Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2012., 17:46   #1
Selo je zakon

evo ukratko, zivio na selu koje ima 3 birtije gdje je piva 10 kn, radio na pilani i ubijao se od posla iako imam bolju skolu, al nekako mi bilo dobro jer kad dodje ta tri sata znam da me ceka hladna piva u birtiji, dodjem u birtiju i uvijek netko poznat, fala bogu selo ima 400 stanovnika a s okolicom oko 2000 pa u cijelom kraju ima oko 500 birtijasa( naravno i u drugim selima su birtije) koje sve znas, pa onaj osjecaj kad dodjes na pivu i uvijek nekog znas i snjim popijes, navecer se opet vratim u birtiju i naravno uvijek nekog nadjes bio to zelja rajz koji je praznio septicke cijeli dan ili pero kaurin koje je brao kuruz ili jebava neki stroj ili vilko koji cijeli dan radi turneju po birtijama al uvijek nekog ima, dalje: vikend nedjemo se negdje ili u birtiji il kod nekog, dalje: pece se rakija to je praznik, svi paze na raspored kad koji pece da se nebi potrefilo isti dan, dalje: saberemo se kupimo janje i dosta pive i s traktorom u sumu gdje to sve uredno rijesimo, dalje moja kuca ima 5 susjeda kod kojih moogu jest i pit kad hocu i nakon svega toga ja odselim u grad u drugu drzavu, i sad zivim na prvom katu i imam resetke na prozorima jebate osjecam se ko u zatvoru, probva sam ja izac ispred zgrade i popit jutarnju kavu al onda me ljudi gledaju i cude se koji mi je kurac ( naravno to mi je bilo prvo ujutro, klupa, vocar i kava) dalje: zavrsim s poslom i idem na pivu i jebiga gdje god dodjes niko poznat, kad ti moras jebeno planirat kad ces malo otic van grada nebili se odmorio, e sad bi ja molio neki dobar savjet od muskog roda kako to rijesit?
__________________
O, ferre montem animalia Qui est crista quod et alluit. Ego pectine peius bukovica A mel lavat Rosica oooooj Oh, oh, oh eam Non fugis ut lupus esuriens cibum Iam in
Altan Gobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 18:04   #2
Prilagodi se, uhvati se nekih drugih aktivnosti. Ako ti je toliko do pive i mislis da je to jedini nacin za dobar zivot vrati se na selo. Znam da nije lako, ali razmisli logicki, npr. ovdje jos nisam vidio kompleksasa poput heada niti necu. Pij doma.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 18:16   #3
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Prilagodi se, uhvati se nekih drugih aktivnosti. Ako ti je toliko do pive i mislis da je to jedini nacin za dobar zivot vrati se na selo. Znam da nije lako, ali razmisli logicki, npr. ovdje jos nisam vidio kompleksasa poput heada niti necu. Pij doma.
ma nije to samo pivo to ti je pivo s ekipom sto je velika razlika, ajd upozna sam ja njih par ovjde al kad cuclaju onu pivu po 20 minuta pa ja bi i flasu pojo, isto znas nadjemo se danas jedan kupi sijeno,, ubijemo se s poslom po onoj vrucini al navecer zato se razvalimo, imas uvijek neki razlog za popit, ovdje pijem u prazno i vidim da moj stomak to neprihvaca bas najbolje
__________________
O, ferre montem animalia Qui est crista quod et alluit. Ego pectine peius bukovica A mel lavat Rosica oooooj Oh, oh, oh eam Non fugis ut lupus esuriens cibum Iam in
Altan Gobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 19:55   #4
http://en.wikipedia.org/wiki/Ulan_Bator

Zanimljiv grad, uzivaj dok si tamo, odlicnu priliku imas da vidis svijet.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 19:57   #5
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
http://en.wikipedia.org/wiki/Ulan_Bator

Zanimljiv grad, uzivaj dok si tamo, odlicnu priliku imas da vidis svijet.
je znam, u biti ovdje nema sela imas grad i nomade, al grad vec sad ima 2/3 mongolije, bio sam s poslom u jedoj zupaniji koja je velika kao 2 hrvatske a ima 4500 stanovnika,
__________________
O, ferre montem animalia Qui est crista quod et alluit. Ego pectine peius bukovica A mel lavat Rosica oooooj Oh, oh, oh eam Non fugis ut lupus esuriens cibum Iam in
Altan Gobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 20:02   #6
Popijmo pivu sinoc sam kupio Plisner 24komada. Kisovito je nemam sta raditi. Je na selu bi bilo dobro kad bi imao napola placu kao ovdje. Da je cetvrtina place bilo bi dobro.

Zadnje uređivanje papa štrumf : 15.07.2012. at 20:19.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 00:12   #7
Quote:
Altan Gobi kaže: Pogledaj post
e sad bi ja molio neki dobar savjet od muskog roda kako to rijesit?
trebaš uvijek biti pijan , pa će ti sve biti ravno tj. sve jedno...oću reći , bolit će te kurac...
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 04:07   #8
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Popijmo pivu sinoc sam kupio Plisner 24komada. Kisovito je nemam sta raditi. Je na selu bi bilo dobro kad bi imao napola placu kao ovdje. Da je cetvrtina place bilo bi dobro.
ma jesam popio sam 3 har horuma i 2 nestila, a da budem uvijek pijan nije to lose al financiskiji neizvedivo jer ce me najurit s posla
__________________
O, ferre montem animalia Qui est crista quod et alluit. Ego pectine peius bukovica A mel lavat Rosica oooooj Oh, oh, oh eam Non fugis ut lupus esuriens cibum Iam in
Altan Gobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 12:12   #9
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Popijmo pivu sinoc sam kupio Plisner 24komada. Kisovito je nemam sta raditi. Je na selu bi bilo dobro kad bi imao napola placu kao ovdje. Da je cetvrtina place bilo bi dobro.
čitaj knjige, educiraj se neki kurac.
jebla vas i birtija i lokanje sa "ekipom".
Lepi Trtoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 13:24   #10
Quote:
Lepi Trtoje kaže: Pogledaj post
čitaj knjige, educiraj se neki kurac.
jebla vas i birtija i lokanje sa "ekipom".
a gdje ces se bolje educirat nego u bitriji? uvijek neko ima neku pametnu
__________________
O, ferre montem animalia Qui est crista quod et alluit. Ego pectine peius bukovica A mel lavat Rosica oooooj Oh, oh, oh eam Non fugis ut lupus esuriens cibum Iam in
Altan Gobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 14:25   #11
Quote:
Altan Gobi kaže: Pogledaj post
a gdje ces se bolje educirat nego u bitriji? uvijek neko ima neku pametnu
Pa šta si sa svojim pivničkim pajdašima naučio?
Jesi pokrenio kakakv biznis?

Druženje u birtiji je oke, ali treba imat mjeru!
Lepi Trtoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 15:58   #12
Quote:
Lepi Trtoje kaže: Pogledaj post
Pa šta si sa svojim pivničkim pajdašima naučio?
Jesi pokrenio kakakv biznis?

Druženje u birtiji je oke, ali treba imat mjeru!
ti trollas na ovoj temi, sramotis muski rod
__________________
O, ferre montem animalia Qui est crista quod et alluit. Ego pectine peius bukovica A mel lavat Rosica oooooj Oh, oh, oh eam Non fugis ut lupus esuriens cibum Iam in
Altan Gobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 16:42   #13
Nema do druženja u birtiji.
A, što si uopće bježao sa sela?
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 19:18   #14
Pa covjek otisao za parom i sad ga nostalgija roka. Razumijem ga i zao mi ha malo. Nadam se da je paycheck dovoljno velik da te utjesi
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 00:18   #15
E, nema ovaca i novaca u isto vrijeme
Negdje dobiješ, negdje izgubiš
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 05:16   #16
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Pa covjek otisao za parom i sad ga nostalgija roka. Razumijem ga i zao mi ha malo. Nadam se da je paycheck dovoljno velik da te utjesi
to je to, opet se nadam ako ista usparam vracam se na selo i bavit se nekim vocarstvo ili slicno, jebem ti ja ovo
__________________
O, ferre montem animalia Qui est crista quod et alluit. Ego pectine peius bukovica A mel lavat Rosica oooooj Oh, oh, oh eam Non fugis ut lupus esuriens cibum Iam in
Altan Gobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 08:06   #17
Nije zvaka za seljaka
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 10:19   #18
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Nije zvaka za seljaka
isto tako moze seljak iz sela al nemoze selo iz seljaka
__________________
O, ferre montem animalia Qui est crista quod et alluit. Ego pectine peius bukovica A mel lavat Rosica oooooj Oh, oh, oh eam Non fugis ut lupus esuriens cibum Iam in
Altan Gobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 16:04   #19
Ne,ne, ja razumijem čovjeka.
Otišo je za lovom ali malo ko od nas gleda na neki duhovni mir i spokoj doma.Štima lova štima posao al ta piva u birtiji doma se ne može platiti.I nije to za osudu!Nije čoek alkos već ta piva u lokalnoj birtiji ima više psihološku težinu nego prehrabemenu.Sa tom pivom počinje razgovor, počinje odmor od teškog posla, priliv naoko beznačajnih informacija ali itekako bitnih ako se želimo uklopiti u sredinu.

Lijeka konkretnog nema.Stisni zube i radi nešto drugo dok si tam.Iskoristi vrijeme da upoznaš zemlju da možeš jednog dana kad se vratiš u selo pred birtijom pričati kak su kosooki ludi i kak jedu crve ko bobi flips.

A ako ti se sreća osmijehne možda skupiš love pa otvoriš i sam birtiju u selu pa ćeš biti u centru svih događanja.
VkciML is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 17:36   #20
Thumbs up

Quote:
VkciML kaže: Pogledaj post
Ne,ne, ja razumijem čovjeka.
Otišo je za lovom ali malo ko od nas gleda na neki duhovni mir i spokoj doma.Štima lova štima posao al ta piva u birtiji doma se ne može platiti.I nije to za osudu!Nije čoek alkos već ta piva u lokalnoj birtiji ima više psihološku težinu nego prehrabemenu.Sa tom pivom počinje razgovor, počinje odmor od teškog posla, priliv naoko beznačajnih informacija ali itekako bitnih ako se želimo uklopiti u sredinu.

Lijeka konkretnog nema.Stisni zube i radi nešto drugo dok si tam.Iskoristi vrijeme da upoznaš zemlju da možeš jednog dana kad se vratiš u selo pred birtijom pričati kak su kosooki ludi i kak jedu crve ko bobi flips.

A ako ti se sreća osmijehne možda skupiš love pa otvoriš i sam birtiju u selu pa ćeš biti u centru svih događanja.
pogodio si u samu srz druzenja u birtiji, hvala stari i ja se nadam da cu se jednog dana vratit s parama i napravit nesto da mogu normalno zivit na selu
__________________
O, ferre montem animalia Qui est crista quod et alluit. Ego pectine peius bukovica A mel lavat Rosica oooooj Oh, oh, oh eam Non fugis ut lupus esuriens cibum Iam in
Altan Gobi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger