Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2004., 15:14   #81
Mislim da ste svi zapleli i da se od drveća ne vidi šuma. Djecu treba odgajati pozitivno, tako da vole sebe i imaju povjerenja u sebe, da znaju da su voljena i prihvaćena - ali da pritom imaju i granice i strukturu i disciplinu i dosljednost. Jer djeci treba ljubav, ali im trebaju i granice. Niti jedna krajnost nije dobra. Svatko normalan će se složiti da djecu ne treba tući, ni maltretirati ni zlostavljati emocionalno, psihički ni fizički.

A sad, cjepidlačiti do te mjere da li se smije podviknuti ikad ili nikad i možda još (kao ludi kanađani) propisivati godine i metode i nabrojati sve situacije u kojima se smije namrštiti, podignuti obrva ili glas, ili nedajbože lupiti...

Vele da se dijete ne smije udariti u ljutnji?
Excuse me, ali JEDINO je opravdano udariti ga u ljutnji, kad ruka sama odleti - naravno, u slučaju da se radi o situaciji opasnoj za dijete (izletavanja pod auto i sl.).
A ići tući dijete onako iz principa (ono, dok si miran, ali si ODLUČIO da ćeš ga sad udariti - po meni je čisto zlostavljanje, i nema opravdanja).

Ja nemam djece.
Mene nisu ni tukli ni kažnjavali - nikad. Nisu mi ni zapovijedali ni naređivali mi. Bila sam mirno dijete, odličan učenik, nisam bila ni drska ni živa ni bezobrazna...ali sam imala slobodu da sama odlučujem što ću i kada učiti, raditi, s kime se družiti. Ne dao im Bog da su me pokušali na nešto natjerati protiv moje volje ili mi nešto zabraniti.

No, iako mene moji nikad nisu tukli (točnije - sjećam se tri pljuske i to je sve)...ja uopće nemam negativan stav prema pokojem udarcu. Ja bih mirne duše lupila klinca po guzi i izvikala se na njega ako bi napravio neko sranje. I moje dijete zbog toga sigurno ne bi izraslo u frustriranu osobu, luzera ili kriminalca...i ja se zbog toga ne bih smatrala zlostavljačem. Toliko.

ps. svojim starcima uopće ne zamjeram ona 3 šamara
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 22:14   #82
Quote:
LadyFel kaže:
Hobbit, nije to bilo da će joj djeca leđa okrenut, nego da ona njima ne bi smjela okrenut leđa, poput trenera lavova...

A ja baš zbog primjera koji si gore naveo s prutom nemam namjeru svoju djecu ostavljat bakama i djedovima na čuvanje - jer sam se već iz razgovora uvjerila da su njihove odgojne metode drugačije od mojih. Pa bi onda bilo još više sranja ako mu vidim trag pruta ili čujem da ga je netko pljusnuo - već sam rekla, ta ga osoba više nikad ne bi vidjela u životu.
Boze, pa citate li vi sta sam ja pisao?
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 13:24   #83
o cemu raspravljati kad se stvari postave crno-bijelo ?
jedino me pere pitanje tko zivi takav zivot ?
ili samo mozgovi ne mogu pojmiti nijanse ?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.