Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2010., 17:22   #81
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Uran je tada (80-ih) bio u Strijelcu, odnosno Jarcu.


vixen, što je originalnost u velikom broju nego pomodarstvo?
Da,ali ja sam govorila sad za ulazak urana u ovna.

Originalnost i pomodarstvo nemaju veze jedno s drugim po mom mišljenju.
Npr. Rihanna napravi određenu frizuru,isfura određeni stil---to je originalnost---isto vrijedi i za Lady Gaga...

A oni koji po uzoru na Rihannu,Amy Winehouse itd počnu slijediti njihov stil odjevanja,frizure---to mi je pomodarstvo. Eto i našeg Cro pimjera Indire ili Severine,koja si je pošto poto odmah napravila frizuru a la Rihanna... Meni je tu razlika jako očita...vrlo je malo ljudi sa originalnim stilom i idejama sviđale se te iste ideje/stil nama ili ne,ali jako puno je onih koji u nedostatku vlastite inspiracije posežu za provjerenim brendom a la Rihanna ili Lady Gaga i time zapravo postanu dio nečega što kreira trend.
U biti puno teže pitanje bi mi bila razlika između trenda i pomodarstva.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 22:57   #82
Retrovizor




Uran je transpersonalna planeta i kao takav ima kolektivan efekt te utjecaj koji potiče kolektivne aktivnosti. Uran je planeta koja razvija nezavisnost, potiče samoizražavanje i mentalnu otvorenost prema novome. Uran u sebi nosi potrebu da se reformiraju i preoblikuju stari oblici, potrošene strukture i forme. Uran je uvijek simbol - nadolazećeg trenda bilo to u politici, glazbi, umjetnosti, modi...ili pak kosi. Pa....evo malog vremeplova frizurskih trendova tijekom godina....od 70.-tih do 90.-tih. Malo su smješne neke, ali eto....svašta su ljudi nosili.



Uran (trend) je bio u znaku vage 70.-tih godina u periodu do 1975. godine. Prethodile su mu frizure 60.-tih Urana u znaku djevice gdje je bio naglasak na ravnijim linijama, klasičnom bobu te Twiggy - Merkurovskom poludječačkom looku:






...ili pak na onom hladno-odmjerenom:






Uran u znaku vage



Frizure koje su nosile trend promjene izlaskom Urana iz znaka djevice u znak vage imale su naglasak na ženstvenom, ali frizerski gledano bila je to jedna vrsta transformacije tog klasičnog boba šezdesetih gdje je svaka dlaka stajala na svom mjestu - prema vani, prema "lepršavijem". Najprije je to bilo "s strana"...









...a onda je permutiralo, da bi sve više išlo prema van i lepršalo te se kosa produžavala.






Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 22:59   #83
Uran u škorpionu



Ulaskom Urana u znak scorpia (od 1975.do 1982.-te) kod žena poseban naglasak se stavlja na tkz. divlji sexipil, frizure više nisu ženstvene, boje također postaju puno ekstremnije i neprirodnije, blajh rula....a kao tipični primjerak takvog sexipnog look-a pojavljuje se Blondica:





Frizure se sve više šire prema vani, ali postaju i puno napadnije, čupavije, divljije općenito....





Ili pak drugi ekstrem - kosa s pletenicama ali opet s naglaskom na sexipilnom - ala Derekica:





Kao suprotnost tom sexy luku, javlja se trend za dark scorpio alternativke - Sioux:






Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 23:05   #84
Uran u strijelcu


Uran u strijelcu je boravio u periodu od 1982. do 1988. godine. U tom periodu se doista moglo svega vidjeti...od raznih boja i kombinacija tih boja na glavi, pa sve do toga da se muške i žemske frizure nisu previše razlikovale niti bojama niti načinom šišanja. Općenito vladao je dosta šaroliki trend, a jedan od mega popularnijih tinejdžerskih kosatih trendova s kojim je to krenulo bila je frizura ala Limahl-a i kod žena i kod muškaraca:





To je bilo vrijeme u kojem su frizure bile vrlo slobodne, vladalo je opće šarenilo. Frizure su često bile na središnjem dijelu glave podignute prema gore, vratni zadnji dio bio uži a naprijed na čelu dugački pramenovi kao kod konjića:





Ili pak drugi oblik frizura iz doba Urana u strijelcu su bili ukrašeni "konjski repovi" ala Boy Georgica - s puno šarenih trakica umetnutima u kosu...





....tu je i njegova žemska blizanka Cindy - šareni look:





U to vrijeme se javlja i strijelačka dark verzija..verzija koja u sebi nosi duh pustolova...pirata - Dead or alive-a.





....bilo je i miksa njih dvojice - frizura Adam Ant-a:





No kod muškog dijela populacije definitivno vlada novi romantizam:








Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 23:30   #85
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ili pak drugi ekstrem - kosa s pletenicama ali opet s naglaskom na sexipilnom - ala Derekica:





Kao suprotnost tom sexy luku, javlja se trend za dark scorpio alternativke - Sioux:






Da...u biti...sjajna ideja za topic,ali stvarno jako sklisko područje...

Ako se smijem nadovezati...

ova zadnja slika je je neki tipični vamp-look i dosta često sam viđala varijaciju na temu kod škorpionki koje znam. Međutim,totalno me zbunjuje Derekica i to samo zato što ima ukrase na kosi koji su totalno anti-škorpionski stil...zato kažem sklisko područje...

Zašto sklisko?
Čini mi se da si temom i načinom obrade teme dotaknula 2 stvari-naizgled slične,ali zapravo jako različite i to mi se sviđa jer ne ograničava samu temu,nego daje širinu:

1. pojam kose
-tu imamo veneru kao simbol same kose kao takve i gdje sam položaj venere kao i aspekti na istu opisuju kosu


2. tip kose
-gdje unaprijed pokušavaš ilustrirati relaciju venera-kosa i staviti ju u domenu određenog znaka i planete---pa u tom smislu govoriti o "lavovskoj" kosi,ili kad sad u prethodnim postovima pripisati generacijama vezano uz generacijske planete...


Međutim cijelo vrijeme kao da mi nekako sve izmiče...ako je venera simbol kose kao takve,onda je venera=kosa...ovisno o bazičnom znaku i prevalenciji znaka i aspekta u natalu,možemo govoriti o marsovskoj kosi,venerijanskoj,sunčevoj itd ali predominatno gledano u odnosu na veneru a to uz dužno poštovanje,nekako mi se čini premalo istaknuto i međusobno povezano...u biti,mislim da bi moglo biti zbunjujuće pisati samo o npr. marsovskoj kosi,a ne pokušati (tu nema garancije uspjeha za nikoga) tu veneru nekako povezati sa marsovskom simbolikom...Dakle,što je ono štu stvarno svrstava u "marsovsku" kosu,ili u "lavlju" kosu ali konkretno u natalu???

Jer...recimo osobno gledano...venera mi je u djevici,ali je i konjukciji sa marsom...i sad dilema koja bi se bilo kome nametnula je: koji je moj tip kose? Nekako se gubi u opisima neka bazična tendencija u opisu. Ne znam da li me razumiješ na što mislim...možda sam i ja kriva sa svojim uletom za ideju kako bi se topic mogao učiniti praktično korisnijim...kažem,ne znam...

Tema mi je nadasve zanimljiva kao što sam već i rekla i to baš zato što je neistražena. Možda bi trebalo smisliti neki način,obzirom na smo na totalno nepoznatom području,kako je maximalno moguće popratiti ju za početak sljedbeno i sustavno,a potom ju nekako proširivati...ne znam...baš sam i sama razmišljala kako najbolje pokriti to područje/temu a da olakša samu interpretaciju...
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 12:55   #86
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Da...u biti...sjajna ideja za topic,ali stvarno jako sklisko područje...
Pisati o kosi se može na razne načine...ovaj topic služi upravo tomu. Zanimljivo je npr. promotriti kako kosa odražava trend jednog doba, jer kosa je i vrlo očiti dio čovjekove ukupne pojavnosti (ASC/1. polje). Dakle, Vix budemo o svemu pisali, ima vremena...niš' se ne skliže.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 14:55   #87
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
  • Utjecaj Marsa prema Saturnu čini dlaku grubom i čvrsti ju. Pa tako žene s ovom vezom često imaju "grubu mušku dlaku".
Imam trigon marsa i saturna i nemam "grubu mušku dlaku" naprotiv svi mi govore pa čak i frizeri da imam jako mekanu bujnu kosu

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 24.05.2010. at 20:55. Reason: quote
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 23:07   #88
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Imam trigon marsa i saturna i nemam "grubu mušku dlaku" naprotiv svi mi govore pa čak i frizeri da imam jako mekanu bujnu kosu
Baš zbog takvih primjera kakav si osobno navela sam protiv stereotipiziranja npr. tipa relacija mars/saturn.

Ako želiš postavi natal,pa da vidimo o čemu se radi.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 23:13   #89
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pisati o kosi se može na razne načine...ovaj topic služi upravo tomu. Zanimljivo je npr. promotriti kako kosa odražava trend jednog doba, jer kosa je i vrlo očiti dio čovjekove ukupne pojavnosti (ASC/1. polje). Dakle, Vix budemo o svemu pisali, ima vremena...niš' se ne skliže.
Da...očito sam sama pogriješila što sam mislila da će pristup topicu biti kao npr. "profesija u natalnoj" ili recimo "astrosimbolika životinja"...mislila sam da će tendencija biti sustavna,a ne difuzna.

Sve pet za ove periode vanjskih planeta,ali mene,kao ni većinu ljudi to ne definira niti je zapravo gledano na pojedinačnoij/osobnoj razini bitno. To su trendovi što si dotaknula koji će se ponovno ponoviti u sličnoj formi tek za nekih 80-ak godina od tadašnjeg tranzita,a ne sama poanta "astro kose". Kažem,pogrešno sam shvatila tendenciju i namjenu topica.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 23:22   #90
također imam mars trigon saturn, i nemam grubu mušku dlaku
također imam mekanu i bujnu kosu,malo valovitu
Možda jer mi je mars u vagi
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 23:30   #91
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Imam trigon marsa i saturna i nemam "grubu mušku dlaku" naprotiv svi mi govore pa čak i frizeri da imam jako mekanu bujnu kosu
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
također imam mars trigon saturn, i nemam grubu mušku dlaku
također imam mekanu i bujnu kosu,malo valovitu
Možda jer mi je mars u vagi
Baš bi bilo super kada bi bilo što više ovakvih postova.


Kod ovog "utjecaja" Marsa na dlaku (Saturna) važno je da je Mars jak...mislim da je konjunkcija najdjelotvornija, te kvadrat koji ima tu prirodu Marsa u sebi.

Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Kažem,pogrešno sam shvatila tendenciju i namjenu topica.
Vix nisi niš pogrešno shvatila jer nema fiksne namjere i tendencije topica...o svemu tomu ćemo pisati naravno. Također, svatko tko to želi može pisati što god želi na dotičnu temu astrološki.

Rekoh ima vremena.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 00:11   #92
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Vix nisi niš pogrešno shvatila jer nema fiksne namjere i tendencije topica...o svemu tomu ćemo pisati naravno. Također, svatko tko to želi može pisati što god želi na dotičnu temu astrološki.

Rekoh ima vremena.
Super.

Ne bi sve to govorila da mi se tema ne sviđa. U biti,baš sam mislila kako obzirom na specifičnost teme bi bilo super da ju obradimo da jedan praktičan način iako je to prvenstveno "tvoj" topic,i ne želim djelovati nametljivo. Daleko od toga,da nije zgodno obuhvatiti i različite i verzije kose,i stvarno dati jedan sveobuhvatniji pregled koliko možemo. S moje strane znaš da možeš računati i na pohvalu i na kritiku,kao i na aktivno sudjelovanje,tj. moj doprinos temi u vezi kojeg također računam i pohvalu i kritiku jer je tema ipak presedan i kao takva kompletno nepoznata sa astrološkog gledišta pa je svaka smjernica u formi potvrde ili negacije dobro došla.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 00:49   #93
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Baš zbog takvih primjera kakav si osobno navela sam protiv stereotipiziranja npr. tipa relacija mars/saturn.
I da, htjela bih te zamoliti da otkačiš s tim "stereotipiziranje", "generaliziranje"...ovdje se ništa ne generalizira, već je topic istraživački. Dakle, netko nešto primjeti ili ima saznanja o nečemu vezanom uz kosu pa ostavi ovdje svoje zapažanje potkrijepljeno astrološki...kako bi što više ljudi imalo uvida u to i moglo komentirati svojim viđenjem i praksom - forum tomu i služi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 01:03   #94
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
I da, htjela bih te zamoliti da otkačiš s tim "stereotipiziranje", "generaliziranje"...ovdje se ništa ne generalizira, već je topic istraživački. Dakle, netko nešto primjeti ili ima saznanja o nečemu vezanom uz kosu pa ostavi ovdje svoje zapažanje potkrijepljeno astrološki...kako bi što više ljudi imalo uvida u to i moglo komentirati svojim viđenjem i praksom - forum tomu i služi.
Slažem se za ideju foruma...

Opisivanje urana u strijelcu i frizure u tom periodu je generaliziranje. Dakle,ne bavim se ja tim,samo opažam napisano. Opisivanje utjecaja planete u određenom znaku je opisivanje trenda. Ne kužim u čemu je tu problem,jer pojam "trend" samo po sebi je generaliziranje,dakle produkcija određene "slike" određenog perioda i pripisivanje određenih karakteristika planeti u određenom znaku je stvaranje nekakve generalne tendencije određenog perioda--tzv. trend---tzv. generaliziranje.

I lijepo te molim da mi se ne obraćaš "intonacijom" "otkačiš".

Mislim da stereotipiziranje tipa "kaj je bilo kad je uran bio u strelcu" nikome ne koristi...osim kaj daje neki najopćenitiji uvid (koji apsolutno svatko i to čak i netko sa ne pretjeranim znanjem astre može sam skužiti) u tamo neko vrijeme totalno nevažno na osobnoj razini a sumnjam da to i je razlog zbog kojeg se svaki forumuš ulogira i ode na ovu temu--njega zanima vlastita kosa i kako ju astrološki može protumačiti i kroz to steći nova saznanja o astrologiji kroz vlastito istraživnje.


Ponovit ću opet-pogrešno sam shvatila namjenu topica(unatoč tome što ti sugeriraš da nisam). Pogriješila sam u samoj procjeni primjenjivosti topica na praktičnom nivou. I mislim da je to očito,jer sam od starta drugačije pristupila topicu analizirajući konkretne primjere. Nije bed. Moja pogreška.

Navedeni postovi su dokaz toga.

Dokaz?
Imam uran u strelcu,ali niti jedinu jedinu karakteristu tog urana kad je u pitanju kosa,frizura,trend ect.
Osobno me baš briga kakve frizure su ljudi radili pod tim periodom,a koliko sam primjetila i druge...međutim,ono što je zanimljivo,je upravo osobna razina jer ne živimo u prošlosti.

Kažem..."tvoj" topic pa piši kako želiš...i ja ću se uključiti,ali sukladno vlastitim uvjerenjima u interese ljudi koji se "jave" na topic jer smatram da je korisno astrološko znanje približiti maximalno razini pojedinica u konkretnom praktičnom smislu što mislim da je i krajnji cilj istraživačkog astrološkog podforuma.

Nisam nigdje ništa rekla protiv "istraživanja" da ne bi bilo zabune. Sama ova tema je svojevrsno istraživanje.

Zadnje uređivanje vixen27 : 20.05.2010. at 01:29.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 12:31   #95
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Baš zbog takvih primjera kakav si osobno navela sam protiv stereotipiziranja npr. tipa relacija mars/saturn.

Ako želiš postavi natal,pa da vidimo o čemu se radi.

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5


Evo
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 19:55   #96
Da nastavimo s kosicom i saznanjima vezanim uz nju.



U pogledu kose važno je primarno razlikovati dvije stvari. Jedna jest sama dlaka i njena fizička struktura (Saturn), a druga stvar je estetska komponenta koju ta dlaka nosi u sebi kada se oblikuje (Venera) u nešto što nazivamo frizurom. Kosa je primarno uvjetovana tim faktorima jer je uvjetovana i tipom dlake (Saturn), ali i načinom na koji je dlaka estetski posložena (Venera/Saturn). Također, poznato je da upravo način na koji je ta dlaka uobličena ističe vidljive fizičke karakteristike lica jer je i sama frizura uvjetovana oblikom lica (ASC/1. polje) tj. ljudima lijepo pristaju frizure koje odgovaraju njihovom obliku lica.



Zato kada procjenujemo stanje kose na glavi, tri faktora na neki način možemo izdvojiti:

  • Saturn - karakteristike same dlake na razini njezine strukture
  • Venera - frizura, tj. estetska koncepcija kojoj je dlaka posložena (oblikovljivost dlake)
  • ASC/1. polje - pojavnost, oblik lica i ukupni izgled čovjekove glave
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 20:02   #97
Poznati ćelavci:



Primjetih da ljudi kod kojih je dlaka uništena na neki način, npr. bolešću jako često imaju vezu dlake i Plutona (oni čija dlaka je potpuno uništena npr. kemoterapijom). Često je to veza Saturn/Pluton.

Ili pak Venera/Pluton kod onih koji imaju frizuru nulericu jer je i Pluton vezan uz sve ili ništa - pristup. Također tu vezu (često konjunkciju) Venera/Saturn susećemo kod muškaraca koji rano (prije Saturnova povratka) počmu zbog "gubitka frizure" nositi upečatljivu asketsku frizuru - tkz. ćelu. Pri tome je Venera često istaknuta (sjedište, egzaltacija) kod onih kojima to "lijepo pristaje" u domeni frizure. Staviti ću i nekoliko primjera (ovdje bi dobro došla natalna karta našeg Duška, ali taj čoek isto kao i Štulhofer krije datum rođenja a kamoli sat k'o zmija noge ).




Na svijetu danas doista ima puno ćelavih ljudi, ali da ne spomenem ovu dvojicu to ne bi bilo to.




Yul Brynner




Zasigurno jedan od najpoznatijih ćelavaca čija karakteristična glava bez iti jedna dlake bijaše neizostavni dio njegove ukupne karizme. Rođen je u osnovnoj kombinaciji rak/lav/bik s vladarem ASC 0º Venera u 12. polju. 12. polje je općenito polje "asketizma", ali i "hendikepa"....zanimljivo je da monasi - ljudi koji život posvete izolaciji često imaju obrijanu glavu....pa bi se ova pozicija vladara ASC u 12. polju mogla slikovito opisati i kao jedna vrsta "monaškog izgleda".

Yul nema niti jednu planetu u zračnim znacima, niti u zračnim poljima.

Saturn (struktura dlake) nalazi se u znaku djevice na 8º, te radi 60º na Pluton. Također Saturn radi i 180º na Uran iz 8. polja a on 120º na Pluton...a Yul je upravo po toj ekstremnoj frizuri bio i jest prepoznatljiv i jedinstven.

Yul Brynner - natalna karta





Telly Salavas alias Kojak




Telly ima osnovnu kombinaciju jarac/strijelac/rak te isto kao i Yul nema planete u zračnim znacima. Meni se čini da su njih dvojica baš tim karakterističnim izgledom glave ostvarili jednu posebnu vrstu kontakta s okolinom budući da manjak zračnog elementa uvijek ukazuje i na jednu vrstu osobitijeg načina komunikacije s okolinom (obojica imaju i Merkura u 1. polju, a vladara Asc u 12. polju pa je to posebno naglašeno).

Vladar ASC se nalazi u 12. polju te radi 90º na Uran pa je i od njega fizički izgled jedinstven i upečatljiv.

Saturn (struktura dlake) koji je i vladar Sunca se nalazi u znaku škorpiona pa je njegova dlaka tamna i čini tu jednu posebnu vrstu kobnog seksipila koji se bazira na ekstremnosti - na glavi ništa, a dlakav tijelom. Saturn zajedno s egzaltiranom Venerom i Plutonom čini konfiguraciju velikog trigona.

Telly Salavas - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 09:07   #98
Kakva je moja kosa?,pliz..imam dugu smeđu i blago valovitu,svilena je,gusta i ne da se lako krotiti (feniranje)uvijek nađe svoju volju. jedino je frizer ukroti i to teškom mukom..više sam na stolici zbog feniranja nego šišanje,pranje i sl.. odsjaj joj je na suncu nekako zlatna..mislim....ja sam vaga-podznak blizanac..hvala..tema je za 5..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.

Zadnje uređivanje Angel2 : 25.05.2010. at 09:15.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 22:06   #99
pomalo sam se pogubila u čitanju ove tri strane topica, no pokušat ću opisati svoju kosu, što se natala tičem, može se naći na topicu Natalne karte forumaša...

znači moja kosa...prvo što mi pada na pamet je koliko frizeri hvale njezino zdravlje (mada je tretiram blajhom i bojom), svi su oduševljeni sa mekoćom, kako je nježna na dodir, kako fino pada, al kad je treba farbati, tada shvate koliko je zapravo ima

vrlo gusta tanka dlaka, zbog toga što je ravna ne izgleda nešto naročito bujno, ali se prilikom izvačenja pramenova zparepaste koliko je puno ima

prirodne se boje jedva sjećam, s vremenom tamni, sada je kakti tamno smeđa, ali ne ona topla kestenjasta boja, već uvijek sa "mračnim" odsjajem, ne znam kako drugačije opisati

a da ima svoju volju, ima pokušala sa je na stotinu načina barem malo nakovrčati,ma kakvi, ona hoće lagano padati, koji pramen se uvije, ali to je sve

čak je niti ispeglati ne mogu, da bude skroz ravna, što god ja radila ili pokušala ona nađe put do svog prirodnog oblika

volim svoju kosu mada sam strašno nemarna prema njoj, pustim izrast i po 4 mjeseca, perem je jednom tjedno (ne masti se), rijetko je češljam...

i još nešto - obožavam sa mi drugi diraju/češljaju kosu
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 22:14   #100
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Prvo da pokušam razjasniti razlog "ne grube kose"...

Kod tebe jako upada u oči naglašen jarac,kao i saturn u domicilu(jarcu) u trigonu na mars u biku...tu se možemo uloviti za 2 teorije,iako ću ja na kraju za treću.


Prva teorija - saturn kao ujedni vladar venere i još u konjukciji sa neptunom,više nije samo saturn 120 mars---to je sada (sa0ne)120ma! Dakle,dodana mu je neptunovska romantičnost,nježnost i ženstvenost.


Druga teorija - mars u biku. Njemu je vladar venera,koja je pod prirodnim i tvojim natalnim vladarstvom saturna čiji opis sam već dotaknula. I ta venera prima 2 aspekta-merkura u vodenjaku koji tvojoj kosi daje "njezinu vlastitu logiku" iliti svojeglava kosa,ali kako svojeglava? Imaš ujedno i veneru pod trigonom jupitera u biku,tako da je opći dojam ženstvenst i ljepota kose. Rekla bi da pod takvim aspektom možeš ostavljati dojam lijepe kose sve i da si skroz raščupana(navodim banalni primjer).


I moja - treća teorija - su sami znakovi u kojima su se kod tebe posložile planete. To su mahom ženski znakovi,uključujući također i puno muških planeta također raspoređenih po ženskim znakovima. Ti sve i kad bi imala kvadrat marsa i saturna,malo toga bi se značajnije promjenilo. Ženski znakovi stavljaju naglasak ujedno i na samu veneru i mjesec obzirom da si ti osobno žensko,tako da dojam tvoje ženstvenosti i ljepote kose extra pojačavaju. Mjesec je kod tebe u škorpionu,opet ženskom znaku,i vodenom,tako da jedna strikna struktura kose kod tebe teško da je ostvariva u smislu ikakve grubosti.


Osim toga,kod tebe je gomila planeta pozicionirana u 7.kući. Jedno je 1.kuća,način na koji mi doživljavamo svijet,i gdje kod tebe nalazimo asc u raku(vladar mjesec),a sasvim je druga stvar tvoja 7.kuća što je način na koji okolina doživljava tebe. I ti tu imaš stvarnu suprotnost između onog dojma koji ti misliš da ostavljaš i onoga kakav stvarno osvaljaš. Naime,tvoj vladar asc-mjesec prima aflikacije sa strane merkura,sunca i marsa tako da i onaj dojam koji i želiš ostaviti,često si i sama svjesna da ne uspijevaš uvijek u tome. A s druge strane,tvoja 7.k u jarcu govori o tome da tebe okolina(kad kažem tebe,mislim i na tvoju kosu i frizuru) doživljava poprilično konzervativnom. Da li je razlog tome to što si rjeđe sklona raditi neke dramatične promjene ili to što je sama struktura tvoje kose koja ujedno i diktira mogućnosti frizure pa si onda sklonija manjim,provjerenim proimjenama koje u tom slučaju mogu biti i iznenadne,ali ne i dramatične,to ne mogu sigurno znati. Pogotovo kad tu uzmem u obzir činjenicu da ti je mjesec pod opozicijom marsa(rezanje),prije bi se priklonila ovoj drugoj mogućnosti. Tim više što tvoj vladar mjeseca je pluton koji ti kvadrira sunce pozicionirano upravo u plutonovskoj 8.kući ali u vodenjaku. Tebi je kosa na neki način doista sredstvo ne samo kao ukras na glavi,nego i za ostaviti jak,upečatljiv dojam za koji ti najbolje sama procjeniš da tebe najbolje predstvalja. Kod tebe mora biti zadovoljeno više faktora--fatalnost,ali ne rigorozna nego lepršavija(zbog 8.k u vodenjaku),klasika,odmjerenost (cijela 7.k u jarcu kao i gomila planeta tamo),ali svakako i tebi lijepa. Kad kažem tebi,tu bi još uključila i mišljenje tvoje majke na tvoju frizuru koje ti je važno i zbog tradicionalističkog jarca i zbog faktora mjeseca u tvom natalu,a sama ljepota i pogotovo dojam su nužni zbog pozicioniranosti mjeseca i plutona u 5.k. Vladar tvoje 5.k je upravo venera koja nas vraća na početak priče,odnosno jarca i okvire.

Zadnje uređivanje vixen27 : 25.05.2010. at 23:30.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.