Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2008., 15:29   #81
Državni ispit za med.sestre u Osijeku-iskustva-

Hello people. Zanimaju me vaša iskustva u svezi polaganja državnog u Osijeku i šire. Ja polažem 15.05. i znam što mi treba, imam većinu literature, ali me zanima sam čin polaganja. Kako izgleda? Koliko u detalje idu? Pomozite mi da ne idem u nepoznato, da barem malo znam što me čeka.....
buzzdot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 23:39   #82
Evo ako neka medicinsk sestra ili njegovateljica i kuharica , želi raditi u Domu za starije i nemoćne, Domani na Jordanovcu, neka se tamo javi. Uvjeti su - plaća 4000 kuna, radno vrijeme - radi se ponekad dnevna a ponekad i noćna smjena na izmjenično, zasada je tako jer je Dom nov i lijep, vlasnici su prekrasni mladji ljudi, obiteljskog je tipa, sve je pristupačno i toplo, glavna sestra nije loša eto kao sve glavne sestre i sve u svemu, može se dogovoritii sami korisnici ako vas trebaju mimo vašeg radnog vremena , može se naplatiti. Eto, tko treba posao , neka tamo nazove
Marijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 23:17   #83
Quote:
buzzdot kaže: Pogledaj post
Hello people. Zanimaju me vaša iskustva u svezi polaganja državnog u Osijeku i šire. Ja polažem 15.05. i znam što mi treba, imam većinu literature, ali me zanima sam čin polaganja. Kako izgleda? Koliko u detalje idu? Pomozite mi da ne idem u nepoznato, da barem malo znam što me čeka.....
Ja sam tek sada ovo procitala...uglavnom ja sam polagala u rijeci prije 5 godina i nisu bas bili prestrogi,ali opet se moralo bar nesto znati...
Ali vidim da si danas polagala,kako je bilo?Jesi li polozila?
gogilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 09:03   #84
Hvala na svim savjetima. Čast iznimkama.

Uglavnom položila sam, bilo je prelagano, tri pitanja iz njege, tri iz općeg(zakoni i ustav) i tri iz primarne. Nisu mi dali ni da završim odgovor do kraja, po jedna rečenica za svako pitanje.... A toliko sam se nervirala.... Da padneš stručni u Osijeku stvarno moraš biti tup, glup i neupotrebljiv.
Sada u nabavku posla.....

Još jedno pitanje, ŠTO SAD? Jel moram upisati u radnu, prijaviti se u komoru.... o tome nisam ni razmišljala

Zadnje uređivanje buzzdot : 16.05.2008. at 10:25.
buzzdot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 16:40   #85
Medicinske sestra

Ej ljudi jedno pitanje. Imam prezentaciju o med. ses. i nakon što osoba završi ZVU je viša medicinska sestra. Moje pitanje je kada je osoba diplomirana medicinska sestra
__________________
A zašto ne?
pursuiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 14:41   #86
Kad završi specijalistički diplomski studij, tj. nakon 5 godina faxa.

Usput, vms se više ne dodjeluje, sad je naziv prvostupnica sestrinstva.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 17:08   #87
kakav faks za med. sestre? pa postoji medicinska skola i visa medicinska skola a ne faks!
vichyevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 17:45   #88
Postoji trogodišnji studij nakon kojeg si baccalaureus/prvostupnik i nakon toga još dvije godine specijalističkog diplomskog studija nakon kojih si dip. medicinska sestra.
Dakle, moguće je studirati pet godina.

Informiraj se.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 23:48   #89
Errrm... da moguce je 5 godina odstudirati..

samo nisi navela cijene ovih 2 godine... sto si i ne moze bilo tko priustiti.. pogotovo ako su posrijedi obitelj, djeca ili jednostavno financijska oskudica..
Trenutno znam 2 osobe koje su to upisale, i sve su starije sestre s najmanje 10-12godina radnog iskustva, rijedji su slucajevi da netom zavrsena viša medicinska sestra ce upisat specijalisticki diplomski..
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 11:09   #90
Cijena je popularna, baš u skladu s politikom zvu-a. Jadni su, debelo preplaćeno s obzirom na kvalitetu kadra.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 03:38   #91
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Cijena je popularna, baš u skladu s politikom zvu-a. Jadni su, debelo preplaćeno s obzirom na kvalitetu kadra.
Svakako se slažem s tobom
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 15:30   #92
Pripravnički staž - med. sestra

Situacija je sljedeća,
zavrsila sam srednju medicinsku skolu i odmah po zavrsetku upisala faks,
koji nema 'veze' sa srednjom.

Buduci da nisam odradila pripravnički staž, niti polozila drzavni ispit jer redovno studiram i nemam vremena za to, zanima me dal postoji neki rok u kojem se to mora obaviti, kako ne bih 'izgubila' to pravo?

Stvarno nemam pojma dal je moguce uopce izgubit to pravo (jer samim time 'gubim' srednju skolu medicinske sestre odnosno mogucnost da se zaposlim u toj struci ako budem imala potrebe za tim) ili je to 'rekla kazala' prica.. sjecam se da sam kroz srednju nacula od nekog da je potrebno to obavit u roku 2 godine

Dal ima netko konkretnu informaciju o tome?
Gdje bi se mogla informirat uopce o tom?
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 16:02   #93
Ima rok, ima... Tako sam i ja izgubila svoju diplomu medicinske sestre. Kao da je nikad nije ni bilo. I ja mislim da je dvije godine, eventualno ti malo popuste ako nisi mogao naći posao, a cijeli si vrijeme tražio ili si pri kraju sa stažem. To mi je jedan od glupljih zakona...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 16:15   #94
Ne vjerujem da postoje takve idiotarije

Malo sam zbunjena, kako je dovraga moguce izgubiti nešto ako to vec polozis??
Ako se polozi državni strucni ispit, bez obzira dal je osoba ostala radit u struci ili ne!?


Di bi do vraga mogla se raspitat o tom 'roku' za polaganje uopce pripravničkog i drzavnog ispita? Burza ?


I na kraju krajeva, buduci da sam redovna studentica, nekako mi je logično da bi mogla/trebala dobiti odgodu stažiranja ako zatrazim.
Tako su muski prije mogli trazit odgodu za izvrsenje vojnog roka ako su bili studenti, a ovo je prakticki ista situacija
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 19:52   #95
Načula sam da je rok 5 g, ali nije provjerena info, pa me nemojte uzimati za riječ.
2 godine mi se čine prekratak rok, jer nije lako ni upasti odmah na staž, pa bi po tome puno ljudi izvisilo,a i jedna poznanica je išla na staž tek kad je završila faks, tako da sumnjam da su 2 godine u pitanju
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 19:01   #96
Ako nađete način kako izvrdati taj zakon - javite. Ja sam voljela biti sestra. I često mi nedostaje bolnica. I kad mi živci odu u školi, mogla bi se zamisliti opet tamo...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 19:22   #97
mislim da taj rok vrijedi za polaganje strucnog ispita. znaci od dana kada si zavrsila staziranje pa do onog trenutka dok ne polozis strucni ispit.

ja sam se isto toga bojala,ali sam onda otisla na razgovor i glavna sestra mi je rekla da nije cula da taj zakon postoji

a i to je malo glupo jer kako bi to bilo da nakon cetiri godine skole,struke izgubis skolu i zvanje??? makar smo mi nista bez staza....

to ti isto dodje ko da konobar ako se ne zaposli u nekom roku gubi struku,halo,cekaj malo.

a ovo da se gubi diploma,znam da se gubi dozvola za samostalni rad koja se dobije nakon strucnog ispita samo ako u godini dana nisi skupila odredjene bodove koji se skupljaju tako da se ide po seminarima,predavanjima itd
gabrijella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 21:08   #98
A dobro, da mene netko sada, skoro deset godina nakon završene srednje škole i bez dana pravog staža pusti na odjel - pa to bi bilo potencijalno krvoproliće. Trebalo bi mi sigurno poprilično vremena da opet uđem u štos, a tko u našem zdravstvu ima vremena baktati se s takvima...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 23:15   #99
Quote:
gabrijella kaže: Pogledaj post
mislim da taj rok vrijedi za polaganje strucnog ispita. znaci od dana kada si zavrsila staziranje pa do onog trenutka dok ne polozis strucni ispit.
Da, ovo je točno. S tim da i tu popuste, znam konkretne primjere. Dakle, samo ti u miru studiraj, a onda ako ćeš htjeti (možda u apsolventskoj godini) odstažiraj da imaš i to. Nikad ne znaš kad ti može zatrebati.

A ako želiš biti 100% mirna, lijepo nazoveš u ministarstvo, zatražiš osobu zaduženu za stručne ispite i lijepo pitaš. Nemoj se ništa ustručavati.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 21:41   #100
Ciao! Ja sam staz od srednje odradila na 3 god faksa , god 2006/2007 i poznat mi je slucaj med sestre koja ima okvirno 40 god i zbog otkaza je isla odraditi staz tek tada. Morala je ponavljati strucni ispit i na svakom odjelu su je glavne sestre ispitivale sto bi trebale i inace, ali ne rade. Zena odradila staz i ponovo polozila strucni i ima svoje zvanje Ali savjetujem da svakako pokusas preko ministarstva dobiti pismenu potvrdu!
kiara7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.