Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 21:29   #21
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Ne. Nego preventivno korištenje taktičkih glava. Nekada je bio plan uništavanje svih većih gradova SAD-a i SSSR-a, danas su mete vojna industrija (industrijska zona, bez gradova), krucijalna ekonomija neke države (npr veliki prehrambeni kombinati, Elektro_energetski čvorovi i kompleksi, teška industrija) te vojni ciljevi (veće vojne grupacije, važniji vojni kompleksi, vojne luke, aerodromi).

Sve su ovo ciljevi relativno male površine koji bi bili uništeni, bez veće direktne opasnosti za civile koji su od tog dijela udaljeni barem 50km.

Velike hidrogenske bombe tipa TZAR od 57 Megatona koja može samo tako uništit neku manju zemlju (tipa Slovenija) imaju svoju namjenu, a ona nije bacanje ove bombetine po gradovima, već samo preventivno osiguranje od protivničke kontre kopnenih snaga, a uglavnom se gleda da se takvo što nekoristi, jer postoji vjerojatnost od micanja tektonskih ploča.
Neznam sta da recem na to , al da sam na mistu Rusije i da jedna americka nuklearka padne na moj teritorij nevirujem da bi bira ciljeve.Ako treba i tektonski poremecaj , al sam siguran da se nebi ogranicia na neku pustinjsku bazu u Nevadi.Uglavnom po gradovima i sta je moguce vise radijacije , da i ono sta prezivi krepa sta prije.
Isto to mislim i za drugu stranu.Tocnije za sve strane koje bi imale muda upotrijebit , pa i tu takticku nuklearnu glavu.Recept za takve je gazenje do unistenja , pa makar i sami bili unisteni.

Ja nezelim da mi dica obole od raka zbog neke takticke bombe koja je pala na Teheran ili Hebron , Delhi ili Islamabad.

U biti zelim da se onoj drzavi koja se odluci na taj cin zagarantira UNom da ce bit unistena do temelja pa ako treba i istim tim oruzjem
kuhinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:09   #22
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Velike hidrogenske bombe tipa TZAR od 57 Megatona koja može samo tako uništit neku manju zemlju (tipa Slovenija) imaju svoju namjenu, a ona nije bacanje ove bombetine po gradovima, već samo preventivno osiguranje od protivničke kontre kopnenih snaga, a uglavnom se gleda da se takvo što nekoristi, jer postoji vjerojatnost od micanja tektonskih ploča.
Tsar nema namjenu.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:50   #23
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ja sam amater (i nemam ambicije postat profy) na polju naoruzanja, pa me zanima ako do nueklearnog sukoba Rusija-Amerika i dodje, kuda ce letjeti projektili? Ja mislim da je od Rusije do Amerike najkraci put preko pola i Kanade a ne preko Europe. Postoji li neki Americki polarni stit?
"Prva linija" NORAD-a (Sjevernoamericka PZO komanda) se nalazi malo iznad Kanade uz rub Arktickog pojasa.

http://content.answers.com/main/cont..._line_1960.jpg
IronFist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:02   #24
http://www.hrvatski-vojnik.hr/hrvats...02005/stit.asp Kliknite na link pa se uvjerite,da Rusi več imaju svoj štit i sada ga samo ojačavaju.
bnd0809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:18   #25
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Tsar nema namjenu.
Kako nema?

Našao sam informaciju da se Tsar nemože koristiti na kopnu, već isključivo na moru, da neprouzrokuje tektonske poremečaje, a svojim indirektnim djelovanjem prouzrokuje ogroman plimni val koji bi trebao potopiti večinu europskih sjevernih zemalja, te tako onemogučiti bilokakvu kotra_akciju zapadnih kopnenih snaga.

Postoje glasine da su Rusi testirali i jaču napravu od Tsara, ali ne na zemlji već u svemiru, a snaga je bila oko 100 megatona. (Ovakvu napravu je nemoguće koristiti na zemlji)
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 01:11   #26
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Je kada se sliže sa komunističkom Kinom i diktatoraskom Rusijom tada će scvijet biti bolje.Ajde molim vas .Sad treba nastaviti kao do sada,djelovati na bolesne režime i rušiti iste.Ja vidim dvije pogreške.Dopuštanje kineskog razvoja nuk. naoružanjka i mirno gledanj na nuklearno jačanje Rusije.
Sada imamo što imam i SAD treba učiniti ono što je odavno trebalo učiniti.
Mozes li ti napisati ijedan pametan post?
Zasto se ne vratis na thredove o pecenoj janjetini i serijama.

P.S. Napisala si preko 3000 postova previse.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 07:10   #27
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Ti misliš da je namjena onog postrojenja u poljskoj obrana od ruskih interplanetarnih projektila??

Bi se malo prevario
Nije, cilj je špijunaža ruskog teritorija pod izlikom tobožnje "iranske prijetnje". Rakete su tu samo kao ukras; radar je ono što zabrinjava Ruse.
Cro_Rex is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 07:21   #28
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Je kada se sliže sa komunističkom Kinom i diktatoraskom Rusijom tada će scvijet biti bolje.Ajde molim vas .Sad treba nastaviti kao do sada,djelovati na bolesne režime i rušiti iste.Ja vidim dvije pogreške.Dopuštanje kineskog razvoja nuk. naoružanjka i mirno gledanj na nuklearno jačanje Rusije.
Sada imamo što imam i SAD treba učiniti ono što je odavno trebalo učiniti.
Komunistička Kina?
U kojem ti svijetu živiš, zar si prespavala zadnjih 30-40 godina?!
Kina je danas sve samo ne komunistička zemlja.

Diktatorska Rusija?
Medvedev i Putin su demokratski izabrani, a njihovu politiku podržava 88% Rusa (link).
Koliki broj Amerikanaca podržava Bushovu politiku? 20%? 25%?

I tko je onda demokracija, a tko diktatura?!

Ljudi nisu budale da puše tu idiotsku rektoriku američkih dupelizaca koji nam još dan danas pokušavaju prodavati priče o "američkoj demokraciji" i "istočnim diktaturama". To više ne prolazi.

Velika je greška pozivati se na monopolaran svijet kako ti radiš, jer on vodi čistoj propasti. Svijet mora biti multipolaran, i zato je dobro da velesile poput Rusije, Kine i Indije jačaju iz dana u dan. Pa neka pati koga smeta!
Cro_Rex is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 07:27   #29
Quote:
Cro_Rex kaže: Pogledaj post
Komunistička Kina?
Diktatorska Rusija?
Medvedev i Putin su demokratski izabrani, a njihovu politiku podržava 88% Rusa (link).
a u iranu je potpora vlastima cak i visa o toga. naravno, niti jedni niti drugi nisu niti do koljena Gadafiju iz mladjih dana, a niti Mugabeu do prije dvije tri. jebiga, ne vole ga vise ko sto su ga voljeli dok je bio zgodniji.
__________________
Kako oblikovati potpise?
eviltel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 07:39   #30
Quote:
eviltel kaže: Pogledaj post
a u iranu je potpora vlastima cak i visa o toga. naravno, niti jedni niti drugi nisu niti do koljena Gadafiju iz mladjih dana, a niti Mugabeu do prije dvije tri. jebiga, ne vole ga vise ko sto su ga voljeli dok je bio zgodniji.
Sarkazam za temelju irelevantne usporebe.
U Iranu i Rusiji postoje demokratski izbori, dok u Libiji ili Zimbambveu ne postoje.
Cro_Rex is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 08:27   #31
Quote:
Cro_Rex kaže: Pogledaj post
Nije, cilj je špijunaža ruskog teritorija pod izlikom tobožnje "iranske prijetnje". Rakete su tu samo kao ukras; radar je ono što zabrinjava Ruse.
Vrlo moguće.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 11:27   #32
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Kako nema?

Našao sam informaciju da se Tsar nemože koristiti na kopnu, već isključivo na moru, da neprouzrokuje tektonske poremečaje, a svojim indirektnim djelovanjem prouzrokuje ogroman plimni val koji bi trebao potopiti večinu europskih sjevernih zemalja, te tako onemogučiti bilokakvu kotra_akciju zapadnih kopnenih snaga.
Ni govora. Plimni val postoji, ali za potapanje i dijela, kamoli većine europskih zemalja treba ti daleko veća snaga. Prouči plimne valove testova Ivy Mike i Castle Bravo, koji su 4-10 puta manji od Tsara.

Nadalje:
“For the quake that caused the December 2004 tsunami, we would need roughly 1,000,000 5 megaton bombs.”
http://web.mit.edu/12.000/www/m2009/teams/2/peak.htm


Quote:
Postoje glasine da su Rusi testirali i jaču napravu od Tsara, ali ne na zemlji već u svemiru, a snaga je bila oko 100 megatona. (Ovakvu napravu je nemoguće koristiti na zemlji)
Razmisli malo o tome. Kako su sakrili takvu eksploziju?
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 14:27   #33
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Ni govora. Plimni val postoji, ali za potapanje i dijela, kamoli većine europskih zemalja treba ti daleko veća snaga. Prouči plimne valove testova Ivy Mike i Castle Bravo, koji su 4-10 puta manji od Tsara.
A zašto su Ruski znanstvenici uzeli graničnu vrijednost od 57Mtona za izradu Tsar-a, jer bi veće od toga bilo opasno za tektonsku stabilnost.

Quote:
Razmisli malo o tome. Kako su sakrili takvu eksploziju?
To su samo glasine...a one kažu; iza mjeseca!

http://www.youtube.com/watch?v=ZJixvAYPxE0
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:05   #34
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
A zašto su Ruski znanstvenici uzeli graničnu vrijednost od 57Mtona za izradu Tsar-a, jer bi veće od toga bilo opasno za tektonsku stabilnost.
Ne znam odakle ti taj podatak ali ti mogu odmah reći da nije točan. Ivy Mike od 10-12 Mt napravio je rupu 50 metara duboku. Tektonske ploče su debele od 15 do 200+km.

Snaga Tsara je ograničena zato da se ograniči fallout.

Quote:
To su samo glasine...a one kažu; iza mjeseca!

http://www.youtube.com/watch?v=ZJixvAYPxE0
Mogao si odmah reći da je to nešto neozbiljno…

Svi su testovi službeno zabilježeni i dokumentirani.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:20   #35
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle ti taj podatak ali ti mogu odmah reći da nije točan. Ivy Mike od 10-12 Mt napravio je rupu 50 metara duboku. Tektonske ploče su debele od 15 do 200+km.

Snaga Tsara je ograničena zato da se ograniči fallout.
Moguće.

The USSR needed to demonstrate its might, and originally planned a 100 megaton nuclear test. It was scaled back to 50 megatons to minimize fallout because it was calculated that winds would blow the dust cloud across northern Russia. The effects were astonishing.

Fallout is the residual radiation hazard from a nuclear explosion, so named because it "falls out" of the atmosphere into which it is spread during the explosion. It commonly refers to the radioactive dust created when a nuclear weapon explodes. This radioactive dust, consisting of hot particles, is a kind of radioactive contamination. It can lead to contamination of the food chain.

Quote:
Mogao si odmah reći da je to nešto neozbiljno…

Svi su testovi službeno zabilježeni i dokumentirani.
Pa glasine su uvijek neozbiljne,



Postojao je neki stari sovjetski plan za dizanje plimnog vala kod farskih otoka koji bi trebao potopiti većinu industrijskih zona priobalnih zemalja oko tog mora, ali je to bilo relativno davno, pa sam izgubio taj link....predpostavio sam da bi jedino Tsar mogao poslužit u tu svrhu, pošto nema veće nuklearne naprave na planetu.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 19:17   #36
Prava meta Rusija, a ne Iran i Severna Koreja!

Antiruski kapacitet američkog protivraketnog odbrambenog sistema (PRO) očigledan je, izjavio je bivši šef Generalštaba Vojske Ruske Federacije, general Jurij Balujevski, koji trenutno obavlja funkciju člana Saveta bezbednosti Ruske Federacije.
„Antiruski potencijal ovog sistema će nastaviti da raste i niko ne treba da gaji iluzije da se PRO uspostavlja za praćenje Irana i Severne Koreje. Gde je istočna Evropa, a gde su Pjongjang i Teheran?“, izjavio je Balujevski u intervjuu koji je u ponedeljak objavio ruski list Verzija, prenosi agencija Interfaks.
Prema njegovom mišljenju, da su SAD zaista tokom izgradnje radara u Češkoj bile zabrinute za pravac iz kojeg dolazi pretnja od iranskih projektila, bila bi izabrana sasvim druga lokacija, kao što je to radarska stanica Ćabala u Azerbejdžanu, koju ova zemlja trenutno iznajmljuje Rusiji. „Nije li bilo jednostavnije pristati na naš predlog i iskoristiti postojeću stanicu za praćenje u Azerbejdžanu?“, pitao je Balujevski.

Umesto ovoga, izjavio je on, Sjedinjene Američke Države su se stavile u situaciju kada moraju ponovo „da izume točak“. „A to je sve zbog nas, da bi mogli da kontrolišu naše oružane snage i - ova mogućnost se ne može odbaciti - da se pripreme za napad na našu zemlju. To je možda još uvek teoretsko pitanje i oni neko vreme mogu o tome da ćute, ali to je činjenica: SAD upravo našu zemlju smatraju za potencijalnog neprijatelja, izjavio je Balujevski.

U ovim uslovima, izjavio je on, Rusija mora održavati ravnotežu: „Mi ne smemo na oružje trošiti više nego što možemo sebi da priuštimo, ali ne smemo ni praviti uštede na uštrb naše sopstvene bezbednosti“.
Cufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:17   #37
Quote:
Cufta kaže: Pogledaj post
Inace sto se tice ruskih nuklearnih podmornica, gledao sam neke emisije o njima, rasporedjene su u okeanima sirom sveta i nose velik broj nuklearnih glava. Dosta ih je locirano oko severnog pola, gde ih je ispod odredjenog sloja leda nemoguce otkriti radar. Usavrsili su tehniku gde podmornica busi led iznad i ispaljuje projektil kroz taj otvor.
Drugim recima ako dodje ikada do nekog sranja Nato nema sanse nekim antiraketnim stitom u Evropi da se odbrani od napada Rusa.
Ma bjaži ba,
ruske podmornice su u jako lošem stanju, pola ih je neispravno po dokovima. Inače Rusi prave jako dobre podmornice ali pate zbog sovjetske megalomanije pa imaju flotu koju nisu sposobni održavati na potrebnoj funkcionalnoj razini.

U svakom slučaju pametnije im je da započetak smanje vojsku i podignu njenu operabilnost i pod jedan ulože više napora u razvoj civilne infrastrukture i diverzifikaciju ekonomije.
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:21   #38
geez, koliko se nebitnih informacija nalazi u vasim glavama!

http://forum.cromalternativemoney.or...75aeee89e7b102
overklokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 06:20   #39
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Ma bjaži ba,
ruske podmornice su u jako lošem stanju, pola ih je neispravno po dokovima. Inače Rusi prave jako dobre podmornice ali pate zbog sovjetske megalomanije pa imaju flotu koju nisu sposobni održavati na potrebnoj funkcionalnoj razini.
.
Najnovije ruske podmornice na nuklearni pogon klase Borei duljine su 170 metara i širine 13,5 metara. Imaju mogućnost ronjenja do dubine 450 metara s posadom od 107 članova i autonomijom od 100 dana bez izlaska na površinu. Neimenovani izvori tvrde kako je gradnja prve podmornice do porinuća stajala 900 milijuna dolara. Svaka podmornica će nositi do 12 interkontinentalnih balističkih projektila SS-NX-30 Bulava, dometa 8000 kilometara, nastali modifikacijom projektila SS-27 Topol-M. Svaki projektil Bulava može nositi i do 10 bojnih glava, svaku programiranu za gađanje zasebnog cilja.
Iako je za izgradnju prve podmornice u klasi trebalo 11 godina zbog problema u financiranju, zbog povećanja cijena nafte na svjetskom tržištu koja je potaknula rusko gospodarstvo, u posljednjih nekoliko godina radovi na podmornicama znatno su ubrzani, pa je započela i gradnja druge i treće podmornice iz klase.

p.s. Imao sam priliku gledati zivot na ruskoj nuklearnoj podmornici(ne ove klase) i to je nesto neverovatno, sasvim suprotno od ustaljenog misljenja neke skucenosti i nedostatka prostora, imaju kuhinju, restoran, prostorije za odmor i rekreaciju, tus kabine, cak i mini bolnicu gde je moguce raditi jednostavnije operacije.
Cufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 09:39   #40
Quote:
Cufta kaže: Pogledaj post

p.s. Imao sam priliku gledati zivot na ruskoj nuklearnoj podmornici(ne ove klase) i to je nesto neverovatno, sasvim suprotno od ustaljenog misljenja neke skucenosti i nedostatka prostora, imaju kuhinju, restoran, prostorije za odmor i rekreaciju, tus kabine, cak i mini bolnicu gde je moguce raditi jednostavnije operacije.


MA da ti nisi Miroslav lazanski glavom i bradom. Neki dan njega slusam na TV kako prica to isto.
Ringo59 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.