Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2008., 09:58   #41
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ja sam isto mišljenja da vrlo vjerojatno se radi o afektivnim respiratornim krizama koje prestanu do kraja 4. godine života. No, s jednim kaj je tvoja pedica rekla, izvin'te me, se ne slažem, a to je: nema veze ako je pala u nesvijest, povratit će se. Mislim da ljudi ne padaju u nesvijest samo tako, pa tako niti djeca, i koliko to treba čekati da se dijete 'povrati' Što je kratak period nedisanja?
Slažem se, što ako dijete stvarno padom izbije zrak (znam kako je to jer sam iskusila jednom ko klinka) pa nemožeš djetetu vratiti disanje tako da mu kažeš diši.Kao što sam napisala, dr u hitnoj je rekao da se djetetu koje ostane bez zraka dignu ruke u zrak i da će onda lakše prodisati.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:45   #42
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Slažem se, što ako dijete stvarno padom izbije zrak (znam kako je to jer sam iskusila jednom ko klinka) pa nemožeš djetetu vratiti disanje tako da mu kažeš diši.Kao što sam napisala, dr u hitnoj je rekao da se djetetu koje ostane bez zraka dignu ruke u zrak i da će onda lakše prodisati.

Lagano prodrmati, puhnuti djetetu u lice, pošpricati ga vodom...
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:35   #43
Prestanak disanja za vrijeme plača

Moja melna od kad se rodila ima neke napadaje plača, pretpostavlajm da se to svim bebama u nekoj mjeri događa. Kad je ljuta ili umorna zaplače tako jako da uopće nemre udahnut. prije je bilo da udahne i nastavi plakat manjim intenzitetom, sve ok.

u zadnje vrijeme se događa slijedeće: ona zaplače jako jako, sva pocrveni, pa poplavi oko usta. ja ju dignem čim skužim da kreće s tim plačom. kad joj poplavi oko usta najednom se naglo opusti, ne cijela ko da je bez svijesti al glavicu obično na mene stavi i zašuti i tu počne normalno smireno disati. nakon toga je jedno 10 sekundi ko ošamućena, oči su joj nekak nefokusirane ko da nemre nikak doć k sebi. i nakon tih 10-ak sekundi ko da nije niš bilo, eventualno nastavi cendrati. meni svaki put srce stane i nemrem doć ka sebi još neko vrijeme jer me zbilja uplaši.

to ne radi često, možda jednom u 10 dana se dogodi ili rijeđe. evo sad već dugo nije bilo tak da sam jučer skroz zaboravila pedijatricu pitat i danas nam je to nakon kupanja napravila kad sam ju krenula mazat i oblačit.

jel ima neko sličnih iskustava? da idem pedijatrici ili je to faza koja će proći?
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....

Zadnje uređivanje Mrs.B : 26.01.2010. at 21:00.
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:44   #44
Ovak kak si to opisala, čini mi se da je to ono što u narodu zovu "frazi". Ne mogu se sad točno sjetit, čitala sam nešto na tu temu u Jovančevićevoj knjizi (Godine prve), sjećam se samo da se nikako ne smije takvu djecu pustiti da plaču kad imaju takav napadaj. Knjiga mi je kod frendice pa sad ne mogu ni pogledati, U svakom slučaju, bilo bi dobro takvo što ipak pitati stručnjaka, jer mi ne djeluje nimalo bezazleno.

Držim fige da bude sve ok
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:47   #45
Ima jedan trik kada se tako zacene..
Puhni joj u lice!
Onda pocne disati.. Nastavi plakati.. Ali dise!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:50   #46
moja se zna tu i tam kad se tak razljuti i rasplače ostat bez daha pa kao "počne se gušiti". Ali moja nikad ne klone. ja ju dignem čim vidim da to ide i pokušam smiriti.


Ja bi isto pedicu pitala na tvom mjestu. Iako može samo biti faza ali bolje provjeri
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:51   #47
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Ima jedan trik kada se tako zacene..
Puhni joj u lice!
Onda pocne disati.. Nastavi plakati.. Ali dise!
e da to tako zovu
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:55   #48
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Ovak kak si to opisala, čini mi se da je to ono što u narodu zovu "frazi". Ne mogu se sad točno sjetit, čitala sam nešto na tu temu u Jovančevićevoj knjizi (Godine prve), sjećam se samo da se nikako ne smije takvu djecu pustiti da plaču kad imaju takav napadaj. Knjiga mi je kod frendice pa sad ne mogu ni pogledati, U svakom slučaju, bilo bi dobro takvo što ipak pitati stručnjaka, jer mi ne djeluje nimalo bezazleno.

Držim fige da bude sve ok
hvala.

ma ja ju nikad ne pustim da plače osim ak baš cendra, to onda ni nije plač. ona zbilja rijetko baš plače a ak i plače to je pol minute dok ne dobije cicu ili ju nepodigne. ovo se događa baš u specifičnim situacijama najčećše kad je umorna ili kad se tek probudila.

nešto mi je svekrva pričala da je mm par puta pao u nesvijest od plača ko klinac, al malo stariji i da su ga vodili an sve žive pretrage i an kraju su rekli da je neka faza i zbilja prošlo mu je to. morat ću do pedijatrice al muka mi je da ju pikaju i rade svakakve pretrage...

Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Ima jedan trik kada se tako zacene..
Puhni joj u lice!
Onda pocne disati.. Nastavi plakati.. Ali dise!
pribali al ne pomaže

jednom se tak zaplakala kod pedijatrice akd joj je sestra bris uzimala pa je rekla da ju štipnemo za bradavicu, al ni to ne pomaže. rekla je da to sve bebe rade al to je bilo prije ovog naglog smirivanja...
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:57   #49
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Ima jedan trik kada se tako zacene..
Puhni joj u lice!
Onda pocne disati.. Nastavi plakati.. Ali dise!
Ovog sam se na neku foru uspjela sjetiti jedan jedini put kad se L to desilo. Imala je grceve i obicno nisu bili tako jaki ali taj put je bas prestala disati od placa, uzas nad uzasima. Zbilja je udahnula odmah i pocela dalje vristati.
Sva sam se najezila kad sam naslov procitala, to mi je bas u uzasnom sjecanju ostalo, mozda zato jer je samo jednom bilo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:57   #50
Quote:
Ciklama kaže: Pogledaj post
moja se zna tu i tam kad se tak razljuti i rasplače ostat bez daha pa kao "počne se gušiti". Ali moja nikad ne klone. ja ju dignem čim vidim da to ide i pokušam smiriti.


Ja bi isto pedicu pitala na tvom mjestu. Iako može samo biti faza ali bolje provjeri
tak je i moja, al zadnja 3 put je i klonula. prvo sam mislila slučajno, al kad je danas poplavila oko usta me zbilaj strah uhvatio.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 21:29   #51
mala od moje tete sad ima 3 godine, i od malena se tak "zakoceni" (mi to tak zovemo) od placa, zna se i onesvijestit. bila je kod pedice i rekla joj je da je to najnormalnija stvar, dijete mozes probat "sokirat" tako nekim metodama tipa puhanje u lice ili stipkanje, lagana "pljuska" po obrazu itd. rekla joj je da i ako dodje do toga da na trenutak izgubi svijest, tijelo automatski pocne opet disati i nema straha od nekakvih ozbiljnijih posljedica.
kako god, sigurno da je strasno za viditi
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 21:34   #52
to je valjda to kaj je mm imao... njegovi šugavi geni!

ajd drago mi čut da ima još djece s tim i je da nije niš strašno. neću odma jurit do pedijatrice jer ne bi da ju šalje na pretrage i ko zna šta a ne događa se tako često. al ak se ponovi još jednom da mi tak poplavi budem ju odvela pa da sam sigurna.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 21:50   #53
To je najnormalnija stvar...to sam i ja radila kad sam bila mala...moja malecka se baš pred pedijatricom bila zacenila i isto kaže da je to normalno jer to rade većinom sva mala djeca....ja svoju malo potresem, ne sad da je počnem trest ko luda nego lagano lagano i onda dođe k sebi , a kad to napravi mm on joj samo puhne u lice. Ne brini to je sve normalno iako je stvarno užasno za vidit...i ja se svaki put us....od straha.
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 21:50   #54
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
to je valjda to kaj je mm imao... njegovi šugavi geni!

ajd drago mi čut da ima još djece s tim i je da nije niš strašno. neću odma jurit do pedijatrice jer ne bi da ju šalje na pretrage i ko zna šta a ne događa se tako često. al ak se ponovi još jednom da mi tak poplavi budem ju odvela pa da sam sigurna.
e to plavljenje usana je mene totalno u šok bacilo. Nije njemu bio od plakanja,nego od povraćanja.Dobrih par minuta su mu usne bile plave,dok nismo stigli u bolnicu.

Sjećam se da sam dramu napravila,to vrijeme dok je bio na promatranju,zahtijevala sam sve moguće pretrage jer me bilo strah da nije došlo do oštećenja mozga. Oni su samo odmahivali rukom,ali su na moje inzistiranje napravili pretrage i sve je bilo ok.

E sad,na tvom mestu se ne bih brinula nego bi je pokušala "šokirat" nečim kad tako zaceni. Iako,koliko sam uspjela čuti od drugih mama,to zacenjivanje nikad nije ostavlalo posljedice. Samo je bitno odmah je uzeti kad zaceni
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 21:52   #55
Pali to sa puhanjem u lice, ali cula sam da ako beba lezi u trenu kad se zacene da ju ne treba dizati, tj. da nije pozeljno...Zasto, ne znam...
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 21:56   #56
Moj isto kad zaceni zna prestat disat na par trenutaka i usne mu u sekundi poplave. Prekjucer mi je to napravio i svaki put mi srce stane. A za koju minutu se smije ko blesav.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 22:01   #57
Mnei je maleni nekidan zacenio kod doktorice, uzas, ona ga je samo malo vodom poprskala po glavici, odmah je uhvatio zraka
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 22:07   #58
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
E sad,na tvom mestu se ne bih brinula nego bi je pokušala "šokirat" nečim kad tako zaceni. Iako,koliko sam uspjela čuti od drugih mama,to zacenjivanje nikad nije ostavlalo posljedice. Samo je bitno odmah je uzeti kad zaceni
ja ju dignem uvijek i prije jer vidim da krene s tim i da ju nemrem nikak šokirat. probala sam puhanje, štipanje, vikanje, lupanje sa igračkama, podizanje na ruke... malo je premala da ju po ličeku kao lagano ošamarim, strah me da ju ne ozlijedim.

ovo s vodom nije loša ideja al nije baš da imam vodu uvijek pri ruci...

Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post
Pali to sa puhanjem u lice, ali cula sam da ako beba lezi u trenu kad se zacene da ju ne treba dizati, tj. da nije pozeljno...Zasto, ne znam...
ja ju ne podižem akd s eto dogodi nego ranije... možda kad se to dogodi bude ful opušteno tijelo pa da se ne ozlijedi... ko će znat!
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 23:04   #59
moj je u međuvremenu veći, skoro trogodišnjak al je specijalista nažalost u ovom manifestiranju ljutnje.

nekad ni puhanje u lice ne upali .. tada mu dignem ruke prema gore ( u zrak) .. probajte same, refleksno udahnete. tip&trick pedijatrice bog ju poživio
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 23:05   #60
pojava ima svoje ime- afektivno respiratorne krize
mislim kako ima cijela tema o tome
ništa strašno
bitno je da mama ostane skroz kul, jer ih panika hrani
traju do 4 godine, ako ne nestanu prije
ja sam ih imala i mali je krenio mojim stopama,ali su jako brzo nestale,jer sam nastojala ostati smirena
valjda se neće vratiti
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.