2014., 18:43   #161
Ovo me podsjeća na onu emisiju Globalno sijelo kada je gostovao profesor matematike koji je tvrdio da je pronašao grešku u matematici i da je Pi=3.12 okruglo na 2 decimale.
Otišli su na PMF profesorima i pitali u emisiji da što misle o tome i njegovom dokazu a frajer je mrtav hladan rekao da je dokaz Pi-a nešto što svi studenti prve godine faksa znaju riješiti.
Shadowcaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 18:53   #162
Pogledaj si ovo...

http://hr.wikipedia.org/wiki/Pi_(broj)...

Ili uzmi sa stola pivsku bocu, izmjeri joj opseg (koncem) i promjer (sublerom) pa podijeli... Javi rezultat...

Profesora posjeti u ustanovi, ali ga nemoj zajebavati s mjerenjem boce i ne spominji mu rezultat....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 19:24   #163
Ne kuzim, ti tvrdis da Pi nije 3,14159 26535 89793 238 itd?
Shadowcaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 19:27   #164
Quote:
Shadowcaster kaže: Pogledaj post
Ne kuzim
Taj dio mi je jasan...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 19:34   #165
A dobro mislio sam da se tu ne kuzimo. teško je kada na chatu nema intonacije pa nekada ono što bi se u razgovoru shvatilo se ne shvati (barem ja ne). Ali moram ovdje reci da postoji i onaj lik sto je cak u Vecernjaku izasao da je izmislio onu Gravitanu što je kao neka vrsta perpetuum mobilea. Sviđa mi se kod njega samo to što vrlo svesrdno gura svoju ideju i vrlo je uporan. Nema sta.
Shadowcaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 19:41   #166
Quote:
Shadowcaster kaže: Pogledaj post
A dobro mislio sam da se tu ne kuzimo. teško je kada na chatu nema intonacije pa nekada ono što bi se u razgovoru shvatilo se ne shvati (barem ja ne). Ali moram ovdje reci da postoji i onaj lik sto je cak u Vecernjaku izasao da je izmislio onu Gravitanu što je kao neka vrsta perpetuum mobilea. Sviđa mi se kod njega samo to što vrlo svesrdno gura svoju ideju i vrlo je uporan. Nema sta.
Shvatio i ja (malo sporije, al jebiga)

Imas par postova prije nekog polupismenog penzica kojem samo treba da ga netko malo pogura s par milijuncica i evo perpetuuma.... Metoda stapa i kanapa... Znanost ga, nazalost, omalovazava....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 19:50   #167
Ma no. Mozda i on ima tu ideju. ali da ... znanost je kur** koja ne želi pomoći inovatorima. Uostalom, u ovo vrijeme smisliti izum koji je tehnološki mogao zamisliti i Arhimed je stvarno postignuće svoje vrste. I pošto naša država daje novce na sve i svašta, može komotno na to. Bolje uložena lova nego ostale masterplan investicije.
Shadowcaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 17:29   #168
Naziv Perpetum Mobile je smišljen za naivce, u opće nije teško konstruirati samostalan generator, neka učinkovita riješenja su dostupna i na youtube, stvar je što to korporacije ne žele.
Gospodar Groma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 17:53   #169
Quote:
Gospodar Groma kaže: Pogledaj post
u opće nije teško konstruirati samostalan generator, neka učinkovita riješenja su dostupna i na youtube
zasto si onda ne napravis doma?
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 18:34   #170
Quote:
Gospodar Groma kaže: Pogledaj post
Naziv Perpetum Mobile je smišljen za naivce, u opće nije teško konstruirati samostalan generator, neka učinkovita riješenja su dostupna i na youtube, stvar je što to korporacije ne žele.
Napravi, objavi, pokaži i dokaži. Ne gine ti Nobel.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:05   #171
Baš, svi te čekaju raširenih ruku, gurnuli bi ti odma nobela u ruke, a korporacije bi ti čestitale i nagradile te miliardama jer si "spasio svijet". Upišite na Youtube Free generator, ima ih raznih iskoristivih, pa zašto ni jedan nije u široj upotrebi?
Gospodar Groma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 23:58   #172
Zato jer niti jedan nije perpetuum mobile. Zato jer svaki treba početnu energiju da se pokrene te povremeni ulaz određene energije da nastavi s radom.
Po definiciji perpetuum mobile ne treba ništa od toga. Ako ga sastaviš u npr. uvjetima vakuuma, mora se moći sam pokrenuti (bez vanjskog poticaja) i sam prozvoditi više energije nego što je ulaže u sebe samog za održavanje svoje funkcionalnosti.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 00:30   #173
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Napravi, objavi, pokaži i dokaži. Ne gine ti Nobel.

Mozda mu ne gine Nobel a mozda metak.


No istog sam misljenja da je perpetuum mobile nemoguc.

Quote:
Shadowcaster kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjeća na onu emisiju Globalno sijelo kada je gostovao profesor matematike koji je tvrdio da je pronašao grešku u matematici i da je Pi=3.12 okruglo na 2 decimale.
Otišli su na PMF profesorima i pitali u emisiji da što misle o tome i njegovom dokazu a frajer je mrtav hladan rekao da je dokaz Pi-a nešto što svi studenti prve godine faksa znaju riješiti.

U Globalnom sijelu je gostovao covjek koji je predstavio svoj revolucionarni rotacioni motor sa unutrasnjim sagorjevanjem.To je bio doslovno kopiran obicni Wankelov motor,ja sam bio paf,gledam i nevjerujem koji sarlatan trkelja na tv,toliko o cudima te emisije
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 13:37   #174
Onaj tko misli da je PM nemoguć nikada ga neće ni otkriti.
Gospodar Groma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 13:57   #175
A onaj tko misli da moguć, hoće?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 14:15   #176
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A onaj tko misli da moguć, hoće?
Otkriven je već nebrojeno puta, samo ljudski jal to ne može podnijeti, je da ima smiješnih stvari ali isto ima i funkcionalnih. Ugl svatko tko se racionalno bavio sa tematikom P M, shvatio je da hejterima nema što objašnjavati, zato će čitav život i ostati porobljene ovce.
Gospodar Groma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 17:14   #177
Quote:
Gospodar Groma kaže: Pogledaj post
Otkriven je već nebrojeno puta, samo ljudski jal to ne može podnijeti, je da ima smiješnih stvari ali isto ima i funkcionalnih. Ugl svatko tko se racionalno bavio sa tematikom P M, shvatio je da hejterima nema što objašnjavati, zato će čitav život i ostati porobljene ovce.
Jebe se otkrivacima za ljudski jal, bar benzin, struju i grijanje ne placaju, sve pogone svojim carobnim uredjajem..... Ali, u pravu su: Zbog ljudskog jala ga nikome ne pokazuju....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 17:55   #178
Premotaj na 3.30 kad ga pokrene. Al to je samo još jedan "debil iz garaže", šta ćeš, čovjek još nije bio na čajanki kod kraljice engleske, da ga netko spomene na wikipediji.
https://m.youtube.com/watch?v=ry6YRU...v-google&gl=US
Gospodar Groma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 13:10   #179
Quote:
Gospodar Groma kaže: Pogledaj post
zašto ni jedan nije u široj upotrebi?
neki od razloga:
1. nemoguće je zbog zakona fizike ili svemira.
2. svijet je matrix, urota dakle.
3. oni koji su otkrili način korištenja free energije shvaćaju da bi to uništilo ljude i svijet.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 15:28   #180
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
neki od razloga:
1. nemoguće je zbog zakona fizike ili svemira.
2. svijet je matrix, urota dakle.
3. oni koji su otkrili način korištenja free energije shvaćaju da bi to uništilo ljude i svijet.
a) Student
b) Vaso
c) Šicer

__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.