Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2011., 17:08   #1
Okulist

Curke, moram hitno sa bebačem okulistu jer ima trepavice u oku koje ne možemo izvaditi. Gdje je najbolje da odemo? Hitna u Vinogradskoj?
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 17:09   #2
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
Curke, moram hitno sa bebačem okulistu jer ima trepavice u oku koje ne možemo izvaditi. Gdje je najbolje da odemo? Hitna u Vinogradskoj?
Tamo di spadaš po mjestu stanovanja. Tamo će vas primiti.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 17:11   #3
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Tamo di spadaš po mjestu stanovanja. Tamo će vas primiti.
Malo sam danas glupava, da li se ide okulistu za odrasle ili postoji neki na pedijatriji?? Spadam pod Sv. Duh il Vinogradsku...
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 17:17   #4
Zapadni dio grada spada u Vinogradsku.
Mislim da Sv.Duh uopće nema pedijatriju


Najbolje je da nazoveš prvo pedijatra, a ako ne radi nazovi Vinogradsku i reći će ti gdje da ideš. Za neke stvari se mora odmah u Klaićevu.

Nadam se da će biti ok.....možda same izađu.....
unique is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 17:25   #5
Quote:
unique kaže: Pogledaj post
Zapadni dio grada spada u Vinogradsku.
Mislim da Sv.Duh uopće nema pedijatriju


Najbolje je da nazoveš prvo pedijatra, a ako ne radi nazovi Vinogradsku i reći će ti gdje da ideš. Za neke stvari se mora odmah u Klaićevu.

Nadam se da će biti ok.....možda same izađu.....
Nisu same izasle vec tjedan dana, pedijatar mi je i rekao da idem na hitnu, neda mi se baš u Klaićevu... Budem Vinogradsku nazvala, tnx.
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 17:32   #6
a jesi probala ih isprat van sa fiziološkom, onako u špricu i onda ispirat oko ...mom je bila u oko 2-3dana, pokušala sam maramicom ju, ali nije išlo, da nije sama izašla plan mi je bio fiziološkom ju ovako pokušat
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 17:37   #7
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
a jesi probala ih isprat van sa fiziološkom, onako u špricu i onda ispirat oko ...mom je bila u oko 2-3dana, pokušala sam maramicom ju, ali nije išlo, da nije sama izašla plan mi je bio fiziološkom ju ovako pokušat
Htio mi je dati neke kapi i mast da se ne upali al na kraju je rekao da bolje da okulist izvadi , nije ni spomenuo fiziolosku.
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 17:43   #8
ajd, javi kako mu je to oftalmolog izvadio, baš me zanima kako to bebama rade.

znam da u ri ima hitna oftalmološka ambulantam, tamo se može u bilo koje doba dana doći s ceste, bez uputnice i ičega, vjerojatno ima i u zg toga...oni rješavaju takve neke stvari kad upadne koješta u oko, ozljede i sl.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 18:46   #9
da, ima i u zg, na rebru. i ukratko - bebama vade isto kao i odraslima

mi smo imali tockicu na povrsini oka neko duze vrijeme i cekali da se sama ispere, ali izgleda da ju je mala posteno utrljala i "ugradila" u oko. pedijatrica nas je poslala na KBC rebro u djecju oftalmolosku ambulantu, otkud su nas poslali na njihovu hitnu jer oni nisu opremljeni za vadjenje stranog tijela. na hitnoj ju je dezurna oftalmologinja posjela za mikroskop (onaj uredjaj gdje sjedis i moras glavu staviti "u okvir" i gledati u jednu tocku), zakljucila da stvar mora van, nakapala joj obilno anestetikom, i za tim mikroskopom joj lancetom pokusala grecnuti tu tockicu iz oka. neizvedivo! dijete od godinu dana... pocela se bacakati, ne od bola, nego od straha sto joj to rade, i doktorica je odustala. narucila nas je da sutradan dodjemo s uputnicom za lezanje na odjel djecje oftalmologije, s planom da joj to izvade pod totalnom anestezijom. ali kako nije bilo mjesta na odjelu, tako su joj vadili na zivo ..ista stvar, anestetik, mikroskop, cetvero ljudi ju drzi, ona vristi, ja placem.... ali bilo je gotovo za cas. nakon toga smo 2 dana kapali oko i stavljali antibiotsku mast, zatim obavili kontrolu u ambulanti i to je bilo to.. sve u svemu vrlo neugodno iskustvo

ne zelim nikoga plasiti, vjerojatno ce trepavice samo isprati nekim kapima kako je i pljuc rekla, samo nemojte odugovlaciti i nadati se da ce samo proci, jer oko se brani i brzo epitelizira strano tijelo, a onda postaje gadno....
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 19:06   #10
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
Malo sam danas glupava, da li se ide okulistu za odrasle ili postoji neki na pedijatriji?? Spadam pod Sv. Duh il Vinogradsku...
Onda Vinogradska. I običan oftalmolog. Da li ste bili? Kako je bilo? Jel izašlo samo?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 21:38   #11
Bili u Klaicevoj na oftalmologiji... izvadila dokica u sekundi! Sa nekim stapicem i poslije isprala nekim kapima i to je to, sve super prošlo. MM ga drzao na rukama...
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 21:44   #12
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 15:03   #13
super!
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.