Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2009., 15:22   #1841
Quote:
babygirl kaže: Pogledaj post
ja jos nikad nisam mjerila taj CA, ali vjerovatno ce mi sad reci. u utorak idem na dogovor.

ni ja nisam cula za poluendometrizu - nekako sam uvijek mislila ili je imas ili nemas
i ja sam tojučer prvi puta čula,,,pa reko da pitam vas....niktko mi je uopće ni ne spominje,,,,ciste su manje,,puknu,,,nisu cokoladne....jedino taj ca 125 visok,,,nitko mi ni e od endometrioze nije rekao,,,kod 4 dr sam bila
MARIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 17:28   #1842
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Bila jučer kod gin., sve ok Sad čekam nalaz pape za tjedan dana. Najvjerojatnije je bilo zbog one zadebljane stijenke. Kaže dr. da ne pridajem tome više nikakvu važnost.
Jooooj, još samo kad bi se moj dragi smislil da se napokon ženimo i idemo na to dijete. Neda mi se više bit na Yasminu
eto vidiš! superiška!
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 19:38   #1843
Quote:
Tiambia kaže: Pogledaj post
dobrodošla, LeteciMedvjedic

ako imaš vremena, prelistaj naše postove i doznat ćeš puno, a ako nemaš, evo ukratko: smeđi iscjedak uglavnom ide uz endometriozu, ali to možda nije tvoj slučaj. terapija ab pilulama je uobičajena u ovakvim slučajevima

a i pitanje je kolika ti je cista, sve ovisi o tome i o markerima (CA125)

nema razloga za strah, nije to baš tako strašno
drž'se
hvala
na zadnjem sam pregledu bila 24.11 i tada je nalaz bio slijedeci:
Endometrij: proliferacijski do 4.4mm
Ovarij L: normalno velik s uključenjem mjesovitih odjeka 13.2 mm uz koje se detektira prokrvljenost s RI 0.58 i PI 0.95
Ovarij D: 33.7 x 15.8 mm / normalno velik s dva hipoehogena uključenja /endometriomi?/ 16.3 i 9.3mm, oskudne intraov. prokrvljenosti s RI 0.69 i PI 1.25.

Ca-125 sam radila 14.10 i bio je 14.31 i opet prosli tjedan u pon i bio je u granicama normale.

Brine me jedino sto imam osjecaj da se ovaj iscjedak malo pojacao i smedkasti je.. isto tak se osjecan napuhnuto cim malo vise pojedem i zadnjih dana stalno imam neku mucninu u trbuhu... cudno...
Ima li jos netko takav osjecaj?

Idem slj tjedan doktorici pa ce mi ona valjda rec kako stvari stoje...
__________________
Was that an earthquake or did I just rock your world?
LeteciMedvjedic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 21:59   #1844
posljednjih godinu dana, otprilike otkad znam za tu cistu, ja isto imam cudan osjecaj u trbuhu kad dobijem M. povracala sam i prije, ali ovih godinu dana kad dobijem mene nekako boli oko pupka "tamo iza pupka" ne znam objasnit ali tako nekako / IZA. ne znam znaci li ti to sta / a jucer mi doktor rece , maternica ti je malo zabacena, to znas? reko' cuj? prvi ste koji to kaze. kaze on, mozda je od ciste , da ja malo pogurala. pa sad eto LM, ne znam je li i kod tebe slican osjecaj, mozda ti neka druga cura zna objasniti
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 22:04   #1845
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Jooooj, još samo kad bi se moj dragi smislil da se napokon ženimo i idemo na to dijete. Neda mi se više bit na Yasminu
Pa stvarno, reci mu da vise ne za..bava , da se mozete baciti na posao / slobodno ga dovedi ovdje da vidi koliko zena navija
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 22:07   #1846
i da vas jos nesto nasmijem / kazem ja muzu idem na operaciju, u utorak sam narucena da idem na kliniku d se dogovorim . Znate koja je njegova reakcija bila? "Valja MENI (njemu??) to prezivjeti "
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 22:15   #1847
babygirl živile zabačene maternice (šala naravno), jedna takva je i kod mene tribala bi i ja svog dragog dovest ode da vidi navijanje

a šta se tiče čudnih osjećaja od endo, ja stvarno nikad ništa nisam osjetila, ni prije, ni posli op. jedini amo reć simptom zbog kojeg san i otišla u ginića je bia taj šta su mi stvari dolazile svako drugi misec.
__________________
I could really use a wish right now...

Zadnje uređivanje abondazieri : 23.01.2009. at 22:27.
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 15:10   #1848
Ej curke.. mene nema par dana, a vi već cijelu stranicu ispisale

Ivanicapeca, jako mi je drago što je sve ok..

Babygirl, odlično što si otišla po dr mišljenje, onaj prvi ginić ti je stvarno kreten!! Meni su ciste bile obostrano na jajnicima, na desnom 5,4x3,4cm, na lijevom 5,5x4 cm, sa priraslicama (koje su se razriješile lap.op).. Odmah su mi rekli da su velike i da moraju van laparosk., no da ako se zakomplicira, da će produžiti na op.. no uspjeli su sve očistiti!! kao što već rekoh, imam tu sreću što je suprug od moje ginićke specijalist za laparo i umjetnu oplodnju.. tako da im vjerujem!

u bolnici sam bila od čet do pon, znači 4 i pol dana!! Traži da napraviš taj Ca125, napomeni dal trebaš, da ne bi bilo..
sad sam na logestu 3 mj, i nakon 3 kutije na pregled!! mengu sam imala 3 tj, s razmakom od dva dana.. već sam bila luda, a još imam i sve one nuspojave koje pišu u uputstvima užas

Osjećam neke bolove, nadam se da je reakcija na vrijeme..
e da, i CA125 sam radila čim su sumnjali na endo, bio je 62,16 (normala do 30)

dal netko znadal se smije kombinirati više vrsta čajeva?
jao, koliko brojeva
držte mi se curke
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 15:13   #1849
e,jeste vidjele kako ta laparosk. izgleda?
upišite laparoskopija na google-u, na slikama.. fakat izgleda alienski!!
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 18:28   #1850
Quote:
midmover kaže: Pogledaj post
e,jeste vidjele kako ta laparosk. izgleda?
upišite laparoskopija na google-u, na slikama.. fakat izgleda alienski!!

oke, nemoramo baš sve znat. Zato se i ide pod opću
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 18:28   #1851
jest, alienski
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 18:31   #1852
Mid, ja u oktobru pila neke cajeve i promijenila ishranu i tad mi ciste nisu ni mrcivicu narasle. od kad sam prestala, narasle skoro 1 cm. uglvnom, ne mora biti da je do toga , ali ko zna? koliko sam procitala, mogu ce kombinirati vrkuta, marulja, neven, preslica, stolisnik. ali nisam 100 % sigurna. pogledaj negdje sta sam ja pisala o ovom caju sto sam pila / on je kombinacija 5 trava u nekom omjeru . neka cura je na 22. stranici napisala da je njoj cista od tog skroz nestala , pa eto....
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 18:32   #1853
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post

oke, nemoramo baš sve znat. Zato se i ide pod opću
totally agree
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 23:05   #1854
ja nisan izdržala, sve san googlala čim san saznala za endo, ja moran sve znat .... al isto mi se malo želudac okrenija
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 14:47   #1855
ej zene , da vas pitam, sutra idem da ganjam dok da me pregleda i da se dogovorim to za op. e sad, smijem li se veceras seksati? ja bih , pogotovo zato sto su mi plodni dani. mislim, nije da se nesto nadam, nemojte me pogresno shvatiti, ali ne propustam priliku
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 18:08   #1856
Quote:
babygirl kaže: Pogledaj post
ej zene , da vas pitam, sutra idem da ganjam dok da me pregleda i da se dogovorim to za op. e sad, smijem li se veceras seksati? ja bih , pogotovo zato sto su mi plodni dani. mislim, nije da se nesto nadam, nemojte me pogresno shvatiti, ali ne propustam priliku
pa ne vidim razloga zašto ne bi mogla!
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 18:13   #1857
samo naprijed babygirl
andi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 19:03   #1858
Čao curke,evo mene,zadnjih mjesec dana boli ko ludo,imala ne imala menzes,bila kod ginekologa,napravila papa test,pa čekam,enometriozna cista malo porasla,sad je otprlike 2-3centimetra,a,to štp me boli kaže (navikvite se da če biti bolnije iz mjeseca u mjesec jer su to ovulacijski ciklusi)kapim ja za cikluse,ali da me svaki dan boli sve jače,ne kapim,ne pijem za bolove ništa,uhvatila me prehlada,živčana sam ko slovenci na sanadera(mala šala) u komi sam jer me boli ko vrag,iz dana u dan,idem ne posao,osiječam se jako tužno,jer več duže vrijeme(zapravo godinama se borim s endometriozom)i nemam više snage,kao da se uzalud borim,jer nitko ne shvča kakva je to borba,a,muški su muški,mi žene bi razgovarle,a,oni gledali rukomet,sorry,curke,ali tko če me shvatiti ako ne vi,idem leć jer sutra moram na posao,teško je bit žena(mislim da muški nebih izdržali to što moramo mi,)ugodnu noć vam želim,šaljem vam pusu
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 23:09   #1859
evo mene. odustala od seksa. toliko sam bila osjetljiva da sam jos uz dramu na tv-u plakala skoro dva sata i nije mi bilo ni do seksa ni do cega pravo da vam kazem. valjda ima takvih dana. jutros bila na pregledu kod doka koji ce me operisati. kazu da je najbolji pa imam puno povjerenje u njega. pitao sta mi je. rekla mu da su mi rekli endometrioza. onako optimisticno mi rekao ma hajde, ti tako mlada, pogledat cemo sta je . u smislu garant to nije tako strasno. totalno promijenio izraz lica kad me pregledao. i poceo sa onim strasnim uf,uf,uf,uf. jao. ja se zaledila. nisam stigla ni da mu kazem vjerujte mi doktore , ne zapustam svoje zdravlje ali nije toga bilo prije osam mjeseci, neka sitna cista, nista mi nisu rekli. i tako dalje. uglavnom, dok mi je rekao samo "meni se cini da je ovo sve sraslo s karlicom" tako da sam vam prilicno ocajna. toliko sam se zaledila nisam mogla progovoriti. nista ga ni pitala nisam, ni sta je s jajnicima, ni ovo ni ono. samo sam sutila. rekao je uradi nalaze (napisao koje) pa mi dodji. probat cu laporoskopski, ako ne bude moglo, da se ne iznenadis malim rezom nisko. to vam je zene. moj strah je neopisiv. Boze da samo sve to zavrsi kako treba i da mi kaze da nema problema za trudnocu.
Uradila sam rentgen pluca i ok je. Tehnicarka mi je u labu rekla urin ti je los. jos i to. Sutra idem internisti. leukocita dosta, eritrocita 8 do 10. vidjet cu sta ce mi reci.

Eh rzaplatic, pitala me tehnicarka pece li me kad piskim i ima li ikakvih tegoba, ja rekla nema. Ali danima me je bolila desna strana / ne znam je li od ciste ili od mokracnih, pa mozda je i kod tebe to slucaj? Mozda te zato tako boli?
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 23:15   #1860
Quote:
midmover kaže: Pogledaj post

sad sam na logestu 3 mj, i nakon 3 kutije na pregled!! mengu sam imala 3 tj, s razmakom od dva dana.. već sam bila luda, a još imam i sve one nuspojave koje pišu u uputstvima užas

Osjećam neke bolove, nadam se da je reakcija na vrijeme..
e da, i CA125 sam radila čim su sumnjali na endo, bio je 62,16 (normala do 30)

dal netko znadal se smije kombinirati više vrsta čajeva?
jao, koliko brojeva
držte mi se curke
oj mid, drzi se
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.