Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2015., 15:22   #981
je, istina.

ali volim čuti više mišljenja.
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 17:00   #982
STIHL

Momci trebam pomoc....

Imam motorku Stihl 041 av

To je pila stara bar 30 godina,radila je vjerovatno
10,20 sati i onda je mirovala 25,30 godina.

Sad sam je stavia u pogon i pila radi super,
samo imam problem sa trosenjem ulja za lanac.

Trosi puno vise nego treba.
Ona ima nekakav plasticni vijak-vidu koja je za regulaciju izbacivanja ulja.
Ta vida nije na dnu pile kao kod drugih pila kako si mi rekli,
nego je na vrhu ispod onoga filtera od zraka.
Ali on ne radi kako treba vjerovatno od starosti je otisao.

U servisu mi kazu da takve djelove vise se ne proizvodi.
Dali da koristim neko gusce ulje,koristim Stihlovo original.

Steta mi je ove pile da mi ne valja da kupujemo novu,
jer nova nece nikad biti ove kvalitete.
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 00:40   #983
Evo nakon 3 ipo godine prdnula je steel motorka... Pisah vec o kvarovima al otkad se metnuo lanac s solo pile sve je ferceralo ako izuzmemo hitnu kočnicu (2dana rada) blokadu gasa (7dana rada) lanac (7-10dana rada) i eto zupčanik pumpe za ulje (2god rada) kojeg sam rjesio ubacivanjem vezice izmedju zupčanika lanca i samoh prstena za pumpu. Eto pred par dana je prdnula,naj vjerovatnije mojom krivicom jer jebg vremena nikad pa sam zamjesao bengu s ininim outboard uljem i pilao hrast od nekih 70-80cm debljine pa tako 8-9 puta i jebg ispustila je dušu,mjerih kompresiju kaze 3bara Tak za tih 700 (moglo je i jeftinije) kuna sluzila je dovoljno vremena i jebate izdrzljiva je bila sve dok joj nisam uzeo mjeru Kako je uz nju uzeta jos jedna (đipsi ju spustio na 500) evo sad ona pila ovu zimu... vec je otpilila nekih 2-3sata i ono prethodno deblo od hrasta al sam u onu nesretnu bengu nadolio dvotaktola (isprsio se ja jebg) dimi al pila.... no dobro... pred kraj dana je odbijala turu... pa uz malo povlacenje poluge sauga eto je opet u igri pa se pililo nekih 1.5l benge dok nisam skontao da je crkao off prekidac al dobro gasim je potezanjem sauga sto je cak i dobro jer tako kad je vruca visak benge je fino namaze i tak valjda bu joj produzio vjek trajanja Moram rjesit zasto nece u turu al imam drugi karb s paćenice pa cemo nesto iskombinovat...
Tak da eto onaj prastari Partner s 20min rada (1995) jos stoji u kutiji i nemislim ju koristit sve dok ova fejkerica nerikne a ja se nadam da je to barem jos 2godine... p.s naravno lanac i mač je prebačen s paćenice... treba stedit na djelovima
Kad nesto crkne napisem rewiew
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 08:48   #984
Motorna pila Einhell GH-PC 1535 TC

Pozdrav ljudi, zanima me ima li tko motornu pilu Einhell GH-PC 1535 TC i kakva su iskustva u radu s njom a vezano za obrezivanje grana, znači ne bi se koristila za rušenje već obradu. Koliko je teška odnosno lagana, kvarenje, sistem zatezanja lanca i vodilice općenito me zanimaju vaša iskustva.

Isto tako zanimaju me iskustva sa Husqvarnom 135.
luma1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 19:27   #985
Imam Tomos-Husqvarnu staru... Bog zna koliko. Na njoj piše Made in YU. Ne vraća mi konop startera. Odnija kod Mrkonjića,već 25 dana je nije taka. Zna li itko neki drugi srvis u Splitu?
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 23:12   #986
Pozfdrav, zanima me jeli se tko susreo sa motornom pilom STEEL piše da je njemačka i zanima me jeli u svake ista mješavina goriva i jeli može od stihla ulje za lanac i za u gorivo?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 05:05   #987
može ulje za mješavinu koje padne pod ruku , samo gledaj da mješavina ne stoji , napravi koliko potrošiš ..
ulje za lanac isto može svo

steel je kineska pila
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 23:51   #988
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
može ulje za mješavinu koje padne pod ruku , samo gledaj da mješavina ne stoji , napravi koliko potrošiš ..
ulje za lanac isto može svo

steel je kineska pila
Možeš li mi objasnit ovo da potrošim koliko zamutim , jer već sam ima bit napravio grešku malo veću kupio pošto bilo jeftino gorivo nije u hrvatskoj uglavnom zamutio ja momački ima 15 litara mješavine XD pila je radila samo je malo nekako trokirala ako se promučka sbvaki put kolike su šanse da sve bude ok?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 01:37   #989
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Možeš li mi objasnit ovo da potrošim koliko zamutim , jer već sam ima bit napravio grešku malo veću kupio pošto bilo jeftino gorivo nije u hrvatskoj uglavnom zamutio ja momački ima 15 litara mješavine XD pila je radila samo je malo nekako trokirala ako se promučka sbvaki put kolike su šanse da sve bude ok?
Ako mješavina predugo stoji onda benzin pojede malo ulja pa od ostatka ulja dobiš emulziju. Nakon toga teško pališ, i ako ga upališ te radiš snjime dugo vremena onda ćeš zaribati motor jer nema podmazivanja. Naravno neće odmah otić motor već ćeš mu debelo skratiti vijek trajanja.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:51   #990
Jel može mala pomoć ?
Trebam odgonetnuti koji je model Dolmara da preko ebaya ili gdje već mogu kupiti dio. Na njoj jedino neštima opruga za automatsko namatanje štrika koju želim kupiti jer je pukla pa tako nemogu upaliti motorku. Ta motorka je radila još do prošle godine kako treba sve dok nije pukla ta opruga, u servisu nemaju zamjenski dio za taj model Dolmara jer je prestara.
Nema nikakvog natpisa modela, a htio bi još osim opruge kupiti filter zraka samo bez modela motorne pile nemogu napamet kupiti filter zraka.

Želio bi ju osposobiti, pa ako ju osposobim onda ću ju temeljno očistiti da izgleda ko iz trgovine. Ta motorka nije od prvog dana kod mene već je poklonjena pa zato na oko izgleda koma ko da sam ju donio s otpada.

Evo tu su slike u malo većem formatu da se bolje vidi.

http://i.imgur.com/WNnXkM7.jpg

http://i.imgur.com/B5RuWSq.jpg

http://i.imgur.com/Lq1uoF7.jpg

http://i.imgur.com/XAEpFt2.jpg
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 08:03   #991
bok

jel netko primijetio da se može kupiti nova motorna pila za 369kn ?

prodaje ide preko Facebooka koliko vidim, evo i link.

ne mogu vjerovati da se po toj cijeni prodaje, pa po toj cijeni nema niti el. pile....

jel tko kupio jer vidim da je velika zainteresiranost.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 12:55   #992
Neznam kak se netko uopce usudi dat garanciju na to...al dobro, ti probaj piliti, na tvom mjestu ja bi zamijenil lanac prvo vec kad kupis, ako ne radi sebe onda radi onog tko bude s tobom u sumi.
Osobno to nebi nikad kupil...i onak, dobronamjerno, sretno, nemoj je opteretit i pregrijat
__________________
Varaždin
branee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 13:50   #993
Cijena te pile je "senzacionalna", ali je i "kvaliteta" jednako senzacionalna.. To je nužno zlo, ako se baš mora nešto kupiti, ali ako bih morao s njom u šumu, uzeo bih tri takve, jedna radi a dvije su rezerva.

Slaba je po snazi (ako se gleda njezinoj kubikaža), sporo se vrti, rasplinjač je jako loš i teško se podeśava. Konopac za startanje je kratak i jako se lako iščupa, vijci koji drže mač odšarafljuju se iz plastičnog kučišta pile..

Tuga, jad i žalost za par stotina kuna.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 21:05   #994
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
bok

jel netko primijetio da se može kupiti nova motorna pila za 369kn ?

prodaje ide preko Facebooka koliko vidim, evo i link.

ne mogu vjerovati da se po toj cijeni prodaje, pa po toj cijeni nema niti el. pile....

jel tko kupio jer vidim da je velika zainteresiranost.
Ha sve zavisi o namjeni, ak je za uredivanje obiteljskog vocnjaka mogla bi posluziti. Ima dosta konja cak i za oboriti prosjecno stablo u sumi. E sad ono kakva je kvaliteta i jel ima rezevnih dijelova to je pod velikim upitnikom, mada kad je vec kinez dijelovi bi se morali dati nabaviti makar preko ebaya il di vec. Lanac je vjerojatno zadnja klasa, odnosno vjerojatno se rastezuje ko zvakaca guma pa bi odmah trebalo uvaliti kvalitetniji.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 09:11   #995
hvala na odgovorima

ma to sam se ja više informativno raspitiviao jer mi je doista nevjerojatno da se motorna pila prodaje za 369kn

što znači daj e uvozna cijena oko 120kn
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 12:12   #996
Quote:
luma1908 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, zanima me ima li tko motornu pilu Einhell GH-PC 1535 TC i kakva su iskustva u radu s njom a vezano za obrezivanje grana, znači ne bi se koristila za rušenje već obradu. Koliko je teška odnosno lagana, kvarenje, sistem zatezanja lanca i vodilice općenito me zanimaju vaša iskustva.

Isto tako zanimaju me iskustva sa Husqvarnom 135.

upravo takvu sam si kupio prije cca 2 godine, upalim je 2-3x godišnje upravo neki dan da par srušenih grana sa starih voćaka izrezao i za to je OK.

Mislio sam da je to (prikazano) zatezanje lanca bolje od klasičnog sa 2 šarafa, ali sam se jeb... prevario, to je najveće sranje što postoji, za mene laika to uštimat u gužvi je katastrofa, ne radim s njom svaki dan i zaboravim kako što ide, tako da me to nervira.

Motor nije jak, pali ko mina, ali ako jače stisneš u drvo ona stane, ali polako ide bez problema.

Ne znam koliko će biti trajna, sistem dihtanja zračnog filtera je isto malo lošije izveden, po meni, mislim da je to trebalo biti bilje, ali za 899 kuna koliko sam je tada platio je OK, služi svrsi.

Ja znam održavati stvari tako da to neće biti problem, nakon svakog rada kompresorom je isprašim cijelu, pazim kod skidanja zračnog filtera da ne ulazi prašina u karburator, karburator ima hrpu šarafa za štelanje, tako da to neće biti problem ....

Lanac još nisam oštrio tako da znaš koliko radim s njome, za poslužit je OK.

Mogla bi u 2-3 dana srezati polako 10 metara tanjih drva, to bi joj bio plafon.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 01:37   #997
Poz. Imam staru stihl AV041
Na netu pise godina kad su se proizvodile od 1967.-1977.
Dali mogu nekako otkriti kolko je tocno moja stara nemam papira nikakvih. Nesto nece upali sada ce na servis pa da jos koju godinu pozivi
garakelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 01:43   #998
Ja bi se na tvom mjestu radije zabrinuo jel bude majstor imao dijelova za nju, a ne koliko je stara. Ako majstor nebude imao dijelova za popravak motorke jer je prestara morat ces nabaviti dio sa ebaya il di vec da popravis motorku. Ako na motorki nepise datum proizvodnje neces nikako moci saznati koliko je zaista stara.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 17:28   #999
znam gledao sam,na e-bayu ima svašta od nje, čak se polovna prodaje za 250 dolara
garakelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 17:59   #1000
Da li je netko koristio rezni lanac za stihl od hardmetala, HM? neka iskustva, osim sto sam video da je dosta skuplji..
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.