Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2007., 13:50   #1
Potomstvo, plodnost i djeca u natalnim kartama

Da li se može u natalnoj karti vidjeti hoće li netko imati djecu i kojeg će biti spola?
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 15:58   #2
gle ja ti nisam baše neki ekspert, ali ne vjerujem da se spol djeteta (sa točnošću) može utvrditi kroz natalnu..
inače, kad su djeca u pitanju, gleda se peta kuća(polje) i/ili(može biti i prazna što ne znači da osoba neće imati djecu!) njezin vladar..


primjerice..

moja majka ima Jupiter u 5. kući .. i Jupiter i 5. kuća su joj u blizancima... Vladar blizanaca je Merkur.. Mjesec joj trigonira Merkur.. Merkur koj je u 8. kući..

dakle, Jupiter se smatra srećonošcem tako da nije došlo do pobačaja, nit je imala problema sa žačešćem.. oduvijek je htijela prvo žensko dijete, pa muško.. (intuitivno) je osjetila da će to tako i biti.. to bi se moglo objasniti položajem Merkura u 8. kući što daje i snažnu intuiciju (koji je i "dobro" aspektiran).. tu joj je smješteno i Sunce..
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 16:44   #3
kako se djeca gledaju u natalnoj karti pricala je fish ovdje
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 17:16   #4
cudno, ovdje pise da sunce u 5. znaci nekoliko djece a sjecam se da sam negdje procitala da taj polozaj znaci samo jedno dijete zbog egocentricnosti ljudi sa suncem u 5. 5. kuca mi u biku a venera prima opoziciju s uranom i kvadrat s marsom i konjukciju s chironom od losih aspekata. to pokazuje sto mogu ocekivati od djece, jadna ti sam
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 18:36   #5
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
cudno, ovdje pise da sunce u 5. znaci nekoliko djece a sjecam se da sam negdje procitala da taj polozaj znaci samo jedno dijete zbog egocentricnosti ljudi sa suncem u 5.
Možda kod vodenjačica (March & McEvers ) ili možda ovdje?

Inače, sada se moram prisjetiti što mi je točno bilo u glavi kada sam to pisala.

Evo:

Ovo što pišeš, isto sam čitala i to često, čini mi se da dolazi od karakteristike pripisivane lavu kao znaku. Ali sam čitala i suprotno (npr. Milekić).

U svakom slučaju dobro da si napomenula, jer je situacija Sunca u 5. polju dosta polna (inače je 5. kuća sjedišta i kuća stvaralaštva), pa je samim time jači signifikator. Moje iskustvo je da pozicija Sunca u 5. polju ima dosta jak polaritet glede potomstva. To je i razlog zbog čega ga i uvrstih među osnovnije točke. Dakle, ako Sunce nije aflicirano, a ostali pokazatelji plodni onda je dosta jak znak više djece, a ako je snažno aflicirano, onda u praksi može biti i da ih nema.
Quote:
5. kuca mi u biku a venera prima opoziciju s uranom i kvadrat s marsom i konjukciju s chironom od losih aspekata. to pokazuje sto mogu ocekivati od djece, jadna ti sam
Aj, nemoj se bedirati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 19:22   #6
ma ne, bilo je nesto na engleskom ali u principu slicno ovome tumacenju za koji dajes link. meni je sunce aflicirano opozicijom s neptunom u 12. i inkonjukcijom s MC-om. ostali aspekti su trigon s plutonom i bikvintil s uranom.

imam i prijateljicu sa konjukcijom sunca i venere u biku u 5. kuci, 34 g i jos nista od djece. dobro, zasad jos panicno trazi muza, medjutim nikad nije pokazivala preveliku zelju za djecom jer i sama prizna da je previse komodna ali bi voljela jedno. imala je puno decki i veza ali nikad joj se nije zalomila trudnoca mada ne zna ni racunat plodne dane. ima doduse konjukciju mjeseca (vladar 8.) i saturna.

sto se mene tice, ja sam valjda zbog sunca u 5. ali vise i drugih stvari (mjesec konjukcija j.mjesecev cvor i vladar acs u raku) od malena znala sve o brizi za novorodjenjce (procitala mamine knjige o trudnoci i porodu i stalno mastala o bebi a nisam imala ni 10 g). kad sam u 20-tima bila privremeno neplodna kad mi je pluton tranzitirao mjesec i bila sam pod svakakvim stresom uopce nisam primjecivala tipove nego samo bebe, trbuhe i kolica i opsesivno sam zeljela bebu. sad sam u 30-tima i sve manje osjecam tu zelju, posebno kad vidim neka razmazena derista, i sve vise mi je drazi moj komod i uzivam u tome sto se brinem samo o sebi i o macki, ne vidim nista sramotno u tome i nemam nikakvih drugih ludjackih poriva. plodnost, prema ginekologu, mi nikad nije bila bolja nego sad.

znam da je ova zadnja faza uranov tranzit i da je prepustanje majcinstvu kao da zaronis u toplu vodu i prepun si njeznih osjecaja blazenstva i srece ali sam jako nezadovoljna onim sto sam postigla do sada u svom zivotu da bi se pocela razmnozavati. mozda su na tu egocentricnost mislili. jer sunce u 5. znaci i kreativnost i ambiciju i dok se to ne zadovolji nemoguce se takvom egu zadovoljiti djecom. inace sam uvijek htjela bar troje djece al zivot napravi svoje. sex i razmnozavanje su mi najprirodnije stvari al se valjda zbog tog neptuna jos uvijek osjecam mizerno i slabo na profesionalnom, javnom podrucju. dakle, meni nije komod u pitanju mada ih namjeravam sto cesce uvaljivati mami

i na kraju ce ostati vremena samo za jedno

p.s.: deep down mislim da je 3 djecice jedno drugom do uha najvece blazenstvo i ponos
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 19:25   #7
jel kod muskih vrijede ista pravila po pitanju plodnosti?
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 21:44   #8
Iako mi je nakon onog bisera s Neaspektiranih bed stavljati ikakve priče iz života, evo i moje dvije pričice....pa šta bude.

@ beti

Moja najbolja prijateljica je blizanac/jarac/blizanac (šta kažeš? ) … već dugo godina se znamo.

Iako je pravi Merkurovac, jako voli djecu i ima sve odlike dobre majke (ogromne boobs, svi je zovu za dječju kumu....bila je kuma brat bratu 6,7 puta što samo ja znam ).

Sve do pred kraj tridesetih nije imala previše frajera u životu (ono jedan ili nijedan)….već sam pomislila da s njom nešto nije u redu. Ali zato je poslovno neprestano bila u muvingu….najprije jedan faks, na drugoj godini premještaj na drugi s 10 ispita razlike, pa posao, pa magisterij...ali sve to nije nikada forsirala. Ima slonovsko pamćenje, merkurovsku snalažljivost i praktična je (nikada nije učila nepotrebno, Merkur u biku). Radi s bolesnim ljudima.

Uglavnom kod nje kada je to pitanje djece krenulo, sve je išlo vrlo brzinski. Udala se nakon polugodišnje veze. Odmah prvo, pa drugo dijete i to carskim putem. Sada je sretna mamica s dvoje - curica i dečko.

P.S. Usput je i doktorirala. Ne može ona bez Merkura...

Drugi primjer je potpuno opozitni, strijelac/rak. Cura isto nije imala previše veza u životu, ne toliko količinski koliko su bile beznačajne i površne. Također jako voli djecu, to joj je i posao (radi s djecom koja je jako vole, ali ima skroz male boobs ). Osim što je vole djeca, jako je vole i sve vrste životinja (jednom je čak spasila život jednoj kozi na posve bizaran način).

Uglavnom, sve do 40-te na produktivnom planu ništa značajno. Onda je iznenada upoznala muškarca s kojim je vrlo brzo dobila bebu. Iako žive u vrlo slobodnoj zajednici, planiraju vrlo skoro i drugo dijete.

Obje imaju Sunce u 5.polju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:21   #9
wow, fish, zakon si znaci moze se dobiti i ovce i novce

nisam u toku s tim topicom na Neaspektiranim, bas cu pogledati, bas su ti socne price.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Moja najbolja prijateljica je blizanac/jarac/blizanac (šta kažeš? ) … već dugo godina se znamo.

Iako je pravi Merkurovac, jako voli djecu i ima sve odlike dobre majke (ogromne boobs, svi je zovu za dječju kumu....bila je kuma brat bratu 6,7 puta što samo ja znam ).
pa to sam ja, samo sto neman velike boobs, venera mi je u ovnu (kvadrat mars opozicija uran). u svemu drugom jesam slicna njoj osim sto je ona ocito success story a ja nisam. moja prica s faxom je bila devastirajuca, najvise zbog ljubavi, a prve 4 godine sam bila uzoran student i imala planove odma upisat postdiplomski. i jos uvijek namjeravam, nakon svih muka da zavrsim fax i totalno sam neprakticna zbog neptuna i riba. al tako nekako mi je u najljepsim snovima, ako mi se posreci s muzem, da sto duze odgadjam i obavim neke vazne stvari i onda da ih pocnem redat i budem normalna zena. ah, vidicemo, nije tu to mocno sunce za vraga....

bas si me oraspolozila

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Drugi primjer je potpuno opozitni, strijelac/rak. Cura isto nije imala previše veza u životu, ne toliko količinski koliko su bile beznačajne i površne. Također jako voli djecu, to joj je i posao (radi s djecom koja je jako vole, ali ima skroz male boobs ). Osim što je vole djeca, jako je vole i sve vrste životinja (jednom je čak spasila život jednoj kozi na posve bizaran način).
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:35   #10
hvala fish na pricicama, zvuche bash ohrabrujuce
samo se nadam da ih nisi izmislila

a da budem malo i on topic, pretpostavila bih da i skladni, nazovimo plodni aspketi imaju veze i sa cijelim stavom prema potomstvu, porodjaju i sl.

Bash sam uporedjivala sebe i sestru sto se toga tiche, sigurna sam da ce imati djecu i da ce tad biti dobra mama (ovan/rak/vodolija) ali ima bash blokada i nekih strahova
dok mene, cak ni prisustvovanje prilichno teskom porodjaju nije pokolebalo da smatram to necim savrseno prirodnim i jednostavnim...i onako bash se mogu zamisliti kao mamu, skroz prirodno...

e, ostaje da vidimo hoce li praksa pokazati drugacije
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:46   #11
Ja bih...potomstvo
Jednog dana Možda

I gledam ja tu, 5. kuću? To je prazno. A u znaku Jarca je. Znači, najneplodniji mogući
A vladalac mu je Saturn (bravo bema... djeca će mi bit mrgudi )

Ne, ozbiljno. Jel me treba brinut ta "ispražnjenost", taj Jarac, iako pretpostavljam da ništa samo po sebi ne znači.."nešto"

Banja vas je čitati
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:54   #12
kach, to ti je zato jer si u podznaku lav, ako se dobro sjecam. ima neke slicnosti sa suncem u 5. prokreacija nam valjda prirodno lezi ko mackama sto neumorno kote i podizu samostalne macice. bas sam htjela spomenuti severinu i jednu frendicu bik lav s neptunom u 5. koja isto zeli ostvariti jedan svoj veliki san prije negoli pocne misliti na dicu a vidim da joj dica najprirodnije leze. ali ona zeli jednog dana pricati i uciti svoju dicu kako je morala probati dostici svoj san mada su svi mislili da je luda, jer je to jako vazno. mame lavovi su uvijek sebi jako vazne ali isto uspijevaju biti super mame. i ne kompliciraju tolko oko svega toga nego se prepustaju instinktu, svjesne da to zene rade vec tisucljecima i da nema nista prirodnije od radjanja i podizanja djece

a najsladje je zacece
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:06   #13
Quote:
bema kaže: Pogledaj post
Ja bih...potomstvo
Jednog dana Možda

I gledam ja tu, 5. kuću? To je prazno. A u znaku Jarca je. Znači, najneplodniji mogući
A vladalac mu je Saturn (bravo bema... djeca će mi bit mrgudi )

Ne, ozbiljno. Jel me treba brinut ta "ispražnjenost", taj Jarac, iako pretpostavljam da ništa samo po sebi ne znači.."nešto"

Banja vas je čitati
pogledaj asc, vladara asc, vladara 5., mjesec a i samo sunce ti igra veliku ulogu. ovo sto je prazna kuca ne znaci tolko. mojoj rodici je isto prazna pa je nedavno rodila i jos uvijek se smatra mladom mamom (30 g). to sto je 5. u jarcu je malo suho ali mislim da ti se to sve gleda u kompletu pa ako imas druge vise majcinske polozaje to ti bez problema neutralizira tu 5. u jarcu. jarac u biti moze biti i jako plodan u kombinaciji s drugim plodnim faktorima (ili toplim partnerom )
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:19   #14
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
kach, to ti je zato jer si u podznaku lav, ako se dobro sjecam. ima neke slicnosti sa suncem u 5. prokreacija nam valjda prirodno lezi ko mackama sto neumorno kote i podizu samostalne macice.
vidish, nisam o tome mislila, ali zvuci super logichno

Quote:
a najsladje je zacece
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:22   #15
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
pogledaj asc, vladara asc, vladara 5., mjesec a i samo sunce ti igra veliku ulogu. ovo sto je prazna kuca ne znaci tolko. mojoj rodici je isto prazna pa je nedavno rodila i jos uvijek se smatra mladom mamom (30 g). to sto je 5. u jarcu je malo suho ali mislim da ti se to sve gleda u kompletu pa ako imas druge vise majcinske polozaje to ti bez problema neutralizira tu 5. u jarcu. jarac u biti moze biti i jako plodan u kombinaciji s drugim plodnim faktorima (ili toplim partnerom )

Hvala. Lijepo rečeno
I ono gore za instikt mama lavica (moja je lavica, ko da o njoj pišeš..al to da je lavica najviše se vidi iz odnosa prema djeci, jer nema neke druge tipične karakteristike znaka..., ne voli pažnju, ubibože skromna i sl...al to je druga tema )

ASC Djevica, vladar Saturn, Vladar 5. je..Saturn? (koji je btw, na kraju 12.kuće, U Djevici)
Mjesec u Ovnu u 8-oj kući
Sunce (u Djevici) u 1. kući


Valjda sam dobro pročitala

Ma, preslišavam se, ako netko bude voljan prokomentirat te aspekte, super, ako ne..meni je i dalje fun i dobro čitati vas
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:27   #16
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
hvala fish na pricicama, zvuche bash ohrabrujuce
samo se nadam da ih nisi izmislila
bas sam procitala topic Neaspektirani sta ces, fish, nije svima zivot zabavan ko tebi pa ti jadni ne vjeruju, ja vjerujem, ja imam sunce u 5. u opoziciji sa neptunom i vjerujem da zivot nije standard nego urnebesno dobra prica. samo ti sipaj svoje price
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:27   #17
bema, jesi pogledala onaj link koji pri pocetku topika predlazem?

tu je fish objasnjavala nama laicima kako to da si istumachimo. ali nista dramatichno ne shvatati
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:29   #18
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
jel kod muskih vrijede ista pravila po pitanju plodnosti?
Ovo je jedno od pitanja za koje uvijek mislim kako ću ga se ozbiljno uhvatiti. Pod tim podrazumjevam da bih napravila ozbiljnu analizu sa što većim brojem primjera iz života, lijepo sebi sistematizirala i napisala. Međutim to do sada nisam napravila. A što se tiče literature i strane i naše po ovom pitanju…ovo je za ambiciozne astrologe super tema za astrološki bestseler.


Vidjela sam da si nešto slično već pisala na Helpu, pa ću samo malo nadopuniti. Kod muškaraca je nešto teže gledati kada nastupa potomstvo iz natalne karte, ali ostale stvari su slične....Jupiter uvijek širi, a Saturn ograničava.

Kaže se da se u žemskoj natalnoj karti vidi karma djeteta, a u muškoj dharma. To je naravno vrlo ambiciozna tvrdnja, ali je s druge strane i logična. Način na koji su povezani majka i dijete posve je drugačiji od veze otac/dijete. 5. polje u tom smislu predstavlja karmu djece, a pojedinačno dijete je predstavljeno po poznatom redosljedu (5, 7, 9…). O broju djece govori i broj aspekata koje radi vladar 5. polja. Dobro je za plodnost kada vladar 5. polja pravi aspekt s Jupiterom.

Također kada se radi analiza broja djece nekog para, muška karta se gleda kroz 11. polje, jer je ono 5. polje od 7. - bračnog. Pa je to polje partnerovih potomaka (ovo nisam dovoljno istražila, ali mi se čini logičnim).

Međutim, pored ovoga pravi astrolog treba uvijek prije gledati općenito mušku plodnost. A to se može gledati kroz seksualnost (osmo i peto polje). Skladan odnos Venera/Mars je znak zdravog erosa i dobrog seksualnog unutarnjeg sklada, što smatram važnim. Dobar odnos Mars/Pluton pokazuje skladan protok seksualne energije, pa je takav frajer potentan (funkcija testisa: za stvaranje spermatozoida je zadužen Pluton, a testosteron Mars). Potentan je Mars u ovnu i jarcu, a u muškoj karti za plodnost je važan i aspekt Sunce/Mars (vitalnost, produktivnost).
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
bas sam procitala topic Neaspektirani sta ces, fish, nije svima zivot zabavan ko tebi pa ti jadni ne vjeruju, ja vjerujem, ja imam sunce u 5. u opoziciji sa neptunom i vjerujem da zivot nije standard nego urnebesno dobra prica. samo ti sipaj svoje price
Ma to čak nije ni ta priča, već klon s Duhovnosti koji nema pametnija posla od pokušaja ničim izazvane provokacije poo tko zna koji put.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:41   #19
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
bema, jesi pogledala onaj link koji pri pocetku topika predlazem?

tu je fish objasnjavala nama laicima kako to da si istumachimo. ali nista dramatichno ne shvatati

Jesam, jesam

Ona super piše

Zato sam (ultra laički) komentirala djecu mrgude

I tog sterilnog Jarca u 5-toj

A zaboravih da tamo stoji još za Veneru i Jupitera (a to mi je super ohrabrujuće) i nemam nijedan od onih najgorih aspekata (koji mogu uputiti na sterilnost). Znajući sebe, i da ih imam, ne bih dramatično shvaćala

bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 13:49   #20
Imam 5 kuću u strijelcu vladar jupiter na mc, rak sam asc u lavu, nemam nekih gadnih aspekata sa saturnom ili uranom da li je možda uzrok mjesec konjukcija pluton u vagi razlog da nemam djece odnosno nije da ih obožavam, imala sam i spontani....
astra0407 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.