Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2015., 07:49   #121
moja je jednom tako ostala bez zraka na kontroli kod pedijatrice, pedica ju je samo njezno kao "pljusnula" po licu, ova se instant smirila.
a puhanja u lice se boji, onak zatrepce, zadrzi dah i krene plakati, tak da sumnjam da bi ju to smirilo.
sad se jos tu I tamo zaceni od placa, ali ne poduzimam nista. smirim ju kako ju i inace smirujem I bok.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 09:22   #122
Moja je ovo napravila jucer prvi puta. Ima dva mjeseca, plakala je neutjesno u tom prestala disati i onesvijestila se. Uzasno sam se uplasila, no na srecu smo bile kod pedijatra koja mi je odmah objasnila sto je to. Sumnjam da je to napravila namjerno, zbog privlacenja paznje ili sto vec, jeednostavno je premala da bi to mogla povezati. Bila je ljuta. To je sve. I vec sad se bojimkakva bu s dvije godine
missymaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 10:27   #123
Quote:
missymaya kaže: Pogledaj post
Moja je ovo napravila jucer prvi puta. Ima dva mjeseca, plakala je neutjesno u tom prestala disati i onesvijestila se. Uzasno sam se uplasila, no na srecu smo bile kod pedijatra koja mi je odmah objasnila sto je to. Sumnjam da je to napravila namjerno, zbog privlacenja paznje ili sto vec, jeednostavno je premala da bi to mogla povezati. Bila je ljuta. To je sve. I vec sad se bojimkakva bu s dvije godine
I ja sam sa sinom imala slična iskustva. Nije se nikad onesvijestio, ali svaki put kad se nešto prepao, ili udario uglavnom kad je plakao malo jače ostajao je bez zraka. Ponekad je poplavio. Meni je doktor to objasnio kao da neka djeca kad se prepadnu ili razljute, dobiju neku vrstu grča i jednostavno ne mogu udahnuti (a ne da ne žele!). Moj sin je uspio na kraju udahnuti, ali neka djeca se onesvijeste, i tog trena kad se onesvijeste mišići otpuste i dijete može ponovno disati. Nije opasno, makar jako neugodno izgleda. Mogu te utješiti da to prolazi sa godinama. Moj sin je sada 5 god i sad normalno plače :-)
IvanaVuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 10:47   #124
Quote:
IvanaVuk kaže: Pogledaj post
I ja sam sa sinom imala slična iskustva. Nije se nikad onesvijestio, ali svaki put kad se nešto prepao, ili udario uglavnom kad je plakao malo jače ostajao je bez zraka. Ponekad je poplavio. Meni je doktor to objasnio kao da neka djeca kad se prepadnu ili razljute, dobiju neku vrstu grča i jednostavno ne mogu udahnuti (a ne da ne žele!). Moj sin je uspio na kraju udahnuti, ali neka djeca se onesvijeste, i tog trena kad se onesvijeste mišići otpuste i dijete može ponovno disati. Nije opasno, makar jako neugodno izgleda. Mogu te utješiti da to prolazi sa godinama. Moj sin je sada 5 god i sad normalno plače :-)
Onesvijestila se i nije disala. Izgleda uistinu uzasno. Sestra mi je tamo rekla da tad samo puhnem u usta. Ali da sam se uspanicarila, jesam. Rekla sam i muzu sto je bilo za slucaj da se njemu, dok je sam s njom, to dogodi. Da sam bila doma, zvala bih hitnu. Ajde, bar sam nesto naucila. Hvala ti, uistinu se nadam da bu proslo uskoro jer ostati pribran u toj situaciji je uzasno tesko. Citala sam o tome i vele da nekima i srce tad prestane kucati, pomislis da ti je dijete mrtvo- uzas. Na srecu pa ona uistinu rijetko kad place toliko, evo u dva mjeseca, jucer prvi put.
missymaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 11:38   #125
Moj bebac place i ne moze do zraka od negdje malo prije 2 mjeseca. I bilo se mlo smirilo i sad zadnja dva dana opet. Znaci rasplace se i kao da ostane bez zraka. Uzasno mi je to gledati. Ja mu puhnem i onda prodise nekad odmah nekad ne. Najvise se vojim dok sam sama s njim u autu da mi to ne napravi, a u zadnje crijeme se nekak be voli vozit.
I pedijatrica je to skuzila da radi kad smo bili na cijepljenju. Rekla je da ako bude poplavio i to radio cesto da ce ici neuropedijatru i na neke preglede.
Uglavnom osjecaj je uzasan
avam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.