Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2012., 17:25   #2961
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Aurora, jesi bila u Dogatepe restoranu/kafiću tamo kod drugog mosta? Lokacija mi je pa me zanima kako se dođe do gore.
ne, nisam...treba nešto ostaviti i za drugi put
međutim, bila sam u Ulus parku iznad prvog mosta...predobar je pogled, a i restoran je extra...super deserti
__________________
"The greatest thing you'll ever learn is how to love and be loved in return..."
aurora_st is offline  
Old 17.01.2012., 19:07   #2962
imam pitanje za one koji su kupili karte preko turkish airlinesa. dečko i ja smo kupili karte i dobila sam povratni mail, novac mi je skinut s računa tako da to sve štima. zanimam me samo jedna stvar. karte su dakle u elektroničkom obliku. a jel bi ja trebala nešto isprintati kao potvrdu da sam kupila te karte ili na koji način oni to provjeravaju na aerodromu?
__________________
All of my life where have you been I wonder if I'll ever see you again...
any_222 is offline  
Old 17.01.2012., 19:24   #2963
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Nema na čemu.
Očekujemo iscrpan izvještaj po povratku.
Naravno!
Lighter-ica is offline  
Old 17.01.2012., 19:31   #2964
any_222 mail koji si dobila od Turksiha si isprinat da imas za svaki slucaj i na aerodromu ga ne moras pokazivati.

Na koji nacin provjeravaju na aerodromu ? Das putovnicu na salteru za registraciju putnika on provuce putovnicu kroz otvor na tastaturi i kaze ti putujete do Istanbula jeli to vasa krajnja destinacija, ti kazes da cekirta te dadne ti putovnicu boarding pass i baggage tag i kaze ti izlaz 15 ugodan let
akcija1 is offline  
Old 17.01.2012., 23:01   #2965
I ja sam se pocastila ovom akcijom Turkisha
Letimo krajem treceg mjeseca....sad slijedi potraga za hotelom i iscitavanje prethodnih topica....slatke muke
lalinjo is offline  
Old 18.01.2012., 07:03   #2966
Quote:
aurora_st kaže: Pogledaj post
ne, nisam...treba nešto ostaviti i za drugi put
međutim, bila sam u Ulus parku iznad prvog mosta...predobar je pogled, a i restoran je extra...super deserti
Pišem.
Ja nažalost nisam imala vremena toliko naširoko obilaziti grad. Samo ti daj prijedloge.
Btw, kako se zove restoran?
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 18.01.2012., 11:57   #2967
Quote:
aurora_st kaže: Pogledaj post
ne, nisam...treba nešto ostaviti i za drugi put
međutim, bila sam u Ulus parku iznad prvog mosta...predobar je pogled, a i restoran je extra...super deserti
kako se zove restoran i kakve su cijene?
__________________
You know you love me xoxo
mala angie is offline  
Old 18.01.2012., 13:55   #2968
Joj, ne znam ime restorana...ali, samo je jedan na toj najvisoj točki odakle je super pogled...ako idete taksijem za Ulus park, ne možete falit...probat ću pronaći ime među svojim slikama, pa naknadno javim...
A cijene su ono...standardne rekla bih za tako nešto...mislim, nećemo se zavaravati, treba platiti pogled i položaj, al opet nije sad to toliko strašno...za 100 TL smo se mi fino najeli, 2 ljudi, predjelo, glavno jelo, salata i desert, sve puta 2...al to je bio 10.mjesec...ipak, ako vam bude previše, bar na kolač i čaj sjedite radi pogleda, a ispred restorana ima onaj kao turistički dalekozor i lipo misto za opalit par panoramskih slika... Ne znam dal da stavim koju ako nađem da vidite
__________________
"The greatest thing you'll ever learn is how to love and be loved in return..."
aurora_st is offline  
Old 18.01.2012., 14:50   #2969
to je ok cijena. ovaj Dogatepe mi se full sviđa, tamo idem 100%!
__________________
You know you love me xoxo
mala angie is offline  
Old 18.01.2012., 17:34   #2970
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
any_222 mail koji si dobila od Turksiha si isprinat da imas za svaki slucaj i na aerodromu ga ne moras pokazivati.

Na koji nacin provjeravaju na aerodromu ? Das putovnicu na salteru za registraciju putnika on provuce putovnicu kroz otvor na tastaturi i kaze ti putujete do Istanbula jeli to vasa krajnja destinacija, ti kazes da cekirta te dadne ti putovnicu boarding pass i baggage tag i kaze ti izlaz 15 ugodan let
ok, hvala ti!
__________________
All of my life where have you been I wonder if I'll ever see you again...
any_222 is offline  
Old 18.01.2012., 23:16   #2971
e inace samo da javim da ovi koji putuju sa CA budu na oprezu...ja sam umalo danas poljubila vrata avionu jer su kreteni iz CA u roku 24h prije leta tocno 4 puta promijenili vrijeme leta s tim da su mi ovaj cetvrti put zaboravili javiti da su promijenili (ispricavamo se, potkrala se greska i sl....).a da ne zaboravimo i sve one promjene od prije...totalna neprofesionalnost i nebriga za potrošače...uglavnom od sada ih uvijek zovem jutro prije leta jer ne zelim da mi se ovakva sr*nja ponove....
ah istanbulummm...
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 19.01.2012., 06:11   #2972
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Aha. Onda imaš dvije alternative. Metro/tramvaj od aerodroma do stanice Zeytinburnu. Tu presjedaš na tramvaj za Kabatas i izlaziš na stanici Sultanahmet (odmah nasuprot je Plava džamija). Ulice ispod su krcate hotelima i hostelima pa izaberi nešto. Za to sve će ti trebati dva žetona koji tamo služe za prijevoz. Kupiti ćeš ih na automatu na aerodromu (koji prima lire) i sve to će te koštati 4 lire=12 kn.
Ili ako ti se ne da vući prtljagu po tramvaju, uzmi taksi.
Obično hoteli i hosteli imaju uslugu prijevoza sa aerodroma, koliko to košta ne znam. Probaj se dogovoriti s hotelom.
Sve ovo vrijedi i za put natrag na aerodrom.

Po datumima imaš 3 puna dana (osim ako ovaj prvi nećeš malo ubiti oko pa prospavati do 2 popodne ). 4.2. ne brojim pošto ćeš vjerojatno stići doručkovati i put aerodroma.

Ne znam što ti preporučiti za ta tri dana. Ja sam bila 7 pa mi je bilo malo.
Obiđi Sultanahmet: Aja Sofiju, Plavu džamiju, Topkapi palaču, Baziliku cisternu, Arheološki muzej... Poviri na Grand Bazaar koji je blizu (ja se osobno nisam tamo zadržavala puno ; draži mi je Spice bazaar pored Nove džamije na Eminonu pa se samo skotrljaj od Velikog do Začina , ima ulica koja te manje-više vodi direkt od jednog do drugog, mislim da se zove Uzuncarsi ili tako nešto).
Nakon toga možeš malo švrljati oko Galata mosta, gledati ribiče, popiti sok od naranče, pojesti ribu u kruhu za 3 lire, viditi kako grad diše...
Iza mosta imaš uspinjaču Tunel koja te za opet 3 lire vodi na dno Istiklal avenije. Na njenom drugom kraju je trg Taksim. Okolne uličice su pune restorana, kafića, dućana pa ako ti se to sviđa možeš lutati i cijeli dan.
Galata kula se nalazi opet na onom dnu Istiklal avenije, kad iziđeš iz uspinjače. Do nje vodi ulica koja je puna dućana s muzičkim instrumentima, meni se jako svidila. Na kulu se možeš popet (11 lira) jer nudi stvarno lijep pogled na grad, pogotovo u sumrak pa eto to možeš tako tempirati.
Oko nje ima par lijepih birceva za odmoriti noge (Konak caffe, vidi se s kule).

Dolmabahce palača je na Bešiktašu (stadion je odmah nasuprot nje) i oduzima dosta vremena (meni cijelo jutro) pa ne znam koliko ti se isplati. Do nje ide tramvaj sa Sultanahmeta (stanica Kabatas pa malo pješke) ili ako si već na Taksimu opet uspinjača/Tunel do istog tog Kabatasa.
Iza palače je dio grada koji se zove Ortakoy i tu je Prvi bosporski most. Lijepo mjesto za popiti kavu i pojesti punjeni krumpir.

Eto, ukratko najosnovnije stvari o Istanbulu. Ako sam nešto zaboravila neka netko nadoda. Ja sam nabrojala ovako zbrda-zdola a ti ako možeš ubaci ovo na google maps da dobiješ dojam gdje se što nalazi, bit će ti lakše. I onda odaberi što ti se sviđa i rasporedi po slobodnom vremenu.

Za azijsku stranu grada samo osobno potrošila cijeli dan kao i za vožnju brodom po Bosporu.

Metro mapa
http://www.istanbulhotels.net/images...phical-map.jpg
hvala ti ali torba mi je malo veca pa mi se neda nosit u metro, pokusat cu nesto organizirat preko hotela, ali oni mi ne odgovaraju na mail...

cujem da je taxi malo zeznut u istanbulu ?
phil is offline  
Old 19.01.2012., 09:09   #2973
Da li je netko bio na turama koje nude na
http://www.istanbulpockettours.com/alltours.html ?? Zanimaju me ove od 35€? Dali se to isplati i koju biste preporučili??
jall is offline  
Old 19.01.2012., 09:56   #2974
Pozdrav. Koliko je pametno sam ići u Istanbul? Imam namjeru otić sama jer ne mogu naći društvo trenutno da ide sa mnom, ali svi mi govore kako mi to nije pametno i da je previše opasno.
girl3 is offline  
Old 19.01.2012., 11:35   #2975
Quote:
girl3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Koliko je pametno sam ići u Istanbul? Imam namjeru otić sama jer ne mogu naći društvo trenutno da ide sa mnom, ali svi mi govore kako mi to nije pametno i da je previše opasno.
Ja sam išla sama prije 2 mjeseca, doduše imala sam tamo frendicu, ali nisam svaki dan bila s njom. Istina, nisam baš viđala cure same po gradu, ali nije mi to smetalo.
Uvijek možeš upoznati nekoga u hostelu
meri.mark is offline  
Old 19.01.2012., 11:43   #2976
Quote:
mala angie kaže: Pogledaj post
Ako posjeduješ Dinersa imaš besplatan ulaz u business lounge na aerodromu, mislim da je vjerovatno na to mislila!
Da, mislila sam na to Kad imam vremena prije leta, sa Dinersicom ulazim besplatno u lounge. Većina ljudi ovo ni ne zna, jer unutra obično bude samo par ljudi. Na Ataturku je lounge zbilja odličan, možeš pojesti ili popiti nešto, koristiti internet...

http://www.dinersclub.com/airport-lo...city&x=22&y=14
meri.mark is offline  
Old 19.01.2012., 17:06   #2977
Quote:
jall kaže: Pogledaj post
Da li je netko bio na turama koje nude na
http://www.istanbulpockettours.com/alltours.html ?? Zanimaju me ove od 35€? Dali se to isplati i koju biste preporučili??
ja sam bila...ne konkretno sa tom agencijom, ali sam bila na njih par... mislim da je to super, pogotovo za one koji dođu na par dana i žele vidjeti osnovne stvari u dan-dva sa ovim turama, a onda sami istraživati i pustiti mašti na volju ostalih dana...

Možda ti se čak više isplati cjelodnevne jer ti je uključen i ručak i nekako se puno više toga vidi...tura završi do 5-6 popodne i onda opet imaš još par sati za istraživanje na svoju ruku...
A preporučit ti ne mogu ovako na pamet jer ne znam šta misliš sama istraživat a šta želiš sa agencijom...
__________________
"The greatest thing you'll ever learn is how to love and be loved in return..."
aurora_st is offline  
Old 19.01.2012., 17:10   #2978
Quote:
girl3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Koliko je pametno sam ići u Istanbul? Imam namjeru otić sama jer ne mogu naći društvo trenutno da ide sa mnom, ali svi mi govore kako mi to nije pametno i da je previše opasno.
ja sam otišla sama...na 2 mjeseca... ...istina, učila sam jezik i u školi upoznala puno ljudi, ali u principu sam sama iz Hr otišla i nisam nikoga osobno znala u početku...do kraja boravka sam tooooliko ljudi upoznala da je to nevjerojatno...
ali, ako tamo ne upoznaš 10 ljudi odmah prvi dan, onda zbilja ne znam u kojem gradu ćeš ih upoznat

Nije ništa opasno i zašto ne bi bilo pametno...naravno, nećeš sama šetat po određenim dijelovima noću i držat ćeš se nekih osnovnih sigurnosnih uputa, ali ja ni po Splitu ne šetam noću sama svugdi,o Zagrebu da ni ne govorim,a kamoli u multimilijunskom gradu...
__________________
"The greatest thing you'll ever learn is how to love and be loved in return..."
aurora_st is offline  
Old 19.01.2012., 18:20   #2979
Quote:
meri.mark kaže: Pogledaj post
Ja sam išla sama prije 2 mjeseca, doduše imala sam tamo frendicu, ali nisam svaki dan bila s njom. Istina, nisam baš viđala cure same po gradu, ali nije mi to smetalo.
Uvijek možeš upoznati nekoga u hostelu
Hvala na odgovoru. A jesi imala kakvih neugodnosti zbog toga vani? I dali se teško snaći što se tiče javnog prometa?
girl3 is offline  
Old 19.01.2012., 18:22   #2980
Quote:
aurora_st kaže: Pogledaj post
ja sam otišla sama...na 2 mjeseca... ...istina, učila sam jezik i u školi upoznala puno ljudi, ali u principu sam sama iz Hr otišla i nisam nikoga osobno znala u početku...do kraja boravka sam tooooliko ljudi upoznala da je to nevjerojatno...
ali, ako tamo ne upoznaš 10 ljudi odmah prvi dan, onda zbilja ne znam u kojem gradu ćeš ih upoznat

Nije ništa opasno i zašto ne bi bilo pametno...naravno, nećeš sama šetat po određenim dijelovima noću i držat ćeš se nekih osnovnih sigurnosnih uputa, ali ja ni po Splitu ne šetam noću sama svugdi,o Zagrebu da ni ne govorim,a kamoli u multimilijunskom gradu...
Hvala na odgovoru. Nadam se da ću skupit uskoro dovoljno hrabrosti i napokon otići.
girl3 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.