Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2007., 16:36   #801
Quote:
patka1973 kaže: Pogledaj post
najbolje je stvarno bilo zatrudniti i dugo i puno dojiti. tako sam 3 godine bila bez menge. a sada, kada ju imam, jedva osjetim..... naravno, nadam se, da ce to i tako ostati....


e tako bih i ja dojila....godinama
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 20:20   #802
Quote:
Zara76 kaže: Pogledaj post
Patka, da li ti je trebalo dugo vremena da zatrudnis ?
ne i da. prve dvije trudnoce sam zatrudnila od prve. a za trece djete imamo do sada tri neuspjesna pokusaja...
a lap. zbog ciste, endometrioze i kronicno upaljenog sljepog crijeva sam imala pred trudnoce.
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 20:34   #803
Quote:
patka1973 kaže: Pogledaj post
ne i da. prve dvije trudnoce sam zatrudnila od prve. a za trece djete imamo do sada tri neuspjesna pokusaja...
a lap. zbog ciste, endometrioze i kronicno upaljenog sljepog crijeva sam imala pred trudnoce.
jebote, mozda i ja imam upalu slijepog crijeva. imam strasne bolove dole desno, pogotovo kad imam mengu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 20:40   #804
Quote:
Tiambia kaže: Pogledaj post
da li si zatrudnila odmah nakon druge operacije? i jesi li imala ciste ili su ti bile skroz odstranjene pa si "na čisto" zatrudnila?

sad moram malo razmislit:
prva lap. je bila zbog jedne ciste, koja je pukla kod sexa, a ja uopce nisam znala, da imam jednu. posto je bila kod neke zile, koja se je "strgala" kada je cista pukla, sam izgubila puno krvi. samo se jos sjecam uzv, na kojem je sve bilo crno (=tekucina). i poslje toga sam jos imala ciste i gutala pilulu, da se vise ne pojave...
onda sam prestala piti pilulu i se uvjek bojala, da bi ipak mogla imati jednu, koja bi mogla puknuti.

4 godine nakon te prve lap. sam imala sve cesce bolove u trbuhu s desne strane. ja sam tvrdila, da je to slijepo crijevo. pa kada je to prelazilo sve mjere sam isla na drugi lap.. kod te operacije su izvadili kronicno upaljeno sljepo crijevo. tom prilikom su vidjeli da imam endometriozu, pa su mi je odstranili. doktor mi je preporucio, da odmah zatrudnim. rekao, da to ima najmanje nuspojave ......hahaha-ma cijeli zivot se promjeni.
i onda sam ipak pricekala 3 godine, jer sam nasla novi posao, itd. a barem kod kontrola vise nisam vidjela nikakve ciste. a mislim, da sam i opet pilulu uzela, da ih ne dobijem... joj pa nije tako davno, a ja se vise ne sjecam dobro.

ali ovo se jos sjecam: kad sam zatrudnila, isla sam ginicu na prvu kontrolu.
on (gleda u moje papire): zasto dolazite?
ja: jer sam trudna.
on (jos uvjek gleda u svoje papire): je ste napravili jedan test?
ja: ne jedan, tri.
on: kako dugo pokusavate:
ja: to je od prve.
on (jos uvjek gleda u papire): daklen, vi mislite, vi ste trudna?
ja: da.

on pregleda uzv. i nade mali plod. on se pocne tako veseliti, kao da je on zatrudnio, a ne ja. i na to mi kaze, da je to s mojom bolesnickom historijom (ciste, endometrioza, pokvarena stitnjaca) zivo cudo, da sam zatrudnila.

oprostite, sada sam previse napisala ... a htjela sam samo na pitanje odgovoriti....
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 20:56   #805
Quote:
misko kaže: Pogledaj post
Što se tiče trudnoće,meni je moj doktor preporučio da krenem nakon što dobijem drugu mengu,1.sam dobila nakon op.
Jesti nemoj ništa,dobivati češ infuziju,a nakon toga juhu i čaj,sve dok ne dobiješ stolicu.Malo izgladniš,sanjaš klopu ali strpi se....Poslije možeš sve,ali nemoj baš krenuti sa čevapima.
Saginjati se nakon operacije.....hm....ja sam hodala dan nakon op,ali zbog svih tih plinova kojima ti napune trbuh,užasno te bole ramena ,tako da teško uspravno hodaš.A papuče,svejedno,najbolje su ti neke da natakneš na noge,nije baš sad da se ne možeš sagnuti,ja sam mislila da će bit gore.
e da. skoro sam zaboravila one plinove ... boljeli po svim zglobovima ... a da ne govorim, kako su izlazili van, pogotovo kad sam imala posjetu. morala sam ih poslat doma, jer mi je bilo tako muka da nemogu ih pustiti van ... ma joj, ali prode i to za par dana...
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 20:58   #806
mozda jos toliko: endometriozu sam nasljedila (mama i sestra isto imaju). a ciste mislim da sam imala pogotovo pod stresom, privatnim i zbog posla.
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 22:02   #807
Quote:
Scarllet O'Hara kaže: Pogledaj post
Jedino sto je spominjao je da se radi o cisti ispunjenoj prozirnom tekucinom.
Dobro je u svakom slučaju da odeš na laparoskopiju jer se često samo tako sa sigurnošću može potvrditi o kakvom tipu ciste je riječ. Sve će bit ok, sretno
nesi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 22:29   #808
Quote:
Zara76 kaže: Pogledaj post
Citala sam sve postove od pocetka i dosta cura pise da su mrsavice. E sada me zanima da li endo imaju cure koje imaju manjak kilograma ? Ja imam 58 kg na 170 cm visine, prije 2 godine kada mi je otkrivena endometrioza imala sam 56 kg. Kako je kod vas ?
Tako ti je to i kod mene, 170 cm i 56 kila. Ne znam od kad imam tih 56 kila s obzirom da sam veći dio posljednjih godina imala 62 kile (bilo je dana i sa više)a nisam se dugo vagala do prije točno mj. dana tj. na dan operacije.
Poslje operacije neću niti misliti na koliko sam kila bila kad sam sad mijesec iza nakon mirovanja i dobrog apetita opet na 56.
Ne znam, imam feeling da endo crpi dosta krvi i da to može biti kod nekih razlog za anemičnost i nedostatak tjelesne težine..Malo se o toj cijeloj bolesti općenito zna tako da samo možemo nagađati š čim sve ima veze.
nesi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 22:36   #809
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
Ja sam 169, 55kg zar je to manjak kila
Amis, mislim da je to definitivno manjak kila na tvoju visinu..ne znam šta ti drugi kažu. Ali ja sa svojih 170 cm i 56 kila sada izgledam premršavo a to mi drugi stalno tupe...Mislim da bi bila bolje i podnjela operaciju da sam bila malo jača fizički. Ali sve je to od osobe do osobe
nesi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 22:57   #810
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
jebote, mozda i ja imam upalu slijepog crijeva. imam strasne bolove dole desno, pogotovo kad imam mengu.
I mene isto zna boljeti s desne strane...sad imam drugu m. nakon operac i sve je bilo ok do danas popodne kad su samo odjednom počeli bolovi ispod pleksusa i onda su se počeli čak širiti. Nije mi bilo jasno dal je želudac, crijeva ili šta. Da stvar bude gora bila sam u bircu u centru i jedva stigla do doma i tek je bilo bolje kad sam se umirila na krevetu...Ne znam više od čeg šta boli
nesi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 15:29   #811
Quote:
nesi2 kaže: Pogledaj post
I mene isto zna boljeti s desne strane...sad imam drugu m. nakon operac i sve je bilo ok do danas popodne kad su samo odjednom počeli bolovi ispod pleksusa i onda su se počeli čak širiti. Nije mi bilo jasno dal je želudac, crijeva ili šta. Da stvar bude gora bila sam u bircu u centru i jedva stigla do doma i tek je bilo bolje kad sam se umirila na krevetu...Ne znam više od čeg šta boli
e kad smo ko bolova.. i meni se to događa, ali mene zna probadati s lijeve strane
uglavnom uvijek neka frka panika, nikad na miru

bit će bolje
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 00:29   #812
Quote:
Tiambia kaže: Pogledaj post
e kad smo ko bolova.. i meni se to događa, ali mene zna probadati s lijeve strane
uglavnom uvijek neka frka panika, nikad na miru

bit će bolje
Kod slijepog crijeva bol ide na lijevu stranu, i niz desnu nogu,pračeno mučninom,povraćanjem...

Ja nemam slijepo crijevo, ali i dalje boli kao da ga imam, samo što sad ne završim na hitnoj, jer znam da sam ga izvadila
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 00:32   #813
Quote:
nesi2 kaže: Pogledaj post
Amis, mislim da je to definitivno manjak kila na tvoju visinu..ne znam šta ti drugi kažu. Ali ja sa svojih 170 cm i 56 kila sada izgledam premršavo a to mi drugi stalno tupe...Mislim da bi bila bolje i podnjela operaciju da sam bila malo jača fizički. Ali sve je to od osobe do osobe
Izgledam sasvim ok i podnijela sam operacije jako dobro ,još nisu bile laporaskopske, a prva je bila i zeznuta (unutrašnje krvarenje, cista,slijepo crijevo..)
Za sad nema potrebe da debljam jer se najbolje osjećam s ovom kilažom,ali mi je ljepša sa 2 kg više imala sam jednom i 57,58...ma bitno da se dobro osjećamo
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 16:11   #814
Dragi je pronasao jednog maldog lijecnika i poslao mu moje nalaze i on se protivi operaciji.


S obzirom da imam 24 godine i da jos nisam radala on bi probao rjesiti cistu hormonskim pilulama za drugi dio ciklusa.
Prvi lijecnik (koji mu je sef) je za operaciju i to bez ikakvog lijecenja.

Sad je na meni da odlucim.


Mladi dr. bi me pratio svakih 10 dana i ako dode do povecavanja ciste onda bi me poslao na operaciju, a do tada bi pokusao hormonima i svjetovao nam je da pokusamo s bebacem (to nam je i bilo u planu, ali za 3-4 mjeseca).
Scarllet O'Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 17:20   #815
ja mislim, da je ta cista s obzirom na veličinu za nož. Hormonskom terapijom se rješavaju ciste do 3 cm.Tako su meni rekli ( ja sam imala cistu od 7 cm)
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 18:41   #816
Quote:
Scarllet O'Hara kaže: Pogledaj post
Dragi je pronasao jednog maldog lijecnika i poslao mu moje nalaze i on se protivi operaciji.


S obzirom da imam 24 godine i da jos nisam radala on bi probao rjesiti cistu hormonskim pilulama za drugi dio ciklusa.
Prvi lijecnik (koji mu je sef) je za operaciju i to bez ikakvog lijecenja.

Sad je na meni da odlucim.


Mladi dr. bi me pratio svakih 10 dana i ako dode do povecavanja ciste onda bi me poslao na operaciju, a do tada bi pokusao hormonima i svjetovao nam je da pokusamo s bebacem (to nam je i bilo u planu, ali za 3-4 mjeseca).
a kolika ti je cista? jer meni je do 3 cm i dva doktora su mi preporučila ponovnu laparoskopiju. a ja ne bih, radim na trudnoći

i kako to ide s hormonima? da li nakon takve terapije možes zatrudniti?
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 18:43   #817
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
Kod slijepog crijeva bol ide na lijevu stranu, i niz desnu nogu,pračeno mučninom,povraćanjem...

Ja nemam slijepo crijevo, ali i dalje boli kao da ga imam, samo što sad ne završim na hitnoj, jer znam da sam ga izvadila
ma nije to, štrcne me tu i tamo ali nekako odostraga, a nekad i u trbuhu.. mislim da su crijeva, bo
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 20:49   #818
Quote:
Tiambia kaže: Pogledaj post
a kolika ti je cista? jer meni je do 3 cm i dva doktora su mi preporučila ponovnu laparoskopiju. a ja ne bih, radim na trudnoći

i kako to ide s hormonima? da li nakon takve terapije možes zatrudniti?

čini mi se je napisala da je 6,5 cm...

sa hormonima ide uzimanjem oralnih kontraceptiva
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 09:00   #819
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
čini mi se je napisala da je 6,5 cm...

sa hormonima ide uzimanjem oralnih kontraceptiva

Cista je 6 cm, a ne piju se kontraceptivi nego hormoni za drugi dio ciklusa.


Dakle, uz pijenje tih hormona moguce je zatrudniti.. to su hormoni tipa Dabroston i sl..
Scarllet O'Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 09:11   #820
Quote:
Scarllet O'Hara kaže: Pogledaj post
Cista je 6 cm, a ne piju se kontraceptivi nego hormoni za drugi dio ciklusa.


Dakle, uz pijenje tih hormona moguce je zatrudniti.. to su hormoni tipa Dabroston i sl..
ja bi na tvojem mjestu isto probala prvo s hormonima. laparoskopija je ipak operacija.
ja sam jednom imala jednu (od mnogih) cistu 3-4cm, mislim. dobila sam neke jake hormone, pila ih 10 dana i bila kao u klimakteriju. ali cista je nestala. ali znam i druge zene, koje su cak godinama s cistama zivjele i nastajele se ih rijesiti. ali nije islo drukcije nego nozem.
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.