Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2010., 06:39   #1
Felge C220 CDI (W204)

dakle ,
prica ide ovako: imam serijski 16 cola i 205/55/16
puno ljudi bi reklo za nase ceste idealno...
kako sam bio u SLO i kupovao gume finih AMG replika 17" i 18" ima koje pasu za moj auto.
Pošto je serijski 16" neda mi se zajebavat pa ic na 17" nego sam razmisljo odmah o 18" auto s tim izgleda prekrasno niskoprofilna...

ta replika sa gumama 235/45/ili40/18 oko 300e
sto je po meni mnogo.... i dolazimo do racunice od 1200e zbog toga sto ce auto djelovat


nase ceste su takve kakve jesu, ja nisam vozac koji pati na ne znam kakvom komforu ali opet ne bi htio vozit auto s karateristikama tramvaja....



Prijedlozi i kritike su dobrodosle
teo1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 11:01   #2
Quote:
teo1212 kaže: Pogledaj post
dakle ,
prica ide ovako: imam serijski 16 cola i 205/55/16
puno ljudi bi reklo za nase ceste idealno...
kako sam bio u SLO i kupovao gume finih AMG replika 17" i 18" ima koje pasu za moj auto.
Pošto je serijski 16" neda mi se zajebavat pa ic na 17" nego sam razmisljo odmah o 18" auto s tim izgleda prekrasno niskoprofilna...

ta replika sa gumama 235/45/ili40/18 oko 300e
sto je po meni mnogo.... i dolazimo do racunice od 1200e zbog toga sto ce auto djelovat


nase ceste su takve kakve jesu, ja nisam vozac koji pati na ne znam kakvom komforu ali opet ne bi htio vozit auto s karateristikama tramvaja....



Prijedlozi i kritike su dobrodosle
Felge 18" su različite širine i rezličitog ET-a!

7,5x18 ET 36 225/40-18 na prednjoj osovini
8,5x18 ET 30 245/35-18 na stražnjoj osovini.

Replike su ti najkrače opisno rečeno DREK!
1. Teške su
2. Mekane se
3. Ljušte se
4. Traže velike balanse!

Nema muzike bez para! Ili imaš folk...


Pazi na dužinu šarafa, jer za Alu i čelik nije ista!
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 11:42   #3
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Felge 18" su različite širine i rezličitog ET-a!

7,5x18 ET 36 225/40-18 na prednjoj osovini
8,5x18 ET 30 245/35-18 na stražnjoj osovini.

Replike su ti najkrače opisno rečeno DREK!
1. Teške su
2. Mekane se
3. Ljušte se
4. Traže velike balanse!

Nema muzike bez para! Ili imaš folk...


Pazi na dužinu šarafa, jer za Alu i čelik nije ista!
zasto bi felge 18" morale biti razlicite sirine ?
sve ostalo potpisujem.
nase ceste su takve kakve jesu i ti sam sa sobom moras rascistiti dali hoces takve "siroke" gume ili neces.
mogu ti reci iz iskustva da kad stavim siroke (275-30-19) gume da vozim pazljivije i sporije sto je sigurno pozitivno i za moj dzep i za zdravlje.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 12:02   #4
ne kupuj replike, smeće od felgi, završit ćeš u crnoj kronici
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 14:06   #5
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
zasto bi felge 18" morale biti razlicite sirine ?
Ništa se ne mora, iznio sam samo STOCK OEM podatak.
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 14:35   #6
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Ništa se ne mora, iznio sam samo STOCK OEM podatak.
to sto si napisao stima za original mercedesove (AMG) felge ali on pita za "divlje" felge,takvih imas i 20",19",18" u istoj dimenziji prednje i zadnje.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 16:51   #7
I kako će takve "divlje" upisati u prometnu kada npr. 18" iste prednje i zadnje nisu tvornički predviđene?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 17:43   #8
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
I kako će takve "divlje" upisati u prometnu kada npr. 18" iste prednje i zadnje nisu tvornički predviđene?
sto znaci "nisu tvornicki predvidjene"?
sve ali bas sve felge moraju imati odobrenje za neki auto,bez obzira bile one od fabrike koja proizvodi taj isti auto ili od fabrike koja proizvodi samo felge.
mercedes u ovom slucaju nije predvidio 18" u istim dimenzijama za ovaj auto tako da nije ni radio atest za njih,zasto? neznam ali to ne znaci da drugi proizvodjaci felgi nisu to uradili.kad kazem divlje mislim na one koje nisu od iste firme koja je i prizvela auto ali to ne znaci da su sve "divlje" losije od orginala.
znaci ako si kupi neke divlje felge od np. lorinsen ili brabus dobit ce sa felgama atest za te felge tako da ih moze upisati u prometnu.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 18:55   #9
"Nisu tvornički dopuštene" znači da se ne nalaze u onoj masi dimenzija i kombinacija felgi koje proizvođač teoretski dopušta da se stave na auto, a što je navedeno na onom lijepom papiru sa svom silom holograma, srebrnih niti itd.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 19:47   #10
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
"Nisu tvornički dopuštene" znači da se ne nalaze u onoj masi dimenzija i kombinacija felgi koje proizvođač teoretski dopušta da se stave na auto, a što je navedeno na onom lijepom papiru sa svom silom holograma, srebrnih niti itd.
"proizvodjac" nema sto dopustati ili nedopustati jer nije on taj koji dopusta ili nedopusta.
kad "proizvodjac" napravi felgu mora sa tom felgom kod zakonodavca na atest kao i svaki "obicni" proizvodjac felge.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 20:01   #11
znao sam da ću zažalit...
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.