Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2002., 19:53   #21
by Bonemine:
Quote:
Ma najjednostavnije je napraviti palačinke, pa ih premazati ili pekmezom, ili mljevenom čokoladom, ili mljevenim orasima (za Šteficu bademima



Il Nutellom
Meni su dobre i sa ribanom jabukom i cimetom.
U stvari dobre su sa bilo cime
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 19:57   #22
Quote:
Originally posted by Gospon Pes
Bljak, ali zato na isti nacin ispeci banane i preliti onak vruce medom, e, to vec moze.
mmmmmmmmm... przhene banane...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 19:57   #23
Joj, pohane banane, kak je to dobro! To sam jela u kineskom restaču u Engleskoj! (uz sve splačine koje Englezi nude, Kineski je restoran prava oaza hrane).

A palačinke su super i sa sladoledom.
Bonemine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 20:28   #24
Quote:
Originally posted by magic ]mmmmmmmmm... przhene banane...
Kaj sad? Volis ili ne? Ili samo krivi smajlic?

Netko je Nutellu spomenul? Osim kaj pollitrenka stoji tu kraj mene i jedem zlicom, fora mi je njome croissant-e napuniti.
Mi imamo bas njih za kupiti svjeze, pa zarolas i ispeces, ali na istu foru ih se moze i od normalnog lisnatog napraviti.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 20:36   #25
Nutellu je šteta mazati na bilo što. Ona je najbolja upravo tako kako si rekla - žlicom ravno u usta.
Bonemine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 01:03   #26
Je, ali bogme je gust kad zagrizes punjeni kroasan, pa se toplom Nutellom zaseres ko trogodisnji klinac...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 01:15   #27
Aha, to je znači samo zato da poslije imaš što prati... Neka meni nutelle lijepo u čvrstom stanju u žličici.
Bonemine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 01:33   #28
Cool

Quote:
Originally posted by el_mariachi
Ovo je fazon da se djeca zajebu na brzaka kad se nema bas neceg slatkog kod kuce.
U jogurt ubaciti isjeckane jabuke i banane. I dodati cimeta. Cudno zvuci ali cimet ucini da ovo sve djeluje kao slatko. Nije kolac ali sto znaju djeca sto je kolac
El, ovo moram isprobati!!

Shto zna Shtefitza shto je kolac.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 01:35   #29
Quote:
Originally posted by Gospon Pes
, fora mi je njome croissant-e napuniti.
TO mi nikak nije jasno, cokolada i lisnato tijesto
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 02:06   #30
Može štrukli na brzinu? Je slano, ali možeš na kraju pošećeriti pa jedeš kao slatko.

Kupiš na tržnici 2 gotove kore najdeblje s jajima.

Izmutiš 1/2 kg kravskog sira (ja koristim međimurski ali je svaki dobar, može i vindijin, i dukatov itd...) s 2 cijela jaja, jedno vrhnje, žlica do dvije pšeničnog griza i malo soli.

Kuhinjsku krpu čistu i po mogućnosti ne pranu deterdžentom smočiš, dobro ocijediš, raširiš na radnu plohu i na nju položiš jednu koru, namažeš s pola smjese i zamotaš prvo koru a zatim sve u krpu. Isto ponoviš još jednom. U međuvremenu si u što veću ranglu (joj, kako se to veli hrvatski?) stavila slanu vodu da zakipi. U kipuću vodu složi ukrug dva crijeva u krpama i na laganj vatri pusti da kipi 10 min. Izvadi, iscijedi zavijanjem krpe (pod mlazom hladne vode da se ne opečeš) i pusti malo da se ohladi. Zatim odmotaj, nareži i prelij prženim krušnim mrvicama. Sve za 20 minuta može biti posluženo!
Ardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 02:07   #31
Quote:
Originally posted by Shtefitza
TO mi nikak nije jasno, cokolada i lisnato tijesto
Hehe, jos da vidis koju kolicinu uguram, jedva croissante zarolam kak su trbusasti.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 19:47   #32
Ne mogu si to zamislit

A dzem u kroasan? To mi je nakako primamljivije!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 20:05   #33
Quote:
Originally posted by Gospon Pes
Kaj sad? Volis ili ne? Ili samo krivi smajlic?

A kajjaznam meni je ovaj smajlic na gastru znak da mi je nekaj slurrrrpy

A to s banananaramama mi je jako

A moj Junior jede s Nutellom - nije ovan al je bik, ochito su takve ovisnosti karakteristika rogatih

Ja bih se slozhila sa Shtefom - meni nutella ne ide u tijesto , max u palachinke.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 20:22   #34
Meni nutella ide jedino u zlicu pa u usta Placinke su mi super rjesenje. Zamutis smjesu i ispeces na brzinu samo nekoliko, a ostatak u frizider za sutrasnji dorucak Druge brze kolace ne znam.. mozda shnenokle..
T.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 20:24   #35
Quote:
Originally posted by T.C.
Druge brze kolace ne znam.. mozda shnenokle..
Shnenokle brzi kolach samo ako imam neki krivi recept meni su pipkave i spore za popizdit
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 20:42   #36
ipak ću otić u dućan..pored svih vaših recepata...

Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 21:05   #37
Quote:
Originally posted by magic
Shnenokle brzi kolach samo ako imam neki krivi recept meni su pipkave i spore za popizdit
Moze biti Magic, nisam dugo pravila Ali bar se ne trebaju peci
T.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 21:19   #38
magic, Shtefitza, ne znam kak kod vas, ali ovdje je croissant s cokoladom ili nugatom dio svakodnevnog dorucka. Za kupit na svakom cosku. Ja probala, bilo mi premalo file, pa sam doma u njih pocela Nutellu trpati...
U palacinke npr. je nikad ne bih stavila. Palacinke se jedu s ribanom cokoladom i tak debelo nafilane da ih jedva zarolas.

Ali snenokle... To vise nikad ne bum jela kad mi stara odapne. Ono kuhanje bjelanjka u mlijeku nije moj slucaj, rekla bih. OK, priznam da nisam nikad ni probala, nekak sam uvijek bila cvrsto uvjerena da bi mi se sve skupa razletilo oko usiju kad mlijeko zakipi...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 21:40   #39
E kad smo kod palachinki, odat cu vam tajnu kako su meni najbolje, odnosno kako se jedu u mojoj kuci

Dakle - prazne tek isprzhene palachinke izgrizu se na mjestu ochiju, nosa i ustiju, stave se na lice i uz glasno: buuuuuuu!!!! plashe ukucani.

Onda ostali pokushavaju nadmashiti "maske".

One preostale pojede pes
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 23:18   #40
Ja radje nutellu pojedem zlicom ili namazanu na kruh ili palacinke. Zapravo palacinke radje s orasima

Znam da je lisnato tijesto punjeno cokoladom standard u francuskim pekarnama, ali meni to nekako nikako ne ide skupa.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.