Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2003., 03:27   #61
Quote:
Akinetoh blues kaže:
A to, odavno sam ja shvatio da život nije black & White.

Kada ... , ne mogu se sjetiti baš točno kada..............
A tebi bi bilo bolje da si lovu trošio na knjige i učenje pravopisa umjesto na dop.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 07:23   #62
Quote:
stitch kaže:
A što je ovo, lijepo moje priglupo?

Možda bi bilo dobro da prestaneš napušena dolaziti na forum.
Hvala na pridjevima koje mi dijelis. Doticna recenica moze se tumaciti na vise nacina, a tebi ocito odgovara samo jedan. Ako se vec toliko interesiras za moje navike mogu te slobodno izvijestiti da cijelo ljeto nisam cak konzumirala ni alkohol, a kamoli nesto ilegalno. Za moj IQ ne moras biti zabrinut. On je daleko na tavanu i gleda s visine tvoj.

Nisi li rekao da je rasprava za tebe zavrsena? Vec sam se ponadala.....Kak ono ide...lonac...poklopac...Dobro, nevermind.

Tinchi, sto nije reklama za bonkas? Od bonkasa do heroina...Bez obzira sto o kemiji mislim sve najgore, od jednog bonkasa ne nastaju rupe u mozgu ni pod razno. To je kampanja zastrasivanja.
Ista caka kao i one gadne za cigarete, sa onim prikazima srca, mozga i ne znam cega sve ne.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 09:41   #63
Quote:
Tinchi kaže:
Jaooooo, a ona reklama kaj se sad vrti??

Znate li.. da samo jedan joint.. VODI DO HEROINA???
kada gledaš selektivno, kao što to radi stich, onda da, jedan joint vodi do heroina. međutim puno je veći broj /povremenih/ uživatelja marihuane kojima nikad neće pasti napamet da se približe žutom.

stich, bezveze ti je ona teza (od koje je sve počelo) da čovjek pošto poto dolazi do heroina ako zapali joint i nadam se, za tvoje dobro, da ti to znaš...
nitko ovdje ne promovira drogu, već ti samo pokušava ukazati da je tvoja, gore navedena teza rezultat neznanja i neiskustva (dronarkomani su i oni koji zapale joint) ali kad čovjek malo razmisli: možda je i bolje za tebe da tako gledaš na stvari pa da se nikad ni ne dotakneš ničeg /što misliš/ što je loše u životu.... jedino što bih ti predložila je da onda ne savjetuješ druge, jer let's face it: ne znaš o čemu govoriš
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 12:36   #64
O tome, nažalost, znam mnogo više nego ti ili Lahorka. Zato i jesam ogorčeni protivnik promicanja pušenja trave i gutanja bombona, da ne spominjem ostalo.

A reći da ecstasy nije opasan notorna je glupost, dokazana znanstvenim istraživanjima. Da malo izvučete glave iz pijeska, uvidjele biste to. Nitko ovdje ne govori o jednom džointu ili bonkasu, nego o tome da rijetko tko ostane samo na tome. Meni doista puca prsluk za to što vas dvije radite u životu. Samo, glupo je očekivati da ono što vrijedi za jednog čovjeka vrijedi i za većinu. No, klinke ste i još vam mlijeko curi s usana. Ništa niste vidjele i proživjele. A meni ne pada na pamet ovdje dokazivati da mi je jako dobro poznato o čemu pričam.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 12:37   #65
Da, da, je. Danas sam je vidjela... Imaš pravo lahorka

Ali ima i za druge droge, pa i za travu, kladim se

Sigurno sam vidjela neku prije par mjeseci.

Agirl, u pravu si... Do heroina se dođe preko trave, al to sve ovisi o osobi.

Ja zapalim, vikendom najčešće... Studiram, dajem sve redovito, malo radim mimo faxa, i skroz sam sređena osoba.. kao i većina mojih prijatelja.

Priznajem da ne funkcioniram dobro kad sam konstantno napušena... Al kome to treba? Ne vidim tu razliku između ovisnosti o kavi, cigaretama, pokojem piću vikendom, pa i hrani..

Sve u pretjeranim količinama dovodi do problema.. Zato treba znat mjeru.

Što se tiče X-a i inog - od kemije zazirem, nikad nisam probala a niti neću.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 12:52   #66
Quote:
Agirl kaže:


stich, bezveze ti je ona teza (od koje je sve počelo) da čovjek pošto poto dolazi do heroina ako zapali joint i nadam se, za tvoje dobro, da ti to znaš...
nitko ovdje ne promovira drogu, već ti samo pokušava ukazati da je tvoja, gore navedena teza rezultat neznanja i neiskustva (dronarkomani su i oni koji zapale joint) ali kad čovjek malo razmisli: možda je i bolje za tebe da tako gledaš na stvari pa da se nikad ni ne dotakneš ničeg /što misliš/ što je loše u životu.... jedino što bih ti predložila je da onda ne savjetuješ druge, jer let's face it: ne znaš o čemu govoriš

Agirl, no offence, ali nije li ti palo na pamet da stitcha i ne poznaš, pa ne bi trebala prebrzo zaključivati na osnovi svojih predrasuda.
Stitch jako dobro zna o čemu govori.

Marihuana je za mene samo lijek.

Naravno postoje ljudi koji je povremeno puše, i nemaju neke teže vidljive posljedica, a onda opet postoje oni koji imaju posljedice, i to loše na njih utječe. I postoje oni koji su ovisnici o njoj. Dovoljno je i to, ne moraju prijeći na bio što drugo.

sad, da bi se moglo dalje realno diskutirati, trebali bi znati koji % ljudi puši, a ne smeta im, koji puše, i smeta im, i koji su ovisnici.

Iako je već dovoljna tragedija ako i jedan čovjek zaglavi zbog toga.

Ako se nekima sviđa skakati s mosta (bez veze primjer), i sposobni su za to, ne znači da je i netko drugi sposoban za to i da se neće razbiti kad proba.
Zato, bolje zdrav oprez.


Sve ovisi o osobi, i stvar je pojedinca hoće li on nešto raditi, ali ja bilo koju supstancu ne bi preporučivala kao bezopasnu.


P.S. one reklame su opet extrem, i lažu u onoj reklami protiv pušenja
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 12:56   #67
Quote:
Tinchi kaže:
Sve u pretjeranim količinama dovodi do problema.. Zato treba znat mjeru.
Apsolutno, se slažem s tobom. Svaki čovjek ima svoje granice i sve što treba je poslušat zdrav razum i tjelesne signale i stat na loptu kad misliš da ćeš pretjerat.

Stitch : ti si se očito opekao pa pušeš i na hladno. To što imaš različit stav i pogled na marihuanu i ine droge nije argumentirano time što nas nazivaš klinkama - jer valjda shvaćaš da jedini klinac u takvom prepucavanju ispadaš - ti.

Pa onda nam, pretty please, lijepo objasni/ispričaj što ti se dogodilo - možda bismo na taj način lakše razmjele odakle takav "ekstreman" stav.
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 13:07   #68
Quote:
Solaris kaže:
Agirl, no offence, ali nije li ti palo na pamet da stitcha i ne poznaš, pa ne bi trebala prebrzo zaključivati na osnovi svojih predrasuda.
Stitch jako dobro zna o čemu govori.

Apsolutno se slažem s tobom, pa ja ga ne poznajem! Problem je što ne poznaje ni on mene, a uzima si za pravo da me naziva klinkom koja se nije odvojila od majčine sise (ne znam ko je počeo s predrasudama?).

Ponavljam ovaj put u jednini, ja nisam rekla da je droga (uključujući i maricu, bezopasna) ali ono na što sam se ja osvrnula je njegova teza da joint NUŽNO dovodi do heroina. Još jednom: ako ta teza neke ljude drži podalje od padanja u probleme, samnom je to cool. Ne smatram da svi moraju funkcionirati na taj način
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 13:07   #69
Osim što mi je nekoliko frendova umrlo, a neki su završili u zatvoru ili na liječenju, i to neuspješnom, doista nemam opravdanih razloga mrziti drogu.

Priču o sebi preskočit ću ovaj put. Recimo da spadam u onih jedan do dva posto. Da se baviš tom problematikom, znala bi što je posrijedi.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 13:10   #70
Ovih "apsolutnih slaganja" se baš nakotilo kod mene...morat ću to ispraviti
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 13:30   #71
Quote:
stitch kaže:
Osim što mi je nekoliko frendova umrlo, a neki su završili u zatvoru ili na liječenju, i to neuspješnom, doista nemam opravdanih razloga mrziti drogu.
shvatila sam da mrziš drogu... i poštujem tvoj stav ali to nije razlog da iznosiš teorije koje jednostavno ne stoje... (trla baba lan - već smo si to rekli. )

na žalost, svi smo se u većoj ili u manjoj mjeri susreli s najgorim mogćim pristupom drogi - frend/frendica, brat/rođak umrli ili još uvijek pokušavaju pre/živjet na heroinu (ili su se skinuli s heroina ali ih jednostavno ne možeš pustiti bez nadzora jer strahuješ da će ih svaki njihov samostalni izlazak vratiti u pakao odakle su se nakratko izvukli) ... nije nimalo lako gledat ljude kako propadaju i valjda postaješ svjestan da jedino kako nešto možeš napraviti je /globalno/ povećati svijest o problematici koristeći I agresivne/crne kampanje kako bi "metodom zastrašivanja" spriječio širenje opasnosti kod manjeg postotka... na ostatak bi valjda djelovala intenzivna edukacija ali i ono najbitnije (po mom mišljenju) edukacija roditelja o realnim utjecajima droge te pristupu i ponašanju prema klincu kada primjete da se drogira...

Anyway, žao mi je što si morao proći što god si prošao ali poanta je da nisu svi ljudi jednako labilni niti jednako povodljivi i ako imaš rješenje kako pristupiti svima s jednako uspješnim efektom - ja bi ga rado čula...
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 14:36   #72
Nist stitch...idem si obrisati mlijeko s usana.

A koliko ti to imas godina da smo mi za tebe klinke?

Znas sto, mene nitko nije pitao koliko imam godina kad se trebalo izvlacit iz govana i kad treba platiti rezije ili stan. Pa onda ne volim ni da me se povlaci za godine ni u ovim situacijama. To sto nisam prozivjela pakao droge sam zahvalna samoj sebi i svojoj zdravoj pameti. Ocito se neki ne rode s tim, pa onda misle da nema onih koji znaju razmisljati svojom glavom i koji se mogu kontrolirati u zivotu.

Tko i gdje je rekao da X nije opasan?

Mislim da bi morao malo poraditi na svom ophodjenju s ljudima, glavni argumenti su ti vrijedjanje. To ti nije dobro. Ili ti je droga pojela previse neurona pa to vise nije moguce?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 16:56   #73
Exclamation

take it easy people, PLEASE.....
 
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 19:38   #74
Stariji sam od tebe desetak bioloških godina, ali nekoliko stotina u mentalnom i duševnom smislu, očito.

Što se tiče uvreda, osoba koja tvrdi da bi dala travu svojoj djeci i da se ponosi time ne zaslužuje ništa drugo.

A što se pak tiče životne snage i volje, meni ništa ne treba da se osjećam zadovoljnim i sretnim, za razliku od tebe. Sjeti se toga kad budeš motala sljedeći džoint.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 20:01   #75
Opet citas ono sto bi ti htio da pise, a ne ono sto sam ja zaista napisala.
Jel imas problema sa citanjem ili sa razumijevanjem procitanoga? Negdje ocito postoji blokada u tvom mozgu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 20:30   #76
Ne kenjaj kvake. Zar te opet trebam citirati? Mislio sam da si završila s preseravanjem u stilu "nisam to napisala".
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 20:39   #77
Ti si bas beznadan slucaj. Bar se ti bavis rijecima, trebao bi biti sposoban shvatiti procitan tekst.

Ocito volis iskriviti tudje navode. Pravi skorpion, otrovan ko ziva.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 20:47   #78
Budući da sam pomagao u komunama i štošta prošao, ne mogu biti dobronamjeran prema ljudima koji olako shvaćaju stvari. To priznajem.

Oštar sam? A ti? Da ti je jezik prekriven medom i mlijekom, nije. Samo, teško je vidjeti brvno u svome oku, zar ne?
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 20:57   #79
Bolje da nastavimo prepucavanja prema PM-a, ovako smo zasrali temu.

Jezik mi nikad nije bio prekriven medom i mlijekom i na to sam ponosna. U ocima trenutno vidim samo crvenilo izazvano "iskapanjem" kontaktne lece.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 21:00   #80
trava ne vodi nuzno do tezih droga. Moze voditi ali nije pravilo.

A nabacivanje godina kao znaka nekakve nadmoci ( intelektualne predpostavljam ) ma dajte, vi se zezate ?

Koliko nekulturnih i glupih ljudi a po godinama sve dede i bake, neke jednostavno zivotno iskustvo zaobidje.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.