Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2009., 13:27   #1
La Salata

ak vapiano ima temu, onda može i ovaj bistro.

uglavnom, u jurišićevoj se otvorio prvi francuski salata bar u hrvatskoj. bistro drže dva francuza koji su se zaljubili u zagreb i odlučili ostati ovdje i ponuditi nešto od njihove kuhinje. o njima sam čitala u jutarnjem ili večernjem, ne sjećam se više.

a pošto ja volim salate, jučer smo dečko i ja odlučili izvidjeti kakve se to silne salatice nude. bar se nalazi u dvorištu između one slastičarne i mekdonaldsa ( super lokacija ), odmah na ulazu u dvorište je ploča sa ponudom i cijenama što mi se jako sviđa jer ne volim kad moram sjest i tek onda vidjeti ponudu svega.
la salata trenutno nudi 13 salata sa cijenama od 25 do 55 kuna ( sad već prepisujem sa letka ), francuska vina na čaše, šampanjce, deserte i sendviče. ja sam naručila victor hugo salatu s piletinom, z.salatom, rižom i kukuruzom. mrak dečko je naručio L. pasteur salatu sa tijestom i povrćem. porcije su dosta velike, prije nego što ti dođe hrana dobiješ predjelo (koje ne plaćaš) u obliku malih tostića ili prepečenca sa pastom od maslina.

a zapravo najveće pohvale ima sam vlasnik, toliko simpatičan mladi francuz da bi ja samo zbog njegove ljubaznosti tamo visila svaki dan. tip je jako drag, uslužan, priča čak i mrvu hrvatskog, ma svaka mu čast!
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 15:34   #2
svaka cast! kad budem dosla do zg sigurno cu svratit!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:46   #3
op op op nešto novo i drugačije

pošto su vina ?

jel rade nediljom?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 23:09   #4
napokon nešto po mom ukusu... obavezno idem tamo kad bum u gradu s curama slijedeći put
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 23:42   #5
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
op op op nešto novo i drugačije

pošto su vina ?

jel rade nediljom?
nažalost, vino nisam pila ( antibijotici ) a mislim da rade nediljom, i bolje im je jer sutra opet namjeravam tam ić na quiche lorraine
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 21:25   #6
Odlicno zuci! idem ovo pogledat cim stignem
__________________
Girls just wanna have fun :)
Ofca02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 23:52   #7
Ovo mi zvuči interesantno,prvom prilikom idem tamo.
Konačno nešto novo.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 02:50   #8
Pozdravljam i posjećujem u sljedeća 2 tjedna..
Napišem što me dočekalo..
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 06:00   #9
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
nažalost, vino nisam pila ( antibijotici ) a mislim da rade nediljom, i bolje im je jer sutra opet namjeravam tam ić na quiche lorraine
Wow! Izvrsno zvuči. A imaju i quiche!! Nadam se da ću papati tamo uskoro. Čim čim prije, tim tim bolje.
Tautou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 01:42   #10
Bila sam tamo,slažem se sa prvim postom ali meni je to jakooo malen prostor,sve je tako skućeno a i to dvorište je više nego bzv.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 16:01   #11
Ja sad bila u onom maličkom salat,nešto,pite baru u Jurišićevoj.
Pojela jednu Lorensku pitu ( hrvatski molim) za 10 kuna.
Tijesto jako dobro - prhko,ne premasno,punjenje loše: prevrhnjasto,ostali sastojci u tragovima.
Prostorčić sićušan,vani tri stolića,haustor katastrofičan.
Dijele ga s Mekdonaldsonovcima koji tam plaču (sic!) Sjede njih dvije na gajbama u crvenim majicama . jedna jeca ,druga samo otire suze i ponavlja " ma možda te pusti"
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 19:47   #12
Ja sam bila prije neki dan.

Lokacija je super, ali prostor je koma. (no, koliko sam shvatila Francuza, to je zato što stvarno nisu imali puno love za uređenje, već tek toliko da srede kuhinju)
Uzela sam salatu J. J. Rousseau (za van ) od rikule, mente, matovilca, peršina, crvenog radića i dimljene šunke s Roquefort dressingom.
Salata je fantastična! Uz to sam dobila i male kruščiće koji su bili pre pre ukusni! Nekakvo francusko pecivo s vlascem (ili nečim sličnim).

U svakom slučaju, doći ću ponovo po neku drugu salatu, da probam i ostalo, ali obrok ću pojesti vjerojatno na Zrinjevcu, uživajući u zelenilu.
__________________
Zagreb Daily Photo
Lena Leh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 21:55   #13
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Prostorčić sićušan,vani tri stolića,haustor katastrofičan.
Dijele ga s Mekdonaldsonovcima koji tam plaču (sic!) Sjede njih dvije na gajbama u crvenim majicama . jedna jeca ,druga samo otire suze i ponavlja " ma možda te pusti"
Ovako je otprilike izgledao i moj posjet , stvarno ne razumijem zašto su izabrali taj prostor, odmah pored smrdljivi Mcdonalds sa jedinicama za klimu i ventilaciju, te isfrustriranim zaposlenicima koji izlaze na puš pauzu i j*** sve po spisku na tim gajbama.
Inače ima potencijala da bude simpatično mjesto za pojest salatu ili sendvič, nepretenciozno i ukusno.
Jela Sarkozy i Bruni: svježa, lagana salata sa tikvicama, matovilcem i mozzarelom.
Uglavnom, ništa nevjerojatno uzbudljivo, ali ugodno osvježenje.
Savjet: promjena prostora podhitno.
Lilivanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 14:35   #14
Sve pohvale! Odlično osvježenje učmale Zg ponude i krasni ljudi! Bolje prvo uložiti u kvalitetne namirnice, kuhinju i hranu i privuči klijentelu, a prostor će se već s vremenom srediti.
Moki77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 01:01   #15
da, bio tamo, zaista divni mladi ljudi!
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 15:22   #16
Prolazio danas. Vidim tablu na cesti na kojoj piše da imaju dostavu. Uđem unutra (kraj odvratnog servisnog ulaza u McD)...
Ja: Bar dan. Imate letak? (da naručimo u firmu za gablec)
La Salata man: Joooj, imamo još samo ovaj jedan (pokazuje nešto zgužvano).
Ja: Okej, imate stranicu?
LSM: Ne, znate, još je u izradi, a leci trebaju doći uskoro...


Ideja: Izvedba: tipično balkanska
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 15:35   #17
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Prolazio danas. Vidim tablu na cesti na kojoj piše da imaju dostavu. Uđem unutra (kraj odvratnog servisnog ulaza u McD)...
Ja: Bar dan. Imate letak? (da naručimo u firmu za gablec)
La Salata man: Joooj, imamo još samo ovaj jedan (pokazuje nešto zgužvano).
Ja: Okej, imate stranicu?
LSM: Ne, znate, još je u izradi, a leci trebaju doći uskoro...


Ideja: Izvedba: tipično balkanska
Meni je taj haustor grozan.
Nemrem si pomoć.
Salata od piletina je savršena ,ali leđa od McD....horor živi.
Ne idem više tam.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 20:02   #18
A kakav je prostor unutra? Vidjela sam vani ona 2-3 stolića, inače je simpa ali ne u onom okruženju. Jel ima unutra mjesta za sjest,kakva je atmosfera?
__________________
Dajte nam cvike, cvike za sunceeee...
colbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 00:29   #19
Quote:
colbie kaže: Pogledaj post
A kakav je prostor unutra? Vidjela sam vani ona 2-3 stolića, inače je simpa ali ne u onom okruženju. Jel ima unutra mjesta za sjest,kakva je atmosfera?

Nema mjesta,*unutra* ne postoji.Slijedom toga ni atmosfera.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 10:45   #20
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Prolazio danas. Vidim tablu na cesti na kojoj piše da imaju dostavu. Uđem unutra (kraj odvratnog servisnog ulaza u McD)...
Ja: Bar dan. Imate letak? (da naručimo u firmu za gablec)
La Salata man: Joooj, imamo još samo ovaj jedan (pokazuje nešto zgužvano).
Ja: Okej, imate stranicu?
LSM: Ne, znate, još je u izradi, a leci trebaju doći uskoro...


Ideja: Izvedba: tipično balkanska
Letci izgleda stigli, pokupila jučer. Dostava u cijelom gradu (?), nema najniže narudžbe za dostavu (???).
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.