Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2015., 12:37   #1681
Kakav je Vichy Dercos za masnu i normalnu kosu šampon, da li je on agresivan i oštećuje kosu za češću uporabu?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 17:22   #1682
eni muči to mlijeko, razmišljam si da mi je to najveći problem u prehrani pošto ga konzumiram dosta.
e sad zanima me, jel svo mlijeko općenito loše ili samo kravlje??
Jer vidim da za magareće se piše po netu da je čak dobro za razne alergije između ostalog i za seboreični dermatitis?? Magareće je relativno dostupno, ok je okusa i cijena nije visoka...

Također, pretpostavljam da posni sir bi isto trebao izbacit??
Sparrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 21:54   #1683
pozdrav svima
imam dijagnosticiranu seboreju već par godina, a prati me 10-tak godina.... nije jako grozno (s obzirom da sam vidio kako može biti) i liječim se kombinacijom kelual šampona jednom u 2 tjedna, a inače uz njega koristim neki običan šampon iz mullera za kojeg sam skužio da mi jako blago djeluje na vlasište jer lijepo izgleda i ništa me ne peče ili svrbi, osjećam da je sve mirno.

Ono što je problematičnije je lice. Relativno je ok dok god čistim lice redovno, radim piling i mažem lice kremom bioderma sensibio ds. S obzirom da furam dugačku bradu, u bradi uvijek ima perutanja i crvenila i to me najviše smeta. Pokušao sam bradu prati kelualom, nisam siguran da li pomaže. Čini mi se da pomaže, ali ne rješava problem u potpunosti. Jako mi je teško odreći se brade i to sigurno zapravo neću napraviti. Danas sam dobio preporuku za Dermacura Intensive sprej. Piše da je za ekceme, psorijazu i dermatitis. Žena u trgovini me uvjeravala da će riješiti i problem sa seborejom u bradi
Ima netko da je probao to?
Kubrick26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 18:51   #1684
Quote:
Kubrick26 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
imam dijagnosticiranu seboreju već par godina, a prati me 10-tak godina.... nije jako grozno (s obzirom da sam vidio kako može biti) i liječim se kombinacijom kelual šampona jednom u 2 tjedna, a inače uz njega koristim neki običan šampon iz mullera za kojeg sam skužio da mi jako blago djeluje na vlasište jer lijepo izgleda i ništa me ne peče ili svrbi, osjećam da je sve mirno.

Ono što je problematičnije je lice. Relativno je ok dok god čistim lice redovno, radim piling i mažem lice kremom bioderma sensibio ds. S obzirom da furam dugačku bradu, u bradi uvijek ima perutanja i crvenila i to me najviše smeta. Pokušao sam bradu prati kelualom, nisam siguran da li pomaže. Čini mi se da pomaže, ali ne rješava problem u potpunosti. Jako mi je teško odreći se brade i to sigurno zapravo neću napraviti. Danas sam dobio preporuku za Dermacura Intensive sprej. Piše da je za ekceme, psorijazu i dermatitis. Žena u trgovini me uvjeravala da će riješiti i problem sa seborejom u bradi
Ima netko da je probao to?
Nisam probao tu kremu, ali meni pomaže extra djevičansko kokosovo ulje, prođeš cijelo lice s njim dva do tri puta na dan i trebalo bi biti bolje, 50 kn ti dođe u bio i bio
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 14:24   #1685
ej ljudi,

da li netko ima problema sa suhom seborejom?
Mene ne muči toliko vlasište, koliko me muči kronična suhoća lica. Ne znam više koji preparat kupiti u ljekarni da mi pomogne?

kubrick26, da li si u međuvremenu probao dermacura sprey?
ja cu probati danas potraziti sprey u ljekarni. Ako sam vec sve probala, mogu jos i to. )

Zadnje uređivanje malalana : 16.02.2016. at 14:36.
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 12:30   #1686
Quote:
malalana kaže: Pogledaj post
ej ljudi,

da li netko ima problema sa suhom seborejom?
Mene ne muči toliko vlasište, koliko me muči kronična suhoća lica. Ne znam više koji preparat kupiti u ljekarni da mi pomogne?

kubrick26, da li si u međuvremenu probao dermacura sprey?
ja cu probati danas potraziti sprey u ljekarni. Ako sam vec sve probala, mogu jos i to. )
imam ja

probao sam dermacura sprej na bradi i taj dio koji sam tretirao je bolji... ali je zato eksplodiralo sve ostalo... vlasište i čelo mi se nikad nisu ljuštili više nego u zadnjih 2 tjedna. Pretpostavljam da je to zato jer radim više nego ikad i jer sam pod dosta stresa, a još je k tome i zima i svašta nešto. Također sam zbog hladnoće počeo umivati lice s malo toplijom vodom da bih neki dan pročitao da je to isto loše pa je možda i to dodatno pojačalo problem

Mislim da je prerano da bih ocjenio da li taj dermacura sprej djeluje jer mi je malo glupo prestati koristiti bioderma sensibio kremu koja je dosad uvijek rješavala problem, a taj sprej sam mislio koristiti samo na bradi gdje je kremu teško aplicirati

Probaj i ti pa podijeli svoja iskustva
Kubrick26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 16:41   #1687
Imam pitanje vezano za Prunaks losion...
Čitala sam na forumu da pomaže, naručila sam ga i koristim ga prema uputama (2-3 puta dnevno kroz 10 dana). Deseti dan mi je danas, pomaka nema, čak je gora situacija...
Kroz koliko dana ste vi vidjeli promjene na bolje? Čim sam vidjela da mu je jedan od sastojaka alkohol odmah sam se obeshrabrila....
adry88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 14:40   #1688
Quote:
Kubrick26 kaže: Pogledaj post
Probaj i ti pa podijeli svoja iskustva
Hvala na osvrtu
Naručila sam sprej u ljekarni, jedva čekam da ga isprobam.
Ako će funkcionirati sprej, onda ću si naručiti i njihovu kremu rejuvaderm.
Javim vam svakako svoj review.
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 15:06   #1689
Evo da podijelim svoje iskustvo sa dermacura sprejem.
Ovako izgleda proizvod.
Koristim ga tek treći dan, pa je još rano nešto korisnoga napisati, ali onako, first impression. Proizvod dođe 150kn/100ml.
Minus je što se proizvod koji sadrži ulja, nalazi u plastičnoj bočici, umjesto staklenoj.
Ovdje su sastojci.

Prednost koju sam uočila što koža lica znatno manje zateže. Ostavlja taj jedan "zaštitni film" na licu.
Pozitivno je i to, što me ulja koja se nalaze u samom proizvodu nisu izritirala, jer me većina ulja ( a probala sam gotovo svako kvalitetno primaverino ulje, koje je namjenjeno suhoj koži lica) relativno nadraži. Koža podivlja i još se više isuši. Moja koža lica je čisti fenomen. Šta da vam kažem


Ugl, javim daljnje dojmove, nakon što ću proizvod koristiti malo duže vremena, a planiram i kupiti kremu, pa i tu napišem koju rečenicu.
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 17:51   #1690
Koji je po vama dobar, a da je što prirodniji šampon za vlasište za dermatitis.
Probao sam onaj Vichy Dercos za masnu kosu, od njega mi stane svrbež, ali mi se kosa počne više mastiti.
Čuo sam da je od Nikela Sebofit ok pa nznm ako ko koristi, ima li kakvih prijedloga?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 20:35   #1691
I'm back.

Probala sam i kremu rejuvaderm. sastav: aqua, glycerin, borago offcinalis, olea europaea, linum usitatissimum, urea, simmondsia, chinesis, ricinus communis, rosa damascena, zeolite.

E sad, meni se krema čini nešto bolja nego sam spray
Isti sistem kao i sprej, ali mi se krema čini ipak za nekoliko ljestvica djelotvornija.
Dobro je i to što mi je dobra podloga za make up, jer koji god puder stavim dodatno isuši kožu i peruta se jače. Pogotovo na kraju dana, kada se pogledam u ogledalo točno se vidi da je koža full isušena. Sa kremom je situacija pod kontrolom.:klap:
Konzistencija kreme je kak' sperma zbilja je.
Sa tom količinom od 100 ml ( isto dođe 150kn) trajat će mi dovoljno.
Koža lica nije isušena, nema perutanja od seboreje. Za sada dobro funkcionira.

Niti krema niti sprej nisu mi napravili nikakve nerede na faci. Moja koža je i uber osjetljiva, tako da niti tu koža nije reagirala osipima i sl.

No, moj zaključak ako vam se peruta lica, seboreja divlja, crveni vam se (meni najčešće kritično zna biti oko nosa, obrva i uha) mislim da bi vam krema bila sasvim dostatna, kao i meni. Sprej je dobar, ali u usporedbi sa ovom kremom, mislim da sprej ima slabiji učinak.

Eto, to je moje iskustvo. Nadam se da će nekome pomoći moj osvrt.
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 13:55   #1692
Ja sam danas dobio od prijateljice smiksana hladno prešanja ulja lješnjaka s uljem avokada i jojobe u omjeru 70/20/10, tj. ona mi je to smiksala prema preporuci nekog s ovog foruma (više se ne sjećam tko je preporučio, pardon). Nadam se da će i meni pomoći jer sam ipak skloniji korištenju tih prirodnih rješenja od ovih farmaceutskih.

Dermacura sprej sam prema preporuci prodavačice prestao koristiti sad kad se situacija smirila, a pokušat ću dalje s uljima ili ću ga opet početi koristiti kad se situacija počne rasplamsavati.

Javim dojmove
Kubrick26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 14:56   #1693
Nakon 10 dana korištenja mogu reći da ulje sprječava ljuštenje i crvenilo, ali jučer sam otišao na jednodnevni put i zaboravio sam uzeti ulje sa sobom. Nisam namazao lice jedan dan i čelo se brutalno oljuštilo i zacrvenilo. Jutros sam očistio lice, napravio pilling i namazao lice uljem i opet je sve dosta dobro. Vidjet ćemo što će se dalje dešavati
Kubrick26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 00:48   #1694
Dobar dan, dijagnosticiran seboroicni dermatitis.

Zanima me da li netko osim crvenila i ljustenja ima suhu kozu? Kako to tretira? Naime, meni je osim crvenila jako suha koza, poslije tusiranja to zbilja cudno izgleda. Koristim od La Roche Possay toleriane blagu kremu.

Ponekad koristim od istog proizvodaca Kerium DS (mozda 2 puta tjedno). Da li da povecam koriscenje DS kreme? Ako da, koliko puta dnevno da mazem te dvije kreme?
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 09:53   #1695
Quote:
Reoless kaže: Pogledaj post
Dobar dan, dijagnosticiran seboroicni dermatitis.

Zanima me da li netko osim crvenila i ljustenja ima suhu kozu? Kako to tretira? Naime, meni je osim crvenila jako suha koza, poslije tusiranja to zbilja cudno izgleda. Koristim od La Roche Possay toleriane blagu kremu.

Ponekad koristim od istog proizvodaca Kerium DS (mozda 2 puta tjedno). Da li da povecam koriscenje DS kreme? Ako da, koliko puta dnevno da mazem te dvije kreme?
To je sve što koristiš, Kerium DS 2 puta tjedno?
Ja sam od početka sve kreme, a u novije vrijeme eterična ulja, koristio 2 puta dnevno, ujutro i navečer. Već nakon jednog dana nekorištenja se vidi razlika
Kubrick26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 21:58   #1696
Talking

Za tjeme mi se najboljim pokazao dr. Temt crni šampon od nafte, za dva tjedna maknuo upalu ( i to kraste koje su krvarile). Kod mene tjeme i lice reagira na jogurt Jedino me još uvijek pate ljuskice u ušima i oko njh? Netko zna nešto za to?
matejushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 09:10   #1697
Ja i dalje pokušavam riješiti seboreju samo prehranom. Jedva da se drži pod kontrolom. S time da gotovo da ne jedem slatko, kiselo, fermentirano, a mliječne proizvode i mahunarke uopće. Da ne spominjem konzerviranu hranu i suhomesnate proizvode... Bio sam prije eliminirao dosta žitarica ali skužio sam da mi veći problem prave mahunarke. Moguće da iz nekih razloga imuni sustav stvori određene obrasce i reagira na neku hranu neovisno bila onda dobra ili ne. Može li se imuni sustav resetirati i stimulirati popravak stanja? hmmm nadam se....
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 13:39   #1698
kopiram svoj post sa teme "gubitak kose u muškaraca"

"Seboreju imam već 15-ak godina
čitajući ovu temu naišao sam na poruku o Švicarcu SWISS TEMPLES, koji je pravi majstor za problem ćelavosti (preporučujem da pročitate njegovu stranicu)
Za sada koristim samo dio tretmana, koji mi se pokazao odličan za seboreju
Javljam se nakon 1 mj. korištenja slijedećeg tretmana: na vlasište stavljam svaki drugi dan ricinusovo ulje pomješano sa etanolom u odnosu 70% ricinus i 30% etanol, stavim kapu za tuširanje, držim 1 sat i operem šamponom(1X)-nikakav poseban šamponom.
vlasište čisto, bez svrbeža, bez vidljivih ljuskica,ja presretan
pijem i ricinusovo ulje-2 ml dnevno
također, mislim da kod mašćenja mi je pomogao i zeleni smoothie kojeg pijem 1 lit. dnevno već godinu dana
nadam se da će ovo nekome pomoći
ako tko ima pitanja..."

Također pio sam 2 mjeseca čaj od koprive 1 lit. dnevno - mislim da mi je puno pomogao
frki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 19:22   #1699
Quote:
adry88 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano za Prunaks losion...

Čitala sam na forumu da pomaže, naručila sam ga i koristim ga prema uputama (2-3 puta dnevno kroz 10 dana). Deseti dan mi je danas, pomaka nema, čak je gora situacija...

Kroz koliko dana ste vi vidjeli promjene na bolje? Čim sam vidjela da mu je jedan od sastojaka alkohol odmah sam se obeshrabrila....


Ja godinama koristim prunaks,cim osjetim na licu da ce mi se pojavit crvenilo stavljam ga i u dva dana mi prodje sve.

Inace sam sve proba i prunaks je jedino sta meni radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chevchelios is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 13:39   #1700
Pozdrav.

Ovako, molio bih za savjet s obzirom da ovdje ima jako puno isprobanih proizvoda, a ja nisam siguran isplati li se što kupovati.

Znači imam problema s pruhuti te sa ljuštenjem vlasišta te kože na bradi. Zatim po rukama mi se ljeti pojavi crvene fleke koje užasno češu, svrab mi se zna javiti i po kosi te leđima.


Bio sam kod doktorice za crvenilo na rukama i dala mi je neku kremu koja je to s vremenom povukla, međutim za ove druge simptome, ne znam kupovati ove preparate po ljekarnama ili otići možda kod svoje doktorice ili dermatologa? Rekla mi je da imam dermatitis, ali tada mi jos nije bilo problema s prhuti i ljuštenjem, pa me zanima dali da kupim u ljekarni neki preparat ili da odem kod svoje doktorice ili dermatologa? Hvala

EDIT: Zaboravio sam napomenuti kako od uvijek imam problema sa suhom kožom te prekomjernim znojenjem.
CakanoAlen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.