Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 16:46   #1821
ove pjesmice se sjećam iz osnovnjaka, no ja sam drugačije zapamtila zadnje dvije kitice- "...seku da mu krevet sprema. da mu mrzle šape grije dok u šumi vjetar vije." i prema mojem sjećanju tu fali još jedna, zadnja strofa- "zima ide, ide zima, zvecka bijelim češerima."
i sad mene eto zanima kako ta pjesmica točno ide? mali mi je pak došao doma sa nekom trećom, tetinom verzijom. da li još uvijek postoji u udžbenicima hrvatskog u nižim razredima (prvi ili drugi)?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 21:51   #1822
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ove pjesmice se sjećam iz osnovnjaka, no ja sam drugačije zapamtila zadnje dvije kitice- "...seku da mu krevet sprema. da mu mrzle šape grije dok u šumi vjetar vije." i prema mojem sjećanju tu fali još jedna, zadnja strofa- "zima ide, ide zima, zvecka bijelim češerima."
i sad mene eto zanima kako ta pjesmica točno ide? mali mi je pak došao doma sa nekom trećom, tetinom verzijom. da li još uvijek postoji u udžbenicima hrvatskog u nižim razredima (prvi ili drugi)?
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 21:59   #1823

znači ipak on njoj grije šape.
gdje si to izvukla?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 17:36   #1824
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
i moja je dobila, samo smo bile mjesec dana bez iskaznice.
to vrijedi (vrijedilo je) u mjesecu HR knjige, pa je trebalo pricekat taj datum.
i naravno, malo pregovart i objasnjavat
Nama je teta rekla da vrijedi cijlu ovu godinu, prije tri dana.

Sad će i mali malac imati svoju iskaznicu, a ja ću je moći izgubiti

Grgu Čvarka je jedva progutao, kuži pjesmice, ali nikako mu nije sjelo nakon Baloga. Prva pobuna na lektiru.

Djevojčicu sa šibicama neću ni komentirati, osim što mi je potpuno nejasna nakana učiteljica koja na tu priču zada djeci da napišu poantu...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 18:54   #1825
Mi smo trenutno na Prutimiru i Sto je bubamara cula ovaj put
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 19:40   #1826
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Grgu Čvarka je jedva progutao, kuži pjesmice, ali nikako mu nije sjelo nakon Baloga. Prva pobuna na lektiru.
Što je od Baloga čitao? (Za lektiru ili neobavezno?)
Mojoj Grga Čvarak i nije bio tako loš, mada je paralelno čitala i dosta po svom guštu pa sam joj stalno lektiru morala gurati u ruke.
Mojoj su neke pjesme bile nejasne (sve shvaća doslovno), pa smo dosta toga morale pojašnjavati.

Mojoj u prvom one Male priče o velikim slovima nikako nisu sjele.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 20:33   #1827
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Što je od Baloga čitao? (Za lektiru ili neobavezno?)
Mojoj Grga Čvarak i nije bio tako loš, mada je paralelno čitala i dosta po svom guštu pa sam joj stalno lektiru morala gurati u ruke.
Mojoj su neke pjesme bile nejasne (sve shvaća doslovno), pa smo dosta toga morale pojašnjavati.

Mojoj u prvom one Male priče o velikim slovima nikako nisu sjele.
Neobavezno, Veseli zemljopis. Cvarak je puno razumljiviji u njihovoj dobi,, ali Balog je ipak djeci kao Slamnig, vrckaviji I zaigraniji pa., iako sam dosta objasnjavala, odusevio ga je ritam I igra rijecima. Ilustracije su slag na torti.

Inace je odnos prema stihu u nasem sustavu ucmao I posljednji cavao u lijesu te vrste izrazavanja.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 21:31   #1828
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
moja sluša djevojčicu sa šibicama na usb-u... naskidala im hrpetinu priču pa navečer uključe kazić s usb-om i udri
Moze info gdje se moze skinuti?
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:56   #1829
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Moze info gdje se moze skinuti?
ja sam ovdje skidala Dolje ti je popis raspoloživih priča.

edit: za prijavu ti treba ili EDU.hr elektronički identitet (dobiju klinci u školi. Mislim da je isti kao i za e imenik). Ja sam napravila besplatni korisnički račun preko elektire (treba ti samo mail adresa i korisničko ime/lozinka).
Neke priče su u dijelovima što je mene jako živciralo pa sam takve priče skinula klasično svaki dio, skinula sam i programčić Merge MP3 (download je skoro na dnu stranice. Vrlo jednostavan program-samo otvoriš dijelove priče i stisneš gumbić "merge" i dobiješ jednu priču u cijelosti, bez razmaka).
Ako gdje zapneš, viči

Zadnje uređivanje elly : 18.01.2017. at 11:14.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 11:00   #1830
Super, hvala...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 18:29   #1831
Malac je sada otkrio priče, i voli da mu se čita. Za mjesec dana će 3 godine.

Što se uopće takvoj dobi preporučuje, i koje su dobre slikovnice?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:55   #1832
pa evo, svi ovdje hvale slikovnice j. donaldson. potraži one u stihu sa manje teksta, npr. što je bubamara čula.
mojem su tada bile fora torjančeve slikovnice- antuntun, grga čvarak, žabeceda. kratko, u stihu sa predivnim ilustracijama.
maca papučarica, tri ja magarca, stanari u slonu, nezadovoljna bubamara... gledaj da nije predugačko radi koncentracije u toj dobi.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:51   #1833
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post

znači ipak on njoj grije šape.
gdje si to izvukla?
Ipak sam ja knjižničarka
Sve se nađe u bespućima interneta.
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:58   #1834
Quote:
marija_os kaže: Pogledaj post
Ipak sam ja knjižničarka
onda mogu biti sigurna da je ovo oriđiđi verzija.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 19:15   #1835
Hvala. Samo sam znala za macu papucaricu, ostalo biljezim
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 19:51   #1836
Fairy, Kako živi Antuntun... za svaku dob i u svakom trenutku.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 19:56   #1837
Može mali savjet od obožavatelja knjige?
Danas čitam jednu knjigu tjedno, ili barem jednu svaka dva tjedna kada sam više u gužvi. Ali u školi sam doslovno prezirao lektiru.

Upoznajte djecu s knjigom prije nego se susretnu sa školskom lektirom, koja kao da imaju zadatak uništiti ljubav prema čitanju.
Nađite im nešto zabavno, moderno, nešto primjereno njihovim uzrastima, i pokušajte ih navesti da sami zavole čitanje.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 20:17   #1838
nema ti to veze. ja sam debelo čitala prije škole i zaista sam to voljela (i još uvijek volim), pa sam svejedno brljavila po dosadnim lektirama.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 20:25   #1839
U kauflandu ima od Znajan kupiti odvojeno one slikovnice iz onog paketa! Mi smo danas uzeli dvije
Na llibriju i,a trenutno puno knjiga za djecu,,,Koko u Parizu, 2000 milja pod morem..meni se to sve sviđa ali je rano i nemam mjesta
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 20:42   #1840
Je li tko već čitao?
https://www.knjizara-dominovic.hr/Ar...A3LHByXDcyOTM1

Slučajno smo vidjeli u knjižari, ista autorica kao Priče za predškolce koje su odlične
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.