Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2007., 00:39   #1
Molim savjet oko rastave - psihičko maltretiranje

Ovako, radi se o mojoj curi njenoj obitelji.Već 2 do 3 godine nju, njezinu mamui brata sustavno psihički maltretita njihov otac koji boluje najvjerovatnije od shizofrenije(vozi se autom i počnu mu se priviđat navodni ljubavnici od mame,mama gleda rukomet sa kćerkom, svjetsko prvenstvo, drugi dan idiot ju optuži da ga vara sa Đombom???),da mene nema vjerojatno bi ih sve poklao moron bolesni ali sva sreća da me se boji ko vraga pa nije još ništa napravio osim prijetnji.Nažalost, nisu zvali murijui sad se kao smirio i pristao na raskid braka, sporazumni.Potpisao je, i mama je potpisala i sad su dobili poziv na sud.Pitanje:jel ona možće već sad na sudu iznijeti te sve prijetnje i pakao kroz koji je prolazila,iako se radi o pitanju raskida braka koje su obadvoje potpisali.Pitanje 2:kako to ide sa podjelom stana,stan je na mamu ali sigurno on po zakonu mora nešto dobit,inače, sina koji ima 24 godine je udario jedanput dok je ovaj išao branit mamu,krenuo je i na kćer ali se valjda sjetio mene i mog upozorenja.Njih troje bi htjeli živjeti normalno bez tog psihopata.Sad imaju stan od 80 kvadrata, na koliko on ima pravo stana?Kćerka je uzorna studentica medicine,stvarno jedina na faksu koja daje sve u roku unatoč paklu koji ima doma, sin stvarno dobar ko kruh,a za mamu nemam riječi, bolju osobu u životu nisam upoznao.Nažalost ona prima malu mirovinu, a sin radi sa zavšenom višom samo privremeno.Jel postoji neki izlaz iz ove situacije jer i ja već pomalo pizdim i ludim jer sam jako dugo s njom(6 i pol godina) i njezina obitelj mi je skoro moja(osim ovog idiota bolesnog).Ispričacvam se nba dugom tekstu, nadam se da će mi netko nešto predložiti pravno jer tako divni ljudi ne zaslužuju bit u takvom situaciji.
purger84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 09:11   #2
Možda da postaviš pitanja (i) na podforum Pravo.
klobuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 19:52   #3
Onako - ne s pravne strane gledano... UVIJEK postoji izlaz iz takve situacije. Najgore je što ljudi padnu u očaj i NE VIDE izlaz, ali on - uvijek postoji. Da li je to - rastava (vjerojatno - je, u ovom slučaju) ili - liječenje, ili - oboje.
Na nešto će imati pravo i on, to ipak prepuštam nekom pravniku da ti odgovori. Ali i tu postoji izlaz - možda ne idealan, ali - postoji. Stan u kojem jesu uvijek se može prodati i kupiti manji ili isplatiti njemu njegov dio (ako se ima otkud ili - kreditom...) i ostati u ovom sada. Sve je - na njenoj mami. Odluke o rastavi čak ni u takvim situacijama nisu lake, i vjerojatno je ona već žena u godinama kad teško prihvaća promjene, ali uz vašu podršku - može sve. Sretno!
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:39   #4
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Onako - ne s pravne strane gledano... UVIJEK postoji izlaz iz takve situacije. Najgore je što ljudi padnu u očaj i NE VIDE izlaz, ali on - uvijek postoji. Da li je to - rastava (vjerojatno - je, u ovom slučaju) ili - liječenje, ili - oboje.
Na nešto će imati pravo i on, to ipak prepuštam nekom pravniku da ti odgovori. Ali i tu postoji izlaz - možda ne idealan, ali - postoji. Stan u kojem jesu uvijek se može prodati i kupiti manji ili isplatiti njemu njegov dio (ako se ima otkud ili - kreditom...) i ostati u ovom sada. Sve je - na njenoj mami. Odluke o rastavi čak ni u takvim situacijama nisu lake, i vjerojatno je ona već žena u godinama kad teško prihvaća promjene, ali uz vašu podršku - može sve. Sretno!

Znam da postoji izlaz, nije problem rastava jer ga ona nemre podnijet više, to stalno psihičko maltretiranje i mržnja prema vlastitoj djeci(jedna uzorna studentica medicine, drugi završio višu i počeo raditi).Problem je kaj pederčina hoće pola stana, a kak će njih troje u malom stanu?Cura mi ima paklen raspored na medicini i to ju jednostavno koči, a ja još ne radim nego studiram pa nemre ni kod mene bit.Ja bi im sve predložio samo da se maknu od idiota jer će kad tad obistinit svoje prijetnje koje izgovara, a onda ću i ja sebi sjebat život jer ću ga doslovno smaknut.
purger84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:54   #5
A čuj... veliki stan u paklu ili mali stan u miru... to JE razlika.
Kažem - posavjetujte se pravno i onda vidite opcije. Da li su u mogućnosti nekim kreditom isplatiti njegov dio (i koliki je uopće taj dio?!) itd itd itd... Jedna od opcija i - prodaja, pa svojim dijelom da iznajme nešto dok ne dođu do mogućnosti da odu svaki na svoju stranu... ali tu će stara onda izvisiti... Brat radi, ona će ubrzo raditi. Svaki će krenuti na svoju stranu, a mami je dugoročno gledajući - veliki stan nepotreban u nekoj daljnjoj budućnosti...
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 23:07   #6
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
A čuj... veliki stan u paklu ili mali stan u miru... to JE razlika.
Kažem - posavjetujte se pravno i onda vidite opcije. Da li su u mogućnosti nekim kreditom isplatiti njegov dio (i koliki je uopće taj dio?!) itd itd itd... Jedna od opcija i - prodaja, pa svojim dijelom da iznajme nešto dok ne dođu do mogućnosti da odu svaki na svoju stranu... ali tu će stara onda izvisiti... Brat radi, ona će ubrzo raditi. Svaki će krenuti na svoju stranu, a mami je dugoročno gledajući - veliki stan nepotreban u nekoj daljnjoj budućnosti...
Da, točno sam im i ja to rekao, bolje bit u kolibi nego sa psihopatom.sam kaj brat radi samo privremeno,tj. mijenja neku ženu dok cura ima još tri godine medicine.Raspitat ću se još pravno, hvala svejedno na savjetima.Malo sam pametniji
purger84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:24   #7
Ako je tvoja cura tako dobra studentica, možda može dobiti neku stipendiju - raspitajte se usput i za to.

Sretan rasplet situacije vam želim.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:28   #8
covjek treba na lijecenje

zasto sve te godine nisu poduzeli nista da oca odvedu psihijatru?
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:34   #9
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ako je tvoja cura tako dobra studentica, možda može dobiti neku stipendiju - raspitajte se usput i za to.

Sretan rasplet situacije vam želim.
Ma šalje na sve strane, ali šta to vrijedi kad nema "vezu".Znaš kako to ide kod nas
purger84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:37   #10
Quote:
zlocestoca kaže: Pogledaj post
covjek treba na lijecenje

zasto sve te godine nisu poduzeli nista da oca odvedu psihijatru?
Probali su, optužio ih je da ga žele strpat u Vrapče, a kćer mu je lijepo objasnila sa medicinskog stajališta šta mu je i obećali su mu da će ići s njim ako treba,sve samo da ozdravi, ali neće.Čovjeku se priviđaju ljubavnici njegove žene, svaki dan drugi, a jednom je čak i optužio da ga vara sa Đombom, zašto?mama i kćer su komentirale kako su naši odigrali neku tekmu na svjetskom prvenstvu, naravno to je bilo dovoljno da je se poveže sa Đombom?Mislim, strašno....
purger84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:47   #11
kad im je poceo prijetiti i raditi sranja trebali/e su zvati policiju
u takvim slucajevima policija ga ima pravo odvesti u vrapce, nakon razgovora psihijatar radi procjenu da li ga treba zadrzati (do 30 dana) - obzirom na halucinacije i ostala sranja sumnjam da bi ga pustio doma...

na taj nacin bi barem krenuo s terapijom...
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 23:12   #12
Quote:
zlocestoca kaže: Pogledaj post
kad im je poceo prijetiti i raditi sranja trebali/e su zvati policiju
u takvim slucajevima policija ga ima pravo odvesti u vrapce, nakon razgovora psihijatar radi procjenu da li ga treba zadrzati (do 30 dana) - obzirom na halucinacije i ostala sranja sumnjam da bi ga pustio doma...

na taj nacin bi barem krenuo s terapijom...
Znam, ali oni su razmišljali na način da će se on kad-tad vratit doma i onda im se lijepo osvetit.Mene nema uvijek tamo pa im je to bilo riskantno.Ali vidim da stvari kreću malo na bolje,ipak je odlučio ostavit ih na miru i rastat se(danas su potpisali oboje rastavu), tako da se nadam da će ga se ipak riješit.
purger84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 00:47   #13
EVO PAR PRAVNIH SAVJETA: PRVO uvijek treba pozvati policiju jer sa duševnim osobama nisi siguran da li će netko možda završiti u crnoj kronici.Ili osobno otići netko od ukućana u najbližu PP i prijaviti policiji na zapisnik sve elemente ponižavanja, prijetnje i nasilja(psihičko i/ili fizičko).Takva osoba koja čini obiteljsko nasilje i ozbiljno prijeti može zaraditi prekršajnu ili kaznenu prijavu. DRUGO kod liječnika opće prakse ili psihijatra kod kojeg se osoba lijeći otići i objasniti u kakvim uvjetima žive ukućani i da se nad njima vrši psihičko i fizičko nasilje i zlostavljanje a liječnik ima pravo pismenim putem od načelnika nadležne Policijske Uprave zatražiti asistenciju policije za smještanje na Psihijatriju ili drugu ustanovu (gdje- to ovisi samo o lječniku i dijagnozi osobe).TREĆE ako osoba ponavlja nasilje ili je to u težem obliku tada se može od Suda zatražiti izricanje zaštitne mjere zabrane približavanja i uspostavljanja kontakta izravnog ili neizravnog sa oštećenim osobama. Naravno za sve to prvo trebaju postojati policijski i sudski spisi što nas vraća na početak da se sve prijavi policiji.l NA KRAJU sva takva dokumentacja uvelike pomaže kod razvoda braka i podjele imovine, ali to su dva odvojena sudska procesa (prvo razvod pa podjela).
dalmata40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:15   #14
sta da radim?

Pomozite mi sta da radim!
Udala sam ne znajuci da je moj suprug psihicki bolesnik. To je skrivao od mene zajedno sa njegovim roditeljima. Dok nisam znala o cemu je rijec trpjela sam svasta i mislila da ludim a onda sam mu nasla ljekove (u pitanju je shizofrenija), natjerala ga da prizna....
Zelim razvod (trenutno sam u drugoj drzavi) ali sta mi predlazete? Sporazumni razvod ili da zahtjevam neku odstetu za skrivanje istine i psihicko zlostavljanje?
Ne bih da se povlacim po sudovima godinama, zelim samo da se ta agonija okonca
RUPA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:29   #15
Quote:
purger84 kaže: Pogledaj post
Ovako, radi se o mojoj curi njenoj obitelji.Već 2 do 3 godine nju, njezinu mamui brata sustavno psihički maltretita njihov otac koji boluje najvjerovatnije od shizofrenije(vozi se autom i počnu mu se priviđat navodni ljubavnici od mame,mama gleda rukomet sa kćerkom, svjetsko prvenstvo, drugi dan idiot ju optuži da ga vara sa Đombom???),da mene nema vjerojatno bi ih sve poklao moron bolesni ali sva sreća da me se boji ko vraga pa nije još ništa napravio osim prijetnji.Nažalost, nisu zvali murijui sad se kao smirio i pristao na raskid braka, sporazumni.Potpisao je, i mama je potpisala i sad su dobili poziv na sud.Pitanje:jel ona možće već sad na sudu iznijeti te sve prijetnje i pakao kroz koji je prolazila,iako se radi o pitanju raskida braka koje su obadvoje potpisali.Pitanje 2:kako to ide sa podjelom stana,stan je na mamu ali sigurno on po zakonu mora nešto dobit,inače, sina koji ima 24 godine je udario jedanput dok je ovaj išao branit mamu,krenuo je i na kćer ali se valjda sjetio mene i mog upozorenja.Njih troje bi htjeli živjeti normalno bez tog psihopata.Sad imaju stan od 80 kvadrata, na koliko on ima pravo stana?Kćerka je uzorna studentica medicine,stvarno jedina na faksu koja daje sve u roku unatoč paklu koji ima doma, sin stvarno dobar ko kruh,a za mamu nemam riječi, bolju osobu u životu nisam upoznao.Nažalost ona prima malu mirovinu, a sin radi sa zavšenom višom samo privremeno.Jel postoji neki izlaz iz ove situacije jer i ja već pomalo pizdim i ludim jer sam jako dugo s njom(6 i pol godina) i njezina obitelj mi je skoro moja(osim ovog idiota bolesnog).Ispričacvam se nba dugom tekstu, nadam se da će mi netko nešto predložiti pravno jer tako divni ljudi ne zaslužuju bit u takvom situaciji.
Pokusat cu ti pomoci.S obzirom da su ponijeli zahtijev za sporazumni razvod braka tu nikakvi dokazi proti njega nisu potrebni jer nije u pitanju tuzba. MEdjutim majka tvoje djevojke moze u dogovoru sa advokatom da podnese tuzbu protiv muza nadleznom sudu i zahtijeva razvod odnjega i navede sve te dokaze, medjutim s obzirom da je covjek vec pristao na razvod ova tuzba bi bila samo dodatno maltretiranje. NEkog je vec gore spomenuo da je podjela imovine jedan sasvim drugi proces i tu ne mozete nista. Ipak je taj covjek citav zivot zivio u tom stanu i vjerovatno je i ponesto ulozio u njega, i ako je to bracna stecevina ima pravo na jednak dio stana kao i njegova supruga. Mislim da je od vas malo suludo, koliko got da vam covjek stvara probleme da ga istjerate na ulicu. MOj savjet, prodati stan i kupiti dva manja. I ne znam zasto jos uvijek niste kontaktirali lijecnika?
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:31   #16
Quote:
RUPA kaže: Pogledaj post
Pomozite mi sta da radim!
Udala sam ne znajuci da je moj suprug psihicki bolesnik. To je skrivao od mene zajedno sa njegovim roditeljima. Dok nisam znala o cemu je rijec trpjela sam svasta i mislila da ludim a onda sam mu nasla ljekove (u pitanju je shizofrenija), natjerala ga da prizna....
Zelim razvod (trenutno sam u drugoj drzavi) ali sta mi predlazete? Sporazumni razvod ili da zahtjevam neku odstetu za skrivanje istine i psihicko zlostavljanje?
Ne bih da se povlacim po sudovima godinama, zelim samo da se ta agonija okonca
NE znam gdje si se vjencala i kakav je zakon u toj drzavi. Ali s obzirom da si se vjencala ne znajuci pravu istinu ti mozes podnijeti ne zahtijev za razvod nego zahtijev za ponistenje tog braka jer si bila u zabludi o stanju i licnosti supruga. Ukoliko se brak ponisti nastupit ce takvo pravno stanje kao da taj brak nikada i nije bio sklopljen, sto za tebe moze biti prednost ali i mana ukoliko si finansijski ovisna o muskarcu.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:35   #17
Quote:
RUPA kaže: Pogledaj post
Pomozite mi sta da radim!
Udala sam ne znajuci da je moj suprug psihicki bolesnik. To je skrivao od mene zajedno sa njegovim roditeljima. Dok nisam znala o cemu je rijec trpjela sam svasta i mislila da ludim a onda sam mu nasla ljekove (u pitanju je shizofrenija), natjerala ga da prizna....
Zelim razvod (trenutno sam u drugoj drzavi) ali sta mi predlazete? Sporazumni razvod ili da zahtjevam neku odstetu za skrivanje istine i psihicko zlostavljanje?
Ne bih da se povlacim po sudovima godinama, zelim samo da se ta agonija okonca
Sporazumni razvod, naravno.

Covjek je tesko psihicki bolestan. Ako ti je zivot s njime nemoguc, onda je najbolje za oboje da se maknes na sto cisci nacin koji ce i tebi psihicki i emocionalno biti najlaksi, a nece njega--koji prozivljava stvari na nacin koji ne mozes ni zamisliti--dodatno traumatizirati.

Meni bi trazenje odstete u takvoj situaciji bilo ruzno, jer je i njegovo skrivanje istine i postupci koji su tebe izludili vjerojatno dio njegove bolesti. Osim toga, moze li on/hoce li biti u stanju u buducnosti, uopce privredjivati? Ti mozes svoj zivot poceti ispocetka i brinuti se za sebe, njemu ce to biti mnogo teze.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 18:30   #18
Quote:
purger84 kaže: Pogledaj post
Ovako, radi se o mojoj curi njenoj obitelji.Već 2 do 3 godine nju, njezinu mamui brata sustavno psihički maltretita njihov otac koji boluje najvjerovatnije od shizofrenije(vozi se autom i počnu mu se priviđat navodni ljubavnici od mame,mama gleda rukomet sa kćerkom, svjetsko prvenstvo, drugi dan idiot ju optuži da ga vara sa Đombom???),da mene nema .
Ovo je radio otac moje prijateljice , žena se nije smjela ustati u wc po noći a kad bi pas zalajao, po noći, on bi ju istukao jer ne bi priznala ljubavnika koji se vrzma po dvorištu...strahovali su za njezin život (prijetio je svima ako ga ostavi) ali nekako kad je došlo do toga, preko noći se ostavio sviju. Stvarno je prekrižio cijelu obitelj (srećom, spasili su se) .
Danas živi s jednom studenticom (ima li ta mozga?), koja mu je cijelo vrijeme braka bila i ljubavnica (svi su im to počeli pričati kad su saznali za razvod )
Pije li taj pajdo?
Obično takve ideje dođu s alkoholom, to su mu i liječnici potvrdili (ovome jest).
I što je vrijeme više odmicalo, posljedice postajale očitije, manje je bilo šansi da ga nagovore na liječenje, paranoja ga je pucala, nitko mu nije mogao prići (urote i sl.ali ne toliko bizarne kao kod shizo).
U svjetlu vijesti iz crne kronike ovih dana, preporučam makniti se
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 08:26   #19
Hvala na pomoci!

Zanima me jos kako da podnesem zahtjev za ponistenje braka? Treba li mi advokat?I koliko procedura otprilike traje?
RUPA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 13:41   #20
Istu situaciju imam i ja kod kuče znači otac mi je psihićki bolesnik koji maltretira i mene i brata i mamu (da napomenem samo kako to traje već 5-6 godina ). S njim se nemože ništa razgovarat sve se svodi na deranje i svađu,ja se nesmijem ić tuširat jer njemu smeta voda kako teče,nesmijem sušit kosu jer mu fen smeta,ne smijem slušat glazbu (tj neki dan sam ga pitala kad ja smijem slušat glazbu pa mi je reko od 7-8 ujutro),nesmijem spavat poslije 8 sati,nesmijem ić kod dečka,nesmijem pričat na telefon (to još ajmo reć i razumijem zbog računa ili tako nešto) ali ja nesmijem ni na mobitel pričat kad mene zovu,nesmijem izlazit van (ja imam 20 godina i normalno da ko i svaka mlada osoba izlazim van),mama mi ne smije ić na internet jer on odma misli da se s nekim dopisuje i iskuljučuje internet,naravno da ne smije izaći na kavu s prijateljicom jer isto misli da se nalazi s nekim ljubavnikom pa je prati stalno,krade joj mobitel iz torbe, neda joj da ona čita knjige jer njemu nije jasno kako to njoj može bit zanimljivo.....da ne nabrajam više...nije lako s njim jer on ima mozak malog djeteta. Iz priloženog možete vidjeti da baš i nije normalan. Oni se trenutno rastaju a on je zatražio od suda da nas izbacuje iz svoje kuče,pošto je kuča na njegovo ime (tj naslijedio ju je) moja mama je svoje naslijeđe od roditelja uložila u tu kuču tj u izgradnju dvokatnice jer je kuča bila prizemnica...Dali če na sudu išta vrijediti ako ga prijavimo za psihičko maltretiranje jer mene izjeda to što če proći nekažnjeno za tolko godina muka iako smo ga već jednom prijavili i bio je u policiji i dobio kaznu samo od tad se samo još više iživljava na nama i bojim se ako išta poduzmem da če biti još gore a neznam oće mi se to onda isplatiti....šta da radim? Mene više ništa drugo ne zanima osim mog bratovog i maminog zdravlja jer ja ovako ne funkcioniram normalno niti mogu bit normalna pored takvog idiota...
tea-os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.