Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2012., 23:55   #101
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
. Boji se odgovornosti i gubitka slobode.
Mislim da je ovo jako bitan dio autorovog posta.
U kratko - odgovornost je obostrana, a sto se tice slobode? Ako freak toliko zeli dijete, onda ce 'gubitak' slobodnog (vremena) valjda biti 50:50
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:58   #102
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Tocno.
Medjutim, u takvim slucajevima, cim krenes u prosudjivanje postupaka roditelja, tipa - oni lijece svoje frustracije, etc., stavljas se u opasnost da ces izazvati suprotnu, defenzivnu reakciju.
Ja uopce ne bih moralizirala i prosudjivala o roditeljima, Sigurno ne sada, u ovom delikatnom trenutku.
Nego se jednostavno ne bih fokusirala na njih.
ma ja komentiram roditelje ali nisam ni u jednom trenutku rekla da joj to treba reći, nego sam stalno naglašavala da su oni sami bitni u tom trenutku, ali sigurno je da će se savjet njene mame spomenut tj. ona će reći njene riječi njemu i onda će se on jednostavno naći u takvoj situaciji da će joj morati reći nisi to mislila dok nisi razgovarala sa mamom, zašto je ona toliko utjecala na tebe da promjeniš mišljenje, tako da je razgovor o tome neizbježan samo je bitno da ne dovede do povećanih tenzija, treba joj to isto tako reći na miran način, lijepo razgovarati i sve se da riješiti ako se dvoje vole i žele provest život zajedno
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:58   #103
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ako ju hvata panika i nesigurnost do te mjere da zeli na pobacaj, ja bih rekao da nije spremna.

i da, u pravu si, treba podrsku. ali ne da ju dva tabora nagovaraju na njihov mlin, vec da sama shvati sto zeli.
Apsolutno!
Samo je pitanje kako da to napravi, jer kako je netko rekao trudnoca ne traje 10 godina!
A meni se cini da ako se ona odluci na pobacaj da brak sa freakom nece opstati.
Sto samo po sebi nije nuzno lose.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:06   #104
Mislim da joj treba reality check: posjedni ju pred komp, pusti joj film da vidi što je pobačaj i što bi učinila svom rođenom djetetu, svojoj maloj bebi. Nisam ni religiozna niti etična, ali sam majka.

Možda bi malo agresivniji pristup s tvoje strane bio bolji, neka se sredi,- odrasla je osoba, koja mora izgraditi svoj vlastiti život!!- a ne tu razumijevanje, toleriranje, uzimanje u obzir njenih bubica i gluposti-ja bih dijete a sad kad ima dijete, ne bi više, pa će ga pobaciti. HALO, pa to ne radiš ni s mačićima koji ti ne trebaju!

Vodi ti nju psihijatru, PRONTO.
A majku joj posjedni i razgovraj s njom-ne želim da nam se pačate u život. Vi živite po svom, mi ćemo po svom.

PS Jbt, s 28 godina je premlada??? Ja sam rodila s 24, ništa mi ne fali
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:07   #105
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Apsolutno!
Samo je pitanje kako da to napravi, jer kako je netko rekao trudnoca ne traje 10 godina!
A meni se cini da ako se ona odluci na pobacaj da brak sa freakom nece opstati.
Sto samo po sebi nije nuzno lose.
pa nije da je na rubu klimakterija i da vremena za djecu nece biti.

ali cinjenica da joj muz ocito nabija griznju savjesti i neki moral na ledja uopce nije helpful
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:09   #106
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
Mislim da joj treba reality check: posjedni ju pred komp, pusti joj film da vidi što je pobačaj i što bi učinila svom rođenom djetetu, svojoj maloj bebi. Nisam ni religiozna niti etična, ali sam majka.

Možda bi malo agresivniji pristup s tvoje strane bio bolji, neka se sredi,- odrasla je osoba, koja mora izgraditi svoj vlastiti život!!- a ne tu razumijevanje, toleriranje, uzimanje u obzir njenih bubica i gluposti-ja bih dijete a sad kad ima dijete, ne bi više, pa će ga pobaciti. HALO, pa to ne radiš ni s mačićima koji ti ne trebaju!

Vodi ti nju psihijatru, PRONTO.
A majku joj posjedni i razgovraj s njom-ne želim da nam se pačate u život. Vi živite po svom, mi ćemo po svom.

PS Jbt, s 28 godina je premlada??? Ja sam rodila s 24, ništa mi ne fali
ti filmovi protiv pobacaja su obicno ekstremi kojima se fila masa da bi izazvale "omajgad" reakcije. nhf.


a bajdvej zena se trudi srediti svoj zivot i biti odrasla sa svojim idejama pa joj se namece nekakv skrbnik i pravednik da odlucuje sto je najbolje za nju.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:10   #107
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post

Vodi ti nju psihijatru, PRONTO.
Tebi je valjda jasno da je to legalno neizvedivo? Odvesti nekoga na psihijatriju bez njegove volje?
Uostalom, ta zena zasigurno nije slucaj za psihijatriju, vec za psihoterapiju.
Ponovno taj neki agresivni, nasilnicki pristup tematici.
Ne kuzim gdje je nestala kindness
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:11   #108
Quote:
BajaderaGreta kaže: Pogledaj post
Situacija na prvi pogled čini se teškom. Međutim, nije niti blizu teška kao ona kad napravi pobačaj. Prvo, tvoja si supruga nikad neće moći to oprostiti, tim vise jer je dijete zaceto iz ljubavi a niti ćeš ti svoju suprugu vise ikada gledati istim očima. Sigurna sam da se priroda u potpunosti pobrinula za to. Dakle, reci svojoj supruzi da razmisli dobro prije takve odluke jer će vrlo lako time dovesti i vas brak u pitanje s vremenom. No, zapocetak u razgovoru se fokusiraj na svoju radost i želju za djetetom. Istakni da mnogi loši ljudi dobije dijete pa da ono svejedno ispadne čovjek, a i djeca rađaju djecu i siromašni rađaju djecu i sva ta djeca nadu svoje mjesto pod suncem. S obzirom da tebe tvoja zenica voli, bit će joj stalo tebe učiniti sretnim. Dakle, pokazi svoju radost i sreću....
oprosti molim te kako možeš tvrditi tako nešto (boldano), a ženu ni ne poznaješ?
mislim nitko ne zna kako se ona osjeća i zašto odjednom želi prekinuti planiranu trudnoću. možda će si baš oprostiti jer će imati vremena srediti si sjebani život i onda će imati dijete kad zaista bude spremna za to i bude bila u stanju biti dobra majka.
žena se našla između dva klana svatko vuče svoju stranu,a nitko se ne trudi nju shvatiti i što ju je motiviralo na takvu odluku.

ona je bila neplanirano/neželjeno dijete (kako je freak napisao) i majka ju je poprilično emocionalno unakazila. čitav život je očito slušala kako je ona zeznula život svoje majke, koja je ostala trudna udala se razvela. freakova žena je očito sve ove godine osjećala krivnju za upropaštavanje majčinog života. možda zato sada osjeća da će i njoj njeno dijete nešto uzeti, uskartiti.
lako je tu propovijedati o tome kako će se sve riješiti ako zadrži dijete i odstrani majku iz svog života. neće se ništa tako riješiti, žena ima problema i ja vjerujem da bi joj psihoterapija pomogla.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:12   #109
Quote:
blackvelvet007 kaže: Pogledaj post
ipak nisam jedina koja je primijetila silne hvalospjeve autora na vlastiti račun? nešto je sigurno trulo u freaklandiji, jer osoba koja ne živi u heliocentričnom sustavu, već u ovom slučaju freakcentričnom ima problema objektivno sagledati i svoj bračni život i nastalu situaciju.
freak gleda sve samo iz svoje perspektive kako je on krasan i divan i kako će se on osjećati u ovom ili onom slučaju.......
Ajfalabogu da je netko nakon 5 stranica vidio i drugu stranu priče.
Od prvih hvalospjeva na svoj račun, svojim roditeljima i njihovom gnijezdu zasmrdilo mi je na kilometre. A da istovremeno nemaš ni malo sluha i uviđavnosti prema njezinoj obitelji, nego samo blaćenje i prebacivanje krivnje.

Nije problem "samo" u djetetu nego je tvoja supruga nesigurna u tebe, tj svoje emocije prema tebi i u tebe kao svoj "životni" odabir.

Previše ju moraš nagovarati prvo na brak, pa sad na dijete (kad je već na putu) a da bi to bio odraz zrelih odluka a na temelju (njezinih) dubokih emocija.
Svidjela joj se ideja da bude udana žena - pa se udala. Pa joj se svidjela ideja da imate dijete - pa ste navalili na posao. Pa je sad shvatila da možda ništa od toga ne želi i sve bi vratila u rikverc.
Mislim da niti nije najbolje vrijeme da ima(te) dijete sada, jer mi se čini da bi ona prije klisnula i iz vašeg savršenog gnijezda i od tebe, što dalje i što prije.

I da, btw. iz tvojeg pisanja nazire se osobnost jednog kvalitetnog manipulatora Sorry, nekako ne suosjećam s tobom

edit: samo da dodam da ne proklamiram pobačaj (niti općenito niti u ovom slučaju) ali mislim da je fokus problema u stvari u vašem odnosu i ne znam koliko bi vam dijete sada bilo od pomoći (da se ovako grbavo izrazim)

Zadnje uređivanje Calandre : 20.03.2012. at 00:22.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:12   #110
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
pa nije da je na rubu klimakterija i da vremena za djecu nece biti.

ali cinjenica da joj muz ocito nabija griznju savjesti i neki moral na ledja uopce nije helpful
Pa mozda se iz te njihove krize izrodi nesto dobro; cak mozda i rastava.
Mislim, kad sam freaka pitala zasto je tuzan, odgovorio je da je tuzan jer sad mora o tome razmisljati. WTF?
Mora razmisljati o ozbiljnim problemima koji muce njegovu trudnu zenu?
No kiddin'
On pise po forumu, dok ona 'tamo lezi u sobi'????
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:14   #111
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
A mozda i moze. Kako ti znas da ona to ne moze? Koliko sam ja shvatila stvari nisu definitivno odlucene.
A možda i ne želi. Zbog ispranog mozga. Ni u tom slučaju ne bi trebali ispaštati autor i dijete.
Quote:
Znaci, on bi joj trebao reci - zabranjujem ti da komuniciras sa svojom majkom?
Da, on bi joj trebao reći - ne želim da pričaš o tome i tome sa svojom majkom.
Ti nisi nikad nikoga tražila da nešto ne prepričava nekom trećem?
Quote:
Njihov zivot izgleda kako njihov zivot izgleda. Oni su glavni akteri, i ajmo tako reci, krojaci svoje sudbine.
Mozda izgleda tragicno, mozda izgleda sretno i zadovoljno.
Momentalno su u krizi.
Koju ce razrjesiti ili nece.
I onda ce doci nesto novo. Drugo, Ili trece.
Moje pitanje se odnosilo na tvoju konstataciju da samo njegova žena može riješiti problem koji se može riješiti dugogodišnjom terapijom.
Kako, u tom slučaju, njihov život izgleda?
Žena ne bude još par godina skužila da se udala, majka/punica će još par godina komplicirati i dirigirati, a on će još par godina šutjeti, trpjeti, razgovarati, razumijevati i čekati milost s nebesa?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:14   #112
pa, to se i radi, kidaš maleno tijelo. Nije stvar u tom što je prikazano u filmu , a vjeruj mi, bliska sam toj struci i dobro znam što se događa.
Stvar je u tome da ju nešto treba dobro šokirati, možda bi počela malo drugačije razmišljati.
Meni je ovo sve totalno glupo
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:17   #113
kako su ovdje sve žene turbo feministički raspoložene, jbt. Sad će još ona postati mučenica.
Daj, žena se treba srediti, kao i svi ostali ljudi, spustit se na zemlju. Tko još prolazi kroz život tako da nešto proba, nešto od krucijalne važnosti, a onda na pol puta zastane i kaže, ajd, jbg, ne da mi se to više, nisam ti ja za to. E, pa tako to, kod zrelih osoba, ne ide.
Ne treba nju na psihijatriju, ali bi joj neka vrsta terapije itekako pomogla.
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:20   #114
Quote:
blackvelvet007 kaže: Pogledaj post

ona je bila neplanirano/neželjeno dijete (kako je freak napisao) i majka ju je poprilično emocionalno unakazila. čitav život je očito slušala kako je ona zeznula život svoje majke, koja je ostala trudna udala se razvela. freakova žena je očito sve ove godine osjećala krivnju za upropaštavanje majčinog života. možda zato sada osjeća da će i njoj njeno dijete nešto uzeti, uskartiti.
lako je tu propovijedati o tome kako će se sve riješiti ako zadrži dijete i odstrani majku iz svog života. neće se ništa tako riješiti, žena ima problema i ja vjerujem da bi joj psihoterapija pomogla.
Tocno to, blackvelvet, cak jos malo i gore: uz svo to nabijanje krivice od strane majke, vjerojatno se ocekivala i odredjena zahvalnost, no posto sumnjam da je majka totalno psihoticna, vjerojatno su se kod mame pojavljivali i osjecaji krivnje i ljubav, a i potreba da kcer sluzi, bude zahvalna majci za zrtvu koju je za nju napravila.
A zahvalnost se ocekivala na nacin - da se bezgranicno voli. Uzas, uzas, uzas.
I, taj utjecaj traje vec 28 godina. Mislim.....fuck!!!
I onda netko predlozi da bi se to trebalo u 5 minuta rjesiti.

Sto vise, trudnoca, pa onda i imanje djece multipliciraju svaku inicijalnu traumu.


Ali jebiga. Kad je kod nas jos uvijek dentalna higijena bitnija od mentalne. Meaning: netko ce odvojiti 15 tisuca kuna za aparatic za pravilne zube, ali psihoterapija? Boze sacuvaj
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:22   #115
jer je u današnjem društvu, a sastoji se pretežno od neobrazovanih, bilo što vezano uz mentalno i na spomen psihijatra- smatrano sramotom.
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:23   #116
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
Mislim da joj treba reality check: posjedni ju pred komp, pusti joj film da vidi što je pobačaj i što bi učinila svom rođenom djetetu, svojoj maloj bebi. Nisam ni religiozna niti etična, ali sam majka.

Možda bi malo agresivniji pristup s tvoje strane bio bolji, neka se sredi,- odrasla je osoba, koja mora izgraditi svoj vlastiti život!!- a ne tu razumijevanje, toleriranje, uzimanje u obzir njenih bubica i gluposti-ja bih dijete a sad kad ima dijete, ne bi više, pa će ga pobaciti. HALO, pa to ne radiš ni s mačićima koji ti ne trebaju!

Vodi ti nju psihijatru, PRONTO.
A majku joj posjedni i razgovraj s njom-ne želim da nam se pačate u život. Vi živite po svom, mi ćemo po svom.

PS Jbt, s 28 godina je premlada??? Ja sam rodila s 24, ništa mi ne fali



kakav je to odnos temeljen na gestapovskim prisilama?!!!!!!!! i onda bi ona trebala biti sretena roditi dijete takvom čovjeku?
da naravno da bi trebao imati razumjevanja za te njene "bubice", kako ih ti zoveš, jer njegovoj ženi je to egzistencijalna kriza!

ti si rodila s 24, ali nismo svi ti! svaka osoba je drugačija. što je tu tako teško za shvatiti? nije mi jasno kako si ljudi dozvoljavaju tako razmišljati. da su samo oni u pravu, da sve što rade oni je najbolje i za druge?

gdje je nestala tolerancija i razumijvanje? i onda se svi čudimo i hvatamo za glavu kad se djeca u školi zlostavljaju i mlate. nije ni čudo kad im odašiljemo ovakve poruke. da se sve riješava silom.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:24   #117
ma, ne silom. Ali, stani malo, kakvo razumijevanje za ženu od 28 godina koja želi pobaciti jer se ne osjeća spremnom? Ništa tu nije gestapovski niti strašno, da se radi o nekoj sedamnaestogodišnjakinji, malo bi drugačije reagirala.
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:27   #118
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
ma, ne silom. Ali, stani malo, kakvo razumijevanje za ženu od 28 godina koja želi pobaciti jer se ne osjeća spremnom? Ništa tu nije gestapovski niti strašno, da se radi o nekoj sedamnaestogodišnjakinji, malo bi drugačije reagirala.
zar godine odreduju neciju spremnost za nesto? ja mislio da je to ipak u glavi.



po tome bi mogli seviti i maltene djecu jer su dozrila. jebemu.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:28   #119
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
A možda i ne želi. Zbog ispranog mozga. Ni u tom slučaju ne bi trebali ispaštati autor i dijete.
O, da. Lako moguce da ne zeli. Puno ljudi odbija suociti se svojim problemima.
I, da, onda uglavnom drugi ispastaju i to se desava svaki dan manjim ili vecim intenzitetom.
Quote:
Da, on bi joj trebao reći - ne želim da pričaš o tome i tome sa svojom majkom.
Ti nisi nikad nikoga tražila da nešto ne prepričava nekom trećem?
Naravno da jesam i to vrlo cesto, no u slucaju roditelja su stvari izuzetno komplicirane. Gle, ja nemam nista protiv (a pobogu zasto bi i imala?) da on to kaze njezinoj majci - ali, ma zapravo garantiram da ce to izazvati kontraefekt - majka ce pojacati svoje metode manipulacije, kcer ce pasti u jos vecu nesigurnost jer netko drugi rjesava probleme koje bi ona trebala rjesiti.
Quote:
Moje pitanje se odnosilo na tvoju konstataciju da samo njegova žena može riješiti problem koji se može riješiti dugogodišnjom terapijom.
Kako, u tom slučaju, njihov život izgleda?
Žena ne bude još par godina skužila da se udala, majka/punica će još par godina komplicirati i dirigirati, a on će još par godina šutjeti, trpjeti, razgovarati, razumijevati i čekati milost s nebesa?
Da.
Ne samo moguce, nego vrlo vjerojatno.
Ima jos jedna stvar koja bi im mogla pomoci cisto prakticno, ali koja ne bi sustinski rjesila problem: a to je da se presele na drugi kontinent.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:31   #120
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
Tko još prolazi kroz život tako da nešto proba, nešto od krucijalne važnosti, a onda na pol puta zastane i kaže, ajd, jbg, ne da mi se to više, nisam ti ja za to. E, pa tako to, kod zrelih osoba, ne ide.
Meni takva osoba izgleda jako bezosjećajno i plitko.
I, kao što sam rekla, mislim da autor neće biti sretan sa njom. I da bi se trebao razvesti.
Ali, ako hoće, nek' pokuša.
Samo neka zna na čemu je.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.