Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2016., 15:20   #61
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Prijavila.

I jesam već prijavila.
Zla baba, zamisli.

Nema teoretske šanse da ne bih prijavila roditelje za koje znam da tuku svoje dijete.
jel može mao detalja? kome si prijavila, kak je to sve išlo nakon prijave, kaj se poduzelo, kako sada ti roditelji postupaju prema djetetu i na koncu zbog čega točno si ih prijavila?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 15:44   #62
Nego, daj reci... zoves li ti CSS kad se subotom seces po placu pa te mali Rom zica kunu?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 21:50   #63
Mene nešto zanima kod veće djece i rođendana.

Moj nećak na 9 rođendan nije pozvao najbolju prijateljicu od malih nogu, čak su i susjedi, divno dijete.
Zvao je samo dečke. Mi nismo znali da je ana nepozvana, obično skupa pišu zadaće, igraju se i odjednom ana nije na rođendanu.

Nakon par dana, mama od male dođe bratu na posao jer je zenu zanimalo što se događa i u čemu je problem, brat nije imao pojma da mala nije pozvana, čak je nećaku rekao da ana kaze roditeljima da dođu na kavu.

Pravi razlog je bio što su mu nekoliko prijatelja rekli da mu niko neće doć ako pozove curice.

Mene sad zanima kako bi ste postupili.
Jako neugodna situacija za obe strane roditelja.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:44   #64
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Mene nešto zanima kod veće djece i rođendana.

Moj nećak na 9 rođendan nije pozvao najbolju prijateljicu od malih nogu, čak su i susjedi, divno dijete.
Zvao je samo dečke. Mi nismo znali da je ana nepozvana, obično skupa pišu zadaće, igraju se i odjednom ana nije na rođendanu.

Nakon par dana, mama od male dođe bratu na posao jer je zenu zanimalo što se događa i u čemu je problem, brat nije imao pojma da mala nije pozvana, čak je nećaku rekao da ana kaze roditeljima da dođu na kavu.

Pravi razlog je bio što su mu nekoliko prijatelja rekli da mu niko neće doć ako pozove curice.

Mene sad zanima kako bi ste postupili.
Jako neugodna situacija za obe strane roditelja.

Kao prvo, jel su stvarno dječji rođendani postali toliki big deal da se roditelji nepozvane djece pojavljuju kod slavljenikovih roditelja NA POSLU??

Ja bih kao roditelj sa slavljenikom razgovarala o tome zašto mi nije rekao za "ucjenu" drugih dječaka, i onda bih mu objasnila kako bi to shendlali da mi je unaprijed rekao. Oprala bih za poprilično i popričali bi o prijateljstvu i prijateljima.
Poslala bih ga kod prijateljice da se ispriča i onda bi zajedno pozvali nju i njene na kolače.

CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:57   #65
Quote:
CandyCane kaže: Pogledaj post
Kao prvo, jel su stvarno dječji rođendani postali toliki big deal da se roditelji nepozvane djece pojavljuju kod slavljenikovih roditelja NA POSLU??

Ja bih kao roditelj sa slavljenikom razgovarala o tome zašto mi nije rekao za "ucjenu" drugih dječaka, i onda bih mu objasnila kako bi to shendlali da mi je unaprijed rekao. Oprala bih za poprilično i popričali bi o prijateljstvu i prijateljima.
Poslala bih ga kod prijateljice da se ispriča i onda bi zajedno pozvali nju i njene na kolače.

Pa mislim da je reakcija roditelja od te curica bila primjerena, curica je koliko sam shvatila kupila poklon i očekivala poziv ali nije ga dobila.
Brat je u tom perijodu jako puno radio pa je zeni valjda bilo najlakše riješit to odmah a ne dopuatit da se posvađaju.

Njih dvoje su u većini slučajeva skupa, na mom vjenčanju je bila i ona jer mi je prirasla srcu i nekako mi je već navika da su nerazdvojni.
On je išao s njom i njenima na izlete i slične stvari.
Pa nam je ovo bio veliki šok.
Koliko znam brat ga je poprikično oprao zbog situacije.

On zbog nekih obiteljskih teških odnosa jako teško sklapa prijateljstva.
Vjerovatno nije zeljeo izgubit to muško društvo i zeljeo je izbjeg ruganje ali je mogao upropastit divno prijateljstvo.

Inače se super slazu, nema nikad svađa prepirki problema. Odgojeni su oboje da nema ruganja, predrasuda i etc.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 23:03   #66
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Pa mislim da je reakcija roditelja od te curica bila primjerena, curica je koliko sam shvatila kupila poklon i očekivala poziv ali nije ga dobila.
Brat je u tom perijodu jako puno radio pa je zeni valjda bilo najlakše riješit to odmah a ne dopuatit da se posvađaju.

Njih dvoje su u većini slučajeva skupa, na mom vjenčanju je bila i ona jer mi je prirasla srcu i nekako mi je već navika da su nerazdvojni.
On je išao s njom i njenima na izlete i slične stvari.
Pa nam je ovo bio veliki šok.
Koliko znam brat ga je poprikično oprao zbog situacije.

On zbog nekih obiteljskih teških odnosa jako teško sklapa prijateljstva.
Vjerovatno nije zeljeo izgubit to muško društvo i zeljeo je izbjeg ruganje ali je mogao upropastit divno prijateljstvo.

Inače se super slazu, nema nikad svađa prepirki problema. Odgojeni su oboje da nema ruganja, predrasuda i etc.
A čuj, teško je ovako napamet ulazit u to ako ima nekih teškoća sa sklapanjem prijateljstva. Onda naravno treba neki pristup koji je primjeren konkretnoj situaciji, a to brat najbolje zna.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 23:04   #67
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
curica je koliko sam shvatila kupila poklon i očekivala poziv ali nije ga dobila.
svi trebamo prije ili kasnije naučiti da se često razočaramo kad očekujemo.
da, razlog za nepozivanje je glup. kasična dječja posla koja se rješavaju na drugačiji način, a ne dolaskom na nečiji posao koliko god si dobri bili. totalno nezrelo.
i to kaj su si mali i mala tak dobri ne znači da moraju biti do kraja života. ni prvo ni zadnje upropašteno divno prijateljstvo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 23:17   #68
Ne znam ja ne smatram majku te curice ni nezrelom ni postupak previše čudnim.

Vjerovatno ju je kopkalo i htjela je vidjeti u čemu je problem i zašto joj je djete uplakano i zalosno.
Nije to neko rendom djete koje te mozda zove a mozda i ne.

Meni je bilo zao curice, i mom bratu je.
Mislim da je i nećaku al iz nekog razloga je ipak odabrao dečke.

Prijateljstva pucaju slazem se ali ode je moj nećak trebao shvatit da je učinio velikuuuu nepravdu, i da je kriv i da mu je bitni jedan pravi prijatelj nego sto laznih.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 23:24   #69
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
ali ode je moj nećak trebao shvatit da je učinio velikuuuu nepravdu, i da je kriv i da mu je bitni jedan pravi prijatelj nego sto laznih.
s ovim se slažem.
ne znam, ja ni najboljoj frendici ne bih otišla na posao da razriješim nekaj me muči. ma ne bih joj ni doma na vrata banula. za te stvari postoje telefoni ili kad se sretnete, a s obzirom da su si klinci tak dobri već duže vrijeme nekak sumnjam da starci nisu međusobno razmijenili kontakte. a čudimo se postupcima te djece koji nisu niš čudno u toj dobi.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 23:50   #70
nije da brat radi na traci u tvornci ili nekom mjestu gdje bi drugi bili upoznati s razlogom dolska.
zbog prirode svog posla on privatni zivot nosi na posao nažalost.
nekad ga i ja mogu ulovit nasamo samo kad mu na posao dođem.

zena je vjerovatno zbog upoznatosti s teškoćama koje brat ima kao samohrani otac i s tim da mali pokušava imat prijatelje a nekad mu jako teško ide išla prvo u četiri oka rješit to.

ne vidim tu problem, nego u tome da se dijete osjećlo odbačenim a to mi je zalosno.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:04   #71
a vidi tu je nestao post na koji sam tam odgovorila
evo c/p

ja bi da je moje dijete to napravilo prvo nju oprala svjetski, malo joj o prijateljstvu odrzala bukvicu i svemu ostalom, onda bi joj rekla da ubuduce ako.ima nezgodnu situaciju bude iskrena i prema.meni i prema prijatelju i da cemo naci rjesenje.
poslala bi ju da se isprica decku a ja bi roditeljima objasnila.

da dodam, ne kuzim odlazenje na posao u vrijeme mobitela ali to je nesto u sto bez svih info ne bi ulazila, mozda rade ducan do ducana, mozda svaki dan prolazi pored posla, mozda su u sumi.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:25   #72
Prvo, ja isto ne razumijem baš odlazak na posao da se razjasni s roditeljem.
Drugo, razumijem da je djevojčica bila razočarana, no ne razumijem da kupi poklon i očekuje da je se pozove na rođendan. Mogu si oni biti ne znam kako dobri i bliski, ali ako ti dječak nije nagovjestio da će te pozvati ili te pozvao, ne razumijem kak kupiš i poklon i veseliš se slavlju.

To što se mali dao ucjeniti od prijatelja, meni je jasno. Dijete se nije znalo nositi s pritiskom vršnjaka. Pravo vrijeme da se porazgovara s njim o postupku i pokaže da bilo i drugačijih rješenja problema.

No u toj dobi (9 godina) prijateljstva se i sklapaju i razvrgavaju, nisu nepromjenjiva,tako da nije realno za očekivati da će dijete nužno ostati prijatelj s nekim s kim se poznaje i prijateljuje od malih nogu, a možebitno zbog toga što su i roditelji prijatelji pa je prijateljstvo imalo za temelj poznanstvo roditelja (pretpostavljam).

Odbaciti prijetelja , ne, ali dopustiti djetetu da samo odabere koga će pozvati na rođendan, da. Pa čak i po cijenu toga da ne pozove najbolju prijateljicu,ali objasniti mu koja bi to posljedice moglo imati. Pa nek samo izabere hoće li povrijediti prijateljicu (i bude spremno objasnit joj zašto, ako prijateljica pita), bude spremno da će joj to prijateljica zamjeriti, osjećat se razočarano, razumije kad se to i njemu dogodi...sve ima svoje posljedice. Meni nije ok da roditelji do ne znam koje dobi uređuju odnose svoje djece i njihovih prijatelja.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:33   #73
ne bi maloj dopustila da samo ne pozove prijatelja, nema sanse. ako ga ne zelis pozvati izvoli ga nazvati i reci mu da ga neces pozvati i objasni zasto.

a za kupovinu poklona, ne kuzim, kad vi fakat kupujete poklone 5 dana prije rodjendana, kad dobijete pozivnicu? i najboljim frendicima?
ja naravno podrazmijevam da ce biti pozvana na rodjendane najblizih prijatelja, nikad ni meni ni njoj nije palo napamet da ce biti nepozvana.
takodjer, ja svojim prijateljima kupim poklon nekad mjesecima unaprijed, ako nesto naleti sto mi je mrak za njih.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:47   #74
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne bi maloj dopustila da samo ne pozove prijatelja, nema sanse. ako ga ne zelis pozvati izvoli ga nazvati i reci mu da ga neces pozvati i objasni zasto.

a za kupovinu poklona, ne kuzim, kad vi fakat kupujete poklone 5 dana prije rodjendana, kad dobijete pozivnicu? i najboljim frendicima?
ja naravno podrazmijevam da ce biti pozvana na rodjendane najblizih prijatelja, nikad ni meni ni njoj nije palo napamet da ce biti nepozvana.
takodjer, ja svojim prijateljima kupim poklon nekad mjesecima unaprijed, ako nesto naleti sto mi je mrak za njih.
Ja bih dopustila da ne pozove frendicu, ali bih joj prije objasnila posljedice. Moja je mala već 8 i pol godina. Do kad ću joj ja određivati s kim će se družiti i koga će pozvati? Svaka akcija ima reakciju,ako si se s njom spreman nositi, izvoli.

Ja kupujem poklone na akciji, ali isto tako kupujem više manje univezalne poklone koji se sviđaju klincima (društvene igre najčešće, knjige). Tako da imamo zalihu da rođendane vršnjaka iz razreda. Ako je mala pozvana na ročkas pitamo eventualno (ako sam pri novcima) zna li što bi se konkretnom djetetu još moglo svodjeti pa nadokupimo. Ako nemam novaca, odabere nešto od već kupljenih poklona + neki slatkiš.

Ne očekujem da će biti pozvana na sve rođendane na koje si je ona zamislila. Nije mi to realno. Treba se znati nositi i s razočaranjem. sve je to dio života.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:52   #75
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ja bih dopustila da ne pozove frendicu, ali bih joj prije objasnila posljedice. Moja je mala već 8 i pol godina. Do kad ću joj ja određivati s kim će se družiti i koga će pozvati? Svaka akcija ima reakciju,ako si se s njom spreman nositi, izvoli.

.
nisi procitala sto sam napisala, ne bi ju tjerala da pozove, ali bi morala unaprijed nazvati i objasniti.


a za pozive, ne ocekuje ni ona poziv na sve rodjendane, ali od najbolje prijateljice bome ocekuje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:54   #76
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nisi procitala sto sam napisala, ne bi ju tjerala da pozove, ali bi morala unaprijed nazvati i objasniti.
Razumijem, počitala sam. Moja ne bi morala nazvati ranije, ali bi se morala suočiti s tim kad bi je ova pitala zašto ona nije pozvana. Prije ili kasnije.

Očekuje i moja pozive na rođendane svojih prijateljica, ali tko kaže da će biti pozvana? Ionako svaki dan ima novu zamisao o tome tko joj je najbolja prijateljica. Sigurno se neću polomiti da osiguram da je pozovu. Ne ispunjava život sva naša očekivanja.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:00   #77
naravno da se necu lomit da ju itko pozove ali moja ima vec jako dugo krug istih blizih prijatelja i to se bas ne mijenja, dodaje samo nove
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:06   #78
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
naravno da se necu lomit da ju itko pozove ali moja ima vec jako dugo krug istih blizih prijatelja i to se bas ne mijenja, dodaje samo nove
Ma ovo "lomit" nije baš išlo tebe, više sam razmišljala o ovom kako se roditelji posjećuju na poslu kako bi utvrdili razloge nepozivanja na rođendan .

Moja nema tako stalne prijeteljice, imala je dok je išla u vrtić,ali sad nekako varira s tim ,ona bi rada imala najbolju prijateljicu ali kako nije baš socijalno probitačna (ni vješta), privlače je prijateljice koje su vođe, dominantne u skupini a takve baš ne biraju samozatajne za prijatelje pa se nađe "na margini".
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:11   #79
Moja mala isto ima problem u prijateljstvima....
Ima prijateljicu i doslovno trci na svaki njen mig i dopusta da je ta prijateljica ponekad ucjenjuje (govori joj s kim ce se igrati i sl....jer ako se igra s nekim drugim onda joj ova vise nece biti prijateljica).....
A ima i drugu prijateljicu koju isto jako voli....
Prva i druga prijateljica se nikako ne slazu, a sve tri idu u isti razred.....
I vidim na svojoj maloj da je rastrgana izmedju njih dve....
A opet cesce ce se prikloniti ovoj prvoj prijateljici zbog tih ucjena koje meni neopisivo idu na zivce.....
I razgovaramo i sve i bude koji put ok, onda opet popusti ucjenama jer se ova stalno ljuti na nju.....

Onak.....vise ni sama neznam sto joj savjetovat.....
Imaju 7 godina sve tri.

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:16   #80
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Moja mala isto ima problem u prijateljstvima....
Ima prijateljicu i doslovno trci na svaki njen mig i dopusta da je ta prijateljica ponekad ucjenjuje (govori joj s kim ce se igrati i sl....jer ako se igra s nekim drugim onda joj ova vise nece biti prijateljica).....
A ima i drugu prijateljicu koju isto jako voli....


Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
A da pokušate nekako više povezati svoju malu s ovom drugom prijateljicom koja joj se isto sviđa? Možda više druženja s njom? Ili sve tri zajedno? (mada, iz mog iskustva, kad se igraju u troje treba dosta balansiranja da to funkcionira, ako ih pustimo same zna se dogoditi da se opet dvije izdvoje i ostave treću).

Svakako bih nastavila svojoj maloj objašnjavati da ucjena nije nešto čemu bi trebala popustiti, da to prijatelji ne rade, ali teško je djetetu od sedam godina to prihvatiti, ako se radi o prijateljici s kojoj bi se ona rado družila.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.