Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2009., 10:41   #1
Teletubbies

Moje dijete jako voli gledati teletabise,imam snimljene 3 epizode na dvd u.
Kolegica mi je rekla da je cula da su zabranjeni,navodno da lose utjecu na dijecu,a cudi me i to sto ih nigdje nemogu pronaci za kupiti??!
Meni se necine losi,jer ih moje 15-omjesecno dijete sa veseljem gleda i smije se dok ih gleda. Molim vas ako ste upuceni bolje od mene da mi javite,o cemu se tu zapravo radi?? Zabranjeni,stetni,ili Ne?
hvala!
alexandra23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 10:47   #2
Quote:
alexandra23 kaže: Pogledaj post
Moje dijete jako voli gledati teletabise,imam snimljene 3 epizode na dvd u.
Kolegica mi je rekla da je cula da su zabranjeni,navodno da lose utjecu na dijecu,a cudi me i to sto ih nigdje nemogu pronaci za kupiti??!
Meni se necine losi,jer ih moje 15-omjesecno dijete sa veseljem gleda i smije se dok ih gleda. Molim vas ako ste upuceni bolje od mene da mi javite,o cemu se tu zapravo radi?? Zabranjeni,stetni,ili Ne?
hvala!
Danas je štetno sve kad su djeca u pitanju, a budući da su Teletabisi definitivno jedno od manjih zala, nisu zabranjeni, pa se nešto može naručiti s Tiskovog e-kioska:

Teletubbies - e-kiosk
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 10:47   #3
imaš ih za kupiti u npr. Konzumu..
I naša mala ih gleda i super su joj, ne bojim se da će razviti čudne poglede na svijet, da će zog teletabisa biti debela, ovakva ili onakva.... po meni nisu štetni!!!
Naći će se i oni koji djeci ne daju uopće crtiće jer su štetni, pošujem, ali pustite mene da moje djete odgleda 2-3 sata tjedno svojih crtića jer to oduševljenje je pregolemo.....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 11:04   #4
Mislim da je bilo i boljih crtića mada to nije crtić od toga.
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 11:15   #5
Evo čitala sam o njima i ništa dobro...
Elem, dijete ništa ne može naučiti, samo se unazadit... Tako pišu stručnjaci...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 11:21   #6
Meni su ružni, potpuno nelogični i nerealni.
DJeci se sviđaju jer su jednostavni. Miffy je bolja, vidim da moj 9 mj star sin jako voli slikovnice s Miffy, jednostavna je a ipak nekako realnija i logičnija.
Teletabisi mi se ne sviđaju upravo zbog tog TV-a u trbuhu - nije li to malo sick, i da, jaka promidžba televizije što ne želim, radije bih da se igra s igračkama, čita slikovnice...
TV je nužo zlo koje koji put pomogne jer im zaokupi pažnju.
Imaš i na DVD ima one Hello Kitty i slično - po meni bolji izbor
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 11:23   #7
Pročitah da djeci do 3 godine uopšte ne treba dati da gledaju tv.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 11:25   #8
Moj maleni je kao manji gledao tabise.Najviše je volio one scene sa starijom djecom.Davno je to prerastao,tj.nisu mu više zanimljivi.Smatram da nisu na njemu ostavili nikakav loš utjecaj,dapače neke stvari je brže naučio.
Pjesmice recimo koje ni ja nisam znala.Ja iskreno neznam kakvu to oni lošu poruku djetetu od godinu dana mogu poslati.Niti tu lošu poruku ako je i ima,ja mogu prepoznati.Boje su vesele,oni uvijek sretni a prilozi sa stvarnom djecom jako zanimljivi i isto tako pozitivni.Po meni nigdje nikakvog traga nasilju ili bilo čemu negativnom.U naš dom kako ušli tako izašli,bez ikakve tragedije i ičega lošeg.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 11:28   #9
Studija http://www.literacytrust.org.uk/Pubs/linebarger.html kaže:
watching Teletubbies was negatively related to both vocabulary size and expressive language use.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 11:47   #10
Meni su ti Telići
Baš su mi za zatupljivanje i manipulaciju malom djecom koja ih gledaju kao hipnotizirana (vidila na svoje oči). Ono strašno mrmljanje, hihotanje i ponavljanje iste rečenice 100 puta, pa žarke boje...!
Djeca obožavaju takve stvari, kao i tv reklame.
Koliko su dobri ili štetni ne znam, ali mi intuicija govori da prije nisu dobri.
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 11:50   #11
TV u trbuhu on uopće nije registrirao,a crtić sam doživjela i promatrala njegovim a ne svojim očima.
TV je zlo,ali kad si u situaciju da je dijete cijelu zimu doma,tek prohodalo,bolesno.Zbog čega nesmije niti van a kamoli u vrtić a u kući iz dana u dan samo on i ja jer svi rade(a ja popodnevnu stalno) dosade djetetu sve knjige i sve igračke.Da sam ga animirala na lusteru dosadilo bi mu.Tada su nam tabisi uskakali i pomogali.Gledao ih je umjereno,a u toj dobi niti jedan drugi crtić nije htio.Sad crtiće još manje gleda,jer je veći pa bojamo,plastelinom se igramo,čitamo,kockicama kuće gradimo ili on sve to sam,ali u toj dobi u kriznoj situaciji samo su tabisi palili da se on smiri a ja npr. ručak skuham.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 11:56   #12
Meni najgluplji crtic ....svi rod.sa kojima pricam isto kazu,ali cinjenica da ih svi klinci vole,zasto su im zanimljivi,samo Bog zna.Da li treba braniti,a zasto ?Gledat ce,prerast ce....ne vidim zlo u tome,nagledala sam se sa njima,nema nista negativno.Dapace,bar djeca vide odnos prema zivotinjama,moji su naucili plesati step(kao ona djevojcica)......sad to kaj T.W.ima torbicu,ha,sad bi opet Kacunko rekao svoje,ali....svejedno,klinci to ne kuze!
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:03   #13
Doduše Ivanišević ih je gledao prije pobjede na Wimbledonu.
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:08   #14
I meni osobno su Tabisi tiha jeza, kosa mi se diže kad ih vidim, ali moja klinka ih je toliko voljela i toliko se veselila gledati djecu kako pjevaju, plešu i sl. I ne vidim da su ikako loše na nju djelovali.

A ionako nisu ni napravljeni za odrasle nego za kikače...

Što se studija i istraživanja tiče, to mi je nekako nevažno, ionako, ako jedno istraživanje kaže ovako, bar će se tri naći koja će ustanoviti suprotno...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:08   #15
Quote:
oraščić kaže: Pogledaj post
......sad to kaj T.W.ima torbicu,ha,sad bi opet Kacunko rekao svoje,ali....svejedno,klinci to ne kuze!
Pa jedan mora biti gej,drugi crnac,a ženskica bucka
Skoro na svakoj temi pišemo o tome da ih treba učit ravnopravnosti prema svima i svakome.
Jest da moj to uopće nije registrirao,ali podsvjesno mu se valjda poruka poslala
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:10   #16
Zar nisu za njega govorili da je gay.
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:17   #17
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I meni osobno su Tabisi tiha jeza, kosa mi se diže kad ih vidim, ali moja klinka ih je toliko voljela i toliko se veselila gledati djecu kako pjevaju, plešu i sl. I ne vidim da su ikako loše na nju djelovali.

A ionako nisu ni napravljeni za odrasle nego za kikače...

Što se studija i istraživanja tiče, to mi je nekako nevažno, ionako, ako jedno istraživanje kaže ovako, bar će se tri naći koja će ustanoviti suprotno...
Baš tako
Uvijek se nađe netko za sve tko će hajku napraviti.
Po meni nemože niti jedan crtić,igračka napraviti štetu.Negovorim o onim yugi jo,transformerima,gormiti i šta ti ja znam kak se zovu.To mi je katasrofa!!!!
Tabisi su nama a djeci.A dora mi je zakoooon crtić
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:21   #18
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
Pa jedan mora biti gej,drugi crnac,a ženskica bucka
Skoro na svakoj temi pišemo o tome da ih treba učit ravnopravnosti prema svima i svakome.
Jest da moj to uopće nije registrirao,ali podsvjesno mu se valjda poruka poslala
Ma eto.... valjda nece i na ovoj temi biti rata???
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:22   #19
Quote:
Rosalinda kaže: Pogledaj post
Zar nisu za njega govorili da je gay.
ko T.W. ili Kacunko....(Boze oprosti)
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:25   #20
Moja ih obadvojica jako vole. Rađena su za malu djecu, a ne za tate i mame. No za djecu su čak i poučna ( do određene dobi naravno ). Imam ih i na VHS-u i na DVD. Imaš i foruma gdje i besplatno možeš skinuti, kao i druge crtiće
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.