Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2008., 22:23   #1
test na drogu,mala pomoc

imam sina od 17 god i vec 2 godine znam da pusi travu,ali bojala sam se iskreno testiranja da ne saznam nesto vise!
medutim vec ove zime poceo se druziti sa mnogo starijim momcima i stvari su se otele kontroli..sve sto mu napravimo jednostavno nema efekta..sve je gori i gori...promjene ponasanja,podocnjaci,mrsavost..sve ono sto upuciva da uzima jake droge.
jucer mi je doso njegov prijatelj i rekao da je poceo uzimati speed,flesh,kokain i potvrdio moje nagore strahove.
jutros sam mu kupila test u trgovini,test koji ima 7 stapica i testira navodno na sve.kad sam mu ga dala prvo je jutros napravio poludio i otisao iz kuce i odbio se testirati.vratio se kuci posljepodne i pristao na test.na sve je bio negativan pa cak i na travu koju sam ga prije nekoliko dana svojim ocima vidjela da pusi.kako je to moguce?
ako znate molim vas pomozite.na koji ga test mogu odvesti,a koji se ne moze prevariti?
demi1959 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 23:09   #2
Donio kući tuđi urin? Stara finta narkomana.Možda da ponoviš isto,samo s većom kontrolom?
ri-watch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 01:11   #3
Hmmm, čini se da imate ozbiljan problem, pogotovo u komunikaciji. On je vjerojatno nešto smuljao, nabavio tuđi urin. Kokain vjerojatno ne uzima jer klinci nemaju za to novaca. Speed moguće, to je jeftinije, kao i većina sintetskih droga. Ono što je najgore i nadam se da ne uzima je heroin - nije skup.

Ako je takva frka - traži prvi jutarnji urin i to nek se popiša pred tatom - tako nema mrdanja i namještanja rezultata. Možda i najbolje ako je zabrazdio u teže droge. Marihuana me, kao roditelja, ne bi previše zabrinjavala ako to nije nešto na svakodnevnoj bazi. Ostalo je stvarno problem.

S druge strane - droga se kupuje novcem. Kako on dolazi do love? S prosječnim džeparcem klinci nemaju novaca pušiti travu svaki dan. Imaju za vikend i to je to. Sve što prelazi povremenu vikend konzumaciju je vrlo zabrinjavajuće jer nije to besplatno. Zato - red alert!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 13:55   #4
u tome i jest problem,sto bas zbog tih finta da donese tudji urin kuci je piso ispred mene,zato mi je to toliko nevjerojatno.
sto se tice novca o tome smo i razmisljali,on neprestalno ima novca premda njegov djeparac ne ide preko 300 kuna mjesecno,u zadnje vrijeme i manje.dilanje mozda?
(hvala na pomoci)
demi1959 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 22:16   #5
imas sina 17 godina i znas da vec 2 godine pusi travu i to je do sad bilo ok al se otelo kontroli


jesi ti retardirana ili sta....
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.07.2008., 22:47   #6
Naruci Big Brother neka ga prati tjedan dana. ha ha

koje fore. znam i pusi travu al to je Ok. al sad me zabrinjava drogica. ma bravo. posalji ga sad u samostan i to je to.
ili mu posalji fajtere van pa kad im zdila vrecicu neka ga nalupaju da mu vise nikad ne padne na pamet dilat i ista vezano uz drogu.

naravno ako je stvarno idiot onda ce poslije ici odmazda pa ce napokon narkomani zavrsit i u zatvoru pa je za sve puno bolje (a tko se pika neka se tamo u guzu pika).
xxxrugby is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 23:42   #7
ima raznih retaja danas
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 23:57   #8
Quote:
demi1959 kaže: Pogledaj post
ako znate molim vas pomozite.na koji ga test mogu odvesti,a koji se ne moze prevariti?
razgovor

ne vidim svrhe u policijskim testiranjima, ako već znaš da svašta isprobava. ne možeš ga protiv njegove volje poslati ni kod psihologa.

to što ti je neki njegov prijatelj nešta ispričao ne mora ništa značiti. možda je samo eksperimentirao. kakav je u školi? ima curu? kakva vam je inače komunikacija?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 01:11   #9
Quote:
demi1959 kaže: Pogledaj post
u tome i jest problem,sto bas zbog tih finta da donese tudji urin kuci je piso ispred mene,zato mi je to toliko nevjerojatno.
(hvala na pomoci)
Jesi sigurna da je pušio travu?
Ti klinci znaju svašta izvoditi iz čistog preseravanja.
Možda si je sfrkao origano, tko će ga znati, a možda je cijela priča prenapuhana.
Kažeš da ti je njegov prijatelj rekao da uzima sve moguće droge.
Kao prvo, od kuda bi on to znao, ako nije s njima u kompi.
A kao drugo, ako su mu to tvoj sin i njegovi frendovi ispričali, velika je šansa da su se samo pravili važni.
U svakom slučaju, moraš razgovarati s njim.

A moguće je da je ipak prevario tuđim urinom.

Što ti on uopće kaže na sve to?
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 10:29   #10
kupi novi test i neka se popiski pred tobom ili ako mu je kao neugodno pred tatom
__________________
"Tri puta mjeri, jednom reži!!!" by prabaka Marija od Žalosne sove
pasiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 14:00   #11
Quote:
demi1959 kaže: Pogledaj post
u tome i jest problem,sto bas zbog tih finta da donese tudji urin kuci je piso ispred mene,zato mi je to toliko nevjerojatno.
sto se tice novca o tome smo i razmisljali,on neprestalno ima novca premda njegov djeparac ne ide preko 300 kuna mjesecno,u zadnje vrijeme i manje.dilanje mozda?
(hvala na pomoci)
mislim da je problem ozbiljan i cim si to ovdje iznjela problem postoji a sa suprugom ga ne mozes podjeliti. roditeljima je tesko samima priznati da im je djete ovisnik, ali ne desava se samo tebi to. nemozes niti zamislit cega se sve jedan ovisnik moze dosjetiti da prikrije svoju ovisnosti da dodje do novca. ako primjetis ubode ,ne na podlaktici nego izmedju prstiju ili vratu , odmah reagiaj,trebas nesto poduzeti i prva stepenica je centar za ovisnosti, ali nakon toga je ipak komuna najucinkovitija, sa dosta solidnim rezultatima, kod nas ih ima dosta (sve su bolje nego ulica i droga )a i mozes to na internetu vidjet pod terapijske zajednice
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 15:09   #12
vjerovatno se drogira i što ako doznaš da se drogira.
što ćeš učiniti?

vjeruj mi da od razgovora nema ništa, živi će mu se dignut, poćet će svađa koja nićem ne vodi.
sumnjam da ćeš sina poslati u komunu.


netrebaš mu ni davat test. uzmi jednog njegovog ok prijatelja kojeg znaš, popričajte, nek ti on reće, objasni momku da ga samo on može spasit jer sin ti ide u propast. neka ti reće koja je situacija i ako može on neka ga odvuće od toga. ali bez neke nagle promjene neće se toga ostavit.

meni se prijatelj ostavio droge kada je ogulio 2 godine u zatvoru.
reci mu da je prokocko tvoje povjerenje, da ne želiš ima sina narkomana i da će svaki mjesec pišat pred vama i testirat se dok ne vrati povjerenje ili da leti iz kuće. nešt ose drastićno mora dogodit. možda na prvi tren on izleti iz kuće, pravi scene, kad poprića sam sa sobom, još ako mu taj prijatelj savjetuje da se mani droge, shvatit će.
macon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 15:11   #13
ako se bode odmah u komunu da se razumijemo
macon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.