Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2010., 18:24   #1
Gaze mi travnjak ispred kuce

ljudi trebam pomoc.Ovako vlasnik sam kuce u jednom selu ispred kuce imam 20.metara do ceste.imao sam i samac u koji sam polozio odvodne cijevi i nasuo zemlju,sve kosim uredno i odrzavam ali mi se u zadnje vrijeme stalno netko sjeti okrenuti traktor s prikolicom,kamion....itd.i sad pitanje
koliko je tog zemljista moje i dali ja mogu taj trvnjak nekako ograditi nekakvim stupicima,kamenjem da bih sprijecio da mi gaze i unistavaju isperd kuce?
sukyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 18:33   #2
Dokle seže tvoje zemljište, tj.gdje je granica, nitko ti ovdje nemože reći.

Uzmi si geometra da ti premjeri parcelu, pa ćeš znati do kuda je tvoje zemljište i šta možeš ograditi.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 18:35   #3
Quote:
sukyy kaže: Pogledaj post
ljudi trebam pomoc.Ovako vlasnik sam kuce u jednom selu ispred kuce imam 20.metara do ceste.imao sam i samac u koji sam polozio odvodne cijevi i nasuo zemlju,sve kosim uredno i odrzavam ali mi se u zadnje vrijeme stalno netko sjeti okrenuti traktor s prikolicom,kamion....itd.i sad pitanje
koliko je tog zemljista moje i dali ja mogu taj trvnjak nekako ograditi nekakvim stupicima,kamenjem da bih sprijecio da mi gaze i unistavaju isperd kuce?
Imaš pravo postaviti ogradu oko svog zemljišta, bez obzira koliko ti je udaljena kuća od čega.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 11:52   #4
Ali nekih metar, dva, tri od ceste "nije tvoje" jer se toga moraš odreći pri dobivanju dozvole ali to ne znači da ne možeš staviti malo veće kamenje ili par stupića do ceste da ti se ne parkiraju ili okreću.
hrvoje55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 18:15   #5
Quote:
sukyy kaže: Pogledaj post
ljudi trebam pomoc.Ovako vlasnik sam kuce u jednom selu ispred kuce imam 20.metara do ceste.imao sam i samac u koji sam polozio odvodne cijevi i nasuo zemlju,sve kosim uredno i odrzavam ali mi se u zadnje vrijeme stalno netko sjeti okrenuti traktor s prikolicom,kamion....itd.i sad pitanje
koliko je tog zemljista moje i dali ja mogu taj trvnjak nekako ograditi nekakvim stupicima,kamenjem da bih sprijecio da mi gaze i unistavaju isperd kuce?
ok slozio sam kamenje 1,5-2m. od ceste i dosao mi je komsija preko puta kojiem to neodgovara i poceo galamit da je to njegovo koliko i moje i obrnuto i da ja to nemam pravo napraviti.naravno sad nece imati gdje ostaviti traktor 2-3 dana da stoji okretat se i sl.ja sam svoje slozio i otisao uz njegovu galamu da ce me tuzit i 100 cuda..,mislim banalno koliko ja znam po zakonu niti jedan poljuprivredni stroj nebi trebao biti na ulici...on je pred svoju slozio bar 10-kom i stoje preko cijele godine kosi travu pred kucom 2.puta godisnje i on ce mene tuzit a i cisto sumljam da je dozvoljeno okretati se na javnim povrsinama i vuci zemlju i blato na cestu...
bit ce zanimljivo!
sukyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:00   #6
Može ti staviti soli na rep. Još mu ti pozovi komunalnog redara jer nije pokosio travu, maknuo pijesak ispred kuće i slično. To što sam napisao da nije tvoje...to nije tvoje ako si se toga već odrekao prilikom dobivanja građevinske ali ako se nisi odrekao, onda je to tvoje i ja bi stavio još bliže cesti pa neka se onda okreće. Baš je super kada ti netko napuni prikolicu kukuruza i onda se ide okretati po tvom pokošenom travnjaku. A pogotovo ako je malo mokro.
hrvoje55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.