Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2013., 11:17   #121
meni su trudovi trajali ravno 24 sata (prvi put). a znam jednu curu (tu s foruma) koja je imala trudove 2 dana (bila je doma). dal može trajat još duže

samo si ih mjeri da znaš kako se odvija situacija. a jel ti se pojačava bol?
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 11:29   #122
Quote:
pink nail kaže: Pogledaj post
Sinoc oko 19h sam pocela osjecati menstrualne bolove i bol u krizima. I to je trajalo citavu noc (nisam uopce spavala) i sad se nastavlja. Na pocetku su to bili razmaci od 20ak min prvih par sata, pa onda 10ak, onda par po 5min, pa opet 10, 15, 8, 6, 12...itd. Uglavnom sad je recimo na 10ak minuta. (trudovi traju oko 30ak sekundi)

Je li bi trebala ici u bolnicu? Nama su na tecaju rekli da idemo ako imamo trudove svako 5 minuta tokom 2 sata. Tako da jos cekam... Neg se bojim da mi mm nece stic na vrijeme s posla kad to krene. Ne zelim rodit doma

Isto tako... od subote imam jak iscjedak (mislim da je sluzavi cep) i maloprije sam primjetila da je smeckasto-rozi.

Danas sam tocno 39tj.
izuzev iscjetka danima (meni se iscjedak pojavio tek s trudovima) identicno je bilo i kod mene, ukljucujuci i te nepravilne razmake kakve ti imas
"unormalili" su se tek kad su dosli na 5 minuta i tek tada im je intenzitet postao jaci.
ako nemas prejake bolove i ako ne krvaris, ja bih ti savjetovala da sto duze budes doma, cekaj da razmak dodje na 5 min barem. ja sam u bolnicu dosla kad su trudovi bili na 3 - 4 minute razmaka
i ne brini se, ako ti se razmak medju trudovima smanjuje (a smanjuje se, iako nepravilno) nece to trajati danima
moji su oko 3 - 4 popodne bili na cca 15 - 20 minuta, da bi vec oko 19 pali na 5, i oko 9 kad sam primljena u bolnicu su bili na 3 minute. rodila sam u 01:15
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 11:33   #123
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
meni su trudovi trajali ravno 24 sata (prvi put). a znam jednu curu (tu s foruma) koja je imala trudove 2 dana (bila je doma). dal može trajat još duže

samo si ih mjeri da znaš kako se odvija situacija. a jel ti se pojačava bol?
meni su trudovi trajali 15 sati, s tim da su postali jako bolni tek kad su pali ispod 3 minute, u bolnici. brijem da je pridonjelo lezanje na boku dok sam bila doma i u predradjaoni te se mogla kretati kak mi pase, bilo je skorz izdrzljivo.
zato ja osobno ne preporucam ici rano u bolnicu (ako nema krvarenja i ako je vodenjak ocuvan), jer cete ispizdit ako vas strpaju u krevet na bok
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:37   #124
thanks cure!

Znaci ipak moze trajati vise dana. Meni se ne ide danas u bolnicu.
Intezitet boli se ne pojacava (ili se bar meni tako cini). Gore me boli kad imam mengu. Ovo bar prestane nakon 30ak sekundi

Trudovi jos nisu pravilni (cak su puno nepravilniji nego nocas i uspjela sam odspavati par sati sto je sinoc bilo nemoguce) tako da sam jos doma. Stvarno mi se neda biti u bolnici vise nego je potrebno. Jedino me malo muci taj iscjedak ali nije cista krv tako da mislim da je to ok.
pink nail is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 11:24   #125
Ja sam se dan prije pregleda lose osjecala, ali me nista nije bolilo. Ujutro sam imala nelagodan osjecaj u donjem dijelu ledja. Dok sam cekala pregled, ta se nelagoda pretvorila u laganu bol. Na pregledu su ustanovili da sam se otvorila 4 psta i rekli mi da ne mogu kuci, ali da mogu izabrati hocu li odmah u radjaonu ili cu na patologiju trudnoce. Izabrala sam drugo. Trudove sam imala od, dakle, ranog jutra i postajali su sve jaci, ali su bili nepravilni. U 20h su me ponovno pregledali i utvrdili da sam isto otvorena kao i jutros, iako sam trpila grozne trudove cijeli dan, i poslali me u radjaonu. Oko 21 h mi doc prokinuo vodenjak i rodila sam u 23 i 45.
Mozda sam trebala odmah ujutro u radjaonu kakpo su mi i nudili, mozda bih brze rodila jer su me ovako iscrpili trudovi koji me ni mm nisu otvorili. Tek nakon busenja vodenjaka sz krenuli trudovi koji su me skroz otvorili u nekoliko sati i to bez dripa.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 19:38   #126
Da li je moguce da prvi trudovi bole samo u ledjima, lagano i da se trbuh ne stvrdne svaki put?
Bolove osjetim svakih 15-20 mim
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 10:20   #127
Quote:
pink nail kaže: Pogledaj post
thanks cure!

Znaci ipak moze trajati vise dana. Meni se ne ide danas u bolnicu.
Intezitet boli se ne pojacava (ili se bar meni tako cini). Gore me boli kad imam mengu. Ovo bar prestane nakon 30ak sekundi

Trudovi jos nisu pravilni (cak su puno nepravilniji nego nocas i uspjela sam odspavati par sati sto je sinoc bilo nemoguce) tako da sam jos doma. Stvarno mi se neda biti u bolnici vise nego je potrebno. Jedino me malo muci taj iscjedak ali nije cista krv tako da mislim da je to ok.

Na kraju su to kod mene bili trudovi. Od pocetka trudova do poroda je proslo 1,5 dan. Veci dio sam odradila doma. U bolnici provela nekih 9 sati (do samog poroda).
pink nail is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 17:28   #128
Da, mogu trajati više dana, pripremni. Meni sve pocelo u sub navečer pa se smirilo, v ned ujutro opet počelo,al ne u pravilnim razmacima pa sam mislila da su lažni. Par sati pre poroda jos sam šetala gradom u trudovima. Mene boljeli užasno zadnja 2,3 cm, al to mi bilo podnošljivo do izgona, taj dio mi bio katastrofa! Taj pritisak dolje, brate mili uff!
__________________
“When angry, count to four; when very angry, swear.”
Elle_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 09:07   #129
Ah evo mene i ovdje. Juče imala bolove na 2 min,otišla u bolnicu dok me pregledala,otvorena tri prsta ali grlic još uvek tvrd. Tako da me je pustila kući dok grlic ne omekša. Meni bolovi prošli sad čekam.
atms is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 20:25   #130
Ja uopce nisan imala trudove. Meni je ginic reka da prvorotkinje ne moraju imat laznjake a ja nisam imala ni prave. Dosla 4 prsta otvorena, stavili me na drip i rodila za 2 sata
bonjour-1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.