Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2010., 18:26   #81
Isuse, koji mali 'živci'? Zamisli guraš kolica u marketu, ona želi gumene bombone, ti nedaš, ona poplavi i prestane disati. I kaj sad? Slijedeći puta na ulazu odmah dobiva gumene bombone. Sa 20 godina dobiva porshe.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 11:40   #82
moj se danas rasplakao i ostao bez svijesti na sekundu..
pa sam ga prodrmala..vjerojatno je to bilo to..i onda je nastavio dalje plakati
nije ugodno nimalo..
čim se smirio normalno se ponašao dalje kao da se nije ništa desilo

ovo mi je sad odnijelo par godina zivota...nijedan mi to nije napravio
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 12:04   #83
mali od moje frendice je to radio punih godinu dana svaki dan i svaki put kad bi plakao...ona je čisti paničar i to ju je uvijek preplašilo do bola...
tada su shvatili da on to radi uvijek kada nešto ne dobije,pa plače...tada joj je pedica savjetovala da idući puta kada to napravi,da ga polije čašom vode...najprije nije htijela takvo što napraviti svom djetetu,ali kada joj je "dopizdilo",maznula mu je čašu punu vode u lice,zastao je,nije mu bilo ništa jasno i NIKAD više nije poplavio i ostao bez zraka kad je plakao...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 14:22   #84
To je moj ujak radio kad je bio mali. Kaže mama da je to bilo strašno za gledati. Jadna baka je obišla sve doktore po Jugi, između ostalog jedan joj je rekao da ga dobro istuče

Na kraju joj je neki pedijatar u Sarajevu dao neke tablete koje je pio oko godinu dana i to s eviše nikada nije ponovilo
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 19:27   #85
bok ljudi

imam veliki problem naime imam bebu staru 3 mjeseca zadnjih mjesec dana provela je u klaićevoj bolnici. prestajala je disati. u početku svaki put pola sata nakon hranjenja i to po 3-6 puta svaki 4 dan. onda se to produžilo na svaki 7 dan , al nije više bilo samo poslije hranjenja vec i prije i svakao. obavili smo kompletno sve pretrage( gastroenterolog, kardiolog, neuropedijatar, otorinolaringolog, hematolg, okulista,pulmolog)i poslali su nas doma s dijagnozom, konvulzije koje nisu dokazane i anemija. s tim da su nam promjenili mlijeko s nana na pregomin jer nije mogla kakati a alergotestiranje nije prikazalo alergiju na kravlje mlijeko. od kad jede pregomin ima noramalnu stolicu.al evo vodila sam je i kod dr.sabola koji je rekao da ime GER. I DA JE NASTAVIM HRANITI PREGOMIN. 3 TJEDNA JE SVE BILO SUPER I DANAS JE OPET OSTALA 10 SEC BEZ ZRAKA. prvo se umiri zatim problijedi pa poplavi i onda nakon 10 sec ponovno prodiše kao da lovi zrak. danas je bilo samo jednom, hvala bogu.
jel imao ko ovakav slučaj, molim vas da mi pomogne
nikolina9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:05   #86
Quote:
nikolina9 kaže: Pogledaj post
imam veliki problem naime imam bebu staru 3 mjeseca zadnjih mjesec dana provela je u klaićevoj bolnici. prestajala je disati. u početku svaki put pola sata nakon hranjenja i to po 3-6 puta svaki 4 dan. onda se to produžilo na svaki 7 dan , al nije više bilo samo poslije hranjenja vec i prije i svakao. obavili smo kompletno sve pretrage( gastroenterolog, kardiolog, neuropedijatar, otorinolaringolog, hematolg, okulista,pulmolog)i poslali su nas doma s dijagnozom, konvulzije koje nisu dokazane i anemija. s tim da su nam promjenili mlijeko s nana na pregomin jer nije mogla kakati a alergotestiranje nije prikazalo alergiju na kravlje mlijeko. od kad jede pregomin ima noramalnu stolicu.al evo vodila sam je i kod dr.sabola koji je rekao da ime GER. I DA JE NASTAVIM HRANITI PREGOMIN. 3 TJEDNA JE SVE BILO SUPER I DANAS JE OPET OSTALA 10 SEC BEZ ZRAKA. prvo se umiri zatim problijedi pa poplavi i onda nakon 10 sec ponovno prodiše kao da lovi zrak. danas je bilo samo jednom, hvala bogu.
jel imao ko ovakav slučaj, molim vas da mi pomogne

Ti tražiš na forumu da se pomogne bebici koja ostaje bez zraka i prijeti joj nešto ozbiljnije, ja se na tvom mjestu ne bi igrala! Idi kod doktora!

~~~~~~~~~~~~~~~~ i da ćim prije prođe!
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:16   #87
Quote:
nikolina9 kaže: Pogledaj post
imam veliki problem naime imam bebu staru 3 mjeseca zadnjih mjesec dana provela je u klaićevoj bolnici. prestajala je disati. u početku svaki put pola sata nakon hranjenja i to po 3-6 puta svaki 4 dan. onda se to produžilo na svaki 7 dan , al nije više bilo samo poslije hranjenja vec i prije i svakao. obavili smo kompletno sve pretrage( gastroenterolog, kardiolog, neuropedijatar, otorinolaringolog, hematolg, okulista,pulmolog)i poslali su nas doma s dijagnozom, konvulzije koje nisu dokazane i anemija. s tim da su nam promjenili mlijeko s nana na pregomin jer nije mogla kakati a alergotestiranje nije prikazalo alergiju na kravlje mlijeko. od kad jede pregomin ima noramalnu stolicu.al evo vodila sam je i kod dr.sabola koji je rekao da ime GER. I DA JE NASTAVIM HRANITI PREGOMIN. 3 TJEDNA JE SVE BILO SUPER I DANAS JE OPET OSTALA 10 SEC BEZ ZRAKA. prvo se umiri zatim problijedi pa poplavi i onda nakon 10 sec ponovno prodiše kao da lovi zrak. danas je bilo samo jednom, hvala bogu.
jel imao ko ovakav slučaj, molim vas da mi pomogne
e sad, ja pojma nemam jel to vaše spada u klasične apneje, ali znam da je na Rebru di je moja malena bila jedna beba imala sličan problem.
Ja bi ti od srca preporučila da zatražiš pregled na Rebru, njihova pedijatrija i neonatologija je vrhunska - moju malenu su spasili nakon krivog liječenja u drugoj bolnici.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:16   #88
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
Ti tražiš na forumu da se pomogne bebici koja ostaje bez zraka i prijeti joj nešto ozbiljnije, ja se na tvom mjestu ne bi igrala! Idi kod doktora!

~~~~~~~~~~~~~~~~ i da ćim prije prođe!
slazem se...brzo kod doktora
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:16   #89
pa bili su u bolnici i kod Sabola i nitko ništa pametno nije rekao..

neznam ni ja što bi rekla.....znam da su normalni kratki zastoji u disanju prilikom spavanja(apneje), al neznam što je kod budnih stanja..

šaljem hrpu ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PS potpis na lotus...tražite mišljenje na Rebru...
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 25.04.2010. at 20:33.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:20   #90
Quote:
nikolina9 kaže: Pogledaj post
imam veliki problem naime imam bebu staru 3 mjeseca zadnjih mjesec dana provela je u klaićevoj bolnici. prestajala je disati. u početku svaki put pola sata nakon hranjenja i to po 3-6 puta svaki 4 dan. onda se to produžilo na svaki 7 dan , al nije više bilo samo poslije hranjenja vec i prije i svakao. obavili smo kompletno sve pretrage( gastroenterolog, kardiolog, neuropedijatar, otorinolaringolog, hematolg, okulista,pulmolog)i poslali su nas doma s dijagnozom, konvulzije koje nisu dokazane i anemija. s tim da su nam promjenili mlijeko s nana na pregomin jer nije mogla kakati a alergotestiranje nije prikazalo alergiju na kravlje mlijeko. od kad jede pregomin ima noramalnu stolicu.al evo vodila sam je i kod dr.sabola koji je rekao da ime GER. I DA JE NASTAVIM HRANITI PREGOMIN. 3 TJEDNA JE SVE BILO SUPER I DANAS JE OPET OSTALA 10 SEC BEZ ZRAKA. prvo se umiri zatim problijedi pa poplavi i onda nakon 10 sec ponovno prodiše kao da lovi zrak. danas je bilo samo jednom, hvala bogu.
jel imao ko ovakav slučaj, molim vas da mi pomogne
Vozi ju na rebro, zaboravi klaićevu, na rebru su daleko bolji doktori.
Sretno!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:20   #91
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
pa bili su u bolnici i kod Sabola i nitko ništa pametno nije rekao..

neznam ni ja što bi rekla.....znam da su normalni kratki zastoji u disanju prilikom spavanja(apneje), al neznam što je kod budnih stanja..

šaljem hrpu ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
nažalost, nije normalno i čim se dogodi, treba potražiti pomoć.
Iako je moja M imala apneje zbog sepse, ja sam stalno u strahu i odmah sam kupila baby sense.
Bez ovog bi valjda stalno nad malom bdjeli dal diše...
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 20:35   #92
Susjeda je nedavno išla sa svojim klincem od 8 god na jednu noć na Rebro i njima su rekli da je to normalno dok nisu zastoji duži od 15 sekundi mislim...on ih ima od rođenja..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 21:09   #93
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Susjeda je nedavno išla sa svojim klincem od 8 god na jednu noć na Rebro i njima su rekli da je to normalno dok nisu zastoji duži od 15 sekundi mislim...on ih ima od rođenja..
a ne znam, možda drukčije gledaju na to kod veće djece
znam da je moja M bila pod većom smotrom radi apneja.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 01:07   #94
potpisujem sve gore.. pravac rebro . i ne dajte se vani..
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 10:49   #95
Ja ipak mislim da je bolje puhati i na hladno zapravo to kaj kažu da je normalno , pa i nije normalno tako ćesto i tako dugo , moje skromno mišljenje..

Potpisujem cure, na Rebro i ne dajte se istjerat samo tako
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:13   #96
Bok ljudi..mi smo zacenili prvi put s neka 4mj, polako se to smirivalo da sam i zaboravila skoro. i evo, u tjedan dana vec triput. Anemični smo (kažu da je to povezano), jeli takva dijagnoza i ostalim mamama? Jednostavno ne mogu ostati pribrana kad se to dogodi.
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 00:52   #97
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Tako je

A evo malo i vise o tome....


"Dijete u plaču zaustavlja dah
Ra
Respiratorne afektivne krize rijetke su prije 6 mjeseci. Najveća učestalost opaža se u dobi od 1-2 godine, a prestaju oko 5. godine. [B]."
Moja beba ima mjesec danas je zacenila tako da sam se ja skoro onesvijestila s njom, nakon toga...i navečer.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 19:31   #98
boooook svima, vidim da se ne piše na ovu temu, ali trebam pomoć. Maleni mi je bilo nedavno bolestan, punog nosa..baš prava prehlada..nije inače boležljiv. Prilikom aspiriranja nosića izgubio je svjest na 20-tak sekundi..a ja sam izgubila 15 godina života. naravno, otišli smo odmah na hitnu i tu je postavljena dijagnoza: afektivna respiratorna kriza. daklem, uplašio se, šokiro štagod i tako se to desilo. uglavnom sve so preglede i nalaze napravilu i sve je u najboljem redu,zdravo dijete, bez ikakvih tegoba..i doktori su zaključili da je to bio takav trenutak. Ja se od tada šokiram svaki put kad maleni zaspi sam, kad ima pogled kao što je imao one većeri itd.. radi se o tome da je maleni sad opet prehlađen, nos krcat..kapam ja to fiziološkom, ali očigledno je sve to visoko u nosu ili sinusima i vidim da od kapanja nema baš neke koristi jer ne pomaže. Kako da pomognem djetetu da "prodiše" ?? prpa me ponovno upalit uisisavač i aspirirat jer mi nikako nije sve jedno ( da, BTW kad god usisavam stan samo gledam malog i ful me prpa da opet ne izgubi svjest jer mislim da se onaj dan on isprepadao zvuka usisavača i još tog sranja u nosu- oprostite na izrazu)..već sam luda od brige da se sve to ne ponovi. helpajte mi pliz (znam da mislite da sam luđakinja radi posta ali jednostavno ne želim proživljavat takve strahove ponovno
)
__________________
mali vražičak D
jas1102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 08:37   #99
Quote:
jas1102 kaže: Pogledaj post
boooook svima, vidim da se ne piše na ovu temu, ali trebam pomoć. Maleni mi je bilo nedavno bolestan, punog nosa..baš prava prehlada..nije inače boležljiv. Prilikom aspiriranja nosića izgubio je svjest na 20-tak sekundi..a ja sam izgubila 15 godina života. naravno, otišli smo odmah na hitnu i tu je postavljena dijagnoza: afektivna respiratorna kriza. daklem, uplašio se, šokiro štagod i tako se to desilo. uglavnom sve so preglede i nalaze napravilu i sve je u najboljem redu,zdravo dijete, bez ikakvih tegoba..i doktori su zaključili da je to bio takav trenutak. Ja se od tada šokiram svaki put kad maleni zaspi sam, kad ima pogled kao što je imao one većeri itd.. radi se o tome da je maleni sad opet prehlađen, nos krcat..kapam ja to fiziološkom, ali očigledno je sve to visoko u nosu ili sinusima i vidim da od kapanja nema baš neke koristi jer ne pomaže. Kako da pomognem djetetu da "prodiše" ?? prpa me ponovno upalit uisisavač i aspirirat jer mi nikako nije sve jedno ( da, BTW kad god usisavam stan samo gledam malog i ful me prpa da opet ne izgubi svjest jer mislim da se onaj dan on isprepadao zvuka usisavača i još tog sranja u nosu- oprostite na izrazu)..već sam luda od brige da se sve to ne ponovi. helpajte mi pliz (znam da mislite da sam luđakinja radi posta ali jednostavno ne želim proživljavat takve strahove ponovno
)
ajme meni, grozno mogu mislit kako ti je bilo

ne znam šta da ti kažem osim da ne znam ni ja bi li se više usudila palit usisavač
možda da ti pedijatar da malo jače kapi, efedrin ili tako nešto...
nama je prehlada prošla tek kad smo njih počeli stavljat,
s fiziološkom nije bilo pomaka
__________________
08.10.10. the greatest love of all
ANE10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 09:59   #100
da..imam ephedrin..kapam i to 3x dnevno, ali opet se nakupi to u nosu i malac ne može disat..krene tako kašljat da čovjek pomisli da će se ugušit..mm i ja smo se sjedi probudili jutros.. nisam pametna i ne sviđa mi se to sve. ne želim ni pokušat praznit nos ariannom ... onako beživotno tijelo od 5 mjeseci zbog aspiriranja ne želim nikad više osjetiti...
__________________
mali vražičak D
jas1102 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.