Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2013., 17:32   #1121
Quote:
Anna Freud kaže: Pogledaj post
nisam niti ja uspjela pronaći na tablicama komedogenosti, ali u principu je makadamija jako slična ljudskom sebumu i zato je jako pogodna za kožu. rekla bi da nije komedogena, ali nisam stručnjak. uglavnom ju imam u mješavinama, ali znam ju staviti i samu i nikad nisam primjetila da bi radila bilo kakav nered.
Quote:
ajajajaja kaže: Pogledaj post
Nije.
Hvala cure! Do sada sam ju koristila za kosu i bilo me strah stavitu ju na lice pošto i ovako muku mučim sa začepljenim porama, ali sada ću je baš dodati u mješavinu za čišćenje lica
Anaideia is offline  
Old 24.04.2013., 14:50   #1122
Bok cure! Dosta sam čitala po ovoj temi i htjela bih si konačno sama napraviti uljnu mješavinu za lice. Pošto imam mješovitu kožu stavila bih neka od ovih ulja: suncokretovo, ulje koštica marelice, jojobino i lješnjak. Većih prištića baš i nemam, imam problema uglavnom s miteserima. Imam 24 god...

Idući tjedan tek krećem u nabavu ulja pa imam nekoliko pitanja, nadam se da će mi netko pomoći :
1. koja od ovih ulja (ili neko osim navedenih) bi bila dobro za proljeće/ljeto tj. veće vrućine, da je dosta lagano i ne masti dodatno kožu, i možda da pruža barem neku zaštitu od sunca? :-)
2. Koje eterično ulje bi mi bilo dobro uzeti, a koja izbjegavati (npr. za limun znam da je fototoksičan)?
3. Mislila sam kombinirati ulja u otprilike jednakim omjerima, je li to ok ili je nekog poželjno manje?
4. Stavljate li uljnu kremu i navečer i ujutro po većim vrućinama, ili preko dana kremu?
5. Trebam li izbjegavati područje oko očiju? Ili možda napraviti posebnu kremicu za to područje?
Hvala puno
annabellee is offline  
Old 24.04.2013., 15:05   #1123
1. lješnjak, jojoba, čileanska malina, avokado, sjeme marelice (ne račujan na zaštitu od sunca sa uljnim mješavinama).
2. Palmarosu, sjeme mrkve, ružmarin veerbenon. Izbjegavaj citruse.
3 Nije ok, treba balansirati mješavinu. Ovisi o tome to želiš i malo detaljnijem opisu tvoje kože.
4. Suha koža može, ali za masniju bi bilo premasno ulje staviti ujutro na lice. Krema je bolji izbor.
5. Da, ako ćeš dodavati eterična ulja, a ujedno koža oko očiju nikome nije masna niti mješavita pa treba drugačiju njegu od ostatka lica.
Možeš kremicu ili uljnu mješavinu za oko očiju.
Starleta is offline  
Old 24.04.2013., 15:46   #1124
Hvala ti
Još jedno pitanje - koji brend bi mi preporučila za dnevnu kremu?
Koristila sam do sada sve i svašta, zadnjih god-dvije Yves Rocher i Biodermu, a probala sam nedavno uljnu mješavinu (suncokret, marelica) i zaljubila se u ulja pa bi ih sad u sve stavljala Detaljniji opis kože: bila je dosta dehidrirana preko zime no mislim da je sad ok, masnija t-zona (ne strašno), miteseri su mi najveći problem (to pokušavam riješiti maskama od gline), obrazi su blago isušeni i ponekad se perutaju (ujutro ili nakon čišćenja kože ako ne stavim kremu)
annabellee is offline  
Old 24.04.2013., 16:07   #1125
A ne znam ti to preporučiti. Ja ne koristim kupovne kreme pa nemam osobno iskustvo sa njima.
Možda JMO, oni imaju ok proizvode
Starleta is offline  
Old 24.04.2013., 18:03   #1126
Meni su dobre bile Pai Skincare kreme za lice, imala sam testere koje sam preko Naturisima naručila.

http://www.naturisimo.com/index.cfm?nme=Pai%20Skincare
torrey is offline  
Old 24.04.2013., 18:35   #1127
Je li komedogeno ulja avokada? Može na kožu sklonu miteserima i začepljenju pora?
Anaideia is offline  
Old 24.04.2013., 22:33   #1128
Može
Starleta is offline  
Old 24.04.2013., 22:34   #1129
Quote:
Anaideia kaže:
Je li komedogeno ulja avokada? Može na kožu sklonu miteserima i začepljenju pora?
nije jako. kažu tablice 2/5, ali često se vrijednosti razlikuju pa pogledam njih par. kad te zanima tako nešto guglaš "comedogenic ratings" . ako si pitala za iskustvo, nisam ga koristila samog, uvijek se preporučuje miješati dva, tri biljna ulja. sad koja, u kolikom omjeru i za kakvu (točno) kožu ti se ne bi baš ja usudila predlagati .
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Old 24.04.2013., 22:38   #1130
Te neke tablice su ok, neke pišu gluposti što se tiče komedogenosti.
Starleta is offline  
Old 24.04.2013., 22:49   #1131
sigurno. ipak ako provjerim na tri za neko ulje s kojim nisam imala iskustva dobijem neki uvid kako bi ga mogla koristiti. osim toga je phyto napomenuo da se ispitivanja ne rade na ljudima nego obično na zečjem uhu, pa eto i to treba uzeti u obzir.

nisam vidjela da si pisala prije mene, ne bi inače odgovarala, sori.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Old 24.04.2013., 22:52   #1132
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Te neke tablice su ok, neke pišu gluposti što se tiče komedogenosti.
Koje su ok a koje nisu? Baš sam nedavno gledala te tablice i totalno se razlikuju.. Mislim da je za shea bilo na jednoj 5 a na drugoj 0
nenica0204 is offline  
Old 24.04.2013., 22:56   #1133
Pa ne znam, ja to ne pratim. Znam da je na jednoj bilo da su pšenične klice nekomedogene, mislim oko 1, a suncokret je bio 3.
Ja mogu reći da su moja iskustva za masniju kožu odlična sa avokadom, jojobom, lješnjakom, suncokretom, arganom.
Ne znam kako stoje ta ulja po tablicama, ali ovo je moje iskustvo kod cura sa jako masnom ili problematičnom kožom. Niti jedna nije reagirala na njih.
Pa uklopila bi i marelicu u to
Starleta is offline  
Old 26.04.2013., 10:11   #1134
Baš sam nedavno kupila biljno ulje ploda divlje ruže, pa me zanima mogu li ga koristiti samog na licu ? inače imam prištiće, i masniji tip kože, ne puno.
Tina Mai is offline  
Old 26.04.2013., 10:42   #1135
Ne! Već se puno pisalo o samostalnom korištenju jednog ulja na licu.
Starleta is offline  
Old 26.04.2013., 11:09   #1136
Starleta i Anna Freud hvala na odgovoru za ulje avokada. Ja bih si ga stavila u uljnu mješavinu. Ulja s kojima trenutno raspolažem su makadamija, avokado, suncokret, ricinus, kokos, kantarion i eu širokolisne lavande i čajevca.

Imam dehidriranu kožu sklonu miteserima i upalama u pms-u. T zona je masnija, obrazi su ok. Do sada sam nakon čišćenja uljem stavljala kremu, ali bih probala uljnu mješavinu.
Po onome što sam čitala meni bi za moju kožu trebao još lješnjak, jojoba, ulje marelice od baznih ulja plus još nešto od eteričnih ulja. Za to moram čekati sljedeću plaću pa me zanima mogu li si do tada smiješati ulje od ovoga čime trenutno raspolažem? I u kojim omjerima?
Hvala
Anaideia is offline  
Old 26.04.2013., 11:25   #1137
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, ja to ne pratim. Znam da je na jednoj bilo da su pšenične klice nekomedogene, mislim oko 1, a suncokret je bio 3.
Ja mogu reći da su moja iskustva za masniju kožu odlična sa avokadom, jojobom, lješnjakom, suncokretom, arganom.
Ne znam kako stoje ta ulja po tablicama, ali ovo je moje iskustvo kod cura sa jako masnom ili problematičnom kožom. Niti jedna nije reagirala na njih.
Pa uklopila bi i marelicu u to
Hvala Da li treba mijenjati s vremenom biljna ulja? Držim se tih par koja su mi ok..
Sjemenke grožđa nisi spomenula, jel bilo nekad problema s njim?
nenica0204 is offline  
Old 26.04.2013., 13:26   #1138
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Ne! Već se puno pisalo o samostalnom korištenju jednog ulja na licu.
Koje bi ulje bilo dobro s tim pomiješati?, za moj tip kože, imam prištiće, i mitesere, pa nebi bilo loše ako postoji neko ulje koje bi mi u tome pomoglo, a da je dobro s divljom ružom. ili se možda može staviti u običnu nivea kremu određen broj kapi, krema je od 50 ml, na bazi vode? hvala na odgovoru
Tina Mai is offline  
Old 26.04.2013., 13:32   #1139
Možeš ga dodati u kremu, ali ne znam bi li bilo kakve koristi od toga.
Bolji izbor je mješavina ulja.
naprimjer
10ml lješnjaka
5ml jojobe
5ml ploda divlje ruže
5ml avokado
5ml ploda divlje ruže

Ako baš želiš samo jedno ulje onda uzmi lješnjak i dodaj malo divlje ruže.
Nanosi na mokro lice.
Starleta is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.