Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2012., 10:05   #281
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Zaručnički nosim na desnoj, kad se udam, na taj prst ide vjenčani prsten, a zaručnički na lijevu.
Isto i kod mene. I nije me briga sto kazu ja cu svejedno po svom

Inace na vjencanjima sam vidjela da stavljaju i na lijevu i na desnu, i nikad svecenik nije rekao ne na tu nego na drugu
nera1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 14:31   #282
Quote:
nera1987 kaže: Pogledaj post
Isto i kod mene. I nije me briga sto kazu ja cu svejedno po svom

Inace na vjencanjima sam vidjela da stavljaju i na lijevu i na desnu, i nikad svecenik nije rekao ne na tu nego na drugu
U Zadru (katolicko vjencanje) sigurno ide vjencano prstenje na lijevu ruku...i da cula sam da je svecenik rekao jednom: ne na desnu, na lijevu!!! i to tijekom obreda

pozzzz
Krešencija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 15:11   #283
nama su rekli na desnu
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 10:27   #284
Ja svoj zaručnički nosim na desnoj ruci, malo je veći a desna mi je ruka jača pa je sad trenutno tu jer računam da ću se kad tad udebljati pa nije bilo smisla kratiti prsten na veličinu lijevog prsta a kasnije opet proširivati..
Vjenčani ću staviti na lijevu ruku. Na lijevom prstenjaku stalno nosim jedan prsten i tu nekako najbolje 'leži' i ne žulja, pa tako da umjesto njega stiže vjenčani
Ne vodim se ja nikakvim pravilima, tak i tak mi sad svi prigovaraju zbog zaručničkog jer je na krivoj ruci, krivom prstu, prevelik mi je... Znam da cijeli život gledam svoje roditelje koji nose svoje vjenčano na lijevoj ruci i to mi je postalo nekak 'normalno', a i meni više paše. I, da, da ne bi bilo sumnje, na četvrti prst ću ga staviti oliti prstenjak
Trinketica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 12:22   #285
Hej svima,
možda nije za ovu temu, ali me zanima na kojoj ruci i prstu se nosi zaručnički prsten. :=)
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 16:59   #286
Ja ga nosim na lijevoj.. od prvog dana kad sam ga dobila

Vjenčani također na lijevoj
rose90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 18:13   #287
Ja sam zaručnićki na desnoj, vjenčani na lijevoj. Pitali smo svećenika koji je stav, rekao je da nek ga nosimo na kojoj želimo.
zrnca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 18:15   #288
Koje su posljedice ak ga staviš na krivu ruku?
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 19:42   #289
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Koje su posljedice ak ga staviš na krivu ruku?
Nema posljedica.
al sam svećenik vam bude u pripremi rekao što očekuje od vas u crkvi
zrnca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 21:06   #290
Ja vjencani nosim na ljevoj. Svecenik nam je na pripremama rekao da ga u crkvi trebamo staviti na desnu, a kasnije nek mjenjamo ako hocemo, ali moj prsten je kupljen za ljevu tako da sam u crkvi samo pruzila ljevu. Na desnu mi nebi stao nema sanse
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 08:20   #291
Quote:
leptirica020 kaže: Pogledaj post
Hej svima,
možda nije za ovu temu, ali me zanima na kojoj ruci i prstu se nosi zaručnički prsten. :=)
nama su sve tete na sajmu vjenčanja koje su bile na štandovima od zlatarni rekle da se zaručnički nosi na desnoj, a vjenčani na lijevoj..
samo meni nije jasan onaj dio u crkvi kada svećenik kaže ispružite desnu ruku... jel se to onda stavlja kad ispružimo desnu ruku na tu ruku vjenčani prsten ili sam ja nekaj zabrijala ?
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 08:47   #292
Svećenik ne kaže da ispružite desnu ruku, nego on u jednom trenutku kaže "dajte si desnu ruku" i onda se vas dvoje kao držite za desne ruke, on stavi svoju preko vaših i nešto priča. A prstenje se kod nas stavlja na lijevu ruku, ako se ne varam u Srbiji se stavlja na desnu?
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 09:59   #293
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Svećenik ne kaže da ispružite desnu ruku, nego on u jednom trenutku kaže "dajte si desnu ruku" i onda se vas dvoje kao držite za desne ruke, on stavi svoju preko vaših i nešto priča. A prstenje se kod nas stavlja na lijevu ruku, ako se ne varam u Srbiji se stavlja na desnu?
ahaa možda je to onaj dio kad stavimo desne ruke na onaj križ koji on drži pa onda nešto priča ... ?
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 11:21   #294
Quote:
ancica89 kaže: Pogledaj post
ahaa možda je to onaj dio kad stavimo desne ruke na onaj križ koji on drži pa onda nešto priča ... ?
Mi nismo stavljali ruke na križ. Nego smo se samo primili kao da se rukujemo a on je stavio svoju ruku preko naših.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:23   #295
Nama je zlatar rekao da se stavlja na desnu, njegov stric je svećenik bla bla papa nosi na desnoj bla bla, ali mi ćemo na lijevu i tako ćemo u crkvi jer su, kako je -donna- napisala napravljeno za te prste i ne stanu nam na desnu.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:36   #296
Mi nosimo vjenčane na lijevoj...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:01   #297
Quote:
sojoza10 kaže: Pogledaj post
Nama je zlatar rekao da se stavlja na desnu, njegov stric je svećenik bla bla papa nosi na desnoj bla bla, ali mi ćemo na lijevu i tako ćemo u crkvi jer su, kako je -donna- napisala napravljeno za te prste i ne stanu nam na desnu.
Ma da. Ovo mi je prvi glas, nama je svećenik rekao da stavljamo na lijevu
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:33   #298
I nama je svećenik naglasio da se stavlja na lijevu ruku

A opet, kad smo prije 4 godine bili kumovi u Vrbovcu, njima je svećenik rekao da se prsten stavlja na desnu ruku. Mislim da tu nema pretjeranih pravila, oboje je "ispravno". Važno je kako tebi najbolje odgovara
rose90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 14:50   #299
Kada prsten stavim do kraja stavim na ruku, on stoji na hero, da li j to svima tako ili su moji psti čudni ili prsten?
__________________
Možeš zatvoriti oči - zbog stvari koje ne želiš vidjeti, ali ne i srce - zbog stvari koje ne želiš osjećati.
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 10:21   #300
i meni je tako, ne zamaram se s tim
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.