Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2011., 16:00   #261
za zarucnicki ne znam gdje se nosi ni gdje bi ga nosila, jer ga ni nemam, ali sam za vjencani bila u nedoumici. kod nas u slavoniji se nosi na desnoj ruci, mi zivimo u njemackoj i tu se nosi na desnoj ruci vjecani prsten, a svugdje drugdje u svijetu i ostatku hrv. na lijevoj... ko je tu lud sad?
i kad smo bili kod svecenika na dogovorima pitam ga na koju ruku ide prsten, a on kaze - pa naravno na desnu, to je nas krscanski obicaj.. pitam ja njaga - a gdje to pise, i odkud samo kod nas taj obicaj, a u ostatku hr. ne? i on se zbuni, lista po bibliji - ma pise negdje, znam da pise... ali nije nasao. i sta sad???

uglavnom, nosim ga sad na desnoj, jer tako smo ga MORALI u crkvi staviti pa je tako i ostao.
__________________
Mercedes & Moris
maza116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 16:38   #262
i ja mislila da se radi o vjeri, aliiii pitali svečenika na probi ...
kaže nam: uzmite desnu ruku jedan drugome...tu se samo držimo za ruke i to nema veze s prstenjem. ok, a na koju ruku stavljamo prstene? na bilo koju, crkva nije specificirala na koju ide, pa možete po volji.

za cure koje nose zaručnički na lijevoj i misle poslije staviti na lijevu ruku burmu, pazite da vam se ne dogodi da ne možete skinut zaručnički ako se udebljate. ja svoj na desnoj ruci jedva skinem i to tek navečer, jer su mi prsti preko dana kao balvani. pa sva sreća da je na desnoj bio na dan svadbe
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 08:34   #263
Falim te Bože da konačno imam pismenu potvrdu (anketa) onog što trubim dvajspet godina!!! Na DESNOJ! E, ali svi su se urotili s tom lijevom i nemreš im utuvit u glavu pa nikako. To jednom neki disleksičar natakario na lijevu i svi za njim/njom ko ofce. Kad sam ja prvi put čula za zaruke i vjenčanja bilo je jasno ko sunac: zaručnički na desnu, vjenčani na lijevu. I amen.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 14:49   #264
Koliko ja znam samo u Slavoniji nose na desnoj ruci a svugdje drugdje na lijevoj i u drugdje svećenici kažu da se stavi na lijevu- ruku srca... što je meni opet logičnije nego da stavljam na desnu samo zato što se križam sa njom iliti ne križam uopće jer ne idem u crkvu.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 00:17   #265
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Falim te Bože da konačno imam pismenu potvrdu (anketa) onog što trubim dvajspet godina!!! Na DESNOJ! E, ali svi su se urotili s tom lijevom i nemreš im utuvit u glavu pa nikako. To jednom neki disleksičar natakario na lijevu i svi za njim/njom ko ofce. Kad sam ja prvi put čula za zaruke i vjenčanja bilo je jasno ko sunac: zaručnički na desnu, vjenčani na lijevu. I amen.
Nema meni ko kaj tuvit u glavu kad ja pak otkad znam za sebe, slušam da se nosi na lijevoj ruci. I svoj sam bez razmišljanja stavila na lijevu. Kad dođe burma, premjestit ću ga.

Jbg, bit će da ovisi od kraja do kraja..
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 14:40   #266
Zaručnički nosim na desnoj, kad se udam, na taj prst ide vjenčani prsten, a zaručnički na lijevu.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 15:05   #267
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Zaručnički nosim na desnoj, kad se udam, na taj prst ide vjenčani prsten, a zaručnički na lijevu.
Kod mene obrnuto...zaručnički je sad na desnoj ruci, a burma na lijevoj.
Aurorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 15:52   #268
Nama je svećenik rekao da si burme stavimo na desnu ruku. Odmah poslije vjenčanja smo ih prebacili na lijevu ruku, jer nam je nezgodno nositi ih na desnoj. Meni je na desnoj sad zaručnički.
LondonCalling is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 14:33   #269
Pozz cure, imam jedno pitanje-na kojoj ruci se nosi vjenčani prsten? neki kažu na lijevoj, neki na desnoj tako da ne znam tko je u pravu
postoji li neko pravilo ili se može nositi na obje ruke?
GričkaVještica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 14:54   #270
lijevoj
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 15:19   #271
Quote:
ariel_zgb kaže: Pogledaj post
lijevoj


Zarucnicki mi je na desnoj ruci, onda cu staviti vjencani na lijevu. Ali ne znam je li to pravilo, navodno ovisi od drzave do drzave, a i vjere..

Zadnje uređivanje Arienrhod : 19.02.2012. at 15:28.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 16:26   #272
Mislim da je to manje bitno. Svatko nosi na kojoj mu ruci više odgovara. Meni je zaručnički na lijevoj i vjenčani ću staviti na lijevu
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 18:01   #273
Koliko ja znam katolici nose vjencani na lijevoj ruci,a pravoslavci na desnoj.....

Sent from my Samsung Galaxy S2 using Tapatalk
__________________
maaj
Maaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 18:49   #274
pričali smo dosta o tome...naši svečenici tvrde da nije bitno na kojoj se ruci nosi, da nema veze s vjerom. pitali mi.
a bila i ja prije uvjerena u ovo što si ti napisala.
ugl, najčešći razlog za lijevu ruku je taj da je lijeva ruka bliže srcu, pa se toga i ja držim, baš mi je slatki razlog
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 18:56   #275
zar se ne stavlja na lijevu ruku na obredu? hihi, ja sam mislila da se na lijevoj nosi jer se na lijevu stavlja
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:13   #276
Hvala na odgovorima, meni je isto zaručnički na desnoj, pa sam vjenčani mislila nositi na lijevoj
GričkaVještica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:21   #277
Quote:
ariel_zgb kaže: Pogledaj post
zar se ne stavlja na lijevu ruku na obredu? hihi, ja sam mislila da se na lijevoj nosi jer se na lijevu stavlja
možeš staviti i na desnu. kažem, pitali svećenika, on je rekao da crkva to ne određuje, tak da ...
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:48   #278
vidiš to nisam znala al ovo da se nosi na lijevoj jer je bliže srcu mi je baš sweet <3
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:58   #279
ja jako volim ovo objašnjenje

http://tinyurl.com/73d2yv3
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 08:13   #280
Naslov teme promijenjen iz "Na kojoj ruci se nosi zaručnički prsten?" u "Na kojoj se ruci nosi prsten?". Svi postovi o nošenju vjenčanog prstenja s posljednje stranice teme o vjenčanom prstenju prebačeni su ovdje
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.