Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2004., 15:50   #261
Quote:
BroadwayBlueshirt 68 kaže:
Koga i cega?

1) Jugoslavena?

2) Jugoslavizma?

3) Orjunastva?

4) Karadjordjevica diktature?

5) Internacionalnog, zlocinackog, Boljsevizma?

6) Veliko-Srpstva?

Biraj, revolution...

drugih opcija nemas.
hihihihi mislim, ti me fakat nasmijes i na ovak morbidnoj temi

zaboravil si jos dometnut LGBT, AFZ i mislim da je popis tvojih nocnih mora - potpun
revolution is offline  
Old 31.05.2004., 20:13   #262
Quote:
Spot Perdita kaže:
... Na osnovu toga jos uvijek ima onih koji govore da "to nije bio komunizam", jer "pravi komunizam se nikada nije ostvario" itd. Upravo u tome i lezi "uspjeh" komunizma
Uspjeh "komunizma" leži isključivo u tomu što su narodi koji su ga trpjeli dopustili da im komunistički lideri bace "komunizam" u ropotarnicu povijesti.

Tako su, naime, stvorili privid kako više nikomu nisu dužni objasniti ni što su radili, niti zbog kakvog su to dobra provodili diktaturu.

Tako su, jednovremeno, otvorili mogućnost još krvavijeg povratka.

I, da zaključim - i "komunistu" i "antikomunistu" prepoznat ću po - makar kakvoj - doktrini o vlasničkim odnosima na kojima počiva ljudsko društvo, koji su neizbježivo nužni (neovisni od ljudske volje), koji su uvijek i u svim vremenima i društvima isti i jedino se prilagođavaju zatečenom stupnju razvitka bogatstva, a ZBOG KOJIH ODNOSA ljudsko društvo s jednakom neizbježivošću stupa u krize koje (prije ili kasnije) razrješava vanjsim i unutarnjim ratovima (tj. "diskontinuitetom" ili padom na životinjska koljena).


Kako, u ovih 15 godina, još nisam imao tu sreću - to naprosto držim da ni komunista niti antikomunista nije bilo. Bile su neke dvie polarizirane ekipe, zaraćene i/ili suprotstavljene oko socijaliziranja ili nesocijaliziranja društvenih odnosa - i to je taj "bauk" što je gotovo dva stoljeća kružio Europom i svijetom.
Sve ostalo je laž i prijevara.
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Old 31.05.2004., 20:18   #263
Perdita, reci ti meni je li ikad bilo demokracije?

Reci ti meni da li pod demokratske metode racunas i holokaust?
Kakva li je to demokracija kad najveci demokrat na planeti Bush radi u Iraku ovo sta radi?
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Old 31.05.2004., 22:39   #264
Quote:
Povratak Risa II kaže:
Perdita, reci ti meni je li ikad bilo demokracije?

Reci ti meni da li pod demokratske metode racunas i holokaust?
Kakva li je to demokracija kad najveci demokrat na planeti Bush radi u Iraku ovo sta radi?
Sto si sada opet ucinio

Iskreno mislim da bi se u Hrvatskoj prvenstveno trebalo baviti svojim poslom.
Spot Perdita is offline  
Old 01.06.2004., 11:19   #265
Jure Francetic - hrvatski junak. stitio je herzegovinu i hrvatsku od chetnika i ostalih neprijatelja. a bi Zoran Pusic komunjara - danas bi rusio njegov spomenik eksplolzivom

Brener is offline  
Old 01.06.2004., 14:42   #266
evo Jure ,de facto

Klao Jure ko i svi drugi toga doba,takvo bilo vrime...
Onda njegovi izgubili i u crno biloj podili svita nas zapala siva...
Joža delal kaj je htel.
Niko nije spominjo bilo kakva prava i slobode;kriminal bio glavni oblik gospodarstva...
Ovo sada je nastavak titovih staza revolucije koji je usporedan krivom putu A.Pavelića (samo s onu stranu crkve) a izgleda kako će se spojit na raskršću civilizacija klanjajući se Manonu!
Kako i ne bi kad su ih vodili predstavnici izabrana mu naroda:Franko,Broz,Kvaternik,Bakarić,Pijade,Kardel j....Krleža,Stepinac....Tuđman;Hebrang,Škegro,Paša lić,Stern;Šeks.....
brko is offline  
Old 01.06.2004., 15:48   #267
Re: evo Jure ,de facto

Quote:
brko kaže:
Klao Jure ko i svi drugi toga doba,takvo bilo vrime...
Onda njegovi izgubili i u crno biloj podili svita nas zapala siva...
Joža delal kaj je htel.
Niko nije spominjo bilo kakva prava i slobode;kriminal bio glavni oblik gospodarstva...
Ovo sada je nastavak titovih staza revolucije koji je usporedan krivom putu A.Pavelića (samo s onu stranu crkve) a izgleda kako će se spojit na raskršću civilizacija klanjajući se Manonu!
Kako i ne bi kad su ih vodili predstavnici izabrana mu naroda:Franko,Broz,Kvaternik,Bakarić,Pijade,Kardel j....Krleža,Stepinac....Tuđman;Hebrang,Škegro,Paša lić,Stern;Šeks.....
Bože, kojeg li ljepotana!
Ironside is offline  
Old 01.06.2004., 21:31   #268
O francetićima i ekipama

Da netko "s Marsa" bane među vas, prouči povijest i sagleda stvari - ne bi se mogao čudu načuditi pitajući se:
Zašto janjad, slavi kao SVOJE vukove i ostalu zvjerad, što im klaše ovce - roditelje i djedove.

Jer, tako francetiši braniše svoje ovce koljući četničke ovce, a i četničići su na istoj raboti gradili svoju "karijeru".
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Old 03.06.2004., 16:27   #269
spomenik se izgleda do daljnjeg nece rusti. osim ako jovica ne stisne slunjane da maknu spomenik fasisti... a osim toga tko pita za spomenike i pdv, kad imamo nasu seve? !
__________________
...GRUEN IST MENSCHENFLEISCH!!!
soylent is offline  
Old 03.06.2004., 16:51   #270
Quote:
soylent kaže:
a osim toga tko pita za spomenike i pdv, kad imamo nasu seve? !
sad ispamaj sve teme s istim citatom, samo mijenjaj pocrtano.
Gajo is offline  
Old 03.06.2004., 17:10   #271
Quote:
OrangeC
7. (Spomenik je Francetzicu dignut zatoo sto je ovaj bio izdajica) Ljudskog roda.

Quote:
Spot Perdita kaže:
U tome i je stos. Puhovski i Terselicka svojim izjavama insinuiraju da je taj spomenik podignut zato sto je Francetic stao uz ustaski rezim. [/B]

Da pitamo Biserku Legradic? Ona sto je mokrila po grobovima ljudi, zena i djece sta ih je Francetic poklao?

Oh, sirguan sam da ce ona biti za spoemnik Franceticu. Iz cisto kulturnih i civilizacijskih razloga.
OrangeC2 is offline  
Old 25.12.2006., 23:12   #272
JURE FRANCETIĆ-HEROJ



Svi su ustaše zločinci:
Ova iluzija kao i prethodne dvie urezivala se narodu u glavu kroz 50 godina komunizma, a pokušava se i dalje. Činjenica je da je u ustašama bilo zločinaca i zločina, nema tog rata u kojima ih nema, ali stvorila se slika da su svi takvi pa evo nekih činjenica koje to opovrgavaju: nedavno je maknut spomenik Juri Francetiću jer je navodno ustaški zločinac što su tvrdili razni ljudi u raznim emisijama i novinama, međutim nitko nije znao navesti niti jedan zločin koji je francetić sa svojom crnom legijom počinio

Naime, malo je poznato da je Jure Francetić kojeg se navodi kao velikog neprijatelja svega srbskoga, posvojio srbskog dječaka po imenu Sreto Gardešić kojeg je pronašao u Bosni u jednom srbskom selu. Selo su napali i spalili muslimani kao osvetu za netom učinjeni zločin nad muslimanskim selom. Francetić je bio poslan da izvidi situaciju u selu, i našao je samo malog dječaka čija je majka sa ostalim suseljanima pobjegla u šumu. Dječaka je uzeo i odveo svojoj ženi u Zagreb gdje je on završio školu. Nakon Francetićeve smrti Sreto je ostao živjeti s njegovom ženom, 50-ih godina vratio se u Bosnu i pronašao majku, a za Francetića je izjavio da će mu ostati zahvalan do kraja života. Sličnu priču navodi i jedna žena iz srbskog sela podno Kozare kad je tim selom prolazila Crna legija mještani su u strahu stajali i gledali. Francetić je uzeo jedno diete u ruke, nasmijao se i rekao: ''Ne boj se janje neću ja tebi ništa.''
 
Old 25.12.2006., 23:33   #273
Talking

Eto meni djido pric'o da je cuo da je Jure odmah poerd svoje ulice u Zagrebu imao cak i vrtic za srpsku djecu.

Zivio je u Maksimiru, odmah kod zoo vrta, kaze moj djido.

Sad, ne znam da l' da mu vjerujem, ipak je moj djido bio veseo couk, sta je volio popit pa zavitlavat djecu i odrasle.
__________________
Sankilot.
OrangeC is offline  
Old 25.12.2006., 23:36   #274
Sve mi se vise cini da je on u stvari bio Srbin.
Greven is offline  
Old 27.12.2006., 11:14   #275
Ovo sve skupa je katastrofa od rasprave. Na nivou osnovne škole.
Mislim da ju treba zatvoriti.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Old 27.12.2006., 12:14   #276
Treba stvarno ovu raspravu zatvoriti,mislim da bi se svi trebali zapitati zašto mi Hrvati živimo toliko u prošlosti?jednostavno,zato jer još uvijek u hrvatskoj postoje crvena govna i zbog toga normalni Hrvati uz naglasak Hrvat dodaju još i Ustaša,naravno kako bi bilo nekakve ravnoteže jer bez tog dodatka Ustaša,ravnoteža bi bila pobrkana i nastala bi opet velika sranja za Hrvate.Zato molim vas nestanite crvena govna,kako bi mi mogli živjet na miru i bili jednostavno HRVATI.
Baščan_87 is offline  
Old 27.12.2006., 15:04   #277
Quote:
Luka14 kaže:
Sličnu priču navodi i jedna žena iz srbskog sela podno Kozare kad je tim selom prolazila Crna legija mještani su u strahu stajali i gledali. Francetić je uzeo jedno diete u ruke, nasmijao se i rekao: ''Ne boj se janje neću ja tebi ništa.''
Odmah se vidi kako je dobar čouvik bio
a mogo ga nogom u glavu raspizdit i niko mu ništ ne bi smio reć
__________________


...
g2sl is offline  
Old 28.12.2006., 15:28   #278
Kad već Legionu ide zatvaranje tema, što se ne bih i ja pridružil? Možda ovo jednog dana počne nalikovati na povijesne teme. Makar izdaleka.
Didi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.