Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2010., 09:17   #21
Treća mandula

Evo ja ću postaviti ovu temu jer nisam nigdje našla pa molim moderatore ako postoji da spoje
već sam pisala na "prehladama" da moja malena ima trenutno uvećanu treću mandulu, evo već tjedan dana je nos totalno zaštropan, tek je prekjučer počeo curiti, hrče grooozno, teško diše, a i primjećujem da joj smrdi iz usta

Ma najviše sam i otvorila temu zbog toga što sam sad čitala okolo po netu (a uvijek kažem da neću) da ovo može zbog slijevanja sluzi izazvati i upalu pluća i kronične bronhitise, kao i kroničnu upalu uha i već me malo trta

dr nam nije dala nikakav antibiotik, napravili smo briseve i sad čekamo nalaze koji će biti gotovi sutra

cure kojima su djeca imala ovih problema, dajte mi recite kolika je vašima trajala ta začepljenost, kako ste to riješavale, jel trebam potražiti još koje mišljenje ili
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 10:00   #22
Mislim da ima već neka tema o krajnicima..ali ja ću ti reći ovo.Moja je op.sva 3 krajnika,česte upale grla,angine,hrkanje,šmrcanje i sl.Nakon op.preporodila se je.Preporučujem ti da odeš specijalisti na pregled,on će ustanoviti dal treba na op.ili ne.Op.se preporučuje ako dijete teško diše_apneja kod spavanja,veliki 3 krajnik i sl..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 10:45   #23
Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
Mislim da ima već neka tema o krajnicima..ali ja ću ti reći ovo.Moja je op.sva 3 krajnika,česte upale grla,angine,hrkanje,šmrcanje i sl.Nakon op.preporodila se je.Preporučujem ti da odeš specijalisti na pregled,on će ustanoviti dal treba na op.ili ne.Op.se preporučuje ako dijete teško diše_apneja kod spavanja,veliki 3 krajnik i sl..
a smotana sam nisam mogla pronaći temu

ona za sada teže diše i hrče i nos joj je kao što sam rekla prekjučer procurio, dr nas nije poslala kod specijaliste, nalazi briseva će biti sutra
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 10:50   #24
evo nas slucaj, nakon ucestalih smrcanja i nemogucnosti da to prestane dr nas je poslala na briseve. I uvijek su bili dobri. No kad je malac poceo hrkati i kad mu je pocelo smrditi pedijatrica nas je poslala kod otorinca. Ukratko, 3 mandula. Ona nastaje talozenjem sluzi. Opasna je po tome sto sluz ulazi u usne kanale tako da se gubi sluh. Malcu su uklonili mandulu i ugradili mu ventilacijske cjevcice. Nakon 6 mj su ih izvadili. NAZALOST sad nakon 2 godine vidim (curi nos, kapi ne pomazu) i cujem (govori kroz nos, hrce) i osjetim (smrdi mu iz grla po gnoju i trulezi) 3 se vratila.
Tonzile ili mandule u grlu nije nikada imao upaljene.
Svakako ti preporucujem otidji kod otorinca.
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 10:56   #25
nas naša dr nije poslala kod otorinca a baš ću viditi što kaže kad dođu nalazi briseva
joj ja se nekako užasavam te operacije, ona je meni dosta često lani u ovo vrijeme bila prehlađena al nije baš da je hrkala u snu kao sada, ovo je možda drugi put da se događa
još jednom je hrkala u 4 mj kada je imala visoku temperaturu i isto joj ništa nije curilo iz nosa i tada smo zbog te temp završili u bolnici i evo sada drugi put

i da, i njoj isto smrdi iz grla

pa koliko ovo začepljenje može još trajati???
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:36   #26
evo dobili smo nalaze briseve, sve je ok, nema beštija
inhalator je naručen, možda nam pomogne, ne znam dal pomaže u ovoj situaciji
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:06   #27
Moj savjet odi kod specijaliste,ništa te ne košta...i da treba na op.nije to strašno,za čas je gotova a razlika je ogromna.opisala sam malo višlje naš slučaj.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:45   #28
Kod nas je bilo slično- slinio, teško disao (isključivo na usta) uvijek taj smrad po gnoju, nakon operacije 3. krajnika puno lakše diše, ako mu curi nos izvučemo arianom, nakapamo i basta. Vidimo da se i sluh popravio nakon ugradnje cjevčica i vjerujemo da će se vremenom i na drugim poljima pokazati boljitak...
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:23   #29
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Kod nas je bilo slično- slinio, teško disao (isključivo na usta) uvijek taj smrad po gnoju, nakon operacije 3. krajnika puno lakše diše, ako mu curi nos izvučemo arianom, nakapamo i basta. Vidimo da se i sluh popravio nakon ugradnje cjevčica i vjerujemo da će se vremenom i na drugim poljima pokazati boljitak...
a koliko puta se to ponavljalo?
mojoj je ovo prvi put
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 20:42   #30
meni je mali imao česte upale, angine. (11.god). tako da je u jednom periodu svakih dvadesetak dana imao anginu i morao bit na atibiotiku.kad se to ponovilo treći puta, rekla sam dosta.naručila ga za operaciju, oni onda sve vade, i treći krajnik, i nakon toga se preporodio. to je bilo pred 4 godine. od onda samo lagane prehladice, virozice. ne znam da li je 2 puta pio antibiotik od onda.
u bolnici je bio samo jednu noć, sljedeći dan je išao doma.djeca se od te operacije za čas oporave, odraslima je teže.
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 19:01   #31
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
a koliko puta se to ponavljalo?
mojoj je ovo prvi put
uhhhh, ne bi to htjela znati- cijelu prošlu zimu i proljeće...
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 22:22   #32
ma operacija treće mandule nije ništa strašno, malo ih je teško gledat dok se bude iz narkoze, dok su onako plačljivi i boli ih, još ak im je zlo.... al to jako brzo prođe i možeš isti dan ići doma bed je ako vadi sve tri, onda se ide tek sljedeći dan...

e sad ja imam pitanje - da li je u hrvatskoj moguće tu operaciju obavit prije 2 godine? po mojim saznanjima nije, ali me "okolina" uvjerava da nisam trebala tak dugo čekat, jer se malena jako mučila s trećom, pa da znam drugačije reagirat i postavit se kod doktora ako se može, ako će slično biti i s drugim djetetom.... ili da nekom začepim gubicu jednom za svagda
Peky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 13:44   #33
Quote:
Peky kaže: Pogledaj post
ma operacija treće mandule nije ništa strašno, malo ih je teško gledat dok se bude iz narkoze, dok su onako plačljivi i boli ih, još ak im je zlo.... al to jako brzo prođe i možeš isti dan ići doma bed je ako vadi sve tri, onda se ide tek sljedeći dan...

e sad ja imam pitanje - da li je u hrvatskoj moguće tu operaciju obavit prije 2 godine? po mojim saznanjima nije, ali me "okolina" uvjerava da nisam trebala tak dugo čekat, jer se malena jako mučila s trećom, pa da znam drugačije reagirat i postavit se kod doktora ako se može, ako će slično biti i s drugim djetetom.... ili da nekom začepim gubicu jednom za svagda
Moj M će u veljači tri godine i ima treći krajnik. Otkrili su mu je tek nakon 3 pregleda u Klaićevoj na ORL, prva dva pregleda su bila detaljna ali očito ne toliko, tek kad je treći sondom pogledao vidio je da je 3. krajnik problem.
e sad, nama su rekli da se ne preporučuje vađenje kod male djece, da pričekamo godinu, dvije ako je moguće. zbog velike vjerojatnosti da se vrati opet.
jedini problem koji je M imao su česte upale uha, ali zbilja česte. od 1. rođ. do 2. rođ je imao 6 puta upalu uha. na pretragama su rekli da su bubnjići nažalost trajno oštećeni ali sluh nije poremećen, srećom.
sad ga pratimo stalno, kontroliramo. već pola godine nije imao upalu uha.
povremeno ima gadan miris iz usta ali recimo upalu grla ili krajnika nije nikad imao samo to nesretno uho.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:18   #34
and
dozvati2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 21:07   #35
Mi isto kao mozda imamo problema zbog trecheg krajnika...i isto kaze pedica - ne josh vaditi...pa sad chekamo (neznam kaj, valjda da boodemo vechi, pa da mozemo vidjeti jel to fakat to)....i opet smo bolesni...i zivcira me sve to...
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 16:08   #36
Molim vas..... operirali smo u utorak sve tri mandule.....
nije bilo lako, ali zanima me vaše mišljenje o krvarenju nakon toga..... rekli su mi za par slučajeva gdje su djeca nakon 7 dana prokrvarila i nazad u bolnicu?!
Mi smo bili svjedoci takva dva slučaja... kao iz cista mira....
Pomozite..... kako da ja malome pomognem..... u noći ga uhvati panika jel i dalje diše na usta pa se valjda to sve osuši i kad se malo razbudi jako ga bilo i plače, a maleni je... kako da mu pomognem.... ima 6 godina.....
__________________
U okrutnim kandžama okolnosti nisam ni trepnula niti glasno zaplakala...

Anila`s HPV....
ANILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 16:17   #37
Ne znam za krvarenje, operirao je samo trecu.
Htjela sam se samo nadovezat za dobnu granicu. Nama su rekli da se u principu odgada operacija barem do trece godine osim ako je stvarno jako povecana i stvara probleme. Moje je operirao sa 2god i 3mjeseca jer mu je smetala pri disanju, imao je upale uha i hrkao je. Bio je na pregledu kod dr Lajtmana i on je preporucio vadenje najvise zbog tog disanja, inace bi kaze cekao 3 godine barem.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 17:42   #38
Proklinjem liječnika u Osijeku koji je odbio mišljenje zagrebačkog kolege i moje mame i nije mi izvadio krajnike jer muku mučim s njima. Sad kad sam odlučila vaditi sve van, ostanem trudna pa ne smijem, a boli me opet, bojim se da nisam navukla opet gnojnu anginu.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 18:08   #39
Quote:
ANILA kaže: Pogledaj post
Molim vas..... operirali smo u utorak sve tri mandule.....
nije bilo lako, ali zanima me vaše mišljenje o krvarenju nakon toga..... rekli su mi za par slučajeva gdje su djeca nakon 7 dana prokrvarila i nazad u bolnicu?!
Mi smo bili svjedoci takva dva slučaja... kao iz cista mira....
Pomozite..... kako da ja malome pomognem..... u noći ga uhvati panika jel i dalje diše na usta pa se valjda to sve osuši i kad se malo razbudi jako ga bilo i plače, a maleni je... kako da mu pomognem.... ima 6 godina.....
Ma sve će biti ok...moj je malac operirao sa 2 i pol godine sve tri(stvarno je bio malen) bili smo u bolnici dva dana(zajedno) najteže je bilo buđenje iz narkoze...
krvarenja nije bilo nikakvog poslje tj .nakon par dana,a isto tako klinka je operirala kad je imala 11 godina i nije isto tako krvarila iako je poslje operacije jako povračala(zbog narkoze)
Malcu možete pomoći tako da mu stalno dajete piti čaj (ali hladan) i lupocet prije spavanja....proći će brzo.
Nas sad muči to što nam se ćini da je treča opet izrasla..u ponedjeljak idemo ORL..opet je počeo hrkati i što je najgore počeo mi je jako pojačavati ton na TV....ponekad mu moram dva tri puta isto govoriti..pogotovo kad se zagleda u TV....iako se nadam da je za to možda kriva njegova zagledanost u tv tj.crtiča.
__________________
VALENTINA-09.02.1995.
NIKOLINA -07.12.1998.
MATIJA -30.05.2005.
maniva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 21:07   #40
A ono kaao "grgljanje" što se čuje iz usta?
On jadničak stalno misli da mu je nosić pun i onda kad pokuša puhati- ne može, a u biti mu smeta "to nešto" u grlu..... jel tako bilo i kod Vas?
Neki su mi rekli da bi trebao pljunuti tu slinu, ali dr kaže da ne treba... inače dr je fantastičan, za svaku pohvalu....
__________________
U okrutnim kandžama okolnosti nisam ni trepnula niti glasno zaplakala...

Anila`s HPV....
ANILA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.