Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2006., 16:27   #81
Da ne otvaram novi topic

Evo djecurlija nase grlice:





Primijetite to majstorski napravljeno gnijezdo
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 20:39   #82
kosevi
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 21:09   #83
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Evo djecurlija nase grlice:





Primijetite to majstorski napravljeno gnijezdo
Kakva je to loša isprika od pokušaja gnijezda?

Mališe su makar izgledaju ko dvije kakice ili ko dva dlakava kamena.

Daj naš obavještavaj kaj se s njima događa i tako, buduci da je odlazak mojih koseva ostavio veliku prazninu.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 00:19   #84
Quote:
aktovka kaže:
Kakva je to loša isprika od pokušaja gnijezda?
Mami se ocito zurilo pa nije stigla napravit bolje. Al dobro je, ima visoke rubove pa ne mogu ispast (nadam se). Stara im je stavila vodu u plasticni poklopac da mogu pit i primijetila je da taj poklopac svaka dva dana nestane. Onda je skuzila da je to zato sto se vrapci kupaju u njemu. Koji zvjerinjak

Evo jedna s mamom na gnijezdu:

__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 02:46   #85
Isuse Kriste gadnih stvorova.
Sexanovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 10:42   #86
Mama je praktična žena. Šta bi ona gradila kuću, kad se može nekom useliti?
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 11:12   #87
Ovaj post me podsjetio na moju ulogu udomitelja beba lastavica. Bio sam u termama Čatež i tamo sam našao 3 bebe lastavice koje su ispale iz gnijezda koje se raspalo. Kako ih se nije moglo vratiti u gnijezdo (bilo je na visini cca 6 metara zakačeno s donje strane pletforme, dakle nesastavljivo i nedostupno, odlučio sam ih prošvercati iz EU u Hrvatsku i posvojiti.

Malo je bilo deprimirajuće saznati da jedu isključivo insekte koje njihove majka ulovi i prožvače prije nego im ih ubaci u kljun, jer nisam mogao uloviti toliku količinu insekata, a ni žvakanje insekata mi se nije činilo kao nešto u čemu sam dobar

Srećom, nakon dužeg raspitivanja uživo i po internetu, opet se pokazalo kako na fakultetima pojma nemaju (na veterinarskom su ptice osudili na propast), i otkrio sam kako ih hraniti.

Procedura je bila mučna (uzme li se u obzir da se morala ponavljati par puta dnevno)
- skuham tvrdo kuhano jaje.
- uzmem žumanjak
- žvačem žumanjak (tih dana sam mrzio jaja)
- ispljunem topli sažvakani žumanjak u injekciju ilitiga špricu
- uzimam pticu i ubrizgavam joj sažvakani žumanjak u kljun

Kad su malo narasli, kupio sam im smjesu insekata za ptice i stavljao ih u čep od boce s malo vode da se razmekšaju. To je bio dodatak hrani koji je prorijedio moje žvakanje žumanjka na 3 puta dnevno, tako da više nisam razmišljao o samoubilačkom napadu na neku peradarsku farmu. (Bez brige, nemam ja suicidalnih ideja, ako me ikad nađete samoubijenog, namjestili su mi, sto posto)

Naučio sam ih i letjet Mislim da nisu baš kužili ono što sam im objašnjavao ("sve je u glavi"), ali su bili talentirani pa su uspjeli. Volio bih da je mene netko naučio letit dok sam bio mali. Mislim da je sad prekasno.

Kao što se vidi na slikama, osjećali su se kao doma


bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 11:15   #88
Quote:
bbsan kaže:
Naučio sam ih i letjet Mislim da nisu baš kužili ono što sam im objašnjavao ("sve je u glavi"), ali su bili talentirani pa su uspjeli. Volio bih da je mene netko naučio letit kad sam bio mali. Mislim da je sad prekasno.









vi posvojitelji ptica ste fakat duhoviti...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 11:16   #89
Quote:
pumpkin pie kaže:
Mama je praktična žena. Šta bi ona gradila kuću, kad se može nekom useliti?
Dala je novo znacenje rijeci skvot


bbsan, lastavici su ti prekrasni
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 16:37   #90
Lastani.
Sexanovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 17:07   #91
Quote:
bbsan kaže:
a ni žvakanje insekata mi se nije činilo kao nešto u čemu sam dobar


Ovaj cijeli topic je predobar.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 17:08   #92
istina...

ali nam bbsan, za razliku od tebe, nije rekao kako su njegove lastavece zavrsile
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 17:11   #93
koferčiću, najebala si! taj feler će te pratit cjelog života
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 17:12   #94
Quote:
poirot kaže:
koferčiću, najebala si! taj feler će te pratit cjelog života
ma nece, samo do sljedeceg toliko zabavnog
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 18:24   #95
Sexanovski, mislim da je mrtva mrkva ciljala na lastaviće.
Quote:
kemik kaže:
istina...
ali nam bbsan, za razliku od tebe, nije rekao kako su njegove lastavece zavrsile
To ni ja nisam sasvim siguran. U ljetne dane sam otišao na duže u Split i gazdarici (koja živi u istoj kući samo kat ispod i voli životinje) ostavio lastavice jer je ona navaljivala da ona može pazit na njih.

Prema gazdaričinoj priči su odletjele, iako ja nekako sumnjam u to, s obzirom na manjak entuzijazma i uvjerljivosti prilikom prezentacije priče. Gazdarica im sigurno ništa namjerno ne bi napravila (jer uvijek brine o svim životinjama, svojim mačkama i psu, i redovito hrani ptičice s obližnjih stabala), ali činjenica da oko kuće postoje baš te 3 mačke i jedan pas kao i mogućnost drugih nesretnih okolnosti malo me tjeraju da sumnjam u službenu verziju prema kojoj su sretno odletjele.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 20:04   #96
Quote:
bbsan kaže:
ali činjenica da oko kuće postoje baš te 3 mačke i jedan pas kao i mogućnost drugih nesretnih okolnosti malo me tjeraju da sumnjam u službenu verziju prema kojoj su sretno odletjele.
ukratko, zive negdje na farmi s konjima i ovcama i imaju puno trave i drveca, , jel tak?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 20:52   #97
Moj vrabac kojeg sam othranila (djeca iz susjedstva su ga našla na cesti i donjela meni) nikad nije naučio letjeti dobro. Pokušala sam ga pustiti više puta, ali vidjela sam da neće preživjeti vani pa sam ga vratila kući. Živio je godinu dana s moje dvije papige(dobro su se slagali), a onda je uginuo. To je bilo prije dosta godina kad nije bilo interneta za informacije.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 21:13   #98
Quote:
bbsan kaže:

Procedura je bila mučna (uzme li se u obzir da se morala ponavljati par puta dnevno)
- skuham tvrdo kuhano jaje.
- uzmem žumanjak
- žvačem žumanjak (tih dana sam mrzio jaja)
- ispljunem topli sažvakani žumanjak u injekciju ilitiga špricu
- uzimam pticu i ubrizgavam joj sažvakani žumanjak u kljun
sve je super ali mozda bi bilo josh bolje da si im u tu smjesu zumanjka i sline ukomponirao i pokoju razmrvljenu mushicu ali i ovako im je ochigledno bilo dobro
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 20:17   #99
ovo sa lastavicama je vrlo dirljivo...do dijela sa farmom i konjima...šmrc..
aktovka, meni grlica svake godine radi gnijezdo na istom mjestu na terasi..lani je to bila jedna vrlo moderna kreacija od šarenih kablova..stavila bih i sliku, al naznam kako
dionea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 20:58   #100


ah, evo..
dionea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.