Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2005., 20:59   #1
Gnojna angina

dakle čopila me ista. Nakon koliko otprilike popušta uz antibiotike?
I još jedna stvar, kaj bi bilo kad nebi pio antibiotike? Nime, nekak su ljudi to rješavali i prije antibiotika, zar ne?
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 22:34   #2
Mislim da je prije pojave antibiotika upala krajnika odnosno tonzilitis mogao dovesti i do reumatske groznice.
Infekcija krajnika je prvenstveno djecja bolest iako se ponekad razbole i odrasli, i ako bol u grlu i temperatura potraju dulje od 48 sati, ovisno o tezini infekcije lijecnik ce prepisati kuru antibiotika i trebalo bi proci za nekoliko dana. Simptomi se obicno mogu ublaziti panadonom i redovitim uzimanjem tekucine.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 23:21   #3
Ok. A sad hipotetsk...možeš li dobit anginu od cure/dečka a da ovaj uopće nema simptome?
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 23:23   #4
da.


ako ima streptokok, a nema simpoma. hipotetski.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 15:41   #5
Gnojna angina

Kako se liječi gnojna angina?
plavuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 15:43   #6
antibioticima.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 15:46   #7
kojim?
plavuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 15:50   #8
ako je gadno penicilinskom inekcijom
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 16:50   #9
Quote:
plavuša kaže:
kojim?
ovisi o tome koja bakterija je uzročnik.

nažalost, briseve ne radimo na forumu, molimo obratite se izabranom liječniku opće prakse koji je, za razliku od stručnog medicinskog tima forum.hr-a, ovlašten izdavati recepte.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 16:53   #10
Quote:
sora kaže:
ako je gadno penicilinskom inekcijom
mene bi to ubilo
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 18:20   #11
streptokokna(gnojna) angina liječi se penicilinskim preparatima: Ospen, Silapen,..
naravno, ako niste alergični na penicilin, ako da, onda se daju cefalosporini il još bolje azitromicin(Sumamed) stim da se tad lijek uzima 3 dana, dok se Silapen mora uzimati 10.(triput na dan po 1 tableta)
+antipiretik i nadoknada tekućine..
injekciju imate pravo odbiti.
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 22:14   #12
da li je gnojna angina ako se krajnici gnoje, ali ne bole, i ako to traje dugo, npr 2 godine?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 03:37   #13
Quote:
x-type kaže:
da li je gnojna angina ako se krajnici gnoje, ali ne bole, i ako to traje dugo, npr 2 godine?
Valjda se šališ ;gnojna/streptokokna (beta hemofilički streptokok,najčešće) angina je užasno bolna,te ju obično prati visoka temperatura.Baš ju trenutno imam i nakon 6 injekcija sam dobila osip, tako da sada pijem Dalacin C.Uglavnom,uživam...
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 10:56   #14
ja sam ju imala prije par mjeseci, nešto prestrašno...nakon 2 tjedna silapena, sumamed mi je izliječio boljke
uglavnom monika suosjećam s tobom
pitanje...prehlađena sam, grlo me malo pecka, nos me zeza i kašljem, a mislila sam večeras u teretanu pa me zanima ima li tko iskustva s tim situacijama, može li mi naškodit to još više? jednostavno ne mogu ležat doma.
__________________
Life is just a chance to grow a soul.
Lili Marlen' is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 11:16   #15
meni je pametni dr prepisao ospene, pa kad sam došla nazad na hitnu ( oni su me i poslali), dr je poludila, jedva sam otvarala usta, a kamo da pijem te xxl tabletine; uglavnom 7 dana sam išla na injekcije
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 12:02   #16
ja sam pretprošlo i ono prije ljeto imao gnojnu anginu ali više nemam, zašto prestao sam pit ledenu vodu iz frižidera tko bi reko
__________________
joj ti imaš 20 prstiju i ja imam 20 prstiju ajmo se družit, a zajebavat ćemo one sa 19...
nehaj007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 20:42   #17
tablete se i pripisuju lakšim slučajevima, npr. onima koji mogu savjet pitat na forumu, ali da, injekcije su daleko učinkovitije uz ono popratno peckanje na mjestu injiciranja.

@x-type.. ne bi bila angina, možda se kod vas radi o nekom apscesu (peritonzilarnom?), ali o tome trebate razgovarati sa svojim liječnikom
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 00:28   #18
Koliko često se smiju uzimati antibiotici?

Ja imam kroničnu gnojnu anginu. Malo mi pomaze alternativa tzv. kolodino srebro, ali to bi trebalo biti mjesecima, svaki dan.A ja sam naravno trut po tom pitanju.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 00:29   #19
Što je apsces?

Meni krajnici izgledaju kao kateri, još malo pa ih neće ni biti nego će mi se kroz te rupe vidjet zid iza mojih ledja. Nedavno sam bila kod otorinolaringologa i on je fino rekao bez opasnosti. Doduše, došla sam u fazi kad su krajnici bili full čisti, od Koloidnog srebra, a što nisam dozivjela godinama. Njega krateri od tog gnoja nisu uzrujavali i tvrdio je da pretjerujem. Mislim se idiote.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 14:49   #20
apsces je gnojna upala.
moji su isto bili kvrgavi i puni rupa, alisam ja taj gnoj redovito istiskao. nekad su znale biti grozno velike količine. sad su se krajnici jako smanjili. lijevi, koji je normalne veličine, se ne gnoji, bar ne jako, a desni se skroz osušio, a u tom ostatku se formira gnojna nakupina jednom tjedno koju isto istisnem.

inače, narodni lijek za krajnike je orahovo lišće. zamota se u gazu i to se sveže oko vrata tako da list bude na krajnicima i to se onda obično preko noći nosi. prilično je djelotvorno, ali može biti neugodno budući da orahovo lišće može nagristi kožu, zato oprezno s tim.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.