Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2011., 20:14   #921
Quote:
deksonja kaže: Pogledaj post
-Da li bi dobio značajniju korist kada bih na stropu garaže polijepio stiropor od 5 cm?Hvala.
Bi, ali koliko je isplativo! Radi se o par W/m2
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 16:38   #922
Quote:
FreeFlyer kaže: Pogledaj post
20 cm ??
mada kolega ing. građ. je bio na nekom seminaru i tamo su dali nove standarde za izolaciju i kao "normalno" će biti 15 cm stiropora.

To me podsjeća na konferencije farmaceuta... sjedili oni tako i eto zaključili da od sutra treba umjesto 1 Bayer aspirin uzimati 2, i eto... od sutra za 100% povećane prodaje i profita... a da li je učinak 100% bolji ?????

Ah.

FF
15cm će biti standard za gradnju - ne znači maksimalna vrijednost nego minimalna.
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 19:36   #923
Quote:
deksonja kaže: Pogledaj post
Bok,

situacija:

Potkrovlje
Orijentacija -Istok,jugozapad,zapad,sjever.
Lokacija:VG
Stolarija: PVC - Rehau Brilliant, 4-16-4
Zidovi - cigla classic 30 cm + stiropor 12 cm
Strop: Knauf - 25 cm vune, krovište, podaskano ventilirano, Roser pokrov

Grijanje: Vaillant, kondenzacijski, bojler propan-butan.

i sad dolazimo do onog što mene pomalo muči...

Pod - Parket, glazura 6-7 cm, stiropor 6 cm, deka-nova, fert gredice-deka stara, zatvorena negrijana garaža u kojoj se zimi temperatura kreće 3-6 stupnjeva.

-Da li bi dobio značajniju korist kada bih na stropu garaže polijepio stiropor od 5 cm?


Hvala.
Pogledajmo to ovako.
Ako sam dobro shvatio,radi se o prostoriji ispod koje je garaža - negrijani prostor!

Za očekivati je da će se kroz pod - odnosno strop (ovisi od kuda se gleda) ipak stalno polako gubiti temperatura, odnosno pod je stalno hladan i oduzima prostoriji temperaturu.
Postavljanje stiropora može na podu - stropu zadržati stalnu temperaturu i može biti u plusu. Kako? Tako da pod više ne hladi grijani prostor, ne stvara se stalni gubitak. Ako se utrošeni novci za materijal vrate za godinu ili dvije????? opet se na kraju radi o dobitku, jer sve dalje je na nuli. Pod se ne hladi i ušteda je ostvarena.
Ja bih stavio stiropor i odmah bi se osjetila promjena.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 11:45   #924
Da, ali već postojećeg parketa i glazure imam 6 cm stiropora.
Je, ispod njega je 20 cm betona i negrijani prostor.

Ok, taj stiropor bi sam lijepio i radi se o nekih 50m2, znači stiropor bi koštao
1000 kn, plus ljepilo mrežica još tisuću, a ne znam da li bi išta dobio.

Nekak sebe uvjeravam da bi i da bi to trebao napraviti kad sam vec sa svih strana dobro izoliran ali ... ne znam
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 12:04   #925
Quote:
deksonja kaže: Pogledaj post
Ok, taj stiropor bi sam lijepio i radi se o nekih 50m2, znači stiropor bi koštao
1000 kn, plus ljepilo mrežica još tisuću, a ne znam da li bi išta dobio.

Nekak sebe uvjeravam da bi i da bi to trebao napraviti kad sam vec sa svih strana dobro izoliran ali ... ne znam
Imaš Novolit stranice i njihov program pa posloži slojeve kako si zamislio i sam vidi razliku.

Izolacija se uvijek isplati.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 19:53   #926
Quote:
Mirotvorac kaže: Pogledaj post
Kaj baš nitko?
Ee jeste face
Super, puno hvala
caps is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 20:36   #927
Quote:
caps kaže: Pogledaj post
Super, puno hvala
Gubitak kroz sadašnji pod (tu=20C, tv=3C) iznosi oko 11 Wh/m2, a sa dodatnom izolacijom oko 8 Wh/m2
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 01:44   #928
To je 3x50=150W/h.
U sezoni grijanja od 4 mjeseca to je 4x30x24=2880 sati tj 432kW/h

Ako je sve skupa struja to je godišnja ušteda od 432 Kn ili, blago rečeno, investicija se isplati za cca 5 god.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 20:13   #929
Možda čudno pitanje, ali troši li klima više kada je na 29 stupnjeva grijanje nego recimo 23? I ako je fen na max umjesto na low? Hvala!
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 11:59   #930
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
To je 3x50=150W/h.
U sezoni grijanja od 4 mjeseca to je 4x30x24=2880 sati tj 432kW/h

Ako je sve skupa struja to je godišnja ušteda od 432 Kn ili, blago rečeno, investicija se isplati za cca 5 god.
Cijenim ovaj izračun, ali sam pomalo skeptik. Laički gledano, a s obzirom na spomenutu izolaciju, neće biti značajnije uštede. Osim toga, i betonska deka hladi a ona nema prekinut tzv toplinski most imeđu nje i zidova garaže koji su izloženi hladnoći. Osim kako bi se pohvalio susjedu kako imaš bolju izolaciju od njega, ne vidim drugog razloga za postavljanje istog.
President is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 23:36   #931
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Gubitak kroz sadašnji pod (tu=20C, tv=3C) iznosi oko 11 Wh/m2, a sa dodatnom izolacijom oko 8 Wh/m2
Pozdrav,
Nalazim se u sličnoj situaciji, međutim, mislim da nema stiropora ispod glazure. (Kuća je građena negdje 70tih godina), i općenito je lošije izolirana. Da li bi u takvoj situaciji stiropor na stropu garaže donio kakve značajnije?
Mravac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 00:43   #932
Kaljeva peć i centralno grijanje

Poz!

Situacijauća cca 120 m2,velika dnevna soba,kuhinja, hodnik,kupatilo, 2 spavače sobe.Radijatori s termo ventilima u svakoj prostoriji spojeni na kombi bojler na plin.
Sutra je gotova obnova dimnjaka za kaljevu peć(dnevna soba),nadam se da će ispravno raditi i dimnjak i peć.
Prije sam koristio termostat u dnevnoj sobi(jednostavno korištenje prije spavanja smanjim temp. i sve ok).
Povremeno kada zahladi fest ložiti kaljevu pa me zanima ima li jednostavnog rešenja za smanjenje ili povećanje temperature mislim na kombi bojler.

HVALA!
laszlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 10:03   #933
Quote:
Mravac1 kaže: Pogledaj post
.... Da li bi u takvoj situaciji stiropor na stropu garaže donio kakve značajnije?
Neke uštede bi bilo, ali ne značajnije. Garaža je vjerojatno samo ispod dijela kuće, vrlo mala količina topline "bježi" preko poda prostorije iznad.....
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 14:36   #934
postavila bi pitanje vezano za grijanje prostora centralnim grijanjem na principu zagrijavanja vode mikrovalovima...
za li itko išta o tome?....bila je jedna prezentacija lika koji je to patentirao, ali nisam bila u mogućnosti to poslušat....
ima li to itko ugrađeno, postoje li kakvi certifikati o kakvoći i sl. ???


hvala
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 18:53   #935
jos uvjek je klasicni grijac ala recimo u bojleru u prednosti iskoristenje mu je skoro 99%
pretvorba struje u mikrovalove donosi gubitke stim pada efikasnost sistemu
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 03:15   #936
Quote:
laszlo kaže: Pogledaj post
Poz!

Situacijauća cca 120 m2,velika dnevna soba,kuhinja, hodnik,kupatilo, 2 spavače sobe.Radijatori s termo ventilima u svakoj prostoriji spojeni na kombi bojler na plin.
Sutra je gotova obnova dimnjaka za kaljevu peć(dnevna soba),nadam se da će ispravno raditi i dimnjak i peć.
Prije sam koristio termostat u dnevnoj sobi(jednostavno korištenje prije spavanja smanjim temp. i sve ok).
Povremeno kada zahladi fest ložiti kaljevu pa me zanima ima li jednostavnog rešenja za smanjenje ili povećanje temperature mislim na kombi bojler.

HVALA!
Iskreno govoreći, nisam uspio dokučiti svrhu pitanja. Bilo bi dobro da malo pojasniš pitanje.
President is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 12:56   #937
postovanje,posto vidim da ovdje ima dosta koji se razumiju u parno grijanje pa imam jedno pitanje.stanujem u inostranstvu a tek sam uvela parno grijanje na struju i prije nego sam se vratila tamo stavila sam u cjevi antifriz sad se trebam vratit na odmor pa me znaima jel trebam ja taj antifriz ispustit il samo upalit grijanje?hvala unaprijad
usel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 13:59   #938
Quote:
usel kaže: Pogledaj post
postovanje,posto vidim da ovdje ima dosta koji se razumiju u parno grijanje pa imam jedno pitanje.stanujem u inostranstvu a tek sam uvela parno grijanje na struju i prije nego sam se vratila tamo stavila sam u cjevi antifriz sad se trebam vratit na odmor pa me znaima jel trebam ja taj antifriz ispustit il samo upalit grijanje?hvala unaprijad
Samo upaliti grijanje.
Svake dvije godine treba provjeriti kvalitet antifriza a nakon 4 godine treba ga zamijeniti.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 10:57   #939
Quote:
deksonja kaže: Pogledaj post
Bok,

situacija:

Potkrovlje
Orijentacija -Istok,jugozapad,zapad,sjever.
Lokacija:VG
Stolarija: PVC - Rehau Brilliant, 4-16-4
Zidovi - cigla classic 30 cm + stiropor 12 cm
Strop: Knauf - 25 cm vune, krovište, podaskano ventilirano, Roser pokrov

Grijanje: Vaillant, kondenzacijski, bojler propan-butan.
Pod - Parket, glazura 6-7 cm, stiropor 6 cm, deka-nova, fert gredice-deka stara, zatvorena negrijana garaža u kojoj se zimi temperatura kreće 3-6 stupnjeva.

-Da li bi dobio značajniju korist kada bih na stropu garaže polijepio stiropor od 5 cm?
Strop/pod je dobro izoliran, i ne vidim neku lorist od ljepljenja stiropora na strop. Zoplina prelazi preko zidova, a to je besmisleno dodatno izolirati.

Mudrije bi bilo uložiti u dodatnu toplinsku izolaciju same garaže. Temperatura od 3-6 stupnjeva u negrijanoj prostoriji u tako dobro izoliranoj kući koja se grije čini mi se poprilično niska.
Moje iskustvo je da u takvim prostorima koji su dobro izolirani (stiropor do 20 cm u zemlji uz temelj, vrata i prozori isto izolirani) ,a nalaze se u sklopu grijanog objekta, temperatura tek za ekstremnih hladnoća padne ispod 10 - 12 stupnjeva. Naravno, problem je ako se garažna vrata često otvaraju i drže otvorenima.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 10:01   #940
Evo nakon puno razmišljanja odlučila i ja pitati one koji sigurno bolje znaju.
Živimo u stanu u kojem je izolacija poprilično loša. Ove zime smo se grijali na termo peć, al već za drugu zimu to nije opcija jer to uspijeva ugrijati samo dnevni boravak.
Sad se mislimo između neke bolje i jače klime i grijanja na drva. Znači, što mislite da je bolje za grijati 50ak kvadrata, s tim da kod grijanja na drva, peć bi bila u kuhinji, a kuhinja i dnevni boravak su odvojene prostorije..
Pliz help jer mi više stvarno ne znamo što bi..
__________________
Frankly, my dear, I don't give a damn...
*mariposa* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.