Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2006., 15:42   #1
Kako postati kadet

Sad ću u 3. razred srednje skole i jako sam zainteresiran dalje studirati za kadeta osrh . Nisam bas 100% odlican ucenik no nemam nikakvih problema u skoli . Ima li tko iskustva s tim faksom da mi moze dati neke savjete i preporuke ?
 
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 19:50   #2
Quote:
Mario77 kaže:
Sad ću u 3. razred srednje skole i jako sam zainteresiran dalje studirati za kadeta osrh . Nisam bas 100% odlican ucenik no nemam nikakvih problema u skoli . Ima li tko iskustva s tim faksom da mi moze dati neke savjete i preporuke ?

To ti nije fax! Projekt Kadet ti je osnovan prije 3 godine! Trenutno ti je u tom projektu 3 naraštaja, a u 9 mjesecu će ugovre potpisati 4 naraštaj! Stvar ti funkcionira ovako: Svake godine u 1 ili 2 mjesecu MORH stavi natječaj za prijave u projekt Kadet, i svi zainteresirani se prijavljuju i prolaze selekcijske preglede! Kadet nije fax, to je zamjena za vojnu akademiju, međutim ti moraš studirati na nekom fakultetu (koji je u natječaju) u Zagrebu ili Splitu! Ako "upadneš" na fakultet kao redovni student i prođeš sve selekcijske provjere, pozivaju te i potpisuješ ugovor s njima...ugovor je vojna tajna...ali prije tog potpisivanje će ti oni reći sva tvoja prava i obveze...ako imaš kakvih pitanja, pitaj
Moyzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 01:54   #3
Thumbs up

Quote:
Moyzan kaže: Pogledaj post
Vidim da ima par krivih informacija ovdje! Ne može se ući u projekt Kadet ako si već na faksu; odoru se mora nositi u prostoru Kadetske škole do 20.00, a od tada se bude u trenerci Kadet! Prozivka je svakim danaom (osim subotom) u 22.00h, ali ima načina da se nakon toga pobjegne van i ode partijati! Svako jutro (osim subotom i nedjeljom) u 6.30 je postrojavanje u odorama ispred Kadetske škole, a u 7.30h se ide na pozdrav zastavi...naravno, to vrijedi samo za one koji nemaju u to vrijeme obveze na faxu, npr. ako su predavanja popodne! Ne mogu se sjetiti kojih je još pitanja bilo, pa me pitajte preko maila šta vas zanima


btw. kvote su uvijek popunjene, i dosta ih otpadne...čak i previše
Quote:
Moyzan kaže: Pogledaj post
To ti nije fax! Projekt Kadet ti je osnovan prije 3 godine! Trenutno ti je u tom projektu 3 naraštaja, a u 9 mjesecu će ugovre potpisati 4 naraštaj! Stvar ti funkcionira ovako: Svake godine u 1 ili 2 mjesecu MORH stavi natječaj za prijave u projekt Kadet, i svi zainteresirani se prijavljuju i prolaze selekcijske preglede! Kadet nije fax, to je zamjena za vojnu akademiju, međutim ti moraš studirati na nekom fakultetu (koji je u natječaju) u Zagrebu ili Splitu! Ako "upadneš" na fakultet kao redovni student i prođeš sve selekcijske provjere, pozivaju te i potpisuješ ugovor s njima...ugovor je vojna tajna...ali prije tog potpisivanje će ti oni reći sva tvoja prava i obveze...ako imaš kakvih pitanja, pitaj
Zelio bih nesto pitati,Ja sam sada treca godina srednje skole i zanima me kada bih se ja mogao prijaviti za kadeta.Odnosno moje pitanje je dali moram završiti srednju skolu da bih se prijavio,mislim četverogodisnju.Jer ja sam strukovna skola i imam samo tri godine obrazovanja.
Unaprijed hvala
Beast112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 20:13   #4
živiš tamo kod njih (neznan kako se drukčije izrazit )

šta se tiče faksa, uzimaš neki koji bi kasnije moga bit koristan vojsci.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 14:09   #5
Mislim da postoji popis fakulteta na kojima mozes studirati i istovremeno biti kadet, dakle ne mozes bilo koji faks odabrati.
meMYSELFandI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 15:25   #6
Nisu bitni fakulteti, jer se ionako Kadeti školuju za borbene rodove! Znači da budu vojni zapovijednici! Ove godine na natječaju od fakulteta su bili FER, FSB, Politologija, Pedagogija, Vojni pilot i Građevina za Zagreb, a za Split nisam siguran...! Kod njih budeš smješten, i imaš plaćena 4 obroka dnevno, imaš na raspolaganju sportske terene, teretanu, za trenirati razne borilačke vještine, itd.! Sve u svemu, to ti je najbolje, školovanje koje možeš imati u Hrvatskoj! Naravno, ako te to zanima...
Moyzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 15:48   #7
Quote:
Moyzan kaže:
Nisu bitni fakulteti, jer se ionako Kadeti školuju za borbene rodove! Znači da budu vojni zapovijednici! Ove godine na natječaju od fakulteta su bili FER, FSB, Politologija, Pedagogija, Vojni pilot i Građevina za Zagreb, a za Split nisam siguran...!
bože
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 19:23   #8
E da, i zaboravio sam spomenuti važnu činjenicu - NE SMIJEŠ pasti godinu na fakultetu! Odnosno, prvu ne smiješ pasti nikako, a u slučaju bolesti ili više sile smiješ ponoviti jednu od slijedećih godina, ali te godine onda nema stipendije
Moyzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 13:20   #9
To su najbolji uvjeti za studirat trenutno u Hrvatskoj. Primaš stipendiju, smješten si u vjerojatno najbolje uređenom i opremljenom domu, imaš osigurane sve predispozicije za uspješno školovanje (literatura, instrukcije ako zapne itd.). Ali, moraš potpisati taj ugovor s njima i obvezat se na rad kod njih, dakle u vojsci od cca 6 godina. I da, jebeno ti je ako padneš godinu jer onda moraš vratiti sva sredstva koja su uložena u tebe, a tu je onda riječ o tisućama eura. Najjebenije ti je u biti upasti tamo. Moraš proći cijeli niz testiranja i ako ih sve uspiješ proći (moraš biti u tip-top formi) onda ti još slijedi završno testiranje, tj. nešto kao kamp negdje na moru u trajanju od tjedan dana.
Sve u svemu, prekrasni uvjeti za studirat, ali moraš znati za što se opredjeljuješ, tj. moraš biti svjestan kakav je to život profesionalnog vojnika.
Mojih par frendova je ogroman dio tih testova prošlo, no na kraju su svi negdje zapeli i odustali od toga. Ocjene iz srednje škole tu ne igraju neku ulogu. Naravno, i jedan od uvjeta je da upišeš neki faks od onih koji oni nude.

Eto, to bi ukratko bilo to. Mora biti na netu negdje njihova stranica, proguglaj si malo. Ja sam sad ovako paušalno nabacao podatke, onoliko koliko mi je ostalo u sjećanju kad su ti časnici došli taj program prezentirati kod nas u školu. Može biti da dosta toga nisam točno rekao, ali nisam ni puno pogriješio.
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 15:13   #10
Quote:
Moyzan kaže: Pogledaj post
Nisu bitni fakulteti, jer se ionako Kadeti školuju za borbene rodove! Znači da budu vojni zapovijednici! Ove godine na natječaju od fakulteta su bili FER, FSB, Politologija, Pedagogija, Vojni pilot i Građevina za Zagreb, a za Split nisam siguran...! Kod njih budeš smješten, i imaš plaćena 4 obroka dnevno, imaš na raspolaganju sportske terene, teretanu, za trenirati razne borilačke vještine, itd.! Sve u svemu, to ti je najbolje, školovanje koje možeš imati u Hrvatskoj! Naravno, ako te to zanima...
Znači li to da nikada ne bi radila kao pedagog npr. ako upadnem i završim to ili? I jel bed ak sam cura?
AlexxLily is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 17:11   #11
Quote:
bohem0 kaže: Pogledaj post
pa recimo na kampu u Požegi. odustale su samo dvije cure i pet ili šest dečki... pa ti razmisli....

Ja bih rekao da je to zato što je u požebi bilo možda 100 dečki i 30 cura. Normalno da ih ne može jednako odustat

Quote:
AlexxLily kaže: Pogledaj post
Znači li to da nikada ne bi radila kao pedagog npr. ako upadnem i završim to ili? I jel bed ak sam cura?
Ne možeš sa pedagogijojom uopće upast..... Naravno da nije bed ak si cura, spol je nebitan
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 16:54   #12
@ Pero_Kanister


83 dečka i 20 cura. ugl. dečki se prije predaju
bohem0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 22:17   #13
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Ja bih rekao da je to zato što je u požebi bilo možda 100 dečki i 30 cura. Normalno da ih ne može jednako odustat



Ne možeš sa pedagogijojom uopće upast..... Naravno da nije bed ak si cura, spol je nebitan
A bez veze sam to napisala.. Koji su fakulteti najčešće ponuđeni? Uvijek su isti ili?
AlexxLily is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 13:28   #14
Hvala vam puno na odgovorima . Čuo sam da svake godine upisuju ograničen broj ljudi . Da li tu imaju veliku ulogu ocjene ili što ... ?
 
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 16:36   #15
Quote:
Mario77 kaže:
Hvala vam puno na odgovorima . Čuo sam da svake godine upisuju ograničen broj ljudi . Da li tu imaju veliku ulogu ocjene ili što ... ?
Samo za informaciju, još se nije dogodilo da su popunili kvotu, kolika god navala bila... tako da ako si dovoljno uporan i sposoban upadaš!
DarkSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 16:58   #16
Darksun hvala na odogovru,

jasam imao sliku američkih vojnih akademija ili drugih američkih sveučilišta na kojima postoji kadetski sistem (npr. the Citadel). Tamo studiranje izgleda kao 4 godine teške specijalističke obuke, znam jer jedan prijatelj iz USA studira na jednom takvom, dobio stipendiju.
ovo kod nas prema tome super zvuči
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 21:11   #17
Imam pitanje. Je li moguće postati kadet ako već studiraš ali ne u Zagrebu niti u Splitu. Inače ja sam druga godina elektrotehničkog fakulteta...ako ima netko kakvih saznanja pa da mi kaže,jer gledam na stranicama morh-a ali ne vidim nikakvu sličnu informaciju koja bi mi pomogla...Unaprijed hvala
Nocet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 11:45   #18
Quote:
Nocet kaže: Pogledaj post
Imam pitanje. Je li moguće postati kadet ako već studiraš ali ne u Zagrebu niti u Splitu. Inače ja sam druga godina elektrotehničkog fakulteta...ako ima netko kakvih saznanja pa da mi kaže,jer gledam na stranicama morh-a ali ne vidim nikakvu sličnu informaciju koja bi mi pomogla...Unaprijed hvala
Nije moguce, cak i to sto si druga godina ti otezava mogucnost prijave..

Postoji jedino mozda mogucnost da se prebacis na srodni faks u zg il split pa onda saljes molbu u morh da te prime kao studenta 2god.. bilo bi tu dosta posla i sumnjam da bi uspio, no ako te to bas jako zanima zovi morh i fakultete i raspituj se.. inace ti nema pomoci
mb1591 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 13:22   #19
Thumbs up

hvala na informacijama..
Nocet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 18:44   #20
Imam pitanje - nadam se da nije suviše glupo:

Mogu li postati kadet ako sam član političke stranke?

Hvala unaprijed na odgovoru!
Shiraz88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.