Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2014., 11:57   #1
The Missing / Nestanak (2014-2016)





Quote:
Starz announced today that the limited series, "The Missing," will debut Saturday, November 15th at 9pm ET/PT on STARZ. The eight-episode dramatic thriller, directed by Tom Shankland ("Ripper Street") and written by Harry Williams and Jack Williams, centers on the psychological fallout and ensuing years-long manhunt resulting from the sudden disappearance of five-year-old Oliver Hughes while on holiday with his parents in France in 2006. "The Missing" is a gripping dramatic thriller that goes inside the mind of a father, Tony Hughes, played by James Nesbitt (The Hobbit trilogy), desperate to locate his lost son. With help from local police detective, Julien Baptiste, played by Tcheky Karyo (Goldeneye), Tony embarks on an obsessive quest to find his son and those responsible for his disappearance. A gripping puzzle with twists and turns at every stage, Tony's exhaustive search fractures his relationship with his wife, Emily, played by Frances O'Connor (A.I.: Artificial Intelligence), and threatens to destroy his life. Told through a delicate and complex narrative, "The Missing" unfolds over two time frames simultaneously.
Promo: https://www.youtube.com/watch?v=9k5Z8pui9Us


Od studenog na Starzu.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 18:59   #2
Ovo je počelo na BBC One, ide utorkom i do sad su izašle tri epizode.

Izgleda fakat dobro.

Starz’s The Missing Is Exceptional Television, Beautiful and Emotionally Honest
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 18:16   #3
neloša serija, jednako daleko od nepamtljive kao i od remek djela .. svaka ep ima barem jednu yeah right situaciju odbrojavam ep do kraja, ako ništa zanima me ishod i james i francuski inspektor su odlični
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 14:56   #4
Odlično ! Nesbitt je mdrfkng glumčina !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 20:26   #5
skinula prve 4 epizode i čekam pravi trenutak, imam osjećaj da ću guštat
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 15:41   #6
ne izgleda lose. nego nestala djevojcica podsjeca na the killing
ako nisam zamjenila s necim drugim
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 19:56   #7
dječačić je nestao .. mogle bi se povući neke sličnosti s madeleine mccann, moguće da je to i zbog same teme
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 00:04   #8
Ako je ovo bio kraj serije, jedan je od najboljih i najgenijalnijih koje sam vidjela.

Ovaj skok do krajnje posljedice, koji nam u minutici kaže sve o tome koji su bili sljedeći koraci oca i koliko je to sada uzaludno je nešto stvarno posebno u kontekstu serija općenito.

Sve skupa odlično ispričano, a sam kraj mene je u potpunosti oduševio. I još si svašta gruntam.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 19:19   #9
Jedna od top 10 drama 2014. prema Variety

I ja sam stvarno zadovoljan s krajem, posebno s tim zadnjim scenama.
Naslućivao sam da je to on prikazan u početku, iako nisam bio sasvim
siguran.

Što se tiče krivca, bio je onaj na kojeg sam sumnjao, no na onog drugog
koji je sve zataškao i zbog kojeg su se stvari dogodile onako kako su se
dogodile, nisam uopće ni pomislio. A kamoli da bi imao veze s onim trećim.

I što se tiče priče pedofila, ni tako nešto se ne viđa često.
Stvarno su ga prikazali kao čovjeka; njegov život i probleme na koje nailazi na realan način.
Kad je npr. bio kod liječnice, vidjelo se koliko mu ne pokazuje nimalo pozitivnih emocija, nego ostaje
profesionalna iako joj se na licu vidi da bi najradije željela da ga ne mora liječiti.
Život mu je bio patnja za koju nije bilo pomoći, koliko god je želio, a i sam je znao da nikom neće nedostajati kad ode.



U svakom slučaju, ovo je kvalitetna britanska serija ispričana iz perspektive oca koji traga za nestalim sinom.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 23:25   #10
Arrow

Obnovljeno!

I to na True Detective način. Druga priča, drugi glumci, ista serija.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 23:46   #11
Odlična serija, ali malo su izgubili tempo u zadnjih par epizoda, nepotrebno razvukli

Julien Baptiste, glumac i lik, je uvjerljivo najbolji

također je glumac koji je glumio Ian Garretta bio pun pogodak. inače su svi odlični glumci

sviđa mi se ovo skakanje iz 2006 u 2014
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 13:14   #12
Hm, ovo mi mirise na nesto kvalitetno. Cuo sam da ima podseca na The Killing a i meni se cini da ce sliciti i to je dodatni plus jer mi je The Killing u Top 10 serija.

Znam da je ovo mini-serija ali na IMDb stoji da ce biti sezone 2 ove godine samo ne i kada, zna li iko datum ?
Ok za sada ima 8 epizoda pa cu ih odgledati.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 19:27   #13
Juce odgledah i sada kada su se utisci slegli mogu reci da je rec o vrlo dobroj seriji.

Odlicna prica i savrsen kraj, ta zadnja ep je jedna od najboljih epizoda ikada u serijama i jedno od najboljih finala ikada.

Gluma je veoma dobra, atmosfera dobra... naravno imam zamerki na glumu nekih sporednih likova recimo pedofil onaj mladji sto se lecio je slabo odglumio u pojedinim momentima bas amaterski i skroz neuverljiv ali sve u svemu serija vredna gledanja.

Moja ocena serije: 8/10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 23:23   #14
Dobra serija generalno, solidan rasplet, glumci većinom jako dobri. Ali taj kraj... ne znam što reći.
Prekrasno, tužno, jezivo... baš su prikladno odabrali Rusiju, doprinijela je tom dojmu hladnoće, praznine, distance. I otac koji će ga valjda tražiti ''till death''. Ne znam, umah sam pomislila na Juliena, na Emily, što se desilo sa svima njima, znaju li za ovo, koliko je uopće vremena prošlo... Baš me jadnom ostavio završetak.

Inače, zamjerke su na malo previše razvlačenja priče na 'nebitne' likove, dosta je vremena potrošeno na Iana, Rumunjku i sl. Ali kad bolje razmislim, nisu ni ti likovi toliko smetali, kroz njih smo saznali nešto o glavnim likovima i dobili potpuniji uvid u njihove osobnosti (npr. na primjeru Iana vidjeli smo Tonyjevu strastvenost, impulzivnost, animalni instinkt koji čuči u njemu iako je suštinski dobra osoba)... Jako mi je draga priča o Vincentu i pokušaj razumijevanja jednog pedofila koji nikad nije pokušavao provesti svoja maštarenja u stvarnost. Čak je i epizodica s Ianovom ženom (i 'brodom') bila super. I drago mi je da se nije na kraju sve svelo na pedofiliju, kao u nekim drugim sličnim serijama kad dijete nestane.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 14:48   #15
Sve pohvale Nesbittu, čovik zna glumit.
Ovaj što je glumia Juliana Baptista isto je vrlo dobar glumac.
Kraj serije je strašan.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 11:47   #16
Pogledao tri epizode i ništa mi to ne valja. Neki bitni dramaturški triggeri su bolno neuvjerljivi, glumac tata je GROZAN (samo si probajte zamisliti kako bi to odglumio mladi Michael Caine), ostali glumci također uglavnom srednja žalost, smeta me i diversity casting lokalnog pajkana i novinara, režirano je dosadno, sporo, štreberski. Ne znam, supruga je odlučila nastaviti gledati u nedostatku ičeg boljeg, pa ću vjerojatno bacati oko do kraja, ali ne.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 20:37   #17
Svaki parti oduševljenja moraš razbit.

Tko ti kriv, sad nećeš (jednom za promjenu i ugodno iznenađenje), vidjet kako se maestralno radi kraj priče, a ne šeprtljavo, bezidejno i navrat-nanos ujebava cijela stvar u zadnjoj epizodi.

No da, tebi tu ionako uopće ne postoji stvar, pa nema veze.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 20:41   #18
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Svaki parti oduševljenja moraš razbit.

Tko ti kriv, sad nećeš (jednom za promjenu i ugodno iznenađenje), vidjet kako se maestralno radi kraj priče, a ne šeprtljavo, bezidejno i navrat-nanos ujebava cijela stvar u zadnjoj epizodi.

No da, tebi tu ionako uopće ne postoji stvar, pa nema veze.
Pa da. To je kao ono kad je Dinamo maestralno zabio Realu, usred Madrida, dva gola u zadnjih pet minuta utakmice, kad je već gubio 6:0.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 07:50   #19
A ipak, utakmica se pogledala cijela, ne?

Da ju repriziraju gledala bi se, kladim se, opet.

Ma ima tu, unatoč spomenutim nedostacima, osim samog kraja još par stvarno odlično osmišljenih stvari koje su prilično friški, neprožvakani i nikako sveprisutni prikaz određenih problematika. Pa se malo promisli o tome. Baš promisli. Jednostavno te natjera. Taj lik pedofila koji se svim snagama bori protiv toga, primjerice.

Pa mi je milo gledati nešto za što na baš svaku scenarističku umotvorinu ne moram pomisliti: Ovo već vidjeh. Stoput. I to izvedeno na identičan način. I ovo. I ovo.

Meni to nešto vrijedi.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 17:29   #20
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
A ipak, utakmica se pogledala cijela, ne?

Da ju repriziraju gledala bi se, kladim se, opet.
Naravno da ne. Čini mi se da sam je gledao nekih petnaestak minuta i odustao.

Quote:
kaya714 kaže:
Ma ima tu, unatoč spomenutim nedostacima, osim samog kraja još par stvarno odlično osmišljenih stvari koje su prilično friški, neprožvakani i nikako sveprisutni prikaz određenih problematika. Pa se malo promisli o tome. Baš promisli. Jednostavno te natjera. Taj lik pedofila koji se svim snagama bori protiv toga, primjerice.

Pa mi je milo gledati nešto za što na baš svaku scenarističku umotvorinu ne moram pomisliti: Ovo već vidjeh. Stoput. I to izvedeno na identičan način. I ovo. I ovo.
Nda. Mene cijelo vrijeme prati osjećaj deja vua. I malo mi je prekipjelo kad su na željezničkoj stanici tako očito ubili onog doušnika inspektoru pred nosom.

A taj lik pedofila je već bio Kevin Bacon u "The Woodsmanu".
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.