Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 15:56   #61
wed koliko u kn ispadne tvoj med (količina kao kod kupovnog?)..neda mi se računat
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 16:11   #62
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
wed koliko u kn ispadne tvoj med (količina kao kod kupovnog?)..neda mi se računat
a jesi me nasla

1 piksa meda 750 g 30 kuna (toliko ga ja placam), a ova je 450 pa recimo onda cca = med 20 kuna

MM 35 grama je 400 kuna, u pakiranju je 2.25 g = zaokruzit na 30 kuna

Cvijetni prah nemam pojma koliko kosta ali znam da je jeftin (njega treba jako dobro samljeti jer ako ostane u zrncima jako je slabo iskoristljiv zbog tvrdje ovojnice koja se stavra susenjem)

Ako se to sve ide kupovat ispada duplo jeftinije sto je velika usteda a jos k tome da netko (kao ja) nesto od toga ima ili moze dobit gratis eto ti velike ustede
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 16:12   #63
I mene to zanima. Nešto sam probala računati i ne ispada mi drastično jeftinije. Uzmi u obzir da mi moramo kupiti sve. I livadni med i ostatak društva.

Cvjetni prah cca 20gr -30kn
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 17:12   #64
zato pitam..dok sve nađem (materijal+benzin+vrijeme), dok sve smiksam (pod uvjetom da niš ne zeznem )..ispadne me jefitnije kupit kad ne mogu niš dobit nimalo jeftinije
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 18:14   #65
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
Ako je bilo toliko nepravilnosti, zašto oni još uvijek proizvode med?
svašta se otkrije pa se niš ne napravi.i kraš stavlja neke zabranjene sastojke pa nikome ništa, a o encianu i natural wealthu bolje da ne govorim. na tržištu je 20% kozmetike i 10% hrane koja nije ono što piše na dekraciji pa nitko ništa ne poduzima... i ja se pitam zašto je to tako...
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 18:16   #66
Quote:
green_apple kaže: Pogledaj post
proizvodnja petrovićevog meda je pod kontrolom Zavoda za javno zdravstvo. svi proizvodi prodaju se u ljekarnama i trgovinama zdrave hrane (ne po štandovima i placevima), mislim da samim time imaju dovoljan kredibilitet o ispravnosti i kvaliteti. a što netko "iz povjerljivih izvora" priča i pokušava potkopati nekog tko je uspješan zbog dugogodišnje tradicije i nesumljive učinkovitosti i kao takav jaka konkurencija na tržištu-jadno je i ružno pisati o nekakvim nepravilnostima iz nekog fantomskog izvora i sve u stilu "top-secreta-ali-mogu-blatit"
moji izvori su toksikološki zavod i državni inspektorat
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 09:10   #67
Quote:
divazg kaže: Pogledaj post
moji izvori su toksikološki zavod i državni inspektorat
ja ne branim Petrovica jer tog covjeka niti ne poznam niti sam kupila njegov med ali je glupo pisat ovakve stvari na forumu jer su nepotrebne, a ako se uzme u obzir da taj isti drzavni inspektorat daje dozvolu za prodaju meda tvrtci PIP koja je ujedno i najveci diler meda na nasim prostorima ali i nekoliko puta dokazani prekrsitelj zakona jer na trziste stavlja tzv umjetni med,onda ne vidim razloga da se blati Petrovica jer sigurno ima kvalitetniji med i od PIPa i od ostalih masovnih proizvodjaca
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 13:15   #68
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ja ne branim Petrovica jer tog covjeka niti ne poznam niti sam kupila njegov med ali je glupo pisat ovakve stvari na forumu jer su nepotrebne, a ako se uzme u obzir da taj isti drzavni inspektorat daje dozvolu za prodaju meda tvrtci PIP koja je ujedno i najveci diler meda na nasim prostorima ali i nekoliko puta dokazani prekrsitelj zakona jer na trziste stavlja tzv umjetni med,onda ne vidim razloga da se blati Petrovica jer sigurno ima kvalitetniji med i od PIPa i od ostalih masovnih proizvodjaca
pa naslov teme je ˝Petrovićev med˝ pa se na ovoj temi piše o njegovom medu, a ne o ostalim proizvodima. i ja nisam rekla da su ostali proizvođači bolji ili lošiji jer to ovdje nije tema. ja državni inspektorat i toksikološki zavod smatram pouzdanima i uvažavam njihovo mišljenje. a svatko neka kupuje ono što želi i što smatra da je dobro,ali na forumu ja, kao i ostali, imam pravo napisati svoje mišljenje i saznanja i smatram potrebnim, da ako nešto loše znam o proizvodu ili proizvođaču, da to napišem. to što se nekome što ja pišem ne sviđa nije moj problem.
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 14:18   #69
Ovak stvari stoje kod nas.
Kao prvo, prodana sva matična mliječ. Inače, cijena je 150 kn za 10 grama (u epruvetici).
Da, drži se u frižideru za vrijeme korištenja, a može biti u frizeru (onom, odvojenom od frižidera) i do 12 mjeseci. Mi se držimo toga da ide 0,3 grama dnevno za odraslu osobu, djeci trećina, dakle 0,1 g. Nakon 3 mjeseca, uz navedeno korištenje, mjesec dana pauze, da se organizam ne navikne i "ulijeni" pa se prestane previše truditi izgrađivati imunitet jer "zna" da stalno dolazi mm.
Mm se uglavnom prodaje u pakiranjima po 10 grama (i po vani i kod nas). Znam da ima još jedan čovjek, u Bjelovaru, koji prodaje mm. Mislim da je kod njega oko 170 kn za 10g mm.

I da, jest da je skupo, al kad vidite koliko je posla potrebno za tih 10 grama nitko se ne buni. To vam je isto kao i cijena za šumske jagode ili borovnice - kad ih jednom probate brat vidite da vrijedi te novce

Leonee, da ju ja proizvodim rado, al šogor je na tome pa ne bu prošlo
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 14:41   #70
Kak sad.. Radosevic kaze 1g/dan za odraslu osobu, a ti 0,3g/dan?
Mislim.. Vise mi pase 0,3 na dan..
A taj lik u Bjelovaru.. Jel to Radosevic mozda?

MisizS, a zasto nemate MM?!?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 14:51   #71
ja neki dan na sajmu u boćarcu kupovala med pa sam se kod jednog čoveka iz Karlovca raspitivala. i on prodaje MM. ako hoćeš Leonee dam ti njegov br. znam da mi je rekao da ako budem zadovoljna medom i budem htjela još on može donjeti vlakom u zg. pa vjerojatno bi donio i MM
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 15:06   #72
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Kak sad.. Radosevic kaze 1g/dan za odraslu osobu, a ti 0,3g/dan?
Mislim.. Vise mi pase 0,3 na dan..
A taj lik u Bjelovaru.. Jel to Radosevic mozda?

MisizS, a zasto nemate MM?!?
nije on iz Bj http://www.pcelarstvo-radosevic.hr/

da meni je smijesno da su upute ovako razlicite pa sam se stoga jucer raspitivala ca pcelarima sa forum pcelara i receno mi je da je doza ipak 1 g dnevno ali kroz mjesec dana i onda se radi pauza od najmanje toliko vremena koliko je mm uzimana pa do cak 3 mjeseca, uglavnom preporuka je da se mm uzima godisnje cca 2-3 puta

A i ispada da od radosevica mm jos i povoljna, inace u Slo su cijene mm duplo jeftinije nego kod nas
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 15:10   #73
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
I da, jest da je skupo, al kad vidite koliko je posla potrebno za tih 10 grama nitko se ne buni. To vam je isto kao i cijena za šumske jagode ili borovnice - kad ih jednom probate brat vidite da vrijedi te novce
za ovo sam cula od mnogo pcelara, zato se time i ne bavi svatko a i cjena je takva jer oni pcelari koji uzimaju mm automatski si reduciraju povecavanje kosnica jer se sa mm hrani samo matica pa niti ne mogu stvorit nove matice za povecavanje broja kosnica

A opet kada se vidi cijena preparata koji imaju vrlo malu kolicinu mm u sebi i cijena ciste prirodne mm onda ona cak i nije skupa
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 15:11   #74
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Njegov med za imunitet najvise sam preporucala djeci do 5 god,svi su mi pacijenti rekli da je odlican..
A petrovica zvat--mozda da mu cujes glas
ako netko dobije Petrovića na telefon nek mi se javi - mislim da je on umro pa ćete ga teško dobiti!
ali sve po originalnoj recepturi i dalje radi njegova obitelj - rekla mi je mama! a ona ih pozna!

meni mama radi nešto slično još od davnina - uz sve što ste nabrojali u mamin pripravak ide i propolis!

zanimljiva informacija
ja sam to uzimala cijelu trudnoću i kad sam pitala jednu pedijatricu u rodilištu smijem li nastaviti i dok dojim rekla je da smijem - jer je beba već navikla na okus i sastojke i da je veću količinu dobijala kroz pupak nego što će dobiti kroz mijeko - tako da se ne moramo bojati alergije

i danas mala BobicaJr dobije tu i tamo žlicu takvog meda u čokolinu!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 15:16   #75
Cvijetic, tnx.. Sad nemam novaca jos i za to. mislila sam ju mozda uzeti za par mjeseci.. Jos se nisam odlucila. i to samo ako moze i junior.
Trenutno smo na klamatskoj algi.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 16:20   #76
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
za ovo sam cula od mnogo pcelara, zato se time i ne bavi svatko a i cjena je takva jer oni pcelari koji uzimaju mm automatski si reduciraju povecavanje kosnica jer se sa mm hrani samo matica pa niti ne mogu stvorit nove matice za povecavanje broja kosnica

A opet kada se vidi cijena preparata koji imaju vrlo malu kolicinu mm u sebi i cijena ciste prirodne mm onda ona cak i nije skupa
Pa donekle.
al kad pogledaš koliko je posla za dobiti 10 grama odna shvatiš cijenu.
I da, svježa je uvijek bolja od liofolizirane, samo je kod nas baš nema puno.

A za uzimanje za vrijeme dojenja i trudnoće - ja uzimala i uzimam i sve 5. Čak se može davati novorođenčadi s premalom porođajnom težinom (al za to bih ipak uz razgovor s liječnikom, a i potražila bih, na mjestu roditelja - jer ja sam ih za svoju info našla, nekakve znanstvene radove i slične informacije, iskustva...)

A upišite si Royal Jelly i slično u Google i pročačakajte malo.
I da, ovaj iz Bjelovara nije Radošević, ovaj je drugi. Kod njega smo nabavljali za frendove kad mi više nismo imali.
A više nemamo jer se sve prodalo. Naravno, nije toga bilo taaaako puno, ipak samo moj šogor radi sam, tu i tamo mu mama pomogne.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 23:11   #77
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
OK, napisala si da si bila upozorena na neke stvari, ovdje pričamo o medu pa sam to shvatila kao da znaš nešto o ovom medu . No nebitno.

Našla sam da matična mliječ košta 100kn/10gr. Bome skupo. Ak treba djetetu 30gr mjesečno...
Super za one koji mogu nabaviti jeftinije.

Sad sam vidjela što je Wedding napisala. Da mi mala ide u vrtić, možda bih isto investirala. Ovako mislim da će joj biti dovoljan med.

Evo link, ovdje se može svašta kupiti pa doma mješati iako mi se po cijenama meda čini da je malo stariji cjenik.
http://med-babic.hr/maticnamlijec-proizvodi.htm
Cjenik je važeći. Pokušavamo prilagoditi cijene gospodarskoj situaciji.

Naša preporuka za čuvanje matične mliječi je zamrzivač.

Što se tiče peluda preporuka je svježi odnosno zamrznuti a ne sušeni. Inače zrno peluda je mikroskopske veličine a oblik koji kupujete je zapravo količina koju pčela sakupi sa više cvijetova i pohrani u košarice na zadnjem paru nogu prije čega mu doda svoje enzime.
__________________
APITERAPIJA - liječenje pčelinjim proizvodima
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 14:16   #78
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Wed, daj pls ga pitaj kad ces kupovat (ak se sjetis), jel smiju bebani od 1g. Uzimati MM hvala!
Mozda kupim za mjesec-dva.. Kad izadjem iz minusa!
kupljena maticna mlijec - 400 kuna za 35 ml + poklon 20 ml propolisa

E da kazu da smiju i djeca od godine dana ali u pola cijena tj. 0,5 g
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 08:12   #79
super, hvala ti puno
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 18:38   #80
Jel mi moze netko reci koji Petrovicev med dajete djeci za podizanje imuniteta, nisam uspjela skuzit iz postova Ovaj za podizanje imuniteta, ili s dodatkom propolisa ili su svi namijenjeni djeci?Imam dvogodisnjaka, muku mucimo s nekim kasljem pa da probam s tim....jednu zlicu dnevno pretpostavljam?
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.