Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2008., 10:17   #41
Radim na održavanju kao električar na nekoliko pogona.
Boticus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 12:32   #42
Quote:
Boticus kaže: Pogledaj post
Radim na održavanju kao električar na nekoliko pogona.
nista srodno nemas za ideju ako vec zelis postati poduzetnikom?
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 12:55   #43
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
nista srodno nemas za ideju ako vec zelis postati poduzetnikom?
Ovo već zvuči ko uvreda...znači ak neko obavlja poslove u jednoj struci nema sposobnosti obavljati poslove u nekoj drugoj struci? Ja mislim da treba ići u poslove kojima je potražnja veća od ponude, a kaj se tiče bilo kakvih elektro obrta tu je daleko veća ponuda od potražnje tak da mislim da nemam šanse opstati.
Boticus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:29   #44
Quote:
Boticus kaže: Pogledaj post
Ovo već zvuči ko uvreda...znači ak neko obavlja poslove u jednoj struci nema sposobnosti obavljati poslove u nekoj drugoj struci? Ja mislim da treba ići u poslove kojima je potražnja veća od ponude, a kaj se tiče bilo kakvih elektro obrta tu je daleko veća ponuda od potražnje tak da mislim da nemam šanse opstati.
ovo uopce nije bila uvreda, da, treba ici za prilikom, jasno je...
kad imas novac i veze ne moras nista znati, ako nemas onda je po mojem misljenju uvijek bolje ici u nesto sto ti je blisko, a partner pokriva onaj dio za koji nisi strucan i nemas znanje...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 21:09   #45
izgradnja doma za starije i nemoćne

posjedujem građevno zemljište od 2200m2 i imam namjeru izgraditi dom za starije i nemoćne, imam nešto vlastitog novca, iša bi na veličinu da bude mjesta za otprilike 100-150 ljudi, da li netko zna kolika je tu potrebna investicija? da li država daje kakve poticaje za to?
splitskimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:25   #46
Quote:
splitskimag kaže: Pogledaj post
posjedujem građevno zemljište od 2200m2 i imam namjeru izgraditi dom za starije i nemoćne, imam nešto vlastitog novca, iša bi na veličinu da bude mjesta za otprilike 100-150 ljudi, da li netko zna kolika je tu potrebna investicija? da li država daje kakve poticaje za to?
za 150 ljudi oko 2500-3000 m2 prostora
oko 4-6 miljona eura +20% iznenađenja tokom gradnje

Dom koji smještava 100 do 150 korisnika mora imati:

– jednog socijalnog radnika (VŠS/VSS) koji će obavljati poslove stručnog socijalnog rada,

– jednog radnog terapeuta (VŠS/VSS) koji će obavljati poslove 20 sati tjedno,

– pet medicinskih sestara na 50 teže pokretnih, nepokretnih i inkontinentnih korisnika, kao i korisnika sa specifičnim potrebama (jedna VŠS, a ostale SSS–općeg usmjerenja),

– devet njegovateljica na 50 teže pokretnih, nepokretnih i inkontinentnih korisnika, kao i korisnika sa specifičnim potrebama (PKV–osnovna škola i završeno osposobljavanje za njegovateljice),

– jednog fizioterapeuta (SSS),

– jednu čistačicu na 400 m˛ prostora u kojem borave korisnici,

– jednog ekonoma – vozača – kućnog majstora,

– jednog skladištara – kućnog majstora,

– jednog kućnog majstora,

– pet kuhara,

– četiri pomoćna kuhara,

– četiri servirke,

– četiri pralje – glačare.
Da država ti daje poticaj na naćin da prije gradnje ti državi moraš uplatit na ime komunalija,voda i sl.(u Splitu) 1,7 milijona kuna prije početka gradnje
a na gornju svotu dodaj PDV i to če ti država poslje vratit
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 19:11   #47
kako neman oko 5 milijuna eura nego bi triba dobiti oko milijun eura gotovine i posjedujem građevno zemljište površine 2200m2 u vrijednosti oko 100 tisuća eura da li je moguće dobiti kredit za izgradnju istog na temelju pologa od milijun eura i zemljišta?
splitskimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 11:46   #48
Ako imaš dobar poslovni plan, sve je moguće; nažalost današnja vremena nisu najsretnija za kredite. Možda da nađeš partnera (ili više) koji bi uložio u posao...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 19:25   #49
Quote:
splitskimag kaže: Pogledaj post
kako neman oko 5 milijuna eura nego bi triba dobiti oko milijun eura gotovine i posjedujem građevno zemljište površine 2200m2 u vrijednosti oko 100 tisuća eura da li je moguće dobiti kredit za izgradnju istog na temelju pologa od milijun eura i zemljišta?
posjedujem građevno zemljište površine 2200m2 u vrijednosti oko 100 tisuća eura
Zemljište ti je malo sa strane,neznam gdje ali je puno daleko od Splita po vrijednosti koju si naveo,sada su čudna vremena ja bi radio na projektu ali ne bi sada išao u realizaciju,visoke kamate,tvrdi uslovi,nesigurnost.

Moj ti je savjet sa miljonćičem poslije 3 rebalansa u jesen i analizom stabilnosti kune promjeni u kune i daj novac na bankarsko tržište 10-17% kamata ili obveznice RH 8-10% Kratkoroćno normalno.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 19:39   #50
Unhappy

Radila sam u jednom staračkom domu u Remetama i dala otkaz. Uobraženi vlasnik Robert Stajbajner i soc. radnica Nataša (neznam prezime) doslovno maltretiraju radnike.
Jadni ti ljudi koji moraju biti u tom domu. Pouzdano znam da je dozvole za rad dobio putem mita i korupcije. Ljudi bježite iz doma Remete.
mirakundih is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:54   #51
Mislim da ne postoji baš subvencija od države nego treba s ministarstvom sklopiti Ugovor s kojim bi oni sa cijenom od 2500 kn koliko se plaća u državnim domovima osigurali mjesto i to bi bilo sigurno plaćeno. Samo postoji još nešto- za to je potrebna DEBELA veza jer koliko znam od puno domova u Dalmaciji koji su tražili ugovor s ministarstvom samo je jedan dobio i to 5 mjesta.
Što se tiče struke električara za vođenje doma bez imalo podcjenjivanja mislim da je to nespojivo. Zašto? - da bi neko vodio dom i da bi sve unutra štimalo trebao bi znati sve o ljudima, bolestima, starosti, pretragama, umiranju, komunikaciji s rodbinom, s umirućima, o njezi... jer kako će netko voditi dom i znati kako mu radnici rade ako on to sam ne zna provjeriti. Ili bi trebalo imati baš jednu super sestru od velikog povjerenja koja bi to sve mogla voditi...
suppermen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 08:23   #52
Otvaranje doma-troškovi

Dakle, odlučili smo otvoriti Obiteljski dom za starije, a predstavnik doma će biti sin. S obzirom da imamo ulaganja, od kupovine kreveta, nahtkasli, rukohvata i ugradnja, posteljine i svega ostalog za 10 starijih osoba. Tek kad sve kupimo, uredimo inamjestimo, ekipa izlazi na teren i daje odobrenje za otvaranje, i onda možemo otvoriti firmu, dobiti oib, pečat, račun u banci.
Mene zanima da li i na koji način se mogu retroaktivno upotrijebiti računi za opremanje doma kao sredstva koja bi na kraju priložili uz prijavu poreza.
Drugo, zanima me da li sin(20 god)ima pravo na kakav poticaj ili kredit za ovu djelatnost.
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
Esmeralda40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 18:54   #53
dom umirovljenika osnivanje

otvorila bih dom umirovljenika

napravila sam preliminarna istraživanja o birokraciji i ulaganjima i to mi je otprilike jasno

ono što me muči je izračun ulaganja i zarada, ali u stvarnom životu , dakle ako ima netko da me savjetuje - jel važno u selu, gradu, kapacitet doma, "nabava" klijenata, znači neko realno iskustvo

bila sam povremeno u kontaktu s vlasnicima domoa i ono što vidim da je potrebno puno znanaj i izbjegavanja raznih birokratskih caka, a vidim da i najgore prčvarnice i dalje egzistiraju

jasno mi je da tu ima muljage i u broju osoblja i broju kreveta, to me ne zanima, zanima me koliko je uz legalno poslovanje moguće očekivati neku dobit

hvala
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 21:20   #54
vidim da baš nema sugovornika, ali možda bi mi netko mogao prišapnuti kolika bi cijena prehrane po osobi bila, mislim da bi 900 kn / mjesečno bilo dovoljno?
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 18:42   #55
Quote:
akafi kaže: Pogledaj post
vidim da baš nema sugovornika, ali možda bi mi netko mogao prišapnuti kolika bi cijena prehrane po osobi bila, mislim da bi 900 kn / mjesečno bilo dovoljno?
Možda malo kasnim sa odgovorom, ali tek sam ga danas vidio.Nisam bio dugona forumu.Ne znam da li ste več otvorili Dom za starije osobe, ali ako niste možete mi se javiti.Ja imam gotov objekt na moru kapaciteta 22 ležaja i sve je opremljeno i namješteno.Ako ste spremni na suradnju. ili iznajmljivanje objekta , slobodno se javite d aporazgovaramo.Ovdje gdje je moj objekt nema niti jednoga doma, a potražnja je jako velika a zarad a dobra.
Pozdrav!
trecedoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 11:40   #56
Mislim da je to jako unosan posao ali i trebas imati zeludac za takve stvari. moj muz je njegovatelj i radio je u nekoliko domova. Mislim da nije bitna lokacija. ono sto bi ti valjalo je npr. poznanstvo u obliznjoj bolnici npr sestre na neurologiji ili slično. Odnosno, ono sto ciljam jeste da su preporuke bitne. znaci frka dok se ne sazna da su uvjeti kod tebe ok, cijena pristojna, hrana dobra, sve cisto.
Meni se isto cini trošak hrane ok, ali zavisi od toga kakvi bi ti bili korisnici. da li imaju potrebe za nekakvom posebnom ishranom. ak imas jos nekih pitanja mozes mi javiti pa cu videti sa muzem kak to ide pa ti odgovorim. iskreno i sama razmisljam o tome. stvarno sve smo starija nacija...
knjigovodcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 16:59   #57
svi bi dom

Poštovani

ja imam dom nedaleko od zagreba i moram reći da svi koji oće otvoriti dom neka DOBRO razmisle. Za taj posao treba JAKO puno ljubavi, strpljenja, volje i još puno puno toga. Budite spremni na napade ljudi koji su smjestili svoje bližnje u dom jer ima nas svakavih. Naći sposobno medicinsko osoblje je nuklearna fizika. Nitko neće raditi to i odnose se prema korisnicima uzasno. Svi misle da je to ne znam kakva ogromna zarada i bit ce odma milijunaši. Ali nećete vjerovati koliko ćete se krvi napišat dok napunite dom i sve dovedete u normalu. Zarada nije takva kako svi misle jer su u današnje vrijeme troškovi OGROMNI. A da ne prićam o tome kako tamo morate bit prisutni doslovno od 0-24h! nema svetka nema petka. I kad ste cijeli dan u domu to nije dosta.

Ima još puno toga
ali dobro razmislite prije

evo i link jedan

http://zadovoljna.hr/clanak/zdravlje...h-poslova.html
dommd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 16:15   #58
Obiteljski dom

Molio bih da mi netko odgovori može li Obiteljski dom (do 20 korisnika) otvoriti fizička osoba i koji je postupak, odnosno redosljed slanja zahtjeva, zamolbi itd.
Naime , radi se o tome da Mreža domova preko Socijala više ne postoji za nove domove, pa smo sad u nedoumici kako dalje jer smo već uložili određena sredstva u objekat. Do sada smo samo poslali upit u Ministarstvo za socijalna pitanja. I ako netko zna, postoji li kakva mogućnost za slanje korisnika u takav dom po cijeni plaćanja u udomiteljstvu (koja je niža od Mreže) od strane Socijala.Inače, imamo u udomiteljstvu tri korisnika preko Socijala pa smo se mislili proširiti preko Mreže. Pitali smo Ministarstvo koje su mogućnosti pa nam kažu da se raspitamo ?! Pa eto, pitamo.....ako netko ima takva iskustva ili zna odgovore na ova pitanja, bili bi vrlo zahvalni .
medolino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 23:11   #59
Quote:
splitskimag kaže: Pogledaj post
posjedujem građevno zemljište od 2200m2 i imam namjeru izgraditi dom za starije i nemoćne, imam nešto vlastitog novca, iša bi na veličinu da bude mjesta za otprilike 100-150 ljudi, da li netko zna kolika je tu potrebna investicija? da li država daje kakve poticaje za to?
Uvijek pozdravljam dobru i zdravu inicijativu, zato, evo savjeta: otvori na webu : www.villabrezovica.com i obrati se ravnateljici liječnici koja je veći dio svog radnog vijeka provela u Švicarskoj, svu svoju imovinu uložila je u projekt Doma koji je za sada jedini takav u Hrvatskoj, europskog standarda ! Senzacionalno građen i pokriva sve potrebe osoba starije dobi! To vrijedi vidjeti...Zato obrati se gospođi i vjerujem da će ti dati sve podrobne informacije!
Sudnjidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 13:18   #60
Ovako..vidim da se vec neko vrijeme nije raspravljalo o ovoj temi, ali eto imam pitanje. Imam kucu u blizini josipdola u kojoj bih otvorio dom za starije, ali nesto tipa elitniji dom. Da li netko zna kakve su odredbe i pravila za otvaranje tako necega? U domu bi bilo svega 5-6 ljudi.. Bi li se tako nesto isplatilo ili ne? Molim vas, ako bilo tko zna nesto o tome, neka napise. Hvala
sjajninidjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.