Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 13:25   #361
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
ne znam, meni beze kore nikad ne uspeju, odavno sam digla ruke od njih, a ovo uspe bas uvek. stavim na 150 stepeni, posle sat i cetvrt iskljucim, odskrinem vrata rerne i cao.
obicno pecem nocu, pre spavanja, pa se do ujutru sve to lepo stegne gde treba i ohladi.
imam jednu komsinicu koja veze s kuvanjem nema. jednom jela kod mene, od tad tuce po ovoj i redovno donosi. ne treba da dodajem da mi je tortu odavno ogadila

rado bih da mi se smuci i ova tvoja modifikacija
hahahaha - to je opasnost kod dijeljenja dobrih recepata.

Ja sam frendica dala taj recept i veli držala se uputa ,ali kora se razlila po plehu ,pa jeli kao kremu sa sladoledom.
U svakom slučaju - preporučujem i varijantu s vanilijom umjestio kakao praha.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 19:24   #362
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ja radim starinsku kremu po receptu moje prabake:
Skuhana krema od 6 žutanjaka,10žlica šećera,5 žlica vanili šećera,8 žlica mekoga brašna na 1,5 mlijeka.
Stučeni čvrsti snijeg od 6 bjelanjaka,spojeno s vanili kremom i tučeno još 10tak minuta na vatri.
Radila sam po tvom receptu i super su mi ispale. Kak bi rekle babe na kulinarici "sejvano , ide u omiljene"
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 14:58   #363
Kupila sam gotovu kremu za kremšnite od Podravke Dolcela. Na receptu na kutiji piše da kore treba razvaljati na 15x25 cm veličinu, To mi se čini malo pa bi ja radila u većem plehu. Zanima me treba li mi onda dvije kutije kreme ili u ovoj jednoj kutiji ispadne dosta kreme za veći pleh? Pleh bi bio veličine 23x33 cm ili malo manji od 20x30 cm.
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 20:48   #364
Pa volumen kreme iz te jedne kutije će uvijek biti isti, sad samo je pitanje kako se tebi sviđa, želiš li extra niske kremšnite ili ćeš ipak koristiti dvije kutije i dobiti više šnite
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 23:26   #365
Prije dva tjedna radila sam kremu po receptu od Polly ali pola kolicine, nije mi bas bilo kao prava kremsnita i kad sam dodala bjelanjke zgrudala se smjesa.. E sad, ja blesava sam probala tu vrucu kremu jedno 5 puta da vidim jel cu uopce to koristiti dalje i naravno da mi je bilo zlo kasnije
Klinci su to pojeli drugi dan, po izgledu je bilo ok ali nisam mogla jesti

Danas sam isla raditi ponovo , punu kolicinu, tati je rođendan i htjela sam ga iznenaditi..
Sve je bilo super dok nisam bjelanjke pomjesala sa kremom, opet se malo zgrudalo..
Kad se ohladilo probala sam malo kremu, prepraskasto mi je ispalo i nije dovoljno slatko..
A dok sam kuhala probala sam par puta dok se nije izgubio okus gustina i jos sam kuhala jedno 5 minuta..

Izgleda da nikad necu napraviti dobre kremsnite..

Polly, jel mora secer ici u bjelanjke?
Ja sam i vanilin i obicni u njih stavila oba puta a cini mi se da bi bolje bilo da su u zutoj smjesi..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 00:22   #366
Quote:
Le0na kaže: Pogledaj post

Izgleda da nikad necu napraviti dobre kremsnite..


Meni je recept po kojem radime fenomenalan, a i svi koji su probali su oduševljeni.

Krema:
6 žumanjaka
1 šalica šećera
1 šalica brašna
1 šalica mlijeka
2 vanilija šećera

Sve skupa smiksati i staviti u litru zakuhanog mlijeka. Kuhati dok se krema ne zgusne. U mlaku kremu umiješati snijeg od 3 bjelanjka.

Šlag:
3 slatka vrhnja
1 žlica šećera
1 vanilija šećer
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 02:03   #367
Hvala ta.ja
Budem probala taj recept za 10tak dana..
Na zalost vise ne stignem nove napraviti, treba mi za rucak sutra..
Uopce mi nije izgledalo komplicirano napraviti kremsnite, malo sam se prevarila..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 19:25   #368
Molim pomoć

Muči mi čokoladna glazura na krempitama - zapravo, muči me dio u kojem mi se šlag probije i ostavi bijele točke na čokoladnoj glazuri.

Pokušala sam sa stavljanjem u zamrzivač prije nego stavim glazuru, nije pomoglo. Sad sam ponovno tu pregledavala recepte i vidim da se naglašava da glazura ne smije biti vruća. Mislim da je moja bila vruća (uvijek me strah da se ne zgusne prerano).
amelie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 01:20   #369
Jos jedan glas za "U prolazu" . I tople mekane kremsnite bas takve trebaju biti .
Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 06:22   #370
+1 za Prolaz

Livadic mi nije tako dobar, manje su mu rahle , zadnji put sam bas uzela po par od svakoga da budem 100% i def mi je U prolazu bolji

obozavam samoborske kremsnite i tople i hladne
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 07:57   #371
Eh, a da tek znate kakve su bile prije 10ak godina... To su bile kremšnite. Imale svoj kocka oblik, a ne danas samo se raspadaju. To je tak kad su došle nove kuharice koje kremu nisu tukle niti tuku kak spada.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 09:26   #372
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Eh, a da tek znate kakve su bile prije 10ak godina... To su bile kremšnite. Imale svoj kocka oblik, a ne danas samo se raspadaju. To je tak kad su došle nove kuharice koje kremu nisu tukle niti tuku kak spada.
slažem se.
Nisam neki ljubitelj kremšnita,ali moji jesu pa se u Samobori stalno jelo i još doma nosilo.
Te su kremšnite imale čvrst oblik,a pjenušavu laganu konzistenciju.
Ove sad izgledaju kao da ih žlicom vade.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 11:27   #373
jao, kremšnite pa onak ko topla, nesjedinjena kajgana (aka livadić kremšnita)... :zabranjeni smajli:
to je sramota za zvat kremšnitom. i takve su samo zato jer imaju ogromnu navalu pa ne stignu/ne da im se drukčije, briga ih jer će prodat i ovak , a ljudi se navikli kad nema drugo pa štaš, ono pojam-MORA se otić u samobor na kremšnite, makar pojeli bilo kaj..

bolje od samoborskih ikad, igdje su mi nekad bile u motelu kraj petrolove pumpe na odmorištu čatež, na brdu iznad mosta za u brežice, izvrsno nešto, hladno, kocka, fenomenalnog okusa i prhkog tijesta, mmmljac!... no tog nažalost više nema.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 11:41   #374
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
bolje od samoborskih ikad, igdje su mi nekad bile u motelu kraj petrolove pumpe na odmorištu čatež, na brdu iznad mosta za u brežice, izvrsno nešto, hladno, kocka, fenomenalnog okusa i prhkog tijesta, mmmljac!... no tog nažalost više nema.
i mi smo tamo obavezno stajali po kremšnite.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 11:48   #375
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
i mi smo tamo obavezno stajali po kremšnite.
u to doba dok ih je bilo na petrolu i samoborske su bile takve - sada ocito zbog velike potraznje u samoboru su takve kakve jesu i dok se prodaju u tim kolicinama vlasnici ne vide potrebu za promjenom.
xls is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 13:19   #376
a i to što kažeš, da, jesu, al onda su se i pokvarile dok je još funkcioniralo oboje. pa su ostale jednako loše i danas kad tog motela više nema.

ček , ovo sad može lagano i na temu o kremšnitama ...ima kaj takvo? legač? ostali?
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 15:28   #377
Naravno da ima

Raspalite dalje
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 15:32   #378
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Eh, a da tek znate kakve su bile prije 10ak godina... To su bile kremšnite. Imale svoj kocka oblik, a ne danas samo se raspadaju. To je tak kad su došle nove kuharice koje kremu nisu tukle niti tuku kak spada.
Pred 10+ godina se nije ni islo U prolaz, bila je ona slasticarna Samobor (ako se ne varam za ime ) preko puta Livadica, tamo su bile prave! Kad su oni propali il sto se vec dogodilo su navodno slasticarke presle U prolaz. Ovo za prelazak je reklakazala info, ali se kremsniti samih iz tog drugog lokala jako dobro sjecam .
Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 15:35   #379
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Pred 10+ godina se nije ni islo U prolaz, bila je ona slasticarna Samobor (ako se ne varam za ime ) preko puta Livadica, tamo su bile prave! Kad su oni propali il sto se vec dogodilo su navodno slasticarke presle U prolaz. Ovo za prelazak je reklakazala info, ali se kremsniti samih iz tog drugog lokala jako dobro sjecam .
Točno.
Lijeva strana Trga iz pravca Zagreb,neugledan lokal,dobre kremšnite.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 15:38   #380
jel vi stvarno volite jesti tople kremšnite?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.