Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2006., 13:09   #121
Evo, da dokumentiram i mališane koji su došli na svijet pred usred kozje krvi pred kuhinjskim prozorom:
Većinu vremena leže kao uvenule biljkice, svaki na svoju stranu ruba gnijezda, ali čim im mahneš bilo čim pred nosom pretvaraju se u ispružene, lagano njišuće, crveno-žućkaste vrećice bez dna. Eh, što ti je instinkt...

Starci su im već ludi, donose sve deblje gliste/ličinke/kukce/štogod.
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 00:51   #122
Užas
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 20:48   #123
i šta je bilo sa živinama?
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 03:38   #124
Quote:
wardancer kaže:
Evo, da dokumentiram i mališane koji su došli na svijet pred usred kozje krvi pred kuhinjskim prozorom:
Većinu vremena leže kao uvenule biljkice, svaki na svoju stranu ruba gnijezda, ali čim im mahneš bilo čim pred nosom pretvaraju se u ispružene, lagano njišuće, crveno-žućkaste vrećice bez dna. Eh, što ti je instinkt...

Starci su im već ludi, donose sve deblje gliste/ličinke/kukce/štogod.

isti ko ovi od aktovke
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 11:58   #125
Ocekivali smo ih i ove godine. Namjestila sam roletu na prozoru na isti nacin kao što je bila i prošle godine. Nisu došli. Proklete pticje izdajice.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 12:35   #126
Ajme, moja najdraža tema

Možda još dođu? :nada:
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 16:43   #127
Rijetko kad ptice sviju gnijezdo ponovno na istom mjestu.Kos je do pred stotinjak godina bio više šumska ptica,ali se je postepeno prilagodio životu uz čovjeka,da sad ne spominjemo sve manje zelenila u naseljima i sve gušću izgradnju,koji su Silviju natjerali na gnijezdo na prozoru.Najvažnije je da se puste na miru,one će ostalo same odraditi.
jagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 01:14   #128
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
Ajme, moja najdraža tema

Možda još dođu? :nada:
zašto ista imena srećem na svakom mjestu koje zavirujem!

Kosići se rjetko gnjezde na istim mjestima! a ako onda kad je dobra godina pa uspiju dignuti 2 legla. inače parovi rjetko prežive 2 sezone skupa.
slavuji koje sam držao u volueri u skoro idealnim uvjetima s dosta prostora nakon dvije sezone mjenjali su partnere(neznam zašto ali možda on nije htio više djece pa ga gospodjica napustila, našla onog tko hoće)
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 22:16   #129
gradimo kuću, na selu, u šumi...
i imamo našu Karlu, već četvrtu generaciju je ove godine odgojila dječice , prvo u nišama od kutija za rolete, a kad su došli prozori, dobija je svoju lukskuznu vilu iznad ulaza u kuću....imali smo obitelj od mame, tate, četiri male crvenrepke... Malemi su veliki zločestići, ali je mama stroga i napravi reda s njima....a kako nas poznaju, ne boje se uopće, dapače, dovode mališane da ih vidimo...
ove godine su na dvije obitelji kosova složile gnijezda pod strehom...mala zlata..sad su već velički, slatki, kreštavci...
a u rupi u zemlji, u šahtu za vodu, u jednoj maloj rupi se ugnijezdio vrabac...i odgojio pet malenih krampusića...sad ćemo šaht ipak poklopiti...
To su stanovnici još nedovršene i neuseljene kuće. Oko nje je velika šuma, a u njoj....par crnih vjeverica s dvije bebe, par crvenih vjeverica s jednom bebom, šojka kreštalica (ajme kako se tako lijepa ptica može tako strašno derati) sa cijelom obitelji, grlice, dvije obitelji djetlića, kosova more....
ne možemo dočekati preseljenje....e, tad ću, konačno imati svoj mali, veseli, slobodni zoološki vrt!
pamina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 14:58   #130
lalla

imam ih i ja svake godine,tj,vec trecu godinu zaredom na balkonu,nosim im vode,naribam malo jabuke i super,izlegnu se,narastu i odlete...i ne padnu na beton,odlete sa balkona...
brlinho0009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 00:38   #131
Osim što si podigao 2 godine staru temu , drago mi je da jesi, tema je jedna od najboljih ikada na ovom forumu. I šire
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 11:30   #132
U mom vrtu se svake godine gnijezde kosovi , svake godine prave gnijezdo na drugom mjestu , nastojim ih ne uznemiravati , osiguram im svakodnevno lokvicu čiste vode , za hranu nek se sami brinu , nije moj vrt ipak visoka a kategorija
alkoholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 15:54   #133
Imam i ja male kosiće!
Na terasi uz jedan zid raste bršljan i među njegovim granama su ljubavnici skupa izgradili gnijezdo...

Onda je ona izlegla jaja, ležala na njima i samo povremeno odlazila u neki fast-food restoran, a on bi ponekad za to vrijeme stajao na rubu gnijezda i čuvao buduće, još jajoliko potomstvo...

Jutros - iznenađenje! Ne znam koliko ima malaca, jer je gnijezdo iznad razine očiju, ali tu i tamo provire neki žuti otvoreni kljunići.
Hrane ih i mama i tata: tata donosi crviće i gliste, daje ih mami u kljun, a ona onda dječici.

Mama i dalje sjedi u gnijezdu - pretpostavljam ne baš direktno na malcima, nego više kao "poklopac" koji čuva toplinu, da se mali goluždravci ne ohlade previše... Samo povremeno odleti da nešto nabrzinu i sama prigrize...

Žao mi je što je položaj gnijezda takav da nemam uvid u unutrašnjost, nego mogu promatrati samo iz "žablje" perspektive...

__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 18.05.2010. at 16:09.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:56   #134
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Imam i ja male kosiće!
Na terasi uz jedan zid raste bršljan i među njegovim granama su ljubavnici skupa izgradili gnijezdo...

Onda je ona izlegla jaja, ležala na njima i samo povremeno odlazila u neki fast-food restoran, a on bi ponekad za to vrijeme stajao na rubu gnijezda i čuvao buduće, još jajoliko potomstvo...

Jutros - iznenađenje! Ne znam koliko ima malaca, jer je gnijezdo iznad razine očiju, ali tu i tamo provire neki žuti otvoreni kljunići.
Hrane ih i mama i tata: tata donosi crviće i gliste, daje ih mami u kljun, a ona onda dječici.

Mama i dalje sjedi u gnijezdu - pretpostavljam ne baš direktno na malcima, nego više kao "poklopac" koji čuva toplinu, da se mali goluždravci ne ohlade previše... Samo povremeno odleti da nešto nabrzinu i sama prigrize...

Žao mi je što je položaj gnijezda takav da nemam uvid u unutrašnjost, nego mogu promatrati samo iz "žablje" perspektive...

preslatko imas pogled kao u kinu..obozavam ptice i srce mi je pucalo ovih kisnih i vjetrovitih dana kada je jako puno gnjezda sruseno
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 00:29   #135
dajte daj ovaj topik opet zaživi.. čitam i se od smijeha!
ako treba, priznat ću i ja da imam ptice na balkonu, na prozoru, u rolu..
neke fotke ću smislit, nešto iskemijat, nazvat ću ih i slivija i ljubica i dragica..
kosevi, kosevi!
mozak zablokiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 20:47   #136
Četiri su ptića u gnijezdu!
Već su dosta narasli - roditelji ih stalno hrane, stalno dolijeću i donose hranu, a oni svaki put jednako pohlepno otvaraju kljuniće da im se ubaci nešto! Smiješno je kako i nakon što ih mama ili tata nahrani i odleti po novu porciju, oni i dalje koj minutu zijevaju u prazno - drže vratiće ispružene i kljuniće razjapljene, i tek nakon nekog vremena odustanu...

Iako su dosta narasli, ipak su još daleko od "pravih" ptica i ja ne znam kako će im roditelji izdržati do kraja, jer već sad skoro stalno lete i donose li, donose... Ponekad me uhvati panika na pomisao da se nekome od njih nešto dogodi...

Na početku je tata-kos bio mogo "distanciraniji" i samo ponekad svraćao do gnijezda (malo sam ga i osuđivala ), ali moram priznati da se sada, kad ptićima treba velika količina "goriva", pokazuje zbilja kao pravi brižan roditelj i sudjeluje u ishrani jednako kao i mama!

Ne znam kako će oni svi stati u gnijezdo kad još malo poodrastu, jer mi se već sad čini da im je malo tijesno... ne samo da rastu, nego su svakim danom i sve življi i nemirniji... Što ako počnu ispadati? Je li ih u redu tada vratiti u gnijezdo, ili bi ih mama tada ostavila (kao da sam nekad negdje pročitala tako nešto...)? Napišite ako znate nešto o tome!

Sutra ću ih pokušati snimiti...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 23:52   #137
Malo sam guglala (za svaki slučaj, ali se nadam da neće trebati...), evo dva zanimljiva linka:
http://forum.net.hr/forums/p/10864/138943.aspx
http://www.ptice.net/modules.php?op=...heme=AutoPrint
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 00:35   #138
Evo mojih kosića ! Vide se samo tri, iako su zapravo četiri (jedan se sakrio negdje u gnijezdu...)



Rastu kao iz vode, guraju se već sada jedan preko drugog, i zbilja se brinem kako će svi izdržati u gnijezdu dok im ne izrastu poštena krila za let. Ovo što sad imaju su nekakvi batrljci od krila - izgledaju kao pilići...
Zbilja me strah da će biti ispadanja...

Zadnje uređivanje Špranja : 25.05.2010. at 00:40.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 19:06   #139
imam jedan problem, sad ne da mi se dizat temu zbog toga pa ću pitati vas. prije par dana braco je donio malo gnijezdo sa tri jaja unutra, al nema pojma di to je točno pokupio pa nisam znala kamo da to vratim. jaja su prljavo bijele boje sa crvenim točkicama i ako su malo veći od jednog cm. ja sam totalni idiot za ptice pa me zanima da li vama pada na pamet šta da napravim? da li da to vratim u prirodu, da li bih se trebala brinuti nekako za ta jaja, uglavnom ne znam
lika daroš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 03:39   #140
Quote:
lika daroš kaže: Pogledaj post
...pa me zanima da li vama pada na pamet šta da napravim? da li da to vratim u prirodu, da li bih se trebala brinuti nekako za ta jaja, uglavnom ne znam
Nažalost, sumnjam da tu ima neke pomoći, ako ne znate gdje je bilo gnijezdo... A i da znate, tko zna kako bi mama-ptica reagirala i bi li opet prihvatila "oteto", pa naknadno vraćeno gnijezdo...

Teoretski - možda bi se grijanjem pod lampom moglo postići da ptići "sazriju" u jajima (nešto slično kao pilići u umjetnom uzgoju...), ali trebalo bi znati koja je temperatura podesna za takvo što, pa bi onda trebalo tako dobivene ptiće umjetno odhraniti i još k tome istovremeno nekako naučiti životu u prirodi (što s pilićima nije potrebno). Pretežak zadatak, bojim se...

Sve ovo može nažalost samo poslužiti kao lekcija braci da takvo što više nikad ne učini...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.